Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JuliusCaesar


JuliusCaesar
tag

Lehet kritizálni, javítani, fújogni, gratulálni, dícsérni! Flémet kerüljük ha lehet! Építő jellegű kritikát szívesen veszek!

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

(#2) diósdi rém válasza JuliusCaesar (#1) üzenetére


diósdi rém
csendes tag

Hát mint mondták is...a vallás a szegényember drogja,valamiben hinni kellett mert egyszerűbb volt megmagyarázni az élet kegyetlenségét és a történéseket.És az embereket is egyszerűbb így irányítani.

Hülyék kíméljenek(tudom sokan vagytok és egyre többen lesztek de a remény hal meg utoljára)

(#3) csimav


csimav
senior tag

Én hiszek a Jézuskában, a télapóban, a nyusziban, Chuck Norrisban... :DD

Viccet félretéve, egyetértek veled.

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#4) mephi666


mephi666
nagyúr

én szerintem elég önálló vagyok és a saját meggyőződéseim alapján döntök mindig... csomó dologban máshogy gondolkozok, mint szüleim, de ebből soha nem volt még vitánk... hülyeségnek tartom, ha valaki "örökli ezeket a dolgokat"... pedig exem ilyen volt: szülei megrögzötten beálltak az egyik párt mögé, ő is odaállt, pedig lövése sem volt az egészhez... szülei nem ettek marha-/bárányhúst pl pörköltben, innentől kezdve ő sem szerette... (pedig nem is kóstolta még... egyedül hamburgert evett... elég fura volt...) meg csomó ilyen dolog :( szerintem az a normális, ha az embernek vannak önálló gondolatai és ezek alapján cselekszik... nem csak birka módjára követ másokat, még ha a szüleiről is van szó...

jah: én is ateista vagyok, de ez nem jelenti azt, hogy embertelen is... :) nem szeretem, hogy csomó álszent ember van, akik eljárnak a templomba és úgy állnak hozzá, mintha ez tenné őket jobb emberré, mint akik... rengetegen gondolkoznak így és ezt nagyon nem bírom...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#5) jorden06


jorden06
senior tag

Utálom a vallást. Különösen a kereszténységet. (Elnézést, ha valakit is megbántanék vele).
Ostya, meg a többi baromság, a kehely, amibe Krisztus "vére" van, amivel megváltotta a világot. És mit eredményezett a megváltás? Véres keresztes háborúkat, vallási fanatizmust, inkvizíciós kínvallatásokat, boszorkányégetéseket és eretnekek lemészárlását - és mindezt a felebaráti szeretet nevében. Mondhatom szép..

(#6) Lenry válasza jorden06 (#5) üzenetére


Lenry
félisten

a boszorkányégetés szimpla emberi hülyeség
az inkvizíciót hollywood találta ki, úgy, abban a formában, ahogy azt te gondolod, nem létezett
a vallási háborúk meg pont ugyanúgy anyagi érdekből történtek, mint a mai háborúk, csak akkor Isten, ma meg a demokrácia nevében lövik egymást az olajért

úgyhogy ha csak ezek miatt utáltad a vallást, akkor akár hívő is lehetsz

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7) JuliusCaesar válasza jorden06 (#5) üzenetére


JuliusCaesar
tag

Egyetértek, egy dologban azonban piros pontot írok a keresztények mellé:
A Dicsőséges Birodalom bukása után a káoszban jól megőrizték a római értékeket és az ókori leleteket, illetve egy zászló alá fogták európát, jócskán segítve túlélni pl az arab inváziót, illetve bizonyos fokú műveltséggel rendelkeztek a papok és kolostorok. Na ez jó dolog volt. De a későbbi boszorkány égetések meg isten-ítéletek pfff...

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

(#8) jorden06 válasza Lenry (#6) üzenetére


jorden06
senior tag

egyszerűen bánt az emberi hülyeség. hogy miért kell embereket megölni, csak a vallás miatt. viszont az inkvizíciót nem értem. mi köze ennek los angeles-hez. ezek tények.
ugyan így nem világos, hogy a többfajta vallás miért pocskondiázza egymást, miért nem lehet egymás mellett meglenni, miközben mindegyik egy helyről indult ki, a Szent Föld-ről.

másik kedvenc: vegyél jó sok cédulát, jó sok pénzért hülye paraszt, mert csak akkor fog neked megbocsátani Isten, ellenben én meggazdagszom, és mindenem meglesz. haha

(#9) Egorov


Egorov
aktív tag

Mindenki hisz valamiben. Én azt hiszem iszok még egy sört. :)

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#10) JuliusCaesar válasza jorden06 (#8) üzenetére


JuliusCaesar
tag

Ez olyan mint hogy a kereszténység tiltja a kapzsiságot. A Vatikánnak mégis a földön a 2. legnagyobb aranykészlete van, plusz még bank is. Nem erre mondják hogy vizet prédikál de...? Elég átlátszó az egyház (az ÖSSZES egyház, nem csak a római katolikus), d eugye csak azt veszel észre, amit észre akarsz venni.

