Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Legközelebb a zsömlét is ti csináljátok. ;)

(#2) Иван


Иван
őstag

Jól néz ki. Ha junkfood mindig is hambi párti voltam, nem pizza. :K

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#3) Nexuiz


Nexuiz
tag

Jól néz ki, van benne kalória rendesen. :D

Nem én voltam!

(#4) máyköl


máyköl
veterán

Király, de zsömléből hamburger zsemlét kell...

(#5) Smani válasza máyköl (#4) üzenetére


Smani
senior tag

Ja. Mert abban több a kalória? :U

(#6) máyköl válasza Smani (#5) üzenetére


máyköl
veterán

Nem, nem azért.
Téged ki kérdezett már megint? Látom máshol is osztod az észt...

(#7) DeFranco válasza máyköl (#6) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hanem azért, mert 200 Ft darabja? Teljesen felesleges, tökéletesen jó császárzsemlével is.

Házi hamburger témában a legjobb video: [link]

Oda van tekerve, de 56:56-nál kezdődik. Egyébként ez messze a leg-kiba-nagyszerűbb stand-up comedy amit életemben láttam, még harmadszori megnézésre is sikítoztam a röhögéstől, pedig nem szokásom... színtiszta tömény '80-as évek.

[ Szerkesztve ]

(#8) máyköl válasza DeFranco (#7) üzenetére


máyköl
veterán

Azért mert azzal a legfinomabb. Császárzsemlével eszembe nem jutna hamburgert csinálni.

(#9) aero. válasza DeFranco (#7) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Az hol van? Itt egy buci nincs szerintem 80-90ft se. :)

(#10) DeFranco válasza máyköl (#8) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Mert sznob vagy. Marha jó azzal is, egyszer kóstold meg.

@aero.: márkát, és fellelési helyet adj már légy szives, és ~150 Ft/db alatt még nem láttam, 3-as csomagban sem.

re#12: ja, hát falun... :) Nekem ha már hamburger buci, akkor a belül vajpuha, kívül fényes papírvékony héjú, szezámmaggal megszórt verzió a hamburger buci, arra azt mondom autentikus. Ami ennél messzebb van a bucitól, ahelyett tökéletesen elég a császárzsemle is.

[ Szerkesztve ]

(#11) Smani válasza máyköl (#8) üzenetére


Smani
senior tag

Próbáltad már? Nem. Gratulálok.

(#12) aero. válasza DeFranco (#10) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Csomagban? Az fos, ilyen tartósított hulladék, ki tudja mióta van a zacskóban. :D Pékségből kell venni. Itt falun itt körül megy, de mi itthon házilag csináljuk.

[ Szerkesztve ]

(#13) máyköl válasza DeFranco (#10) üzenetére


máyköl
veterán

Tisztában vagy a sznob szó jelentésével?
Könyörgöm, azért mert a hamburget hamburgerzsömlével eszem ne sznobozz már le.

(#14) DeFranco válasza máyköl (#13) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Összesített értékelést kaptál, amire az tette rá a szezámmaggal megszórt tetőt, hogy kijelented, hogy eszedbe nem jutna mással enni, de azzal a legfinomabb. Ez tömény, higítatlan sznobság.

Mellesleg nem tudom mikor doktoráltál amerikanisztikából hamburgerológia szakon, de szerintem meglepődnél, ha látnál pár amerikai hamburgert, és nem csak a sarki öcsi büfé kínálata lenne a "tiszta amerika".

szerk: No, és hogy ne csak a levegőbe beszéljek, itt egy amerikai könyv arról, hogy mik szerepelnek az Egybesült Államok alkotmányában elfogadott hamburgerzsemleként:

[ Szerkesztve ]

(#15) DEJVID


DEJVID
őstag

Császárzsömle, kukorica, disznó, reszelt sajt... A te főztödet sem enném szívesen.

(#16) Smani válasza DEJVID (#15) üzenetére


Smani
senior tag

Mi a probléma vele?

(#17) DEJVID válasza Smani (#16) üzenetére


DEJVID
őstag

Sikítva lökném a földre, ha valaki elém tenné. Szerintem ennek köze nincs a hamburgerhez.

(#18) DeFranco válasza DEJVID (#17) üzenetére


DeFranco
nagyúr

:DDD De a McDonalds, az hamburger, ugye?

