Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Tehát akkor ez minket (földi halandókat) nem érint :DDD

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#2) szombatitomi


szombatitomi
aktív tag

Ha megjeleníteni nem is, legalább fogják tudni min tárolni a QHD tartalmakat. :D

(#3) zazahoho válasza FRENK1988 (#1) üzenetére


zazahoho
őstag

Ez jó volt :DDD ,ezk már nem fognak olyan teret nyerni mint anno a dvd-r,+r.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#4) szombatitomi válasza zazahoho (#3) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Vagy ki tudja, régen a memóriákról mondták, hogy "1MB-nál nagyobbra senkinek sem lesz szüksége". ;] Bár tény, hogy valószínüleg más irányba fogják elvinni az adattárolás "művészetét".

(#5) wardred


wardred
tag

Valamiért én akkor is úgy vagyok vele, hogy minél nagyobb tartalmat szeretnének velem egy helyen tároltatni, annál inkább bizonytalan vagyok abban, hogy biztos helyen van.

(#6) kovy79 válasza FRENK1988 (#1) üzenetére


kovy79
őstag

Hát nem... :DDD
Én egyébként még sima BD lemezt sem fogtam a kezemben és van egy olyan érzésem, hogy még jó ideig nem is fogok. Dugják fel maguknak az "aranyárú" lemezüket.
Cikkhez: kíváncsi vagyok, melyik az a cég, aki 100-128GB-ot ilyen lemezekre ment!?
wardred, egyetértek.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#7) Lenry válasza szombatitomi (#4) üzenetére


Lenry
félisten

640kByte volt az az 1MB.

a Blu-Ray nem azért nem fog elterjedni, mert nincs rá szüksége az embereknek, hanem mert egész egyszerűen kényelmetlen, lassú, drága, kicsi és bonyolult, egy HDD-hez képest.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8) szuper-t válasza kovy79 (#6) üzenetére


szuper-t
senior tag

Senki nem ment ilyenre semmit:D
cégeknél nagy raid tömbök vannak a gagyi lemezekre nem adnak:D
Így már jobb lenne a BR .. de még mindig drága :W

(#9) zazahoho válasza szombatitomi (#4) üzenetére


zazahoho
őstag

ez igaz ,soha ne mond ,hogy soha,én most is háromféle dvd lemezre írom ki a családi képeket ill. videókat .Ezek darabja is 700-ill 1000 ft között mozog ,így vagyok nyugodt.
sima BR lemez egy vagyon és abból is 3 félére mentenék,ezek meg gondolom arany árban lesznek.
Bolti ismerős mesélte,hetente kb 8-10 db BR-t ad el :U ,

[ Szerkesztve ]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#10) szombatitomi válasza Lenry (#7) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Akkor 640kByte. :B

Igen, én is a HDD-kre gondoltam a "másik irányon".

(#11) Killing


Killing
addikt

A '640kb ought to be enough for anybody' csak egy kitalált szólás, nem mondta senki sem.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#12) Borisz76


Borisz76
veterán

Jelentősen meghízik a Blu-Ray......

Majd ha 1 rétegre nem 33Gb hanem 33Tb megy fel....

Szerintem nekem sem lesz soha BR lemezem. Maradok még a HDD-nél.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#13) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

mintha kazettás backupokból lennének nagyobbak is. lehet lassabb az elérésük, de sokkal több adat fér rájuk.

ja, a Blu-Ray sehova nem hízik, az új lemezek inkompatibilisek a régi lejátszókkal és írókkal. gondolom emiatt is nyomják őket a profi piacra, mert konzumer szinten ez biza bukó lenne.

illetve lehet az új szabványoknak csinálnak helyet... nos hajrá, a 4000x2000nek TV szinten talán 150centitől lesz értelme (egy 32"es Bravian egy 720p és egy BR lemez között én sok különbséget nem láttam, állítólag 40"on már egész szépen kijönnek a különbségek).

szóval nem tudom kinek kellhet egy ilyen.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14) Beri


Beri
addikt

100 gigásakat kérek 250 forintos darabáron, meg egy írót 50ezerért. Majd akkor elgondolkodom rajta, hogy megéri-e kockáztatni a lemezek esetleges sérülését. A DVD-im fele olvashatatlan, pedig nem szokásom focizni velük. Ha már feljődünk, meg haladunk a korral, lépjünk egyet visszafelé is. Az új hájperblúréj lemezeket saját kis tokban kérem, mint a minidisc-et annakidején. És akkor belelóg a kezem a bilibe...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#15) Fecogame


Fecogame
veterán

Jójó, de drága... :U

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#16) JColee válasza Lenry (#7) üzenetére


JColee
őstag

Csak most már betelik a terás vinyóm, és valahova tenni kéne a BD ripeket (amik ugye családi videók)
HDDvel az a bajom, hogy csak gyűlik a sok szar, és nem tudok megszabadulni tőle.

