Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Sztem marhajó a street view fotós része, bosszankodtam is, hogy Budapesten nem engedték, de azért ez mér télleg túlzás. "Tévedésből" hogy lehet ilyen adatokat begyűjteni?

Másrészt akinél nyilt wifivel titkosítás nélkül banki stb. adatokat küldözget az éterbe, annak is csak gratulálni tudok.

(#2) floatr válasza WonderCSabo (#1) üzenetére


floatr
veterán

Fussuk le még egyszer ezt a kört századjára...? :U

(#3) benoce válasza WonderCSabo (#1) üzenetére


benoce
tag

George Orwell forog a sírjában, minden hétre jut egy ilyen Google (le)szereplés

(#4) Killing válasza floatr (#2) üzenetére


Killing
addikt

Itt már nem kell, de a nyilvánosabb médiában kellene.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#5) Sianis


Sianis
addikt

Igencsak meresztgetem a szemem, hogy banki adatok hogyan közlekednek titkosítatlan módon. De igen, azt is fel kéne pofozni aki ilyen adatokat titkosítatlan csatornán küldözget. A bankot meg erősen seggbe kéne billenteni. Szerencsére itthon viszonylag paranoiások a bankok ilyen téren.

Sianis

(#6) dajkopali válasza Sianis (#5) üzenetére


dajkopali
addikt

szűkszavú a nyilatkozat, talán arra gondoltak, hogy e-mailben leírta vki a bankszámlaszámát, vagy vmi ilyesmi
de csak találgatok

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#7) WonderCSabo válasza floatr (#2) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mi a problémád? Még sehol sem volt olyan hír eddig, hogy egészségügyi, banki adatokat is rögzítettek tévedésből.

(#8) dajkopali válasza Sianis (#5) üzenetére


dajkopali
addikt

hm, mégse:
"The content being examined was likely to include "data that are normally covered by... banking and medical privacy rules," he said, adding that it appeared the information was gathered over a two-year period."

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#9) Paarthurnax


Paarthurnax
senior tag

Tolem mar kert buvarkozpont hitelkartya adatokat emailben a foglalashoz. :Y Nyilvan vannak olyanok, akik ilyeneket szo nelkul atkuldenek. :U

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#10) floatr válasza WonderCSabo (#7) üzenetére


floatr
veterán

A tévedésen volt a hangsúly, legalábbis én arra reagáltam. Amúgy meg nyilván, ha a zótó a kopipésztes szoftverével rögzítette a forgalmak egy részét, akkor tutira volt benne érzékenyebb adat is. Az élet durva kegyetlen tud lenni azokkal, akik ennyire síkhülyék. Az meg még érdekesebb, hogy ha a banki adatok még csak nem is ssl-en keresztül mentek.

Tulajdonképpen most sokan hálásak lehetnének a guglinak, hogy ekkora nyilvánosságot kapott a nyilvánvaló ostobaság, ahogy az emberek védik az adataikat, a saját hálózatukat/gépeiket, miközben a gugli a főgonosz adatlopó

(#8) dajkopali ezek szerint akkor nem nyers banki információkról van szó, hanem kódolt csomagokról. Akkor végképp nem értem a cikk apropóját...

[ Szerkesztve ]

(#11) dajkopali válasza floatr (#10) üzenetére


dajkopali
addikt

én is töprengtem a ködös megfogalmazáson
nem tudni, hogy tényleg találtak vmit, vagy csak erősíteni akarják a szokásos Google-ellenes pozíciót

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#12) #16820480 válasza dajkopali (#11) üzenetére


#16820480
törölt tag

ezzel csak az a baj, hogy ha titkosított adatokat szedtek be, az konkrét rosszindulatú szándék nélkül csak "szemét" a google számára, így csak hangulatkeltésre jó, valós veszélye nem nagyon van. ha meg titkosítatlan adatokat lövöldöz az éterbe valamelyik bank, akkor az inkább a bankra nézve romboló erejű hír szerintem.

