Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dluinet


Dluinet
nagyúr

keresd a boldogságot, nyugalmat és szeretetet (istent) magadba és másokban

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2) Armahun


Armahun
addikt

Nézz be a Vallás topikba.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#3) Picike8


Picike8
aktív tag

Járj templomba... minden héten mondjuk hétfőn. Jobb lesz. :K

(#4) bullseye


bullseye
addikt

Olvasgass a témában, hátha rábukkansz valamilyen értelmezésre, ami elindít benned valamit. Nekem annak idején ez volt az, ami a jelenlegi Isten képemet segített kialakítani... fura...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#5) Eastman


Eastman
őstag

Volt egyszer egy vallásos, jámbor asszony, akit eltöltött az Isten iránti szeretet. Minden reggel templomba ment. Az úton a gyermekek köszöntötték, koldusok csatlakoztak hozzá, de annyira elmerült áhítatosságában, hogy még csak észre sem vette őket.

Egy nap hasonlóképpen haladt az utcán, és éppen az istentisztelet idejében ért a templomhoz. Lenyomta a kilincset, de az ajtó nem nyílt ki. Ismét még erősebben nyomta, de az ajtó be volt zárva.

Elkeseredve a gondolattól, hogy évek óta először elmulasztja az istentiszteletet, és nem tudván, hogy mit csináljon, felnézett. És akkor ott, pontosan az orra előtt, megpillantott egy kis cédulát az ajtóra szegezve. Ez állt rajta:

- Itt vagyok kint.

Anthony de Mello. Szárnyalás

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#6) Picike8 válasza Eastman (#5) üzenetére


Picike8
aktív tag

Milyen szép... :) :R

(#7) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Tégy jót.

Az Istenhez meg privát vonalad van, beszéld meg vele. ;) Templomba is jó járni néha, sőt kell, mert kell az iránymutatás, de a lényeget úgy is személyesen kapod.

Két dologra figyelj oda:

- minden isteni üzenet "megérzés" de nem minden megérzés isteni üzenet. Ezért is kell némi iránymutatás. (Az egyházi halandzsát nem tartom annak, de amit egy lelkész/pap/pásztor mond, az nem mind halandzsa)

- ne csak akkor legyen beszélni valód vele, ha kell valami

(#8) Joci93


Joci93
senior tag

Sosem hittem volna, hogy ennyien fognak reagálni erre az írásomra. :Y

Dluinet: 2 napja nem megy... állandó veszekedés a barátnőmmel... ma már nem is beszéltünk..

Arni: Meglesem :)

Picike8: Nem szeretek templomba járni... elég volt az a 12 év... :(

bullseye: Elolvasom, ha megtudom szerezni, hátha nekem is "ad" valamit. :R

Eastman: Köszönöm :R

DeFranco: Hétfőn gondolkodtam azon, hogy megírom az életemet ide Logout-ra. A bejegyzés végére azt akartam írni, hogy:

"Játszunk egy játékot. Tegyél valami jót minden héten. (Nem kell nagy dolgokra gondolni. Például mondd valakinek ,hogy milyen csinos vagy ma. Hidd el, hogy felfogod dobni a napját.) Ha megvan a jótétel, akkor írd le kommentbe.
Ha már 1 ember is ezután az írás után jót cselekszik, akkor megérte megírni."

"- minden isteni üzenet "megérzés" de nem minden megérzés isteni üzenet. " <-- ezen még gondolkodnom kell...
- "ne csak akkor legyen beszélni valód vele, ha kell valami" <-- Eddig párszor mondtam köszönetet Istennek... nem voltak nagy dolgok, de nekem sokat számítottak :K

:R

[ Szerkesztve ]

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#9) moonlight115 válasza Joci93 (#8) üzenetére


moonlight115
tag

" Ha megvan a jótétel, akkor írd le kommentbe.
Ha már 1 ember is ezután az írás után jót cselekszik, akkor megérte megírni."

