Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) makoj30


makoj30
aktív tag

Várható hogy a Xiaomi Mi BOX S is megkapja az Android 11 TV rendszert?

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#2) matteo90


matteo90
csendes tag

Azt lenne jó tudni, hogy vajon ez is elmegy a tv USB portjáról mint a fullhd változat, vagy ennek már külső áramforrás kell? :U

(#3) atiska007


atiska007
senior tag

Fire TV stick 4k 2018 vége óta van, és már kijött az utód MAX is.
Ez egy elkésett konstrukció, esetleg az árával futhat be.
De mivel amazonon szokott lenni a 4k MAX-ra is akció (37€) ezért szerintem nem lesz nagy piaca...

Mittudomain!

(#4) kakuk.tamas válasza atiska007 (#3) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Kínában, Indiában tuti sikere lesz.

És aki akkora nagy Xiaomi fan, úgyis megveszi…

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#5) atiska007 válasza kakuk.tamas (#4) üzenetére


atiska007
senior tag

Én is nagy xiaomi fan vagyok, de lecseréltem egy Mi Box S-et egy fire TV Max-ra.

Mérföldekkel jobb, már elegem volt a xiaomi gyerekbetegségeivel, amiket lassan 2 éve nem tudtak kijavítani.

Mittudomain!

(#6) fornettisuti


fornettisuti
veterán

"adattárolásra pedig 8 GB áll majd rendelkezésre, vagyis túl sok alkalmazás letöltését nem teszi lehetővé"

Csak kérdezem, több száz GB-os alkalmazásokról van szó?

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#7) kakuk.tamas válasza atiska007 (#5) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Én pont emiatt nem vennék Xiaomi telefont. Pedig régen több is volt, imádtam még RN2-vel moddolgatni.

Egyszerűen nincs olyan androidos telefon, amire nyugodt szívvel vissza mernék váltani… :(

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#8) sokomst


sokomst
tag

Projektorhoz használok sticket, natív HD Ready ahogy az átlag így elég a jelenlegi felbontása is.
Viszont olyan mérhetetlenül szaggatós, újraindulós, lassú a cucc. Ha egyszer elindítok rajta valamit már nem gáz, de a bekapcs az app váltás, ki be lépés a részek közt vagy bluetooth hangszóró megtartása sok neki, billentyűzet és hangfelismerésről ne is beszéljünk.
A mi box 3nál is tapasztalt nagyon ritka frissítések stick esetén is megvannak.

Kíváncsi leszek az újabb nagyobb CPU a rendszert magát jobban képes-e már kiszolgálni.

(#9) Gabesz84 válasza atiska007 (#3) üzenetére


Gabesz84
őstag

az a baj a fireTV-kkel ha nem vagy amazon elofizeto, akkor csak idegesitaz allando amazon szolgaltatas tukmalasaval, masra korlatozottan hasznalhato, amellett hogy lassu mint a bun. A 4k MAX is lassu. Chromecast with googleTV merfoldekkel jobb, es nem sokkal dragabb.

(#10) atiska007 válasza Gabesz84 (#9) üzenetére


atiska007
senior tag

1. Nálam nincs tukmálás, csak film/sorozat ajánlók, de csak ha lefelé görgetek...
2. Korlátozottan használható? Mire? Netflix, Emby, Kodi, Plex, Smartube, Spotify nekem rajta. Mire kellhet még egy medialejátszó? Miben korlátoz?
3. Lassú? Miben lassú? Mi Box S-t cseréltem MAX-ra, jóval gyorsabb is
4. chromcast 70€, a MAX most amazonon 37€ (Németország). A nem sokkal drágább, az jelenleg kétszerese.

De kinek a pap, kinek a papné, én elégedett vagyok a MAX-al, google cast nélkül.

Amúgy a fentieket tapasztalatból írtad? Mert nekem nem úgy tűnik

Mittudomain!

