Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JoeYi


JoeYi
őstag

elnézést kérek, de mi az az armatúra?

[ Szerkesztve ]

(#2) kemcso válasza JoeYi (#1) üzenetére


kemcso
Ármester

"- Armatúra (BA, balanced armature): Egyes fülhallgatók meghajtója, ahol nem maga a mágneses tekercs mozog, hanem a tekercsbe bújtatott fém tű. Általában precízebb és kiegyensúlyozottabb hangzás biztosít, bár egy armatúrával nehezebb a megfelelő hangzás elérése, ezért a drágább fülesekben egyszerre több BA drivert alkalmaznak oldalanként."
Forrás: FÜLhallgató topic összefoglaló

[ Szerkesztve ]

(#3) JoeYi válasza kemcso (#2) üzenetére


JoeYi
őstag

köszi. Megnéznék egy robbantott ábrát hogy miként kell elképzelni a 8 "tűt"

(#4) Tulku válasza kemcso (#2) üzenetére


Tulku
veterán

Nem akartam ennyire tech jellegűvé tenni a cikket, de köszönöm a segítséget!!!!

JoeYi: Nem nyolc tű van egy armatúrában, hanem 8 armatúra van bepréselve a testbe.
Itt ép 12 armatúrát látsz összezsúfolva...

[ Szerkesztve ]

(#5) d@vee


d@vee
őstag

Hűha, na ilyen fülest sem lát az ember minden nap :D Bár szerintem iszonyat rondán néz ki, szívesen kipróbálnám :DDD

Ja

(#6) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Én arra lennék kíváncsi, hogy mi alapján rendelted meg? Ez már az a szint amiről az ember nem feltétlenül talál rengeteg leírást, tesztet. Vagy ha mégis, akkor ez már az az árszint ahol nem szívesen kockáztat az ember mások véleményére hagyatkozva. Vagy megvannak a megfelelő források amikben/akikben lehet bízni?!

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#7) Tulku válasza .LnB (#6) üzenetére


Tulku
veterán

Eljutottam egy Westone W60 szintű fülesig.
Az is 1000 dolláros, 6 armatúrás, nagyon jó hangú füles, új távlatokat nyitott zenehallgatásban (az odavezető utat nem írnám le, elég unalmas lenne a felsorolás)...van olyan spec oldal ahol több összehasonlító írást találtam az előddel, illetve a JH Audio nem igazán trafál mellé, és ezt a termékét mindenki egy roppant kiegyenlített modellnek ismerte el, ahol ráadásul a sokak által pregránsnak ítélt basszus tartomány is hangolható, tehát mindenki megtalálja a saját ízlésének megfelelő mennyiségű mély energiát. A közepekről, magasakról tesz a további 6 armatúra, egyedül a magas eloszlástól tartottam bevallom őszintén, ehhez képest mikor feltettem Szentkuti fórumtárs csak ennyit hallott a kocsiban:
"Hát ebben nincs magas!"

Persze van, és olyan amilyen kevés fülesben szerintem, de itt annyira természetesek, hogy "csak" ott vannak, nem hivalkodnak.

A Westone W60 viszont kényelmesebb volt...mindenképpen...

(#8) .LnB válasza Tulku (#7) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Szóval akkor vannak hiteles források amikre lehet támaszkodni. Igazából én gondoltam bele rosszul mert azt feltételeztem, hogy ez annyira nem tömegtermék. Itthon nyilván nem, de gondolom külföldön azért többen használják. Ebben hibáztam. Azt hittem, hogy ez annyira szűk rétegnek készül, hogy kevesen veszik. De gondolom minél jobban elvonatkoztatok Magyarországtól a fejlettebb országok felé, annál többen használják.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#9) kemcso válasza .LnB (#8) üzenetére


kemcso
Ármester

A "hiteles" forrásokat azért fenntartásokkal kell kezelni, pro és kontra találni mindent (és jellemző, hogy kb mindenki hallott mindent, főleg a headfi topicjaiban, aztán szűrd ki, hogy ki az aki tényleg és még az ízlése is hasonló, mint a tiéd).

[ Szerkesztve ]

(#10) Tulku válasza .LnB (#8) üzenetére


Tulku
veterán

Van konkrétan egy külföldi oldal - head-fi - ahol elég speciális, célorientált topikok vannak, főként nem "kelet európai" és "fejlődő országok" -beli egyének hozzászólásaival. (sajnos) Viszonylag könnyű kiszűrni az eladókat, vagy hozzájuk köthető egyéneket, az átlag user állapot jelentései érdekelnek és nem az áradozások. Itt rengeteg hibára, rendellenes működésre...stb felhívják a figyelmet.

És igen...rétegtermék és itthon általában kevés forrást találni, ebben az esetben egy sem lelhető fel, ezért szerettem volna megosztani a nagyérdeművel.

