Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joey04


joey04
titán

Az a kamerás parádé már nagyon nincs meg.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#2) Postas99 válasza joey04 (#1) üzenetére


Postas99
senior tag

Van helyette 2 lapos rezsó, vagy ha úgy tetszik dupla lemezes bakelit lejátszó.

(#3) Aryon87 válasza Postas99 (#2) üzenetére


Aryon87
félisten

A kontinensek es a vonatjelzo lampak sem kulombek...

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#4) k-adi


k-adi
nagyúr

bárcsak lenne rajta gms :U

így hogy az új honor50 már láttuk mit tud.. és mit nem.. hát jó lenne egy gms-es p50 EU-ban

(#5) jeni válasza joey04 (#1) üzenetére


jeni
félisten

Már a Leica sincs meg rajta :O

(#6) Aryon87 válasza k-adi (#4) üzenetére


Aryon87
félisten

Nem lesz ez egyertelmu. Es mashol olvastam olyat is, hogy Mate szeria mar nem jon. Vagyis ahogy en ertelmezem, a P50 szeria az utolso zaszloshajo Huaweinel, es vege.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#7) 7Heads Drago válasza Aryon87 (#6) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Mondjuk nem értem miért nem adják ezt is mint a Honort. És mehetne tovább a tánc.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#8) andor80


andor80
senior tag

Nem mintha az emberek 99.9% nak az elkövetkező 5 évben nem lenne elég a 4g...

Én nagy huvi fan vagyok de nálma p30pro nál megállt a dolog és nem a gms hiánya miatt hanem a pofátlan túlárazás volt az ok.(Vodánál P40 pro 241.000 még mindig viccelünk????)
GMS nélkül 200 felett nem szabadott volna lenni a kezdőárnak....
Nem tudom mit vegyek mert samuk akkuban kamerában is max a lábszagát szagoloják a HUAWEINEK sony szánalom árazás és gyenge kamera.LGnek vége.HTC DEisre HD volt nekem az utolsó HTC.NA majd valami pöpec oppo esetleg find 7a volt sokáig szerettem.

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#9) #72042496 válasza andor80 (#8) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az 5G azt is eredményezi, vagy legalább hozzájárul, hogy idővel olcsóbb legyen a mobilnet, mintha maximum 4G-n maradnának a hálózatok. Ez a lakosságnak is praktikus azért.

A sokat emlegetett maximális átviteli sebességeket másodlagos előnynek tartom.

[ Szerkesztve ]

(#10) MikeWazowski válasza andor80 (#8) üzenetére


MikeWazowski
addikt

"samuk akkuban kamerában is max a lábszagát szagoloják a HUAWEINEK" - legalábbis szerinted. Számok mást mutatnak.
Valamint az 5G-nek olvass utána. Nem, nem a sebesség a lényege. ;)

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#11) Zoolee19 válasza andor80 (#8) üzenetére


Zoolee19
senior tag

Hauwei is azért volt jó kamerában mert, Leica adta hozzá tudását.

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#12) #96241664 válasza Zoolee19 (#11) üzenetére


#96241664
törölt tag

Francokat. :) Marketing csak az egész, P9-P20 pro között is Leica kamera volt már és bűnrossz volt mind szvsz. Automata jpg-ben P30 Pro volt az első értékelhető, Mate 30 Pro meg az első igazán jó.
Raw fájlokon sem látni a mai napig, hogy optikailag jobbak lennének, mint a nem Leica kamerás telefonok.

Ebben a 3 telefonjukban nem csak a Leica lencse a közös, hanem még a szenzor is gyakorlatilag ugyanaz: [link]
Azért lettek jók az elmúlt években, mert megtanultak jó szoftvert írni, amit valószínűleg nem fognak egyik pillanatról a másikra elfelejteni a szakítás után sem.