(Persze, az egész város egy kincs, de az inkább szellemi érték).

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

(#11) Samus


Samus
addikt

Egyetértek. Annyi különbséggel, hogy elítélem azt, aki a saját hitét másra próbálja ráerőszakolni (hittérítők). Az a baj, hogy túl sok vallás van. A másik probléma, hogy az összes hívő azt mondja, az én vallásom az egy és igaz. Nem nehéz rájönni, hogy itt bizony valaki hazudik. Egy barátom mondta: a vallás több embert ölt meg, mint az összes háború együttvéve. Van benne valami.
Bár szerintem az emberiség is visszafelé fejlődik (piramisok, ma ki tudná megépíteni őket, ilyen "modern" módszerekkel?). Nem kell nekem hinni, ez az én véleményem. De a vallás elítéli.
Nem tudom, ki nézi, vagy szereti a South Parkot. Volt benne több vallás paródia rész is, de a legérdekesebb a mormonokat bemutató volt. Aki látta, és ezt olvasta, tudja miről beszélek.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#12) JuliusCaesar válasza Samus (#11) üzenetére


JuliusCaesar
tag

Már bocs, de sztem mai módszerekkel pár hét lenne egy piramis. Ha más nem megcsinálnák az eredetivel. Minden pénz kérdése...

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

(#13) Lenry válasza jorden06 (#8) üzenetére


Lenry
félisten

viszont az inkvizíciót nem értem. mi köze ennek los angeles-hez. ezek tények.

nem, ezek nem tények. ez egy eltúlzott baromság.
az inkvizíció egy teoretikus alapokon működő bíróság volt, ami a kor "polgári" bíróságaihoz képest még visszafogottnak mondható

miért kell embereket megölni, csak a vallás miatt.

mert kiskatonának azt mondták, hogy "az a török ott lóhúst eszik, meg gyerekeket. ja és még pogány is"
a királyokat meg nem érdekelte, hogy milyen vallású az ellenség, ha gazdag a földje. de pont ezt írtam le az előző hszben is

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14) Psychonaut


Psychonaut
addikt

A penicillin több embert mentett meg, az egyházak az emberiség történelmének legnagyobb hazugságai. Szerintem.

(#15) jorden06 válasza Lenry (#13) üzenetére


jorden06
senior tag

Bíróság, igen. De visszafogott? Nemhiszem.. Egy hit, egy felfogás miatt megölni embereket szerintem abszurd.. Más téma a területszerzés, a zsákmányolás, a háború .talán még "jogos" is az öldöklés (kicsit túlozva), hisz anélkül nehéz területeket elfoglalni. képzeld el, hogy te gépezel, becsönget két egybenyakú szekrény, és megkérdezi, hogy milyen hitet vallasz, aztmondod, hogy hindu, erre a két faszi feléget, megkínoz, megöl. ezmi??
én kb. a gestapo-val/avh-val teszem egyenlővé ezt, az alapja ugyan ez, és ugyan olyan abszurd..
viszont az nem értem, hogy miért csak fikció/kitaláció ez. nekem ezt mondta a wikipédia: Cselekedetei és együttműködése az egyes kormányokkal történelmi szempontból vitatott, de ettől függetlenül igen egyértelműen feltárt.
lehet, hogy vannak túlzások, mint általában a történelemben szokott lenni, de az alap megvan..

[ Szerkesztve ]

(#16) Ujjlenyomat


Ujjlenyomat
csendes tag

Gondoltátok volna, hogy világ szerte többmint 35 000 vallás van, amely
azt mondja, hogy a Szent Biblia tanításait veszi figyelembe és aszerint él.

Mégis milyen érdekes,
hogy az egyes "keresztény" vallások mennyi mindenben eltérnek egymástól.

Azt mondják sokan, hogy ez azért van,
mert más féleképpen értelmezik a Bibliát az egyes vallások.

Tényleg ennyi féleképpen lehet értelmezni a Bibliát?
Én kétlem!

Gondoljatok a pénzre.
A világban van igazi pénz és hamis pénz.
Hogyan választod ki, hogy melyik az igazi?

Talán megvizsgálod a tulajdonságaikat, jellemzőiket.
Valami bisztosra kell, hogy alapozd a hited.
Nem kell az összes pénzt megvizsgálnod,
hogy felismerd a hamisok közül az igazit.
Inkább tanulmányozz át egy információ halmazt
és aszerint próbáld meg felismerni melyik az igazi pénz.
Az infó adott! (Jelen esetben a Biblia szövege.)

[ Szerkesztve ]

"Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.