Míg hangfalakból már Pesten össze tudok szedni, 4-5 cég kínálatában több milliósakat is, addig füles, DAP fronton igen csekély a meghallgatási lehetőség, főként megszállottak találkoznak kávézókban és tesztelik egymás berendezéseit.... :)

(#11) haxiboy


haxiboy
veterán

Ronda mint a bűn, de azért meghallgatnám mit tud. Kéne már valami a gyári s6 füles helyett, régebben skullcandy meg audio technikákat használtam, azokat szerettem de hamar haláloztak főleg a vezeték miatt.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#14) hobbyone


hobbyone
aktív tag

Érthetően/lényegre törően fogalmazol. Én mindenesetre maradok a 10k alatti füleseknél. :P

"..érdemes beszerezni hozzá egy Spin Dots vagy Spinfit illesztéket."

JVC Spiral Dot.

[ Szerkesztve ]

(#15) JoeYi válasza Tulku (#4) üzenetére


JoeYi
őstag

és akkor mindegyik egy külön freki tartományt fed le?

(#16) Segal válasza Tulku (#10) üzenetére


Segal
veterán

Én az imádott Shure SE215-ösöm nyúzom de most meghoztad a kedvem a 846-hoz. Már egy ideje szemezgetek vele csak számomra már annak némileg horror ára van (bár anno a 215-re is azt mondtam :DDD ) viszont a te fülesed az már tényleg kizárt a számomra.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#17) X-Master válasza haxiboy (#11) üzenetére


X-Master
tag

Vezetéktartósság terén az egyszerű Sony MDR-XD100 a király. Kb. 1000 forgószékkel átgurulás bír ki. :)

A cikk és a füles érdekes, én is meghallgatnám. Egyenlőre leragadtam a Sony-nál az említett fülessel. Az ilyen fülbedugósak nekem szokatlanok nagyon. Eléggé sokféle stílusú zenét hallgatok ahhoz a Sony megfelel, de el tudnék képzelni jobbat is. Az erősítőm is Sony (STR-DH740) és ugyanazt tudom elmondani ról, mint a fülesről: elég középszerű a hangja, viszont semmi sem szól rajt rosszul. Semmi extra, teszi a dolgát, de nem kirívóan jó. Hangzásra nekem a Sennheiserek jönnek be, főleg a 80 ezer forintos kategória, kíváncsi lennék, ahhoz viszonyítva milyennek találnám.

(#18) Tulku válasza JoeYi (#15) üzenetére


Tulku
veterán

Alapvetően 3-as osztás van jelen a sok armatúrás füleseknél; mély,közép és magas szekció.
Ezekben a szekciókban össze vannak kötve (forrasztva, egy körön vannak) az armatúrák, általában hozzájuk egy központi érpár érkezik ami egy spec váltóról táplálkozik, ez a váltó felelős alapvetően a kiosztásért.
Ha olyan armatúrákat kötnek össze amelyek nem szélessávúak, akkor igen precízen be lehet szabályozni (szűkíteni) a frekvenciák leosztását.
Harvey újítása egy un freqphase nevű váltó, ezzel érezhetően jobb hangot ért el mint "szokvány" váltóval (lásd JH13 vs JH13 freqphase modellek), de ennek az elvét nem tudom...annyi bizonyos jól teszi a dolgát.

Armatúránál egyébként - tpasztalataim szerint - egy adott szekcióban legalább 2 armatúra jelenléte ad már olyan hangképet, ami igazán kiemelkedő hangot eredményezhet.
Erre természetesen létezhetnek ellenpéldák (UERM - 3 armatúrával) de itt is inkább egy kiegyenlített hangkép létrehozása volt a cél.

Hobbyone: Elírtam, javítom!

Segal: 846-ot akkor, ha nagyon kedveled a hatalmas, mindent elsöprő terjengős basszust! Mindenképp hallgasd meg, mert megosztó modell, annak ellenére hogy szinte mindenki jónak tartja technikailag.

X-master: sok esetben az illesztés (szinergia) nagyobb erővel bír, mint a tech és anyagi paraméterek. Ismerek olyat, aki egy meleg DAP-ot egy kiegyenlítettebb (inkább mélyhiányos) füles karakterrel párosított és az összhatás eljuttatta a kívánt szintre...minden esetben a meghallgatás a viszony lesz a döntő.
Otthoni erősítőkben nem igazán jó fejes erősítés van, célszerű erre spec célszerszámot (DAP, fejes erősítő) beszerezni.

[ Szerkesztve ]

(#19) gianni85


gianni85
veterán

Respect! Mennyivel egyszerűbb kint Amcsiban az élet... könnyebben elérhetőek a termékek, talán az átlagember könnyebben is meg tudja fizetni. Nekem minden vágyam egy Schiit Ragnarok / Yggdrasil kombó, de azokat ideutaztatni + vám + ÁFA és probléma esetén oda-vissza szállítatni agyrém :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.