Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dabadab


dabadab
titán

"Örülni is kellene neki, de mégsem teszem. Nem teszem, mert tudom, hogy ez azt mutatja, hogy az infláció ezen érték fölött van"

Mar miert lenne?... (Egyaltalan, az a fogalom, hogy inflacio, meglehetosen mesterseges es jelentesmentes fogalom az egyszeri ember szemszogebol.)

DRM is theft

(#2) fLeSs


fLeSs
nagyúr

a chinamax értéke garantált ha lejáratkor veszed ki.
ha most teszel bele pénzt akkor az kapásból 55%-os hozamot jelent.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3) JoeYi válasza fLeSs (#2) üzenetére


JoeYi
őstag

nem csak vásárláskori értékre van garancia? Tehát ha most 0.684030 Ft/db -os áron venném, akkor csak erre a szintre kapok garit nem?

(#4) fLeSs válasza JoeYi (#3) üzenetére


fLeSs
nagyúr

[link]

most erre volt szükséged? :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5) tildy


tildy
nagyúr

Én viszont kínai részvényekbe pakoltam , kb 3 éve. És azóta is. Igaz eleinte volt, hogy 40%ot hozott, most meg ugyanazt el is vitte, viszont október közepén raktam bele megint, és időm még van. Cirka 17 év(múlva jár le) .
Meg az állam is visszaad évente 20%ot a berakott pénzemre (+10%ot az előző évihez képesti növekményre).
Én nem aggódom, ennyi idő rengeteg... szerintem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6) JoeYi válasza fLeSs (#4) üzenetére


JoeYi
őstag

Arról ez nem szól, hogy mi van az időközbeni befektetésekkel. Tehát, hogy a korábbi csúcs vonatkozik-e rá, vagy csak a befektetés utániak. Az a grafikon feltételezi, hogy február 01-től bent vagy. (Vágyis én nem látok erre kitérést)

(#7) fLeSs válasza JoeYi (#6) üzenetére


fLeSs
nagyúr

esetleg el is olvassam helyetted? [link]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#8) Kobe válasza fLeSs (#7) üzenetére


Kobe
veterán

nem akarok beszólni, de ez még midnig nem teszi egyértelművé amit a kolléga kérdezett :U mivel az a fáma arról szól, hogy aki korábban rakott be, és újabbakat rak be, annak a plusz betéteket is az első befektetés hozamának megfelelően perkálják majd ki
viszont az, hogy a "tartam" szó mit is takar, és amire kiváncsi volna, arról nem esik érdemleges magyarázat.....gondolom parasztosan arra kiváncsi, hogy ha ő az ábra alapján mondjuk 2008 májusában rak be, jogosult e a 2008 februári csúcsértékre majd visszafizetéskor, vagy a 2008 májusa és lejárat közti legmagasabb csúcsra, ami jelen esetben alacsonyabb ugye mint a februári...

(#9) fLeSs válasza Kobe (#8) üzenetére


fLeSs
nagyúr

a tartam a chinamax indulásától a lejáratig érvényes/értelmezendő.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#10) tildy válasza fLeSs (#9) üzenetére


tildy
nagyúr

Ezek szerint a chinamax valamennyire garantált alap akkor?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11) tildy válasza fLeSs (#2) üzenetére


tildy
nagyúr

Oké ez látszólag a "vásárlónak" megéri, de a másik odlalon kinek éri meg? (Magyarán a két ár közti különbséget ki nyeli be? )

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12) fLeSs válasza tildy (#11) üzenetére


fLeSs
nagyúr

nemtom.
de ez miért érdekel? ez nem a te dolgod.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#13) tildy válasza fLeSs (#12) üzenetére


tildy
nagyúr

Miért érdekel? Igazándiból amiatt mert nem látom, ebből mi a másik fél haszna... Sőt, inkább csak azt látom, hogy ezen vesztenivalója van...Márpedig nem hinném, hogy vannak olyan cégek , amelyek a veszteséget szíves örömest benyelik:U
Hogy mondjam, olyan kamuszagú a dolog, hogy valaki a saját pénztárcájának az ellensége legyen:U (És msot nem arról bezsélek aki veszi, hanem akitől veszik...)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14) JoeYi válasza tildy (#13) üzenetére


JoeYi
őstag

egyszer elkezd felfelé ívelni a görbéje, és akkor a kezelőnek valószínűleg sok hasznot hoz az a rengeteg új befektető, aki most vásárol az olcsócsásg miatt, és biztosan nem száll ki 5 éévig

(#15) talmida válasza fLeSs (#4) üzenetére


talmida
Közösségépítő

"A csúcson érdemes kiszállni…" mondja a cikk. Igen ám, de menet közben nehéz megállapítani, hogy hol van a csúcs. ;]

A másik két sajnálatos faktor meg, amivel számolni kell, az az emberi kapzsiság és a félelem. Nem mindenki tudja meghúzni a határt, hogy mikor elég a nyereség (mikor szálljon ki)...mert, ha jóval a csúcs előtt szedi ki, akkor utána bánja, hogy miért nem hagyta még bent tovább. Ha meg legközelebb bátrabb lesz és tovább bent tartja, annak meg az a rizikója, hogy elveszthet mindent.

Szóval szerintem csak az tőzsdézzen, akinek ezt jól bírják az idegei és az adrenalin szintje nem ugrik meg nagyon :D , mert hosszú távon nagyon egészségtelen..nemcsak a pénz veszhet oda, de az egészség is..pláne DayTradereknél :((

Különben azt elismerem, hogy ez egy érdekes és izgalmas "játék"...mindaddig, amíg a fölöslegeddel "játszol. :DDD

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#16) fLeSs válasza tildy (#13) üzenetére


fLeSs
nagyúr

évi 3,6% a biztosító haszna + ha vki 5 éven belül szedi ki a pénzét attól jó sok %-ot vonnak le.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.