Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

hmm.. csak felvetettem pár napja a lehetőséget, hogy th/epyc már lehet új steppinggel jön, erre tényleg.
kíváncsi leszek milyen gyorsan jelenik meg az új stepping a sima ryzeneknél.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#2) jedis


jedis
senior tag

Dicséretes, de előtte kidobálhatnák már az R3-asokat, meg az APU-kat, mert 50 alatt nem nagyon van "Rizsa", ellenben 20 alatt már van alaplap "Rizsához" . :U Így költséghatékony gép nem nagyon építhető AM4-el egyenlőre. Lehet hogy nagyon alacsony a selejtarány, és még gyűjtögetik, az R3-nak valót ? :D A fullos single CCX-ek, meg kellenek a csúcs APU-knak. :D A selejtes single CCX-ekből meg majd jönnek a tízezer forintos Athlonok karácsonyra. :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#3) Zotya84 válasza DraXoN (#1) üzenetére


Zotya84
őstag

Én is kíváncsi leszek mikorra jön ki, ha tényleg. Mert a lap, RAM már a polcon, a blokk nemsokára megjelenik, a procira meg még kell pénzmag. Ugyan a nyár végére terveztem, de ha nem tökölnek vele sokat, akkor lehet, hogy inkább megvárom az új steppinget.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#4) csatahajós válasza jedis (#2) üzenetére


csatahajós
senior tag

"Lehet hogy nagyon alacsony a selejtarány, és még gyűjtögetik, az R3-nak valót ?"

Állítólag 80% feletti a hibátlan die-ok kihozatala, ezért csúszik az R3 jórészt.

(#5) -Solt-


-Solt-
veterán

Abu,

Mikor manifesztálódhat földi halandók közé a B2-s változat?

www.smart-bus.hu

(#6) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Kár hogy ez se fogja megoldani azt hogy a falba áll 4 ghz-nél a processzor család. Van amelyik el sem éri stabilan. A selejtes részeket meg illik kijavítani... Itt konkrétabban fogalmaznak. [link]

[ Szerkesztve ]

(#7) Yutani válasza ->Raizen<- (#6) üzenetére


Yutani
nagyúr

Igen, sajnos az várható, hogy marad a 4GHz plafon. :(

#tarcsad

(#8) nkmedve válasza ->Raizen<- (#6) üzenetére


nkmedve
őstag

A gyártástech ilyen, majd a Ryzen 2, 7nm-en jobb lesz ilyen szempontból remélhetőleg.
Nem egy nagy érvágás amúgy, kivéve ha az ember Blizzard játékokkal multizik versenyszerűen (ott mondjuk nem sokat segítene a nagyobb frekvencia, mivel erősen Intel párti az engine).

(#9) Aprósólyom válasza jedis (#2) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Egy másik topicban, egy hozzáértőbb házigazda elmítette (talán Abu), hogy a selejtarány állítólag ma már elenyésző.
Remélem sokat tudnak majd változtatni a tunningpotenciálon is.
Gondolkoztam mostanában Konfig cserén, de most bizonytalan vagyok. Mikor jöhet ki APU vagy B2 steppinges Ryzen 5?

Jevons paradox

(#10) -Alvin- válasza nkmedve (#8) üzenetére


-Alvin-
tag

De a blizz jatekok sose voltak tul nagy gepigenyuek szal.... :C

(#11) Gyuri27 válasza -Alvin- (#10) üzenetére


Gyuri27
félisten

Optimalizálva se voltak soha. :U

Amd - Radeon - Ryzen

(#12) Aprósólyom válasza Yutani (#7) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Tudtok valami konkrétabbat, likkkel, vagy ez még csak pletyka szintű információ? Bár 4Ghz-en is szép teljesítménye van. Lehet, hogy emögött valami szándékosság van, később meg majd csinálnak egy tuningosabb változatot/generációt?

Jevons paradox

(#13) ->Raizen<- válasza nkmedve (#8) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Nem akad a rízsszemekkel sem semmi csak cserébe ott van hogy szophatsz a sok kis apróság miatt erratumok ugye..+ ami a kiforratlan biosok miatt is "gáz". El lehet menni a topicjába.. :N 8 mp amig képet ad a gép meg még sorolhatnám elfelejti a beállításokat cserélgesd az elemet... :D Tudod kinek hiányzik ez...

