Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) beefjeez


beefjeez
senior tag

Én még messze nem vagyok felnőtt, de rég voltam én is gondtalanul boldogtalan, ez a vásárlással dettó úgyvan mint neked, nálam is minden elveszti a varázsát... :U

(#2) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Nekem bizonyos sportesemények. pl: Mikor a magyar válogatott elverte a svédeket. Őszinte, felhőtlen öröm lett rajtam újjá! :)
De szerintem ez az örömöt a szerelemben is megtalálod! :)

Mentalita'

(#3) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Nekem a terveim hiba nélküli végrehajtása okoz örömet. Ha minden úgy alakul, ahogy kigondoltam, és a végeredmény pont olyan, ahogy elterveztem, szinte kiugrok a bőrömből és fülig ér a mosolyom. :))

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#4) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Pöcs tudja, valami hasonlót érzek én is.
Van egy barátnőm, 2 éve vagyunk 1ütt, boldogok vagyunk, szeretem őt és ő is engem, de emellett háth a fene tudja, nekem se az igazi.
Napi 10 órát dolgozom, ez eléggé megőröl. A héten táppénzen voltam, de esküszöm, majd felfordulok, olyan rossz, hogy holnap újra menni kell, holott pár napja csak a pihenésről szóltak a napok.
Olykor venni akarok ezt-azt, de rá pár óra és azt mondom hülyeség. Meg időm sincs jó formán semmire. A munka miatt a társaságomból is kiléptem, most azon agyaltam, hogy mit csináljunk szilveszterkor? Jó volna egy kis pihi mellett némi pörgés is, de nem tudom.
Kéne egy jobb munkahely, ahol többet fizetnek vagy ugyanennyiért kevesebbet kéne dolgozni, de ez is nehéz, mert pályakezdő vagyok.
Szóval tudom mire gondolsz... :(

[ Szerkesztve ]

when the sun shines, we'll shine together

(#5) Löncsi


Löncsi
őstag

[link]

Nézed -> Örülsz. :)

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#6) Csemike


Csemike
csendes tag

Hah. ezzel én is így voltam. :) Amíg nem volt diplomám, azt gondoltam, egy senki vagyok és milyen más lesz a világ, amint a zsebemben lesz a diploma. Majd akkor felnéznek rám, tisztelnek, én magabiztos leszek, tudósasszony. :D Azt' semmi nem változott. Beiratkoztam egyetemre, hogy meglegyen az MA szint is. Nos, az még nincs meg, de valahol megint ugyanazt érzem. Majd ha lediplomáztam júniusban, majd ha meglesz az angol nyelvvizsgám, na majd akkor leszek valaki. :)
Holott nem leszek ettől több ember. És próbálom az eszemben tartani, hogy a mának kell örülni, hogy vannak, akik felköszöntenek a szülinapomon, hogy ketten is a legjobb barátnőjüknek tartanak és számítanak rám (ez persze az egómnak nagyon jó. :D ), hogy mindjárt jön a karácsony, hogy a múltkor végre találtam olyan sapkát, amiben nem úgy nézek ki, hogy a gyerekek megállnának a fejlődésben, ha meglátnának benne, szóval ilyenek. :)

(#7) David93Pecs


David93Pecs
tag

Detto ugyanez,és a környezetemben lévőknél is többeknél látom ezt a "kedvetlen" állapotot.
Nálam kb egy éve tart,és ehhez társul bőven negatív hozzá állás is,de nem tudok ettől szabadulni mert nap mint nap jön a szar a szar a szar...
Suliban sem könnyű,ott is feltudnak ám őrölni a mindennapok...mint az állat,a sok kétszínű ember és a nemtörődöm tanárok a szar oktatásukkal és stb.
Volt amikor nekem hónapokon keresztül a minden pénteken jövő odaát rész jelentette az örömöt. Azaz egy héten egy jobb napon volt....
Szóval nem vagy egyedül.
Azóta kicsit javult a helyzet,de nem kell sokra gondolni.
Fogalmam sincs mitől lehet,de ez van.

(#8) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Nézd, a kérdés, mit nevezel felhőtlen boldogságnak. Nem feltétlenül kell, hogy elöntsenek a boldogsághormonok, az csak kémia. Nem feltétlen kell, hogy ujjongj vagy őrjöngj, az csak külsőség. A kis célok teljesítésének pillanatában nyugtázod, hogy jó dolgot tettél, elértél valamit, amit szerettél volna. Végiggondolod, milyen kapukat nyitott meg, milyen új célokat tett elérhetővé, mennyivel lettél több általa, és, ami nálam nagyon fontos, mennyivel lett több a világ általa.