(#13) Syl válasza dajkopali (#11) üzenetére


Syl
nagyúr

Mivel itt egyazon probléma hétről-hétre való ismételgetése megy, nyilvánvaló a cél: tudatosítani az emberekben, hogy a google rossz, gonosz, bedarálni való.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#14) hemaka


hemaka
nagyúr

Nem érint, szóval nem érdekel. :D

(#15) harry


harry
veterán

Syl, sheratan: nos kb igen, egyetértek... Átlag user annyit fog tudni, hogy tőle adatot lopott a google, a mocsok, de kétlem, hogy ennél jobban belegondolnának a dolgokba. Persze a google is hibás, amiért nem vizsgálták meg megfelelően azt a progit, amit használtak, ezzel eléggé rácsesztek.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#16) #92942848


#92942848
törölt tag

ideirom a wifijelszóm hogy ne kelljen bajlódnotok vele:

*******************************************

Remélem segitettem. :DDD

(#17) Syl válasza harry (#15) üzenetére


Syl
nagyúr

Igen. Ez a gugli alaposan elqrta. Úgy kellett volna, hogy szépen összeszedik a nyilvános wifi adatokat, forgalom-töredékeket, majd egy sajtótájékoztatón a világ elé tárják, lám-lám mennyire is ostobák a júzerek, nem védik a hálózatukat.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#18) Angel1981


Angel1981
veterán

Méltányolom a Google munkáit, nagyon sok hasznos dolgot adtak idáig, de remélem most azért jól megszorongatják Őket - ha igazak a vádak persze.

(#19) rii válasza dajkopali (#6) üzenetére


rii
nagyúr

most hogy leírja valaki a bankszámlaszámát, az miért baj - kérdzem naivan.

max. küldhet nekem kesst, nem?

itt a PH!-in is hogy adja meg valaki elôreutalás esetén a bankszámlaszámát? PM-ben, nem?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#20) fasirTTT válasza hemaka (#14) üzenetére


fasirTTT
őstag

jah csatlakozom hozzád :C

(#21) harry válasza Syl (#17) üzenetére


harry
veterán

Hmm? Nem erre gondolok. Legalábbis engem különösebben nem érdekel, hogy az átlag ember hogy védi az adatait, csak ne csodálkozzon, ha 0 védelem mellett olyasmit küld, amit nem ártana védeni.
Arra gondoltam, hogy már a gyűjtésnél szűrhettek volna a minimálisan szükséges infókra, nem pedig amit elkap, elrak alapon eltárolni mindent, mert most emiatt szívnak.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#22) ddekany válasza floatr (#10) üzenetére


ddekany
veterán

Azért nehogy már a felhasználóra kenjük a hálózati forgalomban előforduló jelszavak és egyebek védtelenségét... Persze, a wifi titkosítást kéne használni, de az nem oldja meg gond gyökerét, ami az, hogy a kliens és szerver közt nem titkosított az átvitel. Pl. ha egy bank oldala nem HTTPS-en menne (ha van ilyen...), az nem a felhasználókat minősítené, akiknek nem is kell tudni mi a HTTP és a HTTPS közt a különbség, hanem a bank IT-seit. De hogy valami valósabb problémát mondjak, rengeteg webhely szolgáltatóhoz továbbra is az FTP az egyetlen módja a félöltésnek, ha valaki nem akar webes felületeken szívni. Ez azt jelenti, hogy teljesen titkosítatlanul mennek a bejelentkezési adatok, plusz amit feltöltesz (és abban pl. lehet még adatbázis jelszó, stb). SFTP/SCP terjed persze (lassabban mint kéne, mert vannak velük szopások... pl. SFTP csak újabb disztrókban tud chroot-ot extra bütykölés nélkül...), de ha valahol ilyen nincs, az nem a felhasználót minősíti. Vagy, email... lehet én vagyok béna, de nekem freemail.hu-n csak a plain azonosítást engedi a POP3... és akkor itt még csak a bejelentkezésről beszéltem, a hálón titkosítatlanul átküldött levelekről még nem is. Most ez már megint kit minősít? Miért gondolná a felhasználó, hogy a programozó társadalom (mint tömeg) ilyen komolytalan, hogy ilyenek egyáltalán léteznek, mint hogy felh + jelszó titkosítás nélkül átmegy a hálón? (Jah... gondolom a PH!/ITCafe-s bejelentkezések is csak úgy titkosítatlanul mennek át a hálón, mint a weboldalak 99%-ánál.)