Szerintem ez egy jó ötlet! :K

Nem tudom, ismered-e Popper Pétert? Érdemes meghallgatni az előadásait. Bölcs, elgondolkodtató...útkereső.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#10) Joci93 válasza moonlight115 (#9) üzenetére


Joci93
senior tag

Igen ismerem, de azt amit linkeltél azt pont nem. :)

Levédetem a jótételes témát. :R (De ígérem, hogy a közeljövőben megírom.)

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#11) Viszlát


Viszlát
addikt

SCC - Change

Well I got myself a t shirt that says what I believe
I got letters on my bracelet to serve as my id
I got the necklace and the key chain
And almost everything a good christian needs yeah
I got the little Bible magnets on my refrigerator door
And a welcome mat to bless you before you walk across my floor
I got a jesus bumper sticker
And the outline of a fish stuck on my car
And even though this stuff's all well and good yeah
I cannot help but ask myself

What about the change, What about the difference
What about the grace, What about forgiveness
What about a life that's showing I'm undergoing the change yeah
I'm undergoing the change

Well I've got this way of thinking that comes so naturally
Where I believe the whole world is revolving around me
And I got this way of living that I have to die to every single day
'cause if god's spirit lives inside of me yeah
I'm gonna live life differently

I'm gonna have the change, I'm gonna have the difference
I'm gonna have the grace, I'm gonna have forgiveness
I'm gonna live a life that's showing I'm undergoing the change .

What about the change
What about the difference
What about the grace
What about forgiveness
I want to live a life that's showing
I'm undergoing the change

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#12) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Szerintem fizika órára járj be, aztán beszélgess el egy két jámbor emberrel. Ha fapofával tudsz hallgatni, a világ egyik legszórakoztatóbb dolga.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#13) Gergő_


Gergő_
őstag

Zen.

(#14) greenity válasza Blindmouse (#12) üzenetére


greenity
aktív tag

Sok vallásos fizikus van, akik össze tudják a kettőt egyeztetni.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#15) Eastman válasza greenity (#14) üzenetére


Eastman
őstag

"Mit érdekel mások véleménye?" ;) :P

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#16) greenity válasza Eastman (#15) üzenetére


greenity
aktív tag

Ennek az aláírásnak története van, egy nagyon megható története, ahogy látod, nem is Dick Feynman professzortól, hanem első nejétől idéztem.

Ettől függetlenül igazad van :P csak azért írtam le, hogy vannak olyan, talán szerencsés fizikusok, akik egymás mellé tudják tenni a kettőt, én sajnos nem nagyon vagyok ilyen :(

szerk: bár én még nem vagyok igazi fizikus... :)

[ Szerkesztve ]

"Egy mosolynál jobb a több"

(#17) D1Rect


D1Rect
félisten

A NYÍLEGYENES ÖSVÉNY
Padmasambhava, a nagy guru tanítása a Nyílegyenes ösvény állomásairól:

"Olvass el minden könyvet, amely vallásról, gondolkozásról, szellemről, lélekről szól. Ne légy tekintettel az egyik vagy a másik vallás külsőségeire, szabályaira, szokásaira és szertartásaira. Ismerj meg mindent és vizsgálj meg mindent. Hallgasd a gondolkozók, papok, bölcsek, aszkéták szavait. Ne vess el semmit. A gondolatokat éld át teljesen, azonosítsd magad velük és csak akkor bírálj, ha már túl vagy rajtuk.
A sok tanítás közül válassz ki egyetlen egyet a magad számára és a többit tedd szilárd elhatározással, visszavonhatatlanul félre, ahogy a sas a nyájból csak egyetlen egy bárányt ragad el s a többit elereszti."

(#18) bullseye válasza D1Rect (#17) üzenetére


bullseye
addikt

Na, én is ezt írtam!
Csak rövidebben, mert nyilván bölcsebb vagyok ;]

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#19) Gergő_ válasza bullseye (#18) üzenetére


Gergő_
őstag

Én is ezt írtam csak még rövidebben. Hosszabban:
Ez az egyetlen út, más út nem vezet a látás megtisztulásához. Ezen az úton járjatok, ez kifog a Kísértőn.

(#20) Joci93 válasza bullseye (#4) üzenetére


Joci93
senior tag

Megszereztem a könyvet. Eddig nagyon tetszik. :R

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.