Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jhonny06


Jhonny06
veterán

up

(#2) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Miért kell egy bérletigazolványnak átírni a számát?

(#3) Jhonny06 válasza potyautas (#2) üzenetére


Jhonny06
veterán

Mert vettem egy negyedéveset pofátlanul olcsón.. :DDD

(#4) potyautas válasza Jhonny06 (#3) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Vagyis a bérletszelvényen kellene átírni a számot, mert aki eddig használta, neki már nem kell? Hááát, ne sok reményt fűzz hozzá!

(#5) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Amíg a régi papíros bérlet volt, nem gépi addig nekem ez volt a módszerem (egyszer alkalmaztam mondjuk):
- bérlet leejt vízbe, hogy az igazolványszám odasétál a legközelebbi pénztárhoz és kér egy másikat, talán 250Ft volt
- örül
Miért? 17 évesen elnéztem a bérletem lejáratát, fél évente ha találkozok ellenőrrel, az is pont aznap reggel... bekamuztam, hogy otthon hagytam... elkértem az osztálytársamtól a sajátját, ő sosem írta rá az igazolványszámát, és megejtettem a műveletet.

A mai bérletekkel ez necces... mondjuk kopnak meg hőpapírok, lehet el lehet játszani egy hasonló műveletet.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#6) dugo_


dugo_
veterán

de hivatalos infó nincs róla

Hogyne lenne.

http://www.bkk.hu/tomegkozlekedes/jegyek-es-berletek/gyakran-ismetelt-kerdesek/visszavaltas/

Cserélhető napijegy típusú jegyek és bérletek:

Budapest 24 órás jegy
Budapest csoportos 24 órás jegy
Budapest 72 órás jegy
Budapest-hetijegy
Nosztalgia napijegyek
Félhavi (15 napos), havi, negyedéves, szemeszterre szóló és különféle éves bérletek

Kétféle csere lehetséges:

1, a cserére hozott cikk helyett azonos típusú és azonos érvényességű cikket kér. Például kimosott, megrongálódott bérlet helyett, vagy igazolványszám változása miatt azonos típusú és érvényességű új bérletet;

[...]

A csere díja 250 Ft, az éves bérleteknél (a havi árral rendelkező, év közben is megvásárolható és visszaváltható éves bérletet kivéve) 500 Ft.

(#7) Jhonny06 válasza dugo_ (#6) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ezt megtaláltam, de nem tudom rám ez mennyiben érvényes. Gondolom a személyi szám változást igazolni kell valamivel. Vagy szó nélkül átírják?

[ Szerkesztve ]

(#8) dugo_ válasza Jhonny06 (#7) üzenetére


dugo_
veterán

Nem írják, szóval szerintem nem.

Meg aztán egy személyi cserénél a régit helyben érvénytelenítik, azzal nem tudsz igazolni már semmit. Pláne ha elvesztés miatt kell az új.

(#9) Medocsabi válasza Jhonny06 (#7) üzenetére


Medocsabi
addikt

Szerintem kapásból ellenőrzik azt a számot ami rá van írva,hogy a te nevedre és milyen igazolványra szól.Már kapásból bukó lesz egy Lakatos Rozália névre kiállított bérlet....Szóval nem pofátlanul olcsón vettél egy negyedéves bérletet,hanem eladtak neked kurvadrágán egy használhatatlant....

(#10) dugynok válasza Medocsabi (#9) üzenetére


dugynok
senior tag

Nah ezaz, az eladó is vissza tudta volna váltani rendes áron, nem?

[ Szerkesztve ]

(#11) updog válasza dugynok (#10) üzenetére


updog
senior tag

Nyilván az eladónak is "úgy lett" (pl. munkáltató fizeti de ő autóval jár), csak jó magyar mentalitás szerint inkább eladja, hogy a vevőt kvázi bliccelésre, rosszabb esetben okirathamisításra kényszerítse.

FB-s adok-veszek csoportokban (főleg most év elején) tele vannak ilyenekkel, és még ők vannak felháborodva, ha ezt felróják.

BTW a kutya sem nézi soha, hogy az igazolvány meg a bérlet száma egyezik-e, főleg mióta ez a csodapapír van és a harmadik naptól csak maszat látszik rajta.

(#12) dugø 12 éve járok Budapesten, sosem állítottak meg, vagy kértek meg hogy akkor nézzük már össze, ugye amíg a régi típusú bérlet volt, addig a diákigazolványomon lévő szám volt mütyűr, amióta dolgozok, meg vannak ezek az újfajta bérletek, most már azokon van kb. 30 centinél messzebb olvashatatlan számsor.

Félreértés ne essék, soha nem blicceltem, és haragszom azokra, akik ezt csinálják, de a jelenlegi ellenőrzési rendszer semmit nem ér, az Örsön szoktam menni reggelente a metróhoz, mostanában már a látszatra se adnak (nincs ellenőr), de amikor ötpercenként egy HÉV-nyi+a többi ember megy keresztül az 1-2 ellenőrön, naiv gondolat, hogy ne tudna bárki ott átjutni.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#12) dugo_ válasza updog (#11) üzenetére


dugo_
veterán

Nekem ellenőrizték már, igaz csak egyszer.

(#13) ReFleXx válasza dugo_ (#12) üzenetére


ReFleXx
addikt

szoktam jarni parom berletevel, eddig nem volt meg gond :C

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#14) Mister_X válasza dugo_ (#12) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ha éves bérletet látnak (kiv metró lejáró), akkor ellenőrizni szokták.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#15) Jhonny06 válasza updog (#11) üzenetére


Jhonny06
veterán

Az igazolványszám átírása nem okirathamisítás. :) Amúgy legrosszabb esetben átírás nélkül járok vele, és kidobom néhány hét után, az ára simán visszajön. Amúgy annyi helyen olvastam már ezt az átírást, hogy csak van valami alapja. De a héten bemegyek és megkérdezem, ez a legbiztosabb infó.

[ Szerkesztve ]

(#16) ReFleXx válasza Jhonny06 (#15) üzenetére


ReFleXx
addikt

Bar ha ennyire olcson vetted, akkor megneznem jobban hogy nem-e hamisitvany.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#17) Jhonny06 válasza ReFleXx (#16) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nem az. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.