[ Szerkesztve ]

(#14) Televan74


Televan74
nagyúr

Az én Ryzennem köszöni jól van,még a hibák ellenére.Kíváncsi leszek mit hoz a B2 stepping a mostanihoz képest.De mivel gondolom látványos javulás nem lesz,így marad a mostani. :)

(#13) ->Raizen<- 2-3 embernek az 1000 -ből. Nálam rendesen megy,nem is kell piszkálnom. :DDD

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#15) Fiery


Fiery
veterán

"Nagyon valószínű az is, hogy a szerverekbe szánt Epyc processzorok már erre a frissített verzióra épülnek"

Pontosabban: biztos.

[ Szerkesztve ]

(#16) wwenigma válasza Televan74 (#14) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Konkurensnél amikor friss volt a platform, hany bios rev kellett amig beallt normalisan mukodni? 20-25? :DDD

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#17) Kristof93


Kristof93
senior tag

Lesz egy 14nm+ zen nagyobb orajellel, gondolom 2018 elso felevben, majd 7nm zen2 2019-ben. Ez az uj stepping csak aprobb bugokat javit. R7 1700-al es asus x370 lappal nekem ezek nem is jelentkeztek. Napok ota megy 3.8ghz-en, 3ghz rammal, 100% leterhelve.

(#18) #57527808 válasza ->Raizen<- (#13) üzenetére


#57527808
törölt tag

a komplett fórumon van egy gyári hibás lap, aminél ki kell venni az elemet.
ezeket önigazolásként írod, amiért nem tudtad kivárni a zen-t, és vettél pasztás intelt?
ha nem szereted a garanciális alkatrészeket, akkor az is teljesen jó delidelve. viszont az érthetetlen, hogy miért kell minden zen topikból kitiltatni magad.

(#19) ->Raizen<- válasza #57527808 (#18) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Na mi a fene már intézkedsz is a banánnal rohanj, mutassam merre a modi? Minden topicból? Csak egyből raktak ki. Hát jól jártam hogy nem vártam meg 4 ghz nekem nem elég plusz out the box bios update nélkül használtam jó ideig a gépem probléma nélkül pedig nyúztam rendesen, ram tuning meg minden befigyelt és nem bugzott össze vissza mint a rízsszem. Paszta csere /delid nélkül viszi a mai napig a 4,7 ghz-et 24/7. Több topicba írtam mérjük össze a platformokat játék tesztekkel de senki nem meri felvenni a kesztyűt még egy 6600k ellen sem. :D Ezért jár a ban nemigaz?

[ Szerkesztve ]

(#20) nkmedve válasza ->Raizen<- (#13) üzenetére


nkmedve
őstag

Nekem első naptól rendesen ment minden, tuningolva (március eleje óta).
Követem a topikot és tudom, hogy 1-2 emberkének komolyabb gondja van de ezekben az esetekben a jelek laphibára utalnak (olcsóbb B350-es lapokról beszélünk). Egyébbként a legtöbb panasz arról szólt, hogy mondjuk egy 3200-as memória csak 2933-on vagy 2666-on ment és hasonlók (ezeknek nagy részét az új AGESA orvosolja), semmi egetrengető.

A 8mps indulás nálam is megvan (laptól függ amúgy, és intelnél is megtörténik), de még azzal együtt is kevesebb mint 30mp alatt az asztalon vagyok, teljesen vállalható szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#21) ->Raizen<- válasza nkmedve (#20) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Kíváncsi vagyok mit fog gurítani a threadripper. Ott lehet szépíteni az amd-nek bővebb ram kompatibilitással, stabilabb működéssel, ne adj isten jobb tuning potenciállal. De mondjuk nem fog menni szinte biztos 12/16 maggal a 4,7 4,8 ghz mint most az intelnek x299-el 10 maggal.

