Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Hmm... a néne lényegességét vonom kétségbe...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2) cinemazealot válasza ledgeri (#1) üzenetére


cinemazealot
addikt

Az iPad nem látja, hogy mikor mennek el mellette és mikor kell újra dobnia két kockával. A néne az, aki megpörgeti rajta a szerencsekereket.

Másfelől meg figyel az gépre, nehogy valakinek megtetsszen... :))

(#3) stutga


stutga
tag

Nem tudom mennyibe kerul egy ilyen iPed de én 20$/db áron fejlesztettem volna olyan kutyut ami kvantumvéletlenbol mondja meg (nem sz@ros iPszeudo) és 5 évig elmegy elemrol.

És ebben már benne van a Panamai számlavezetés is.

[ Szerkesztve ]

(#4) AAAgold


AAAgold
senior tag

oké, hogy valami inkább jó legyen, mint olcsó, de na, azért ez így kicsit, hát, szóval, izé...

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#5) erer1000


erer1000
őstag

álom meló xd egy széket adnak hozzá és kezembe egy gombot amivel ez megy hogy ne kelljen ennyit mozogni

megfelel.

és még hogy csak nálunk vannak szuper fejlesztések :DD

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#6) Reinkz


Reinkz
senior tag

Most lehet látni máshol is hogy mennek az állami "fejlesztések és közbeszerzések" :D

(#7) vhw


vhw
addikt

Egyébként annak idején ki döntötte el a "sorrendet", hogy ne így hívjuk: Egyesült Amerikai Államok?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#8) bobsys válasza vhw (#7) üzenetére


bobsys
addikt

Az akkori 13 allam kuldottjeibol allo kongresszus. United Colonies-bol lett United States of America

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#9) vhw válasza bobsys (#8) üzenetére


vhw
addikt

A magyar megnevezésre gondoltam, cikkben "Egyesült Amerikai Államok" szerepel...

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#10) Csepe


Csepe
aktív tag

Nagy munka lehetett ám elkészíteni az appot! :))

Nihil Novi Sub Sole /::\ https://bit.ly/2R7gwB2

(#11) bobsys válasza vhw (#9) üzenetére


bobsys
addikt

ja a cikket is le kellett volna olvasni? :DDD

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#12) ledgeri válasza cinemazealot (#2) üzenetére


ledgeri
nagyúr

... háát ha nagyon akarjuk akkor egy arcfelismerő progi, meg egy "üveges páncélszekrény" megtenné...
Nomeg ugyanezt egy fotocellás ajtóval, ami akár két hurkapálca, meg egy foto-bizbasz, ami érzi hogy jön valaki, és nyit neki egy oldalt...-is megtenné...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#13) DrBubo77


DrBubo77
addikt

Elég kevés infó van a "szoftver" működéséről. :F

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#14) #82729984 válasza DrBubo77 (#13) üzenetére


#82729984
törölt tag

Lespecifikáljam? :)

(#15) DrBubo77 válasza #82729984 (#14) üzenetére


DrBubo77
addikt

Aha :K

Azt írja, hogy nem mindenkinek kell átmennie a biztonsági kapun. De ez nem kockázat?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#16) Beerhead


Beerhead
csendes tag

IBM projekt volt, akkor tuti, hogy valami IPadRandomFactoryInterface jellegű enterprise-szintű elbonyolítása volt a feladatnak.

(#17) Molk válasza DrBubo77 (#15) üzenetére


Molk
tag

Nem, mert az arabokat mindig "abba" az irányba irányítja... ;)
Valakinek kicsit jobban véletlen míg másoknak. ;]

(#18) Pötyi válasza #82729984 (#14) üzenetére


Pötyi
őstag

Ne fáradj a randomgenerátorral, 1985-ben már megcsinálták:

Brazil c. film, döntéshozó gép

:DDD

QNX is cool!

(#19) big-J válasza Molk (#17) üzenetére


big-J
őstag

En sem ertem, ha torolkozofeju koromfekete arabok jonnek, es az ipad a gyors sorba tenne oket, akkor mi tortenik?