(#23) ddekany


ddekany
veterán

Ezt amúgy annyira bírom, mikor valaki összegyűjt adatokat (hagyjuk, hogy balesetből vagy direkt) és akkor megígéri, hogy letörli őket. Mert hiszen a számítógépes adatállományok fő jellemzője, hogy nem lehet róluk percek alatt kópiákat készíteni... :N

(#24) julius666


julius666
addikt

Eh? Most ebben mi a nagy kunszt? Azt eddig is tudtuk, hogy a wifiadatok közben összeszedtek mindenféle szemetet is (amit aztán nem használtak fel semmire). Persze hogy lehetett ezek között olyan csomag is, ami valami jelszót tartalmaz.

(#25) floatr válasza ddekany (#22) üzenetére


floatr
veterán

Azért hadd nézzem már hülyének azt, aki nem képes beállítani a saját routerét, vagy legalább egy szomszéd józsit, hogy segítsen. De hogy még a szaros leírást sem olvassa el, az alapján pedig kb annyira bonyolult, mint a távirányítóval megtalálni az első focimeccset a tévén.

(#26) Sas madár


Sas madár
őstag

Látom mindenki jól informált,de érdekelne mi volt az alap gyűjtés indoka?
Miért kell a wifi állományt felmérni?

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#27) WonderCSabo válasza Sas madár (#26) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Azért, hogy a Google Mapsen faszábban menjen a lokalizáció. A Maps megnézi, hogy milyen nyilvános wifik milyen erősséggel vesznek körül, ezt lecsekkolja az adatbázisban, és ebből kiszámolja, hogy hol vagy.

(#28) Sas madár válasza WonderCSabo (#27) üzenetére


Sas madár
őstag

Akkor már nem is gps az azonosítás hanem weben határozza meg a helyed?
Nem semmi.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#29) Syl válasza Sas madár (#28) üzenetére


Syl
nagyúr

Valószínű is-is. A telefonom is először a gsm cellák alapján háromszögel, majd utána pontosít a műhold alapján.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#30) shev7 válasza Sas madár (#28) üzenetére


shev7
veterán

illetve mivel a laptopokban ritkan van gps, igy a lokalizacio gps nelkul is mukodik..

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#31) shev7 válasza floatr (#25) üzenetére


shev7
veterán

" aki nem képes beállítani a saját routerét, vagy legalább egy szomszéd józsit,"

Sokra megy a szomszed jozsival, ha az is olyan onjelolt szakember mint amilyeneket neha a halozatos topikban latni. Benyogi, hogy a wifi halozatra mac address szures boven eleg, mert akkor ugysem tud senki felkapcsolodni, ezert a WEP meg a WPA titkositas tok felesleges azok ugyis csak lassitjak az adatforgalmat...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#32) WonderCSabo válasza Sas madár (#28) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hátha egyszer nincs a laptopban GPS.

Egyébként elsősorban GPS nélkül az IP alapján azonosít. Engem IP alapján 50 méteres körzetben megmondott régebben. Amióta új router van elszaródott (Magyarot mutatja), majd valszeg helyreáll.

(#33) Sas madár válasza shev7 (#30) üzenetére


Sas madár
őstag

Igaz.
Mire nekem is lesett a válasz már nem tudtam szerkeszteni.
Csak alapból ugye mindig gps-el "üldözteti magát"az ember és hirtelen végig sem gondoltam,hogy laptopon ez nem található meg.MÉG!

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#34) WonderCSabo válasza Sas madár (#33) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hogyne lenne megoldható, csak szar dolog vacakolni a külső GPS vevővel. De akinek ez a munkája az nap mint nap használ laptophoz GPSt.

(#35) #16820480 válasza WonderCSabo (#34) üzenetére


#16820480
törölt tag

azért egyretöbb gépen lesz legalább opció a gps vevő. csak azok még drágák, de majd elterjed. üzleti gépekben már most lehet sokban kérni, aztán ott a Vaio P (imádom azt a cuccot, csak ne lenne olyan kegyetlen leborult drága), abban már alapból van...

(#36) WonderCSabo válasza #16820480 (#35) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Persze, csak arra gondoltam, hogy szvsz a GPS vevő elterjedése picit odébb van, mint a laptopokban a wifié.

(#37) attila9988


attila9988
őstag

Én elhiszem a google -nek hogy teljesen véletlenül gyűjtötte az adatokat... :D Ti nem?
Egyébként már 1000x átbeszéltük a témát a forum -on...