(#11) embe válasza atiska007 (#10) üzenetére


embe
nagyúr

Erre gondolsz?
Bocs a hülye kérdésekért... ezekre lehet apk fájlokat telepíteni? Vagy csak a saját alkalmazásaikat?
Illetve a távkapcsolója giroszkópos vagyis "légegér"?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#12) zsolt501 válasza Gabesz84 (#9) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Én hétfőn kaptam meg a Chromecast with Google TV készüléket, de nem tudom azt mondani, hogy ez a készülék mérföldekkel jobb bárminél is, több sebből vérzik a készülék, de leginkább a rajta lévő szoftver.
Nem akarok részletekbe menőleg taglalni, hogy mik is a problémák a készülékkel, de ez még nagyon nagyon kiforratlan, illetve applikáció szegény.
Nekem ezeknél a készülékeknél a legfájóbb hiányosság a kadencia helyes lejátszás, pedig elvárható lenne így 2021-ben mikor pl egy régi kiöregedett első generációs WD TV Live, vagy egy Popcorn A300-as könnyen megoldotta, de sorolhatnám azokat a készülékeket ahol ez nem probléma, csak ugye android... azért is furcsa, hogy ez nem megoldott, mert CoreELEC vagy Kodi esetén hasonló hardverrel mint a Chromecast with Google TV ez megoldható, vagyis a hardver tudná ezt a funkciót, csak ugye az android fejlesztői tojnak rá, az egyéb szoftveres bugokról ne is beszéljünk, mert sajnos ebből is akad.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#13) Hieronymus válasza embe (#11) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Arra gondolt, de ez akciós ár.

Trükközéssel bármely app rárakható. az már másik történet, hogy korrekt lesz a működés vagy sem.
Az Amazon saját piacteréről bármit és működni is fog rendesen.
Hátránya az önreklám. Van előnye, többlet információt ad az audiovizuális tartalmakról.
A távszabályzóban Alexa lapul meg. Nem tökéletes beszélgetőtárs, de alakul. Beszélgetésre van kihegyezve a rendszer, nem mutogatásra.

Prime előfizetés nélkül nincs előnye.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#14) embe válasza Hieronymus (#13) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi a részletes választ! Akkor nekem ez így tárgytalan.
Marad az Amlogicos kis tévé box.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#15) headhunter


headhunter
addikt

(#16) o_tom


o_tom
aktív tag

Valaki találkozott már időponttal, hogy mikorra várható a megjelenés?
Ha sok idő, kénytelen leszek addig egy Mi Box S-r vásárolni.

ÚÚÚAAAAÁÁÁHHHRRRRGGGGHHÚÚÚÚÚŰŰŰŰŰ /Chewbacca/

(#17) Gabesz84 válasza atiska007 (#10) üzenetére


Gabesz84
őstag

Tapasztalatbol irtam, a 4k maxot eleg gyorsan kuldtem vissza. Netflix is lassu rajta, Kodi vallalhatatlanul lassu, es nekem allandoan kifagyott. Prime video nagyon szepen fut, csak epp nekem ott csak idoszakosan van fenn olyan tartalom ami erdekel, meg ne a sajat szolgaltatasa legyen mar a merce. Casting feature-t is beharangoztak ra, hogy tudni fogja, aztan kiderult hogy a menuben eloszor ki kell valasztani a cast fogadasa funkciot es csak utana megy.
Chromecast with GoogleTV-t en 57 euroert vettem (tink.at). Netflix ezen gyorsabb, Kodi eddig 2x fagyott ki. Castolas normalisan mukodik es telefonrol is van taviranyitom, ha az asszony leteszi valahova es eppen nem talalom.
Android verzio is 2-vel ujabb a chromecastban, bar ez nem hiszem hogy annyira szamit jelenleg.

zsolt501:
Streamelt tartalomnal szerintem nem annyira gaz ha nem tud automatikusan 24hz-re valtani mozinal. Ha nagyon kell, menubol at lehet lokni kezzel.