Na csüccs ide, mesélj nekem, mi van az Amerikai Élelmiszerkönyvben a hamburger [ h'æmb·əːg·əː ] címszó alatt, és otthon anyu hányszor készítette el neked, miután az összes másik szendvicset sikítva lökted a földre?

(vizuális típus vagyok, most rendkívül jól szórakozom... azt már el sem mesélem, hogy az imént milyen hamburgert ettem - megkívántam, na - mert egyesek epilepsziás rohamot kapnának :D )

[ Szerkesztve ]

(#19) psyho85


psyho85
aktív tag

Guszta lett ez. Egy házi hamburger oylan, amilyennek a házigazda elképzeli, nincs erre ISO szabvány. :)

Egyfelől megéheztem, másfelől jókat nevetek DeFranco ultimate hozzászólásain. :C

[ Szerkesztve ]

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#20) Иван válasza DEJVID (#15) üzenetére


Иван
őstag

Jó, mert ha kérnél se adna belőle.

Mert amúgy most tényleg, mi a fsz bajotok van? Nem mindegy, hogy ő milyen zsemlével szereti? Kinézetre nekem összefutott a nyálam.

Tömény sznobság és agymenés, hogy ha nem XYZQ zsömléből csinálja, már sikítva löknéd félre. Az összetevőkkel való bajodat meg végképp nem értem.

Mondjuk ilyen aláírással, nem lepődök meg. De nem baj pali, ilyen ésszel rád itthon van szükség. :N

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#21) Smani válasza Иван (#20) üzenetére


Smani
senior tag

Pont ezaz. Had egyem már úgy ahogy ízlik.

(#22) Loner


Loner
tag

Irhatok jo receptet?
De csak ha nem gond, nem akaraok belepiszkitani! :)

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#23) rankesz


rankesz
veterán

Nyamiii... megéheztem

(#24) DeFranco válasza rankesz (#23) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én már meg is csináltam, és meg is ettem a hamburgerem :D

(A videót amúgy nézzétek meg, érdemes :K )

(#25) Gergő_


Gergő_
őstag

Nagyon gusztusos lett, és a kukorica kivételével elég komoly.
---
Tényleg nem kötözködni akarok, ezért választottam el.
Nálam a puffancs zsemle és a csalamádé vagy savanyú káposzta a hamburger alapkelléke, persze jó a káposztasaláta is.

(#26) Löncsi


Löncsi
őstag

Jól néz ki. Éhes lettem. :DDD

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#27) No-kia


No-kia
őstag

ezt a bejegyzést muszáj volt? :W megéheztem ;] :P

nagyon jól néz ki, megkívántam :C :C de most itthon esélytelen megcisnálni, :( majd a hétvégén talán..

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#28) EczkE


EczkE
addikt

Én most ettem meg két mekis csibeburgert amit még negyed 2-kor vettem. :DDD ;]

Amúgy csináltam már itthon hamburgert. Fagyasztott húspogácsával, paradicsommal, salátával, sajttal, mustár + ketchup. És hamburger zsemlével. ;] Meg csináltam rendes pékségi nagy zsemlével is.

Na, akkor lehet belém kötni. :P :DDD

Asszem mindenféleképpen!

(#29) DeFranco válasza EczkE (#28) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Honnan szereztél hamburger zsemlét milyet és mennyiért?

(#30) EczkE válasza DeFranco (#29) üzenetére


EczkE
addikt

Sparban vettem valami olcsót. Ez múlt nyáron volt, nem emlékszem már.

Asszem mindenféleképpen!

(#31) Иван válasza EczkE (#30) üzenetére


Иван
őstag

És mi a véleményed ott a sarki pékség hambiról, ami a Király Utcában van? :DDD

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#32) EczkE válasza Иван (#31) üzenetére


EczkE
addikt

Ott szendvics van. :P Azt szoktam enni. Hamburger kizárólag a Hambibárból! :K :D

Asszem mindenféleképpen!

(#33) Иван válasza EczkE (#32) üzenetére


Иван
őstag

Van hambi is. 510 királyi valutáért, ha kéred meg is melegítik.

Amúgy nekem a márkós hambi is bejön, de a hambibáros se rossz :K

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#34) EczkE válasza Иван (#33) üzenetére


EczkE
addikt

Te ettél már ott hambit?

Mióta Hambibárba járok már nem kell a Marco Polos hamburger. :N :D

Asszem mindenféleképpen!