Ez egy folyamat. Boldoggá az tehet, ha elfogadod a folyamatot, melynek állomásai a kis célok. De nem kell, hogy ez a külsőségekben megnyilvánuljon - megnyilvánulhat, de nem szükséges feltétel -, nem kell, hogy extázisban légy. Az öröm önmagában még nem boldogság. Csak a béke az.

[ Szerkesztve ]

(#9) szőröscica


szőröscica
addikt

Köszi a válaszokat, Csemike és Crystalhearté különösen hasznos, tényleg meg kellene tanulnom észrevenni az élet apró örömeit is.

(#10) Pukkancs válasza Löncsi (#5) üzenetére


Pukkancs
tag

(#11) Carlo009


Carlo009
tag

Én örülni tudok minden apró dolognak. Múltkor vettünk anyuval egy tortillát a hamburgeresnél ez is jó volt. Szeretnék Encivel is randizni ez is öröm lehet. Lehet, hogy megyek őrizni egy telepet és akkor már a jövő hónap közepén pénzem is lesz, akkor már vehetek ezen sokmindent, pl. egy patront is a nyomtatómba, már pár hónapja csak nézem nem működik patron nélkül, reménykedtem egy Mikulás csomagban is, csokitélapóval..stb, de ez most nem valósult meg, de anyu ma is adott 2 db szaloncukrot.

(#12) Löncsi válasza Pukkancs (#10) üzenetére


Löncsi
őstag

Ezek a lefordított nevek: Fluttershy = Rebegőcske... epic. :DDD

Köszi amúgy. :)

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#13) Csemike válasza szőröscica (#9) üzenetére


Csemike
csendes tag

Az ember hajlamos abba a hibába esni, hogy mindig kívülről várja a dolgokat, amik boldoggá teszik. Azt gondolja, "majd akkor boldog leszek, ha tanult ember leszek, ha jó munkám lesz, ha családom lesz, ha ez lesz vagy az lesz". Azt hiszem, úgy van ez a dolog, mint a szépséggel. Egyes nők újabb és újabb súlyos ezreseket költenek szépészeti beavatkozásra, kozmetikai szerekre, ilyen-olyan hájtech sminkekre, mert azt várják, attól majd szépek lesznek. Aztán egyszer csak önmaguk paródiái, karikatúrái lesznek. Életünk során megszerzünk javakat, alapítunk családot, iskolázottak leszünk, egyesek kifogják Dél-Amerikát a karrierben is, mégis, ha megkérdeznénk pár embert, lehet, hogy meglepődnénk, mennyien elégedetlenek. Szerintem a szépség is és a boldogság is mindig "belülről megy kifelé", sosem fordítva.
Remélem érthető voltam. :D Ezek a reggeli kávé melletti eszmefuttatásaim pihent aggyal... :DDD

(#14) Algieba válasza Csemike (#13) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

A reggeli eszmefuttatások nagyon hasznosak, olyan ilyenkor az elme, akár a kapirgáló tyúk. :) Most is kikapart neked egy-két igaz gondolatot. Ki érzi magát jól vagy rosszul? Hát, mi magunk. Ki tud ez ellen tenni? Mi magunk. Hogyan? Cselekvéssel, cél kitűzéssel, de olyan célokat kell választani, amikre mi magunk bólintunk rá, és nem más erőlteti ránk.
Én például kenyérre kenhető állapotba kerülök rádiós előadásaim után, de nagyon jól érzem magamat kertészkedés után is. Vagy elégedettséggel tölt el, ha tele kosarat tehetek a szeretteim elé. Imádtam a diót összegyűjteni a magról kelt diófák alól. Nagyon jól esett a hétvégi önkéntes munka is, holott nagyon szomorú hely a kutyamenhely, de legalább néhány kutyát megszeretgethettem. Most szombaton is kimegyek. Szeretem a blogomat szerkeszteni. Vagy annak is örülni tudok, hogy kezem-lábam ép és szabadon tudok mozogni. Ugyan így örülök az elmém fürgeségének, és frusztrál, ha valami oknál fogva lelassul a gondolkodásom. Én már attól felpörgök, ha szabadon futkoshatok életem apró-cseprő ügyeit intézve. Egyáltalán nem kell sok a boldogságomhoz. :))

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#15) Pukkancs válasza Löncsi (#12) üzenetére


Pukkancs
tag

Ezeket a neveket nem lehet normálisan fordítani, de eredetit meghagyni meg furcsa lett volna a magyar szövegben.

(#16) tildy


tildy
nagyúr

Quarter life crisis?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.