[ Szerkesztve ]

(#18) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Akkor még mindig az Androidos box a legjobb, ha nem kell az FHD, 4K Netflix? Egyébként ez tudja a képkockahelyes lejátszást?

[ Szerkesztve ]

(#19) Hieronymus válasza Gabesz84 (#17) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

" ...4k maxot eleg gyorsan kuldtem vissza...meg ne a sajat szolgaltatasa legyen mar a merce...."

Hát mi legyen a mércéje, ha nem a saját szolgáltatása??
Nyilván a saját szolgáltatására van kihegyezve az eszköz. Azért gyártják, A többi csak extra hozzá,

"Casting feature-t is beharangoztak ra, hogy tudni fogja, aztan kiderult hogy a menuben eloszor ki kell valasztani a cast fogadasa funkciot es csak utana megy."

Mi ebben az újdonság? Az első változatban is így működik. Ez csak egy lehetőség. Nem célja az Amazon eszközeinek a Google, Netflix, Sky, feltétel nélküli kiszolgálása.

Ennek az eszköznek az Amazon Prime előfizetők kiszolgálása a az alapvető célja. Ezt viszont kiválóan teszi meg. Akinek nem erre van igénye, vagy nem tudja kihasználni, az messze kerülje el.

Közeledik a magyarországi indulás. Szaporodnak a magyar zenék, a magyar szinkronos filmek és sorozatok. Magyar feliratot sokszor megkapnak az új tartalmak.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#20) Gabesz84 válasza Hieronymus (#19) üzenetére


Gabesz84
őstag

Lehet én ülök fordítva a lovon, de akkor szerinted 5 donglenak kellene kilógni a tv hátuljából ha 5 előfizetésem van?
Nekem mindegy ki mit használ, ez az én véleményem, ettől még lehet valakinek ez tetszik.

(#21) Hieronymus válasza Gabesz84 (#20) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Lehet én ülök fordítva a lovon..."

Igen.
Teljesen más értékrend alapján dolgoznak a saját szolgáltatást nyújtó gyártók, mint az általános felhasználásra szánt eszközök gyártói.
Az általános szolgáltatást nyújtó gyártó esetében az eszköz eladásból származó haszonért gyárt. Ilyen például a közkedvelt MI box. Tökéletesen teljesítik a szolgáltatók által előírt minimumot, így rákerülhetnek a közvetlen gombok a távszabályzóra. Viszont az extrák elmaradnak. Nem vagy csak részben lehet elérni az adott szolgáltatáshoz tartozó extrákat. Ez nem mindig hátrány. Általában az szolgáltatói önreklámok elmaradnak. kivétel az amúgy ingyenes szolgáltatások tovább szolgáltatása. (pl. YouTube)

A szolgáltatók eszközei teljesen más értékrend alapján működnek. A többi szolgáltató támogatása érdektelen. Kivétel, ha kereszt szolgáltatásban állapodnak meg. Az eszközök ára nem tartalmaz jelentős hasznot. Akcióban előállítási költség alatt adják az eszközeiket. Nem az eszköz a bevétel forrása, hanem a rajta keresztül nyújtott szolgáltatás illetve szolgáltatások. Az Amazon Fire TV Stick a video szolgáltatás mellett támogatja a többi Amazon online szolgáltatást. Music, tárhely, Alexa, ... és némi önreklámot. A film megállításakor megmutatja a jelenet szereplőit és némi információt a színészekről. Átlehet lépni olyan filmekre, amiben játszott az illető.

Szabad választásod van. Egy szolgáltató eszközét vásárolod meg. Vagy több több szolgáltató szolgáltatásait támogató eszközt vásárolsz magadnak. Ez a téma egy ilyen eszközről szól elméletileg, a Xiaomi új tévé okosítójáról.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#22) Gabesz84 válasza Hieronymus (#21) üzenetére


Gabesz84
őstag

Tehát több környi szájtépés után visszajutottunk oda, amit én is mondtam: ha nem vagy amazon előfizető, akkor a fireTV stick bármi máshoz képest egy kalap szar.

