Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gebriel


Gebriel
veterán

Van még ilyenre kereslet :F

(#2) oriic válasza Gebriel (#1) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Latva a NES es SNES mini millios eladasait: siman van.

Live-Die-Respawn

(#3) Wesder válasza Gebriel (#1) üzenetére


Wesder
félisten

Miért ne lenne?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#4) DeFranco válasza oriic (#2) üzenetére


DeFranco
nagyúr

sokkal kevésbé volt népszerű a c64 mint a nes, főleg amerikában. európában inkább a c64 futott ez igaz, de világszinten a nes köröket vert rá.

(#5) oriic válasza DeFranco (#4) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Teny, nem is hiszem hogy ebbol tobb szazezer darab elkel.

Live-Die-Respawn

(#6) DeFranco válasza oriic (#5) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nekem amúgy nem tecc azzal a hurka joystickkel, egyből azt néztem meg, hogy adnak-e hozzá joyt és ha igen, milyet.

nem rég megtaláltam otthon a quickshotot na, az stílusos volt. egyből a 3 éves fiam kezébe is nyomtam, hogy nesze érezd az erőt... egyszer lesz időm lemegyek a garázsba a plus/4-ért és beüzemelem, megnézem működik-e még...

(#7) pomorski


pomorski
őstag

Nekem tetszik, bár megvenni nem fogom. Kerítek inkább egy igazi C64-et valahonnan.

(#8) DeFranco válasza pomorski (#7) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem akarsz már a kazettával szívni a működő lemezjátszó meg vagyon.

(#9) pomorski válasza DeFranco (#8) üzenetére


pomorski
őstag

Ja nem, hanem az sd-kártyás progibetöltést használnám.

(#10) DeFranco válasza pomorski (#9) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ööö... arra a 18k-s eszközre gondolsz? vagy ezt lehet valahogy otthon is barkácsolni?

(#11) taki01


taki01
őstag

Kiadhatnánk majd egy Amiga A500-t is mert arra vevő lennék :)
C64-m még van valahol a padláson, de csak kazettás meghajtóm van hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#12) dabadab válasza DeFranco (#8) üzenetére


dabadab
titán

"nem akarsz már a kazettával szívni a működő lemezjátszó meg vagyon"

Dehogy, 1541 is van 10k alatt, ahogy C64 is. Mondjuk én lemezzel se szeretnék már szívni, az 1541 Ultimate (kb. az egyetlen floppy-helyettesítő (meg freezer, meg játékcartridge, meg REU, meg nyomtató meg mittoménmi-helyettesítő), aminek tényleg van értelme és tényleg megéri az árát) meg 50k táján van, ami szerintem baromira megéri, de kazuál retrózáshoz lehet, hogy egy kicsit meredek.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#13) dabadab


dabadab
titán

Azt azért érdemes tudni, hogy ez a cucc kb. annyi, hogy egy C64-re hasonlító dobozban (a billentyűzet csak dísz, nem működik) van egy kb. Raspberry Pi, amin fut egy emulátor (a joystickról nem láttam konkrét infót, de szerintem egy tök sima USB-s Competition Pro)

DRM is theft

(#14) DeFranco válasza dabadab (#12) üzenetére


DeFranco
nagyúr

20k-val már ott vagyunk, hogy akkor már akár lehet ez is, és akkor nem kell a koaxot dugdosni stb. és nem lesz kevésbé autentikus... mármint hogy persze kevésbé lesz autentikus mert nem iggazzy c64 lesz előtted, de a tartalom ugyanaz lesz kevesebb szívással.

de ez persze magánvélemény. ha költeni kellene rá, akkor már inkább egy ilyen. de leginkább semmi vagy egy emu, egyedül a joy érzet adna hozzá valamit.

[ Szerkesztve ]

(#15) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Értelmes játékkínálattal még vonzó is lenne, de ez sajnos elég gyenge.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#16) dabadab válasza DeFranco (#14) üzenetére


dabadab
titán

USB-s joyt lehet venni külön is (illetve létezik 9 pines csati - USB átalakító is, ha valaki eredeti joyt akar használni) és az emuk kezelik.

DRM is theft

(#17) pomorski válasza DeFranco (#10) üzenetére


pomorski
őstag

Nemtom, hogy mennyibe fáj egy ilyen sd-kártyás gép, én még csak retróklubban találkoztam ilyennel. Asszem az ebay-ről beszerezhető ócón.

[ Szerkesztve ]

(#18) dabadab válasza pomorski (#17) üzenetére


dabadab
titán

SD-IEC van olcsón, csak az semmire nem jó, mert csak a standard IEC protokollt ismeri, ergó turbók meg a játékok saját töltőrutinjai nem mennek vele, ráadásul rettenetesen macerás használni.

Van egy magyar cucc, az van olyan 18k táján, ami úgy nagyjából olyan 90+ %-os módon emulálja az 1541-et, szóval a turbók meg hasonlók nagyrészt mennek rajta, valamivel egyszerűbb kezelőfelülettel.

Meg van az 1541 Ultimate 2+, 150 euro, 100%-os emulációval, rendes menüs UI-val, rengeteg egyéb szolgáltatással (pl. az egyfile-os cuccokat DMA-val, nagyjából várakozás nélkül tudja betölteni).

DRM is theft

(#19) gduck válasza pomorski (#7) üzenetére


gduck
addikt

Nekem itt van a telón, mondjuk az irányítás eléggé nehézkes.

(#20) villamos


villamos
őstag

Jól értem, hogy van rajta egy pár ilyen-olyan játék, aztán kész? Ezeket nem nagyon ismerem, nincs pl Tetris és nem fért el minden idők legjobb :)) football játéka az International Soccer sem?
Ennyi erővel előszedem a gépet a sufni mélyéről inkább, de talán még egy emulátor is jobb.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#21) pomorski válasza gduck (#19) üzenetére


pomorski
őstag

Emulátor? Mi a neve és milyen platformon?

(#22) Xarina


Xarina
aktív tag

Ez igy nagyon nem eri meg az mellett, hogy egy c64 emulator barmin elfut. A jatekok meg melle eleg harmatosak, nem mondhatni, hogy a legjobbak kozul vannak valogatva.

(#23) gduck válasza pomorski (#21) üzenetére


gduck
addikt

Android KATT IDE!

HunchBack, Last Ninja, stb. mind itt figyel a telómon :D

(#24) RyanGiggs válasza villamos (#20) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Szerintem a Microprose Soccer sokkal jobb volt. :K

Viszont ilyen játékokkal amikkel adják, hááát.... eléggé gyatra!
A legjobbak pont nincsenek is rajta!
Pl.: Street Rod, Wizard of War, Test Drive, Great American Cross Road Racing
The Last Ninja, Grand Prix Circuit, Stunt Car Racer, Maniac Mansion, ZAK...
Lehetne sorolni a kedvenc játékaimat, de egyik sincs rajta.
Szóval részemről ez biztos felejtős!

(#25) pomorski válasza gduck (#23) üzenetére


pomorski
őstag

Kösz

(#26) bLaCkDoGoNe válasza RyanGiggs (#24) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Számomra egyedül az Impossible Misson-ök érnének valamit, de a második rész úgyis van PC-re is (DosBox a barátom), szóval...

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#27) Bird


Bird
addikt

Hát ezekkel a z kategóriás játékokkal ez kevés lesz. Persze nem mindegy milyen a hardver és még ezen kívül mire lesz képes. Lásd Nes/Snes mini....

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#28) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Ez a beépített játékos megoldás, szerintem pont az értelmét veszi el az egésznek.

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.