(#13) k-adi válasza andor80 (#8) üzenetére


k-adi
nagyúr

"GMS nélkül 200 felett nem szabadott volna lenni a kezdőárnak"

kb ezt mondtam én is anno, túl voltak árazva (még most is?) de a fanok lehurrogtak a p40 topikban emiatt :DD

[ Szerkesztve ]

(#14) Zoolee19 válasza #96241664 (#12) üzenetére


Zoolee19
senior tag

Sosem voltam hauwei párti, asszonynak van P10 Plusz és egy P30 Lite-ja.
Most épp P30-at használom, és GMS-em nélkül én meg vagyok halva.
Próbáltam lőni vele képeket, hááát inkább hagyjuk.
Néztem mások képeit, hogy legyen egy kis teszt magamnak, és azért volt különbség nem is kicsi.
De rá teszek egy lapáttal, nekem S20 Ultrám van, és ott is néztem hogy mennyire nagy a kamera különbség és volt a Samung javára.

Tudom most be fogtok támadni, hogy a Hauwei jobb, és Samsung szar... :DDD
Mondjuk S20 széria nálam bukó.. valóban...

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#15) #40047616 válasza Zoolee19 (#14) üzenetére


#40047616
törölt tag

"Most épp P30-at használom, és GMS-em nélkül én meg vagyok halva." Ezt nem értem. A p30-nak mi köze a gms nélküliséghez? :F

[ Szerkesztve ]

(#16) Zoolee19 válasza #40047616 (#15) üzenetére


Zoolee19
senior tag

Bocsánat P40 Lite csak félre írtam.
Elnézésed kérem :R

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#17) #40047616 válasza Zoolee19 (#16) üzenetére


#40047616
törölt tag

Úgy már ok. 🙂

(#18) Zoolee19 válasza #40047616 (#17) üzenetére


Zoolee19
senior tag

Szóval engem zavar, a GSM hiánya és a Google play :(

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#19) Aryon87 válasza Zoolee19 (#16) üzenetére


Aryon87
félisten

Azért egy P40Lite és S20Ultra kameraképességet összehasonlítani LOL.. Egyértelmű melyik a jobb. Az Ultrát egy P40Pro-val mérd össze. Na ott lesz fejvakarás.
Igen téged meg a sok mobilfizetésfüggőt.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#20) Zoolee19 válasza Aryon87 (#19) üzenetére


Zoolee19
senior tag

P40pro-val is volt teszt :)
Mobilfizetés?!
Sosem fizettem mobillal és valószínűleg nem is fogok :DD
Szóval rossz helyre cimezted.
Nekem pusztán az alkalmazások, amik zavarnak.
Pl netpincér, meg pár olyan alkalmazás ami számomra fontos.
De felesleges ezt a témát boncolni, mert mindenkinek más az igénye telefon téren.

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#21) Aryon87 válasza Zoolee19 (#20) üzenetére


Aryon87
félisten

Így már más. Legtöbbje a mobilos fizetésen akad fenn, ami tény, macerásan megy. Én is a jó öreg bankkártyát használom vagy kp.
Engem a GMS hiányában a telefon értékvesztése zavar csak, emiatt nem tudok idén váltani (nem azért mert elégedettlen vagyok a telóval, techfanság).

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#22) Zoolee19 válasza Aryon87 (#21) üzenetére


Zoolee19
senior tag

Az a része engem ne érint, ki akartam próbálni de inkább hagytam, én is maradok a Kp/bankkártya fizetésnél.
S20 széria sem tökéletes, az enyémet 2x vittem szervízbe jelenleg is ott van.
Ha netán vissza kapom, és nem kapok csere készüléket, megy eladásra vagy nem tudom.
Aztán jöhet a S21 Ultra.
Nem bántom a másik mobilokat, csak meg szokás hogy mindig Samsungom van ennyi.

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#23) MikeWazowski válasza Aryon87 (#19) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Jó az a mobilfizetés, tekintve, hogy ha a kártyát elhagyod, vakarhatod a fejed. Kártyaszám, cvc kód... kicsit biztonságosabb a telóval fizetni. Ja, meg nem lesz akkora a tárca se, ha nincs nálad annyi kártya. Nyilván neked nem fontos, mert nincs gms....ha lenne, akkor használnád.
Kamera dolog meg valamibe jobb, valamibe rosszabb a huawei. Lényeg, hogy utóbbi megy a lecsóba :D ;]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#24) #40047616 válasza MikeWazowski (#23) üzenetére