(#23) Hieronymus válasza Gabesz84 (#22) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Pontosan.
A Magenta box számomra csak porfogó lehetne. Előfizetés nélkül olyan, mint egy versenyautó üzemanyag nélkül. Hiába kiválóak a képességei, csak nézegetni tudnám.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#25) Robynho


Robynho
tag

helo,

Olyan problémával találkozott már valaki, h fekete képernyőn ragad az egész, és onnan sehova tovább?
(áramtalanítás, újrabedugás, távirányító reset gombjai nyomvatartására sem reagál)
Vagy hova tudnék ezzel fordulni? Egyelőre nem találtam semmilyen megoldást.

(#26) zsolt501 válasza Robynho (#25) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Most látom a Stick verzión nincs reset gomb, csak távirányítóval lehet resetelni, kap egyáltalán elég áramot, jó a tápja?

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#27) atiska007 válasza zsolt501 (#26) üzenetére


atiska007
senior tag

Stick-nek nem kell táp, mert TV usb-re kötve is működőképes (lehet).
Ettől függetlenül valóban ajánlott egy kábel és USB csati ellenőrzés.

Mittudomain!

(#28) zsolt501 válasza atiska007 (#27) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Mivel HDMI porton nem kap tápellátást ,így valamilyen módon kell neki áram ez mint te is írtad itt USB porton keresztül történik, sajnos ezek könnyen hibásodnak.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#29) Robynho


Robynho
tag

Világít a fehér led.. 🤣(konektor adapter usb), vmint jelzi a tv, h bent van..
Sajnos tul sok variációt nem tudtam meg kipróbálni, h a tv-vel, a stickkel, v a tavirnyoval lehet-e gond.. rajta vagyok, mert szerettem a kis vackot.
Este még néztük, masnap egy no signal kek hatter fogadott, kihuztam bedugtam, akkor valtott 1080p 60hz-re fekete képernyőn. Viszont semmi reakcio semmire.
A xiaomiszerviz annyit mondott, ha garis kuldjem vissza, ahonnan szereztem (alirol jött mar kb 2 éve..), vagy vegyek egy masikat, mert ezeket nem lehet javítani..

(#30) DamianB válasza headhunter (#15) üzenetére


DamianB
őstag

Köszi most vettem shield prot és erre kerestem a választ akkor így menni fog az atmos :R

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#31) o_tom


o_tom
aktív tag

Sziasztok
Mi a különbség a 2 készülék között?
Mindkettő Stick 4K, csak az egyik dobozára rá van írva, hogy EU.

ÚÚÚAAAAÁÁÁHHHRRRRGGGGHHÚÚÚÚÚŰŰŰŰŰ /Chewbacca/

(#32) Ecsi


Ecsi
csendes tag

Sziasztok!
Pozitív tapasztalatot szeretnék megoszatani. Vettem lentebbről egy ilyen Xiaomi TV 4K sticket (az LG SmartTV WebOS 4.9-esemhez), és eddig remekül működik:
https://asztali-multimedia-lejatszo.arukereso.hu/xiaomi/mi-tv-stick-4k-pfj4122eu-mdz-27-aa-p766891386/
Android TV 11 fut rajta, és van SkyShowtime is.
Na, de a lényeg, hogy évek óta itt a fórumokon azt olvasgatom, hogy nem megy a Telekom TVGO semmilyen boxon és semmilyen formában. Én is ezt tapasztaltam ez ideáig. Találtam egy appot, amibe végre működik, mint pc-n a böngészőbe ezzel:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hisense.odinbrowser
Remélem sokatoknak segítettem ezzel!

Ha csendben maradtál volna, bölcsebb maradtál volna !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.