[ Szerkesztve ]

(#22) MK VII válasza Gyuri27 (#11) üzenetére


MK VII
veterán

Aszt' oszt' mé'? Kérem alássan egy gyufaszálkockán is elfutnak a játékaik 30fps-sel. Nem az optimalizálatlanság ott a bibi hanem a felfogás. :)

(#23) Kristof93 válasza ->Raizen<- (#19) üzenetére


Kristof93
senior tag

Jatekkal az a helyzet, hogy jelenleg gpu limites vagy mindket platformon, ertelmes beallitasok mellett. A jovore nezve pedig messze tobb tartalek van akar egy 6 magos ryzenben is, mint a 7700k-ban. Egyre tobb jatek fog 8/16 szalat tamogatni, lesz processzor specifikus optimalizalas ami alapbol +20%, stb. 720p/1080p-ben, alacsony beallitasok mellett ki lehet eroltetni egy intel gyozelmet, de nem sok ertelme van.

(#24) MZperX75 válasza nkmedve (#20) üzenetére


MZperX75
addikt

A gépem x éve nincs kikapcsolva,persze volt telepítés miatt restart és volt 2 -3 áramszünet az elmúlt x évben,és 6-8 havonta kap egy félórás tisztítást a portól,bármikor hozzáérek az egérhez ott a rendszer kész rajtra.

Sosem értettem miért fontos ,vagy kinek fontos ,hogy bekapcsolás után mennyi idő alatt áll fel a gép? Bár ez csak nálam nem számít,lehet akkor elnézést.

(#25) ->Raizen<- válasza Kristof93 (#23) üzenetére


->Raizen<-
veterán

:D Kijön ami a 8 magos procival is kijött miszerint játékokban kihajtja 4,5 ghz-en a 6600k a gtx 1080-at is. Meg hogy 970-nél 2x 2,5x gyorsabb az 1080 lemértem. Nem vagyok limitben.[link]

Nem tud érdekelni ez a mag háború, majd visszább veszem a látótávolságot maximum meg butítok esetleg a geometrián, ezek amik eszik a processzort/illetve fogják állítólag leterhelni a 16 magot is akár. Grafikus kártya csere a tuti, egy jól bevált platformot nem fogok kidobni csak azért mert most valaki megigéri hogy majd a jövőben ki lesz használva az a rengeteg mag. Produktum rá meg nincs, nulla. Megeszitek azt a sok marketing bullshitet meg a sok rgb led meg a gamer szöveg elég is már nektek és rohantok a boltba elb@szni több havi keresetet feleslegesen. Egy rahedli ideig 1 magot terhelt a forza horizon 3 is és rengeteg idő múlva adtak ki patchet több magos rendszerekre optimalizálva a produktumot, amíg ilyen hulladékul optimalizált szoftverek jönnek ki minek támogatni a hardver gyártókat előre lefektetni a bizalmat? Előbb tartalom kell aztán kell vásárolni és nem fordítva.

[ Szerkesztve ]

(#26) Kristof93 válasza ->Raizen<- (#25) üzenetére


Kristof93
senior tag

Ennek meg 1x fuss neki, mert semmi ertelme nem lett. Gyorsabb az gtx 1080 mint 970? Ok. Jelenleg kihajtja egy kozepkategorias cpu is? Ok, ezt is tudtuk. A jovore nezve meg tobb tartalek van tobb magban? En is ezt mondtam. Szoftver, ami kihasznalja pedig szamtalan van jelenleg is.

Hogy kinek mi a tobb havi kereslet, azt ne te mondd meg. Egy 8 magos amd platform olcsobban megvan, mint a 7700k+lap es van benne 70% tartalek jovore nezve. Ez igy lenyegesen koltseghatekonyabb.