(#35) Gergő_


Gergő_
őstag

erről mi a véleményetek?
[link]

(#36) EczkE válasza Gergő_ (#35) üzenetére


EczkE
addikt

Ilyet még nem láttam. :Y :C

Asszem mindenféleképpen!

(#37) DeFranco válasza Gergő_ (#35) üzenetére


DeFranco
nagyúr

:( Nem jó... nem hamburgerzsemle...

;]

Amúgy a 2. képen álló srácot lehet ismerem.

(#38) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ez már zsömle. :)

(#39) DeFranco válasza aero. (#38) üzenetére


DeFranco
nagyúr

:K Ilyet kellene olcsón szerezni valahonnan :)

(#40) aero. válasza DeFranco (#39) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ilyet boltba még nem is láttam. 690ft volt darabja amúgy a fent látható burgernek. 2 hús van alatta. 890-ért 4 hús jár. A tetejébe meg egy marok sajt.

[ Szerkesztve ]

(#41) ArchElf


ArchElf
addikt

Vazz, de megéheztem...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#42) Smani válasza aero. (#38) üzenetére


Smani
senior tag

6120c

De szerettem :D

Viszont többet nem nézek be ide mert csurog a nyálam :B

[ Szerkesztve ]

(#43) DeFranco válasza aero. (#40) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szerintem ez kb ugyanakkora lehet (két tenyérnyi) mint a kecskeméti Hambi Center-es hamburger.

Van vagy 50-60 féle, körözöttestől a ráksalátáson át a svéd-gombasalátásig, kb. két tenyér méretű, és nem is sajnálják belőle az anyagot. Szerettem, amíg ott laktam, bár ritkán jutott ilyen úri huncutságokra pénz.

(#44) DeltaPower válasza DeFranco (#14) üzenetére


DeltaPower
őstag

Máyköllel fölösleges vitába szállni, az egyik legdurvább flame keltő az egész PH-n, nem is értem hogy nem rakták még ki.

Nekem az az egyetlen bajom a hamburgerrel, hogy elég gazdaságtalan otthoni mennyiségben előállítani. Vagy veszel zöldségesnél 2 db paradicsomot, 3 levél salátát és 1 aprócska uborkát, vagy normális mennyiséget, de akkor vagy 10 hamburgert kell csinálni, hogy ne maradjon ki anyag :)

Különben mondják mennyire egészségtelen a hamburger, szerintem a zöldség miatt egészségesebb mint a pizza...

[ Szerkesztve ]

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#45) DeFranco válasza DeltaPower (#44) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Általában elkerülöm, mint ahogy még pár másik usert is, inkább félreállok, jobb a békesség, de most belefutott a pofonbokorba.

Mi amúgy is eszünk zöldséget-gyümölcsöt, szóval van hozzá itthon alapanyag, és legkésőbb másnap elfogy, mert ugyan ezek mehetnek szendvicsre is. Uborka helyett meg jó a savanyú uborka is, főleg télen, amikor nincs más.

A saláta a necc, mert rövid ideig kapni, és az tényleg megmaradós.

[ Szerkesztve ]

(#46) Blaise válasza Gergő_ (#35) üzenetére


Blaise
veterán

Marika néni kávézója legendás :)

(#47) DeFranco válasza Blaise (#46) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Kiváncsivá tettetek :) Mit lehet róla tudni?

(#48) JoeYi


JoeYi
őstag

Zsömi: 480 lett volna 4 db hambi Zsömi. Lehet sóher vagyok, de nem akartam annyit adni érte. És nem bántam meg, mivel tökéletes volt császár zsemlével is

Kukorica kérdés: ezt nem értem, szeretem a kukoricát, hamburgeresnél is lehet kérni bele

Csalamádé: kizárt, szerintem. Szoktam venni csalamádés at de nem jónak

Disznó huis probléma: egyszerűen nagyon lelassít a 100as marha, ezért

(#49) Blaise válasza DeFranco (#47) üzenetére


Blaise
veterán

Hatalmas, spéci hamburgereket lehet nála kapni.

Ha tudod a titkos jelszót, akkor 1000Ft-ért kapsz egy burgert +hozzá egy pohár házi ice teát, ami titkos recept alapján készül :) Persze aki a TGI Friday's-féle amerikai hamburgert keresni, az rossz helyen jár, persze az árban is sokkal húzósabb.

Étlap

A kicsi méretet pl. értsd úgy, hogy nagyobb, mint mondjuk egy Big Mac :D

[ Szerkesztve ]

(#50) EczkE válasza JoeYi (#48) üzenetére


EczkE
addikt

Most nézem, hogy helyi vagy. :D :R

Asszem mindenféleképpen!