#40047616
törölt tag

"ha lenne, akkor használnád." Ezt honnan veszed? :FA telómon van gms és mégse azzal fizetek. Szerintem nem vagyok vele egyedül. Biztos sokan használják de eddig még soha sem láttam bárkit is mobillal fizetni előttem pedig naponta járok vásárolni. Hagyjuk már az ilyen kijelentéseket hogy biztos használná. :W

[ Szerkesztve ]

(#25) 7Heads Drago válasza MikeWazowski (#23) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Jah mert ha a telot elhagyja az mennyivel jobb?
Ja, meg nem lesz akkora a tárca se, ha nincs nálad annyi kártya.
Jelenleg úgy néz kb a helyzet hogy: van egy lakcím, egy személyi egy jogsi meg egy védettségi kártyám meg még van egy forgalmi is. Ez mellett már tényleg rohadt nehéz lenne cipelni egy bankkártyát is? Mert ugye ha szabályosak akarunk lenni ezt mind viszed magaddal. Mellesleg nálam is megoldott a teloval való fizetés, de ezek ellenére muszáj vinnem egy kártyát magammal, mert ha kp kell az automatából csak azzal tudsz kivenni. Szóval nincs nálam hitelkártya, de van egy normál bankkártya. Mivel nem tudsz mindenhol kártyával fizetni. Megspóroltam 5gr cipelését... :C
Na nálam pont nem ez az érv szól a telos kártya használat mellet.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#27) k-adi válasza #32839680 (#26) üzenetére


k-adi
nagyúr

nekem még mindig P9 van és nem tudom mire cseréljem..
p40re akartam cserélni de így hogy gms nélkül felejtős lett
a honor50 csalódás
a p50 továbbra is gms mentes...

(#28) jeni válasza k-adi (#27) üzenetére


jeni
félisten

p30 vagy p20

(#29) Aryon87 válasza MikeWazowski (#23) üzenetére


Aryon87
félisten

Szerencse az a veszély nem fenyeget hogy elhagyom a kártyát, mivel a személyim mellett van egy kis kínai irattartó cuccban, amit le nem teszek a kezemből :D
Korábban voltak GMS telefonjaim, azoknál sem éltem a mobilfizetés adta "előnyért", tekintve hogy több vacakolást láttam kereskedelmi dolgozóként és látok vásárlóként a mobilos fizetéssel, mint kártyással. + míg sorban állok, nekem a kezemben van a kárya. Míg más a feloldás meg jóváhagyás meg tököm tudja mikkel szórakozik, vicces ha a terminál nem veszi be a mobilt valami hiba miatt és az illető a kártyája után kutat kínosan, én addig érintem a kártyát, és megyek a dolgomra. :D nem sűrű eset, de én jobban bízom a kártyában, mint a mobilos appban. Tudnám használni azt is, mert van mivel, de nem akarom :N

k-adi: S20FE snapdragonos verzió, P30Pro ha még kapható, és ki is fújt az értelmes választék.. vagy P40Po és simán megleszel amúgy GMS nélkül, amennyiben nincs életbevágó alkalmazásod, ami nélkül nem tudsz "élni". (kis poén, 2 napja a faces csportok tele voltak a Google állandóan leáll hibaüzenettel.. Jót vigyorogtam rajta...)

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#31) Aryon87 válasza #32839680 (#30) üzenetére


Aryon87
félisten

Ez meg eszembe se jutott :C

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#32) Buthán válasza 7Heads Drago (#25) üzenetére


Buthán
csendes tag

A személyi és a jogsi kiváltja egymást.

Csak nézek, Buthán.

(#33) Buthán


Buthán
csendes tag

Ebben már sikerül Gorilla Glas-szal szerelni a telót? Az OS-„váltás” vajon azt is hozza, hogy a csúcstelefon „kicsit” hosszabb OS-támogatást kap, nem két évet, mint az a szánalom, amit a P20 Pro?

[ Szerkesztve ]

Csak nézek, Buthán.

(#34) jeni válasza Buthán (#33) üzenetére


jeni
félisten

számítani lehet rá,hogy ha a Huawei kivonul a mobil telefonok piacáról ,onnantól kezdve nem nagyon fogja őket érdekelni a tovább a mobil telefon szegmens.
az alkatrész ellátását valamilyen szinten még fenn tartják.
kérdés :a Honor esetében milyen "titkos" kapcsolatuk lesz továbbra is?
megmarad a hálózat fejlesztés,és más ipari területek ahol jelen vannak még.
az is lehet,hogy Európában meg sem jelenik,csak mint maszekoknál ,vagy az alibabáról lehet majd megrendelni.