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#38) attila9988 válasza floatr (#10) üzenetére


attila9988
őstag

Maga a google fogja lejáratni az egész cloud koncepciót. Mégpedig azért, mert ők a legismertebbek a felhős technológiában, és ha egyszer elvesztik a bizalmat, az a többi hasonló próbálkozásra is rányomja majd a bélyeget. A google -nél elsődleges szempont kellene hogy legyen az adatvédelem, de nem az... és ebből van éppen elég gond.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#39) shev7 válasza attila9988 (#38) üzenetére


shev7
veterán

csak azt nem ertem, hogy az aktualis probelma milyen kapcsolatban van a felho adatvedelmevel....

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#40) attila9988 válasza shev7 (#39) üzenetére


attila9988
őstag

Talán akkor olvasd el még egyszer.
Ha egy cég elveszíti a felhasználók bizalmát, az a teljes termékpalettájára kihat, és a netes cégekre ez fokozottan igaz. És akkor a google felhőt is elfújhatja a szél, bármilyen nagy is legyen. Ekkora negatív vízhangot még soha nem kapott a vállalat mint manapság. Ha megbízhatatlannak bizonyul a cég, akkor ugyan miért bíznád rá az adataidat bármely szolgáltatásán keresztül?

[ Szerkesztve ]

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#41) julius666 válasza attila9988 (#40) üzenetére


julius666
addikt

Ekkora negatív vízhangot még soha nem kapott a vállalat mint manapság. Ha megbízhatatlannak bizonyul a cég, akkor ugyan miért bíznád rá az adataidat bármely szolgáltatásán keresztül?

Valóban jobban kéne vigyázniuk, mert bármire ugrik a sajtó és szétcsócsálják mint állat. Lásd ez a cikk. Van egy olyan gyanúm, hamarosan a következő szalagcímet is látni fogjuk: "A google kormányzati adatokat lopott", mert elment valami hivatal előtt is a "fekete autó", és ott is titkosítatlanul szórták az infót az éterbe. Tul. képpen a sztorinak lehetne egy egész pozitív oldala is, mert kiderült, mennyire szarunk az adatvédelemre. Kár, hogy a hírekben ez nem igazán jön át, ott a lényeg mindig az arcunkba taposó google-bakancs...

Amúgy a független vizsgálat, ami megállapította hogy semmit sem csináltak ezekkel az adatokkal, az azért számomra a nem szándékosság felé billenti a mérleg nyelvét. Ez persze nem igazán számít a büntetés szempontjából, nagyon remélem seggberúgják őket ott ahol törvényt sértettek, de én szerintem még nem kezedem el az atombunkert építeni a hátsókertbe.

[ Szerkesztve ]

(#42) #16820480 válasza julius666 (#41) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, az a helyzet, hogy az jelenleg nagyobb szenzáció, hogy a google adatokat lop, mert egy nag ymulti, és lehet tőlük félni, minthogy xy cég/bank/hivatal/magánszemély minimális hozzáértés nélkül üzemeltet wifi eszközt. és gyanítom az emberek amúgy is jobban szeretik így olvasni a hírt, mert megnyugtatóbb mást hibáztatni.

(#43) shev7 válasza attila9988 (#40) üzenetére


shev7
veterán

akkor sem ertem az osszefuggest. Vagyis az alap gondolat oke. Google elveszti a bizalmat, akkor az igaz minden termekere. De ez szerintem nem negativ hatassal lenne a tobbi cloud vallalkozasra, hanem pont ellenkezoleg. Nyernenek azzal hogy a google veszit a bizalombol. Mert a cloud adatvedelmevel tovabbra sincs problema. Vagyis MEG nem jottek ilyen hirek....

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#44) rii válasza rii (#19) üzenetére


rii
nagyúr

de most komolyan .... a számlaszám közzététele miért veszélyes?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#45) Sas madár válasza WonderCSabo (#34) üzenetére


Sas madár
őstag

Félreértettél,arra gondoltam előbb utóbb a laptopjainkat is kihegyezik mint a telefonokat,hogy gyorsan és pontosan behatárolhatóak legyünk.
Amit a filmekben vetítenek előre,hogy már wc -re sem mehetsz majd ellenőrzés nélkül. :)

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#46) Ndruu válasza WonderCSabo (#1) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Van helyette nekünk Norc.

Harrrr!!!!

(#47) julius666 válasza Ndruu (#46) üzenetére


julius666
addikt

lol, nekik szabad, guglinak nem :P

(#48) Syl válasza Ndruu (#46) üzenetére


Syl
nagyúr

Nekünk Szegedieknek is van

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.