(#17) proci985 válasza JColee (#16) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

a megoldás mégegy vinyó:) modern házakban 5-6 vinyó rendesen szellőztetve lazán elfér, szóval van hova bővíteni. Sata portból is van elég.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18) berVi


berVi
senior tag

HAHÓ, még a legalapabb író is (amiből kapható kb. 1 féle az egész országban) 40 ezerbe kerül. képtelenek megérteni, hogy totál fölösleges ilyenekkel előjönni, ha nincs elérhető ára?? :W

(#19) L3zl13 válasza szuper-t (#8) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A RAID tömb nem biztonsági mentés. Archiválni olyan helyre kell, amit nem tudsz véletlenül letörölni, vagy nem száll el, ha tönkremegy a gép.

Nem azt mondom, hogy a BR lemez a jó megoldás, bár nincs tapasztalatom az írott BR lemezek időállóságáról.

Aki hülye, haljon meg!

(#20) Lenry válasza JColee (#16) üzenetére


Lenry
félisten

miért, az jobb, ha kiírt lemezeken a polcon gyűlik a sok szar? fizikailag is több helyet foglal, mint pár HDD.

egyébként meg a legtöbb op.rendszernek van egy ilyen egzotikus funkciója, hogy "Törlés" :P

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#21) Angel1981


Angel1981
veterán

Szerintem hiába van minden ilyen jellegű fejlesztés - a letöltés szinte egyeduralkodó lesz a jövőben.
Az optikai adattárolás nagy mértékben vissza fog szorulni.....

(#22) Eight8


Eight8
csendes tag

Elfog ez terjedni...Sokan azért szeretik kiírni mert az nekik örömet okoz, hogy milyen szépen néz ki a polcon :DDD

(#23) k.


k.
őstag

Én hiszek a blu-rayben egyébként. Van itthon is vagy 30 film:D. A helyzet az, hogy ennél egyszerübb és megszokottabb dolgot az átlagembernek ilyen minőségben nem tudsz adni. Ne mond, hogy letöltés mert ha te az apámnak elmagyarázod, hogyan torrenteljen, seedeljen és tsai akkor emelem kalapom. Az Itunesnál pedig, hogyan rakja ki egyszerűen a nagy tvre. Tehát tökjó, hogy itt mindenki backupolni akar róla de a bd (és nem , nem br) a filmiparnak(meg játék) van kitalálva, adattárolásra is tökjó persze, de arra én sem nagyon fogom használni-max filmre- mert arra tényleg van kényelmesebb.

[ Szerkesztve ]

(#24) Lenry válasza Eight8 (#22) üzenetére


Lenry
félisten

sokan viszont nem adnak ilyen hülyeség miatt pénzt íróért meg lemezért

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Halott. Teljesen.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#26) #65675776


#65675776
törölt tag

Még azt sem bírták elterjeszteni ami eddig megjelent, akkor miért kell újabb inkompatibilis dolgot piacra dobni ugyan azon a néven? És csodálkoznak, hogy nem terjed...

(#27) harry válasza L3zl13 (#19) üzenetére


harry
veterán

Ja elég gáz, szalagos meghajtót mindenkinek ;] Néha még mindig fura ráeszmélni, hogy mennyire fontos is az.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#28) bit_vector


bit_vector
tag

Datasette-t mindenkinek :DDD ;]

Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

(#29) macikos


macikos
addikt

A Blu-ray és magyarország viszonyáról a következő vicc jut eszembe:

Két etióp gyerek beszélget:
-Te ettél már banánt?
-Nem, de tesóm már látott.

(#30) szuper-t válasza L3zl13 (#19) üzenetére


szuper-t
senior tag

Mi annak használtuk így nem kellett minden hónapban lementeni hanem folyamatosan használható az adatbázis 1x re 4 hdd még nem hibásodott meg ;]
Bár tény és igaz h nem erre találták ki :K

(#31) Beri válasza berVi (#18) üzenetére


Beri
addikt

40 egyáltalán nem sok egy íróért.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#32) #65675776 válasza Beri (#31) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egy 5k-s DVD íróhoz képest rengeteg...

(#33) Beri válasza #65675776 (#32) üzenetére


Beri
addikt

Adtam már bőven 40k felett cd íróért, meg dvd íróért is. Nem az tart vissza a csodálatos blúréjtől, hanem hogy ~800 HUF egy 25 gigás lemez...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#34) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Ez ma már kevés. Ez egy floppy pendrive kapacitása, nem egy adattárolóé (mármint amin tényleg tárolsz is valamit). Ezzel elkéstek vagy 3-4 évet, akkor még nagy szó lett volna, ma már kevés. Ráadásul a mezei 25-ös BD (meg az író) is vicces árban van, nemhogy egy ilyen mennyi lenne.

(#35) Szten Márs válasza Beri (#33) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Lehet te simán ki tudsz adni ennyit egy-egy optikai meghajtóért/íróért, de sokan nagyon nem.