[ Szerkesztve ]

(#35) jeni válasza Aryon87 (#31) üzenetére


jeni
félisten

a flipes tokok esetén is vannak amiknél ki vannak alakítva a kártya fogadó helyek is.

(#36) Aryon87 válasza jeni (#35) üzenetére


Aryon87
félisten

Gyűlölöm a flipes tokokat :))

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#37) 7Heads Drago válasza Buthán (#32) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Elvileg. Gyakorlatilag meg ha te ülsz a kormánynál sztem kell mindkettő.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#38) <Lacy85> válasza Aryon87 (#29) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Imádom, amikor valaki ilyen görcsösen próbálja megmagyarázni, hogy miért nem jó az, amit nem tud használni.
Nincs semmi jóváhagyás, meg szarakodás.
Oda tartod, fizetve, mehetsz dolgodra.
De ugye ezt honnan is tudnád. :))

(#39) 7Heads Drago válasza <Lacy85> (#38) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Mi nincs?
Tőlem kér jóváhagyást. Nem mindig, de legtöbbször igen.
Raiffaisen bank és P30....
És őszintén szólva nem is egyszerű a használata se, mint ahogy lefestitek. Ennyi idő alatt kártyával is lehet fizetni. Csak nekem is azért jó mert így olyan mintha 2 kártyám lenne. Viszont ha szabályos akar lenni a pénztáros más meg nem fizethet vele.
Illetve van egy rakás automata aminél a telos fizetés nem jó, de a kártyát meg simán elfogadja. Saját tapasztalat. :)

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#40) stingy2 válasza 7Heads Drago (#39) üzenetére


stingy2
senior tag

Wise/Revo + GPay és nincs az a kézben tartott kártya, ami ennél gyorsabb, és nem kér semmit, soha :) Magyar bankok meg min. 10 éves lemaradásban vannak úgy ámblokk mindenben...

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#41) 7Heads Drago válasza stingy2 (#40) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Értem. Ezek szerint az a 2mp amíg benyomod a pint meg a zöld gombot az már rengeteg. Napi 10 alkalomnál 20-30 mp. Én speciel ennyire nem rohanok még.
A telefon nyomkodással, meg a cigivel, sör fogyasztással a kocsmában szerintem jóval több időt vesztegetnek el az emberek és az persze senkit se zavar. Akinek nem inge ne vegye magára.
És hiába mondjuk hogy megspóroljuk a kártya cipelését nekem pl muszáj mindig vinni a normál kártyámat hogy KP-t tudjak felvenni.
Wise/Revo + GPay-ról is lehet Kp-t felvenni? Vagy ezt hogy oldod meg az automatánál?
Szép Napot!

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#42) Aryon87 válasza 7Heads Drago (#41) üzenetére


Aryon87
félisten

Vagy ezt hogy oldod meg az automatánál?

Sehogy. Az ilyen emberek már nem használnak kp-t, mindent elektronikusan fizetnek.. Azért megnézném mi történne, ha x időre lehalna a szolgáltatás..
(amúgy nem is értem mi ez a mobilfizetési mánia..)

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#43) <Lacy85> válasza 7Heads Drago (#39) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Páromnak is P30 Pro van. Ha fel van oldva, akkor nem kér semmilyen jóváhagyást, vagy pin kódot.
Nekem iPhone-nál meg bekapcsoló gomb kétszer megnyom és már lehet is oda tartani.
Pin kód sem kell soha, mert a biometrikus azonosítás ezt helyettesíti.
Ha valakinek bármilyen okból kényelmetlen az oké, de hogy lassabb / rosszabb, mint a kártyás fizetés, az finoman szólva is khmmmm....

(#44) <Lacy85> válasza Aryon87 (#42) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Eltaláltad. Semmihez nem használok kp-t.
Számlák utalással, vagy csekkről QR kóddal, boltban NFC, futárnál NFC, munkahelyen kávé, cola automata NFC, ha esetleg tömegközlekedni kell, akkor mobil app, stb.

