Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) totron válasza dabadab (#147) üzenetére


totron
addikt

ondolom olyanról még, hogy élettapasztalat, még nem hallottál. Tanulmányok összessége - jól belinkelgetve a netről, a neten - nyilván pótolja ezt. Trendek, divatok, hóbortok, korszakok, gondolati- és cselekvési sémák, átvettségek sem léteznek, csak mióta tanulmányba foglalják őket! A nők bizony a biztonságot hajtják, élethosszig, ez van beléjük kódolva. Élni is tudni kellene vele (nem csak halni :D ). Nem vitázni akarok, volt - és van - egy véleményem, próbáljuk meg feldolgozni. Elképzelhető, hogy élned kell még pár évet az érdemi megvitatáshoz.

t72killer, Fagyi verzusz bandzsi dzsamping, ez aztán a komoly párhuzamba állítás. Nehéz tolerálni az alap életösztönök kioltottságát. Ami ugye nem egy fagyizásnál kezdődik, gumiköteles akciónál viszont több, mint hasznos tud lenni. Értem a példád, de nem életszerű. Komolyan, minek ki- és megmagyarázni az ilyet? Sajnálatos, meg együttérzés a hátramaradtak felé, meg minden, de az ilyen véleményem szerint védhetetlen, konkrét esettől, ha elrugaszkodunk is.

elithun, így, ahogy írod, megnézhette volna. Az életkor sem érv, valakibe vagy beleszáll az életképesség vagy nem. Nem kell tudnia és ismernie ezeket, de könyörgöm, annyira nem nehéz megállapítani, hogy na, a gravitáció ellenében kanócban végződöm-e vagy sem. Nem voltunk ott. Mikor én ugrottam megnéztem, lecsekkoltam mindent. Nem is volt kérdés ebből.
Nem, a gravi a pasikat is lehúzza. Kivéve a Supermant. Nem, nem az összesről írtam. Ezt a minthát - ha jobban megnézed - de érzed és látod bele. De legyünk őszinték: zubogva virágzik az ezotéria, a hülyeségek legkülönfélébb tárházai, ez mind átvettség, másolmány, gyakorlati szempontból a semmibe mutatva, de még lélektöltésileg is megkérdőjelezhető az értelmük. A kivételeket pedig nagyon meg kell becsülni. Ennyit a mintháról, jó? Köszönöm.

Aki meg nem képes veszélyességileg - legyen akár transznemű:P - különbséget tenni szolgáltatás és szolgáltatás között... erre mit lehet mondani? Elfelejtettünk már gondolkodó embernek lenni, b'ssza meg ebben a világban. És ez védhetetlen. Ezt gondolom erről.

(#152) dabadab válasza totron (#151) üzenetére


dabadab
titán

"ondolom olyanról még, hogy élettapasztalat, még nem hallottál"

De. Meg olyanról is hallottam, hogy selection bias meg hasonlók, amik miatt az élettapasztalat, mint olyan, túl sokat nem ér. És ha most nekiállsz hőbörögni, hogy de, az az igazi, a tudósok meg mind hülyék, azzal csak még szánalmassabbá teszed ezt az egészet.

DRM is theft

(#153) elithun válasza totron (#151) üzenetére


elithun
őstag

Úgy látom fontos, hogy megmaradjon a vélt felsőbbrendűséged a többi emberrel szemben, így most meghagyom neked. Kellemes délutánt.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#154) t72killer válasza totron (#151) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ok, legyen halálos kimenetelű - és "életösztönnel" alkalmasint szembenálló: repülő pilótájától szoktad kérdezni, hogy akar-e öngyilkos lenni? Kapcsolódó életösztön-rész: te ugye reggel csak úgy kiröppensz az ágyból és teszel egy kört 11km magasan?

Nagyon egyszerű a képlet: a civilizált világban, ha egy vállalkozástól veszek valamit, akkor elvárom, hogy az rendeltetésszerűen működjön. Itt magának a vállakozónak se lett volna szabad léteznie (ezt ugyebár egy turista - ha nem jogász) nem tudhatja.

Van autód? Minden csavarját tudod, hogy működik, és hogy rendben van, mielőtt felmész vele a sztrádára? Hacsak nem vagy autószerelő, nagy összegben lefogadom, hogy nem. MEGBÍZOL a szerelőben, aki a multkor szervizelte/helyrerakta.