[ Szerkesztve ]

(#27) ->Raizen<- válasza Kristof93 (#26) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Akkor játszál a cinebench-el meg a winrarral, meg a cpuz benchmarkkal meg ezekkel és élvezkedj az eredményeken a majd hamarosan megvásárolt sok magos prociddal. Mert hogy nincs kihasználva rendesen az a sok szál gaming alatt az is halálbiztos. Sokkal többre megy az ember ma 4 magas órajelen járó maggal (4,7-5 ghz) mint egy 10-16 magos 3 ghz körül járó procival. A régebbi alkalmazások soha nem fognak gyorsabban futni 50 000 maggal, mert már nem foglalkoznak velük a fejlesztők. Hajrá , akkor vásárolj rízent mi akadályoz meg benne? Hogy 4 ghz-nél kifullad meg kell még vagy 10 bios update neki? :))

[ Szerkesztve ]

(#28) Kristof93 válasza ->Raizen<- (#27) üzenetére


Kristof93
senior tag

En mar egy ideje munkara hasznalom ki mind a 16 szalat. Mukodott a regi biosal, es az ujjal is. A jelenlegi jatekok pedig kivaloan futnak 8 maggal, 3.8ghz-en, nem kell 5 gigas kazan.

[ Szerkesztve ]

(#29) wwenigma válasza ->Raizen<- (#27) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Szakadj már le az AMD topikokról az Intel flame-eddel... :U

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#30) Zso Ro válasza ->Raizen<- (#25) üzenetére


Zso Ro
senior tag

Nem védeni jöttem az AMD-t,mert minek.
De indíts már el kérlek egy BF1-et a szénné hajtott i5-el,és meglátod,hogy lesz ott némi procilimited az 1080-al.Köszöntem

(#31) bunfi válasza ->Raizen<- (#27) üzenetére


bunfi
őstag

Sokkal többre megy az ember 1 magas órajelű maggal, minek ide kettő?! few moments later... Sokkal többre megy az ember 2 magas óra jelű maggal, minek ide 4?! few moments later...

Akarod még ragozni?

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#32) ->Raizen<- válasza Zso Ro (#30) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Nincs meg az 1080 meg a bf1 sem amugy a beta multi tokeletesen futott az hogy a teljest elbasztak nem az en hibam minden mas megy bf4 bf3 maxosan fullos szerokkal. Csak ezzel az egy jatekkal tudtok jonni, nem erte meg hogy megvegyem mert nem jon be a primitiv ww1. Ez a 4,7 ghzes 4 magos procival limitben vagyok cimu mantra varosi legenda a tapasztalataim nem ezt mutatjak. ;)

[ Szerkesztve ]

(#33) antikomcsi válasza Aprósólyom (#12) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Mire kéne a link, vagy a konkrétabb információ?

Mitől változna, ha ahhoz a részéhez nem nyúlnak? És mivel változatlan marad, az órajel sem fog tovább nőni.
Kompatibilitás az valószínű javulni fog, és ez főleg ott fontos, ahol az utolsó agesa frissítés sem segít. Talán végre menni fognak a ramok 3200/3600-on.

A körülbelüli 4GHz már így is a plafon, kihozták a legtöbbet, amit lehetett, és ez is jó a kezdeti példányokhoz képest. A későbbi generációknál majd nőhet az órajel, de egy új stepping most nem hozza el az 5GHz-es léghűtéses Ryzenek korát.

(#34) Tanisz válasza ->Raizen<- (#27) üzenetére


Tanisz
senior tag

:D
Ha csak játékra kell, tényleg az intelt kell jelenleg választani :)

Viszont sokan vagyunk akinek a játék csak másodlagos, vagy harmadlagos, vagy egyáltalán nem érdekes.
Pl én simán elhasználok 16 magot minden zokszó nélkül kb 10 mádodperc alatt, ha kell. Persze az ember nem eszetlenül fejleszt :)

Kicsit már unalmas hogy itt a PH-n a kommentek 90%- nem áll másból, csak hogy game/játék/benchmark...stb.

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#35) DraXoN válasza ->Raizen<- (#27) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Mondj már légyszíves olyan játékot, ami játszhatatlanul lassú egy akármilyen ryzenen..