Minek szarakodjak kp-val, ha minden megoldható nélküle? Mindenhol sokkal gyorsabb a kp mentes élet.
Nem kell az aprót túrni, ha kávét akarsz venni, boltban tized annyi idő alatt megvagy a fizetéssel, buszon csak felmutatod a telódat és mehetsz dolgodra, stb.
A telefon meg mindig nálam van. A bankkártya nem feltétlenül.

(#45) Aryon87 válasza <Lacy85> (#44) üzenetére


Aryon87
félisten

Mit csinálsz akkor ha nem működik a szolgáltatás, vagy az adott helyen csak kp-val lehet fizetni és csak ott kapható?

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#46) stingy2 válasza Aryon87 (#45) üzenetére


stingy2
senior tag

Például?
Mondok neked egy, a múlt héten megtörtént esetet, ahol kb. a hajadra kenhetted volna a kp-t :) Hivatalos ügyben kellett eljárnom. Ember hívott, hogy menjek be az irodába du. 5-re, és vigyek 65eFT-ot, mert annyi lesz a díj(nem tudtam, lehet-e náluk elektronikusan fizetni). Mondom, ok. felvettem automatából 70 ezret, hogy biztos elég legyen. A helyszínen kiderült, hogy vmit elszámoltak, és nem 65, hanem 97 lesz a vége. Namost, HUF számlámon még 2 ezer Ft volt, devizaszámlán volt fedezet, csak fél hatkor a bank már zárva. Ezzel szemben a XXI. században ugye: usd-számlámról (kártyaszám mentve a telóban) ingyen feltöltöttem Revo-ra pénzt, azt középárfolyamon átváltottam HUF-ra (350 usd-t, amit a bank 2450 Ft-tal drágábban váltott volna át) majd NFC-vel fizettem, mindezt kb. 5 perc alatt elintézve telefonon keresztül. Ez konkrét. Amit te írsz, az meg kb. fikció, csak kp. csak ott kapható. Ha ilyenre van szükségem kb 2 évente 1x, akkor kifizetem kp-val. A többire meg ott a telefon. Bocs a sok off-ért, Peace :R

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#47) 7Heads Drago válasza stingy2 (#46) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Igaz hogy vidéken élek, de nem értem hogy tudtok teljesen kp nélkül élni. Pedig én is szeretem a kártyát mivel mindegy mennyit fizetek nincs semmi díja se. De nálam nem működne. :D
Nem mellesleg minap fordult elő a kormányablaknál: se kártya, se kp csak és kizárólag utalással lehetett fizetni a covid igazolvány rendelésért. :DD
Az baj hogy itt már nálatok minden a telohoz van kötve. Ha valami éri a telefont meg lesztek lőve. Én nem szeretek ennyire függni tárgyaktól és emberektől. :)

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#48) <Lacy85> válasza Aryon87 (#45) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Mit csinálok, ha nem működik? Nem tudom, mert még soha nem futottam bele ilyesmibe.
Meghibásodott, üres bankautomatába viszont annál többször.
Kártyával meg gyakorlatilag mindenhol lehet már fizetni.
Évek óta van terminál még a kávé automatáinkon is.

(#49) <Lacy85> válasza 7Heads Drago (#47) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nem mellesleg minap fordult elő a kormányablaknál: se kártya, se kp csak és kizárólag utalással lehetett fizetni a covid igazolvány rendelésért. ”

És akkor mi van? Utalni is lehet telóról.

[ Szerkesztve ]

(#50) 7Heads Drago válasza <Lacy85> (#49) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Persze. Csak pont szart se ért egy kártya se. De pl a piacon se tudsz vele fizetni, meg a kőműves se fogadja el.
A merci gyárban nekem tavaly egyik kv automata se fogadta el a telos kártyámat. A bankkártyát meg simán vitte. Viszont zárt rendszerük van és máshol se láttam még.
De csak hogy mondjak neked példát hol gyorsabb pl a kp: sok benzinkúton már kint a kútnál is odaadhatod a kp-t a kutasnak. Mire te bemész fizetni a teloddal és visszaérsz én már messze fogok járni. :D De ez extrém példa

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.