(#20) Zola007 válasza big-J (#19) üzenetére


Zola007
veterán

én adtam volna a néninek egy 20 centest, aztán dobálja egész nap.
Ha fej, akkor gyors sor, ha írás, akkor scanner.
Ha arabot lát és fej, akkor újra dobunk ;]

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#21) gmaci78


gmaci78
tag

Szerintem ez valami április 1. tréfa lehetett, vagy kandi kamera. :K

Egyszerűen nem tudom még véletlenül se elhinni, hogy komoly. Neem, tuti áprilisi tréfa cikk! :C

Geri

(#22) haxiboy


haxiboy
veterán

Ennyi pénzért én is megcsináltam volna. Kb fél órás feladat de akkor már grafika is van benne. Persze tuti nem pszeudo random, na meg miért pont iPad? Ennyi pénzből már lefejleszthettek volna valami hardvert direkt erre a célra ami mondjuk a háttér sugárzásból csinálja a randomot vagy random.org apira épül (igaz ez nem derül ki, de ehhez meg folyamatos internet kapcsolat kell).
Ha netalántán kiderül az app, és bárki számára elérhető, és pszeudo randomot használ, komoly visszaélések lehetnek mert kiszámítható lesz kit melyik sorba fog dobni.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23) elithun


elithun
őstag

"2013-ban vezették be a véletlengenerátorra épülő eljárást, amit egyre több reptéren alkalmaznak, a lényege pedig az, hogy az utazni vágyók egy részének nem kell levennie az övet, cipőt és a detektoros kaput is kihagyhatják."

Ez egyébként egy jó dolog? Nem biztonsági rés? Vagy elenyésző a veszélyforrás?
Én úgy látom csak annyi haszna van, hogy az utasok gyorsabban felszálhatnak a gépre, de ennyi erővel az egész biztonsági vizsgálatot megszűntethetnék és még gyorsabban fel lehetne jutni a gépre.

A fejlesztés meg amennyi pénz elment rá az hab a tortán, de az csak a szokásos...

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#24) Pötyi válasza elithun (#23) üzenetére


Pötyi
őstag

Amúgy pár éve indult egy olyan mozgalom, hogy a rendes, becsületes, törvénytisztelő utasok kinyilatkozták, hogy rohadtul elegük van abból, hogy le kell vetkőniük bugyira-melltartóra, le kell venniük a cipőt, kifűzni az övet, megszégyenítik a hatvanéves vénasszonyt nagy nyilvánosság előtt, de a gépeket érdekes módon még mindig felrobbantgatják, úgy, hogy a poggyászmunkásnak adtak tíz ojrót és felrakta a gépre a ketyegő bőröndöt...

Szóval a nyűg, a ciki átvizsgálás, a vetkőztetés, az aláztatás, amit át kell élni egy beszálláskor, elérte, sőt meghaladta azt, ami még józan ésszel elvisel az adóalany. Ennyit és ne tovább! Amúgy sincs értékelhető eredménye, mert a gépek ezután is felrobbannak!

Találjanak ki mást a reptéri biztonságiak! Nem érdekel, hogy mit, oldják meg! Gyűjtsön a robbanóanyagból kipárolgó ionnyomot, ezt már egy-két évtizede feltalálták, tudom, kissé drága berendezés, de leszarom! Nem érdekel, hogy honnan szedik rá össze a pénzt! De a törvénytisztelő, adófizető álompolgárnak a beszálláskor ne szedjék szét a kézipoggyászát, ne szereljék szét a laptopját és ne vetkőztessék félpucérra! Én például menetben kívánok átmenni a beszálláskori ellenőrzésen. Azt hiszem, 2016-ban ez már jogos és időszerű elvárás.

QNX is cool!

(#25) elithun válasza Pötyi (#24) üzenetére


elithun
őstag

Kérdés, hogy mennyi robbanna, ha ennyi ellenőrzés sem lenne. Épp ezért nem értem az enyhítést, hogy felét nem ellenőrzik, másik felét igen, véletlenszerűen. Ha lehet csökkenteni az ellenőrzést, akkor az egyúttal elismerése, hogy egyáltalán nem jó módszer a robbantók kiszűrésére, és ennyi erővel el is hagyhatnák. Ha meg jó módszer rá, akkor nem értem miért lehet néhány emberen kihagyni az ellenőrzést.

[ Szerkesztve ]

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#26) dabadab válasza elithun (#23) üzenetére


dabadab
titán

"Ez egyébként egy jó dolog? Nem biztonsági rés?"

Az öves-cipős bohóckodás egyébként se jó semmire, szóval ha mindenki kihagyná, akkor se lenne semmi, illetve legkésőbb a belga merénylet után mindenkinek tudnia kellene, hogy a biztonsági vizsgálat előtti sort felrobbantani sokkal hatékonyabb, mint egy repülőt.

DRM is theft

(#27) elithun válasza dabadab (#26) üzenetére


elithun
őstag

Remélem akkor hamarosan viszonyulnak is ehhez a légitársaságok és nem további $1,4m-ért csinálnak hasonló fejlesztéseket.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#28) Pötyi


Pötyi
őstag

Na, az index is megírta, viszont náluk a cikk végére beszúrt videón látható a forráskód is.

:DDD

QNX is cool!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.