Mert hogy (szerintem) mind a 2 gyártó termékei messze túllépik a játszhatósági határt az is biztos :\
és ha mer ár/teljesítmény mutatót nézzük, az amdvel jobban lehet járni jelenleg.. a használt piac most nem számít, majd lesz amd is használtan.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#36) ->Raizen<- válasza Tanisz (#34) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Azert szol gamerol meg stb mert itt az emberek foleg arra vesznek hw-t sok itt a gamer. Es a pc piaca foleg az kulonben hogy adnak el azt a sok draga alkatreszt atlag embernek na? ;) Vannak egyeb piacok de azokat ne keverjuk ide itt most a gaming a lenyeg userek nagy resze azt sem tudja mi van a gepeben, mi itt kissebbsegnek szamitunk hogy kepben vagyunk nagyjabol a dolgokkal mi micsoda, mi a szerepe.

[ Szerkesztve ]

(#37) Malibutomi válasza Tanisz (#34) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Az meg nem is annyira gaz, van aki csak jatszik.
A gond az a 2-3 ember akinek eszebe nem jutna Ryzent vagy Radeont venni, megis mindegyik uj topicban ott vanbak es osztjak az eszt hogy azintel NV mennyivel jobb. Ugy latszik ez a szorakozasuk, vagy olyan labilis egyenisegek hogy napi tobbszori onigazolasra van szukseguk mert erezniuk kell milyen jol dontottek. Mintha a hardvertol tobbek lennenek...

(#38) ->Raizen<- válasza DraXoN (#35) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Felhasznalok kozott is van sok fele, van aki sokat szivott az amd-vel es maximalista lett mint pl en. A rizsszem is jo gamera de a draga vga kartyaban benne hagyja a teljesitmenye egy reszet. Szamtalan teszt bizonyitotta ezt. Nem vagyunk egyformak. Van aki hajlando megfizetni a felarat egy problema mentes platformert cserebe amibe meg jelentos oc potencial is van, ilyen a skylake platform, meg most az x299es uj éra. Kivancsi vagyok mi lesz a helyzet a threadripperrel, lehet szepiteni a voroseknek...

[ Szerkesztve ]

(#39) bunfi válasza Tanisz (#34) üzenetére


bunfi
őstag

Nem vagy egyedül. 150 helyetti 115 fps szintről beszélünk mint kritikus problémáról... érdekes.

(#35) DraXoN
A használt piac jópofa, csak én inkább kínából rendeltem procit, mintsem egy 4-5 éves 3770K-ért adjak 45-50 ezret, egy ugyanilyen korban járó lappal, amibe csaky gyengébb proci megy bele. Effektíve konzol szinten megy a dolog, nincs upgrade opció, csak teljes csere. Van aki ezt bevállalja, elfogadja, szereti, én örülnék, ha lenne CPU upgrade.

(#38) ->Raizen<-
Skylake tuning? Persze, miután Morcosmedve kezelésbe vette liquid proval. Ugyanez igaz a nem forrasztott SKX-re is, az olcsó 69+áfa alaplapjaival. De tudom, a minőséget meg kell fizetni...

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#40) DraXoN válasza ->Raizen<- (#38) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

"A rizsszem is jo gamera de a draga vga kartyaban benne hagyja a teljesitmenye egy reszet."
Jah .. az intel is ezt csinálja ha visszaveszem a felbontást 800x600-ra ...
Értelmes felbontáson nem gyengébb a kihasználás. de szerintem senki se venne észre különbséget a 120fps vs 110fps között...

x299es platform.. hát... nem meggyőző.. a 12 és többmagos példányok szerintem még turbóval is jó ha a 4Ghz-et megnyalják majd. A 10 mag felettiek sokkal komplexebb magok, nem véletlen lehet róluk csönd.. épp vért izzadhatnak az inteles mérnökök, hogy legyen belőle valami értelmes órajel.. eredetileg még lett volna kb. fél év a 12magosra, a 12nél több magosok meg nem is jöttek volna...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#41) ->Raizen<- válasza bunfi (#39) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Latszik hogy nincs skylake rendszered nem kell delid a 4.7 ghz hez 1.4v alatt 80 fok korul tetozik a hofok hyper 212 evoval. Delid inkabb a 7700k-nak kell...

(#42) wwenigma válasza ->Raizen<- (#38) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Hány PCIe line is van benne? Nem, nem a 10magosban az elszállt árért hanem barmelyikben alatta amit esetleg még meg lehet fizetni....?