(#51) DeFranco válasza Blaise (#49) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Már csak egy kérdésem van: mi a titkos jelszó? :DDD (mindenképp ellátogatok ide)

re:szerk: én a rusztikus, hagyományos gitáros hamburgert szeretem. Nagy buci, nagy hús, szolid mennyiségben csalamádé, mustár-ketchup, sajt bőven, uborka, paradicsom, kis sültkrumpli, pofa sör, mennyroszág.

A II. kerületben a Tölgyfa utcában van az Osterbrau nevű söröző, ott adnak ilyen hamburger tálakat. Gitáros hamburger, sültkrumpli, saláta, házisör... szerinted?

[ Szerkesztve ]

(#52) EczkE válasza DeFranco (#51) üzenetére


EczkE
addikt

Ezért titkos. ;] :DDD

Asszem mindenféleképpen!

(#53) Blaise


Blaise
veterán

Egyébként ha a zsemléknél tartunk, van egy jó pékség, lehet mindenfélét kapni, még bagel is van :C

[link]

(#54) JoeYi válasza EczkE (#50) üzenetére


JoeYi
őstag

sejtettem én is hogy szhelyiek vagy tok :) Marco Polo-s hambi az olyan hogy itt budapesten mindig csak regélek a többieknek, hogy bezzeg a marcoban milyen állat a csirkemájas maffeo :)

(#55) EczkE válasza JoeYi (#54) üzenetére


EczkE
addikt

Áhh, nővérem minden pénteken olyat eszik. :D

Asszem mindenféleképpen!

(#56) sajtee


sajtee
senior tag

Összefutott a nyál a számban :DD

A kedvenc kajám :K

(#57) DeFranco válasza JoeYi (#48) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Teljesen jó ez, tudod hogy van ilyenkor. A hülyék okoskodnak, az okosok hülyéskednek. DeFranco meg fröccsözik. ;]

Én azt az összeállítást szoktam csinálni, ami a linkelt képen van, ha original burgert akarok enni, de itt nincsenek szabályok, mindenki ízlése szerint cifrázza, úgy mint a pizzát. Szép is lenne, ha ott is minden pizzát sikítva löknének a földre, ami nem margarita.

(#58) aero. válasza Smani (#42) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Jaja, ment rajta a sok hekkelés, hogy ne kelljen szignózni. ;)

(#59) tildy válasza Gergő_ (#25) üzenetére


tildy
nagyúr

csalamádét én még Magyarországon kívül sehol nem láttam benne.

Dejvid meg gondolom arra utalt, hamburgert puffancszsemlébe (hamburgerzsemle) teszünk, és kizárólag marhahúsból készült húspogácsával. (és persze mustár sem kerül bele)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#60) DeFranco válasza tildy (#59) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szerintem nincs olyan, hogy egy szent autentikus kánonburger. Mindenki úgy variálja, ahogy akarja, és ahogy ízlése szerint való, attól a hamburger még hamburger marad.

Talán-talán a darált húspogácsa, mint alap az, amitől hamburgernek nevezhetjük (származás alapján, mert anno New Yorkban a hamburger steaket ebből készítették), de hogy mi van benne, és miben van (eredetileg két szelet kenyér között volt, mint egy sima szendvics), az már teljesen mindegy.

Ez, amiről a bejegyzés szól, egy - igen finom - hamburger.

Az ilyen csak és kizárólag marhahúsból meg csak a puffin lekvár friss briósban felszolgált burger az igazi burger szlogenek csak valahonnan megragadt marketingszlogenek, egy féldisznó-félmarha húspogácsa is teljesen pontot érő gyakorlat. Maximum nem kosher... ajvé :DDD

[ Szerkesztve ]

(#61) tildy válasza DeFranco (#60) üzenetére


tildy
nagyúr

Így van, szerintem amúgy ez jól néz ki:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#62) JoeYi válasza tildy (#59) üzenetére


JoeYi
őstag

igen, a csalamádés burgert én magamban mindig csak "paraszt-burgernak" hívom :) Elfogadom hogy így télen-nyáron olcsón és gyorsan lehet hambit összedobni - nya, buci félbe, hús sajtlap csalamádé oszt' kész - de akkor se az igazi. Azt volt a legmegmosolyogtatóbb mikor a meki is elkezdte másolni itthon :)

(#63) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Mi a jó a hamburgerben? Sose szerettem a fasírtot. Lelki szemeim előtt mindig a menzás főzelékben úszkáló fasírtok jelennek meg ha hamburgert látok. Inkább tennének bele egy szelet húst.
Az igazi házikolbászos szendvics, főtt tojással, uborkával, reszelt sajttal a tetején ... na az igen!