Személyszerint pl búvárkodom: megbízok a levegőt töltő szakikban, hogy nem a kompresszorba hajigálták a csikket - így nem fog kinyírni a szénmonoxid, megbízok a hajósban aki kivitt, hogy nem fogja leszántani a fejem amikor feljövök, stb.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#155) totron válasza dabadab (#152) üzenetére


totron
addikt

Srác, nem jól lépdelsz ezen a vitaösvényen, véleményem szerint. Nem tudom, ezek burkolt kérdések-e, de a baráti vitahangnemet kifejezetten kerülő jelzőkből és megfogalmazásokból ítélve nem azok, inkább prekoncepciók. Sokkal szerencsésebb tud lenni, ha kérdezünk, mint akár felesleges, gyűlölködésbe torkolló feltételezés-rendszerekbe hajszoljuk magunkat. Nem, nem az a fajta vagyok, akik szerint hülyék a tudósok (jó ég, ez honnan jöhetett). Konszenzusra - így - aligha jutunk, még ha amúgy juthatnánk is. Ezt, ha lehetne mellőzni, király lenne.

t72killer, :D Értékelem a szorgos hasonlattárat, de ugyanott vagyunk. Ugrani nem minden nap ugrik az ember, ellenben az autó azért csak rutin, a fagyi meg drága. Na ugye. Rutin szinten az autó hangjának tudatalatti ellenőrzése is mindig ott van, közlekedési lámpák mellett is figyeljük a forgalomban résztvevőket, lát-e a szemével, figyel-e, sorolhatnám. Ahogy mindannyiunknál élnek bizonyos mértékű checkek, észre sem véve őket. Műszaki érzék egyébként segít. Akinek kevesebb van belőle, ott tényleg nagyobbrészt a bizalom játszik.

A pilótás példád jó. Anno egy barátnőmmel beszélgettük, hogy mi a jobb, a vonat vagy a busz? A buszt választotta, ki találja ki miért? Na jó, mivel nem bírom kivárni a tippeket, a buszt választotta, igen egyszerű okból: ott oda tud menni a sofőrhöz, megkérdezni mi merre hányméter (biztonság-tudat). Alapvetően a genetikai kód a nőkben az, hogy a pasi kezébe adják át saját biztonságukat, ez régről jön. Ez már csak így van. Aztán néha visszanyal.
Búvárkodás esetét aláírom. De ott nem tudod kiszemezgetni a betöltött molekulákat, a kötelet meg így látod azért.

elithun, nem állítanám, hogy értelek, van a világnak olyan önrontó szelete, amit nehezen viselek, gondolom te sem minden létezőt ölelsz kebledre. Nincs szükségképpen rendeltségi viszony ettől. Úgy értem: ne lásd bele! Kérlek.

(#156) Jhonny06 válasza totron (#155) üzenetére


Jhonny06
veterán

"mint akár felesleges, gyűlölködésbe torkolló feltételezés-rendszerekbe hajszoljuk magunkat"

Tökéletesen leírtad az indító kommentedet :)

(#157) pet007 válasza totron (#132) üzenetére


pet007
aktív tag

Az igen. Nekem ebbol csak az jott at, hogy a nok sosem teged valasztottak, hanem valakit aki SZERINTED jobb fogas volt mint te. Oszinten, ha igy gondolkodsz a noi nemrol, nem is csodalom... :C

(#158) totron válasza Jhonny06 (#156) üzenetére


totron
addikt

:P Hagyjuk a hülyeséget, komolytalanná tesz téged ez a kiforgatósdi, tudom, hogy érted amit írok. A barátod mégtovább asszociálta, mégszebb. Na elég.

(#159) bambano válasza t72killer (#154) üzenetére


bambano
titán

ha te megbízol az autószerelődben, akkor neked sokkal gyorsabb, fájdalommentesebb és olcsóbb halálod lenne, ha leugornál...

jobb, ha megtanulod, hogy autószerelőben, windows rendszergazdában és a lányod aktuális pasijában sosem bízunk meg :P

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#160) t72killer válasza bambano (#159) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

;] :C

fiam van;)

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.