Hagyjuk mar... szépíteni...almaidban max, épp Intel próbálja a nagy pánikban ezt megtenni, sikertelenül... :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#43) ->Raizen<- válasza DraXoN (#40) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Mutass egy vert izzados hirt vagy egy videot arrol hogy az intel nagyon vakarozik. :) Evekig elonyben volt es most is magabiztosan tartja az elonyet, ryzen orajel limitben van nem fogja oket lekorozni. Az ipc a lenyeg meg a magas orajel, ledobbentem hogy a 4.8 ghzet is tudja 10 maggal a legujabb fejlesztes. A 18 maggal meg 2 maggal tobbet tud felmutatni a kek ceg, az arazassal is boven tudnak majd jatszani.

[ Szerkesztve ]

(#44) bunfi válasza ->Raizen<- (#43) üzenetére


bunfi
őstag

[link]

Ledöbbentünk mi is, főleg, hogy egy chiller kellett hozzá. De az ára után ez már csak a kisebb ledöbbenés volt. Mint ahogy néhány alaplapgyártó képviselője is, miután ők is csak ott tudták meg, hogy 12,14,16 és 18 magos cpukat is tudnia kell fogadni az alaplapjaiknak. Der8auer egyik videójánál fogalmazták meg jól, hogy mi a Skylake-X, Xeonok HEDT-be. És ennek ürügyén kár abban reménykedni, hogy van tere az árral játszani az Intelnek.

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#45) ->Raizen<- válasza bunfi (#44) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Ez ilyen de ott a lehetoseg mert kepes ra a cucc a masik oldal a vorosek gyartas technologia valtasig erre nem lesznek kepesek... ;) Ez igy sakk matt.

[ Szerkesztve ]

(#46) DraXoN válasza ->Raizen<- (#43) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Ilyen hír, ilyen formában egyértelműen nem lesz.. de ha megnézel pár jelenlegi hírt [link]
A többmagos pédányok órajeléről semmit nem tudni még. De már olyan pletykák is felmerültek, hogy a jelenlegi x299 lapok jó része nem fogja támogatni a 12+ magos egységeket, mert a VRM rendszerük nem úgy lett tervezve, hogy elbírja (ezt az alaplap gyártók pletykálják .. és nem is boldogok).. április közepéig nem is volt szó 14-18 magos példányokról, sok gyártót még május végén se tájékoztatott az intel, hogy most még is mi lesz, és mire lehet számítani...

Persze ezen dolgokat hivatalosan jó eséllyel soha-senki nem fogja elismerni (legalábbis rendkívül kicsi az esélye.. hogy ez megtörténjen mostanság).

Majd meglátjuk végül milyen lesz a nagyobb chippes cpu, kívánom legyen jó, de .. nem látok rá sok esélyt.. a szerver processzorok se véletlen jönnek alacsony órajelen ilyen összetettség mellett.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#47) szmörlock007 válasza ->Raizen<- (#45) üzenetére


szmörlock007
aktív tag

Üdv :)
Mire gondolsz sakk matt alatt?

(#48) bunfi válasza ->Raizen<- (#45) üzenetére


bunfi
őstag

Tisztában vagy vele, hogy 350 ezer forint egy 7900X és minimum 87 ezer forint egy hozzá való X299-es lap. Ennek fényében gondold már át, hogy mit-mivel hasonlítasz össze.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#49) ->Raizen<- válasza DraXoN (#46) üzenetére


->Raizen<-
veterán

A coffee lake is v2 es s1151 es foglalatot kivan. Ismerjuk intelt, 2 gen es uj alaplap kell az uj procikhoz. Ez van, en nem bankodom, profit orientalt ceg vastagon, de az amd sem jotekonysagi intezmeny.

[ Szerkesztve ]

(#50) ->Raizen<- válasza szmörlock007 (#47) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Mag szam/ipc/ maximalis orajelet nezve intelnek all a zaszlo es meg is kerik az arat rendesen. Varjuk meg a rippert , aztan belovi az arakat az intel.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.