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#64) Huma válasza DeFranco (#45) üzenetére


Huma
addikt

Jó ez a stand up comedy. :)

Szerintem a hamburgerzsemle fontos eleme a hamburgernek. Persze meg lehet enni mással is. Ízlés kérdése. Régebben én is csináltam hamburgert egy párszor, de a mirelit húspogácsák nem az igaziak, ahhoz meg lusta voltam, hogy saját húspogácsákat gyártsak.

Múltkor ettem egy igazi puffancsos hamburgert. A hús kicsi volt és a puffancs száraz. Ketchup, mustár, zöldség csak nyomokban volt felfedezhető. 300Ft-volt.

Egy igazi, amcsi hamburgert kipróbálnék egyszer. Biztos baromi jó lehet.

(#63) Victoryus:
Hogy mi a jó benne? Talán az hogy az egyik legfinomabb kaja a világon?

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#65) DeFranco válasza Huma (#64) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Végre valaki megdícséri :DDD

Amúgy ez anno minden rekordot megdöntött, és hatalmas durranás volt, csak ez idáig nem hallatszott el.

(#66) aero. válasza Huma (#64) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

[link]

Az valami ilyesmi lehet. Ezt a Hard Rock-ba adják, rohadt drágán.

Nem tudom szoktátok-e nézni a Fald fel Amerikát a Spektrumon. Eddig mindig ha hamburgert evett a csávó, valahogy így néztek ki. A zsömle a legkisebb hozzávaló az egészben. Valahol úgy csinálják, hogy még a húsba is sajtot tesznek és úgy sütik meg.

[ Szerkesztve ]

(#67) DeFranco válasza aero. (#66) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hát... szerintem nekem ez nem jönne be. Ez már túl sok, nem esne jól.

Igaz én ha étterembe megyünk, és előételt is rendelünk, akkor a főétel felét biztos elcsomagoltatom. Nem esik jól, akkor meg nem tömöm magamba.

(#68) Huma válasza aero. (#66) üzenetére


Huma
addikt

Fald fel Amerikát láttam párszor. Nagyon brutális kaják vannak. Eddig azt hittem, hogy nálunk jól főznek, de Amerika lepipál minket kajaügyileg. Szerintem ha amcsinak születek akkor egy dagadt disznó lennék.

Ez a zsemle nem néz ki túl jól. De a tartalma már igen. :)

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#69) JoeYi válasza aero. (#66) üzenetére


JoeYi
őstag

én is raktam a húsba sajtot

Mondjuk a képeden nem tudom a sajtréteg felett mi van. Sajttal töltött pulykamellnek tűnik :D

(#70) aero. válasza JoeYi (#69) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Örülnék, ha az én képem lenne. :B
Legalább megehettem volna. :D
[link]

[ Szerkesztve ]

(#71) JoeYi válasza Victoryus (#63) üzenetére


JoeYi
őstag

de ebben nem fasírozott van. Persze a fasírozottban is darált hús van, de ez akkor sem az

Olyan szendvicset is szoktam csinálni amit írtál, de az más ízvilág. Ez a hambi olyan volt (és lesz ma ebédre a tegnapi maradék :K ), hogy a hús meleg és kicsit szaftos, a zöldségek meg lédúsak, és egy falatban összeért a hús-zsömi,olvasztott és reszelt sajt, zöldségek és a mustár+ketchup íze :)

Apropó húspogi. Ez volt benne: hús, sajt, só, bors, mustár, pizzakrém kicsi vegeta. Persze saját ötlet, csak próbálkoztam, de jó lett. Van aki egy tojást is beleüt

(#72) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Na elmész Te a sunyiba... éhes vagyok itt meg mutogatod a jól kinéző hambijaidat! :D

(#73) Blaise válasza Victoryus (#63) üzenetére


Blaise
veterán

Atyaég, te milyen hamburgert ettél amiben fasírt volt? :)

Az "igazi" hamburger húspogácsából készül, leginkább marhahúsból, köze sincs a fasírhoz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.