(#36) Johnny Cage válasza #65675776 (#32) üzenetére


Johnny Cage
addikt

de nem is 4 gigákkal szarozol.. + a lemezek lényegesen strapabiróbbak, karcra kevésbé érzékeny, míg DVD-nél már izgulhatsz, ha fél évig a szekrényben állt a lemez.

(#37) zazahoho válasza Lenry (#20) üzenetére


zazahoho
őstag

azért jobb kiírni ,mert ha a hdd elszáll ,viheted a kürtbe ,ahol a mentés ára 150 ezerről indul,jó párat vittem már be cégektől)tudom van náluk olcsóbb is ,de az is infarktus közeli állapotba hoz ha ki kell fizetni :O
mindenki tudja ,hogy fejlődik az ipar ,na de ne ilyen áron :W .mennyivel kerül többe előállítani egy BR lemezt a régi dvd -nél kb 30 ft?esetleg 50 ft?

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#38) orbano válasza zazahoho (#37) üzenetére


orbano
félisten

"mennyivel kerül többe előállítani egy BR lemezt a régi dvd -nél kb 30 ft?esetleg 50 ft?"

igen. és ehhez még add hozzá a technológia kifejlesztését, a marketinget, a gyártósorok elkészítését, stb, stb. ez meg kell térüljön, és még keresni is kell rajta többet, különben minek álltak volna neki. lehet elfelejtetted, de ez még mindig a kapitalizmus, a cégek pénzből élnek, nem jófejségből :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#39) F e Z o válasza Borisz76 (#12) üzenetére


F e Z o
veterán

persze, s majd 3 napon keresztül lemezt irsz.... :DDD

H2O über alles!

(#40) L3zl13 válasza orbano (#38) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Na ezt szerintem hagyjuk. Jó hogy nem az első vásárlóra terhelték rá mind az x millió dolláros fejlesztési költséget.
Ha kevesebb extra költséget pakolnának a lemezekre, és ezzel segítenék az elterjedését, akkor a nagyobb eladott darabszám miatt ugyanúgy visszajönnének a K&F és marketing költségek, vagy még jobban.

Aki hülye, haljon meg!

(#41) Perillustris válasza Beri (#31) üzenetére


Perillustris
senior tag

2000 körül vettem az első CD-írómat, szerencsére megkaptam nettó áron, 37 ezer forintért. Örültem, mint majom a farkának. Még csajozni is lehetett vele, komolyan. :))

Figyelembe véve a forint romlását és az inflációt, a 40 ezres ár valóban nem mondható soknak.

40 egyáltalán nem sok egy íróért.

Ha pedig ír egy bestsellert, méginkább megéri! :DDD

Jó hogy nem az első vásárlóra terhelték rá mind az x millió dolláros fejlesztési költséget.

(#40) L3zl13: Mindet természetesen nem, de az első vásárlók sokkal inkább kiveszik a részüket a befektetett összeg visszanyerésében, hiszen a jóval drágább árban jelentősen nagyobb arányt képvisel a haszon.

Ha kevesebb extra költséget pakolnának a lemezekre, és ezzel segítenék az elterjedését, akkor a nagyobb eladott darabszám miatt ugyanúgy visszajönnének a K&F és marketing költségek, vagy még jobban.

Gondosan ki van ez találva, hidd el, nem csak találgatnak. A termék teljes életciklusát kell nézni.

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#42) Johnny Cage válasza L3zl13 (#40) üzenetére


Johnny Cage
addikt

"Ha kevesebb extra költséget pakolnának a lemezekre"

ajrtisjus-nak mondd.

(#43) #72042496 válasza zazahoho (#37) üzenetére


#72042496
törölt tag

Több HDD-re is le lehet menteni ugyanazt ha annyira fontos az adat, de azért a merevlemezek sem arról híresek, hogy a polcon állva csak úgy megadják magukat.

Perillustris:

Vegyük azért figyelembe azt is, hogy azóta eltelt egy évtized... :)

[ Szerkesztve ]

(#44) L3zl13 válasza Perillustris (#41) üzenetére


L3zl13
nagyúr

"Mindet természetesen nem, de az első vásárlók sokkal inkább kiveszik a részüket a befektetett összeg visszanyerésében,"

Ez így van, de ez (főleg a mértéke) üzleti döntés kérdése, és nem pedig megkerülhetetlen tény.
Ugyanúgy, ahogy a konzolgyártók bevállalják, hogy nemhogy K&F és marketing, de még a gyártási költségek sem térülnek meg a konzoloknál a kezdeti időszakban, ugyanígy a lemezgyártóknál is megvolna a lehetőség, hogy kezdeti kisebb haszon illetve a K&F/marketing költségek későbbi megtérülésének árán elterjesszék a formátumot, mint adattárolási alternatívát.

Nyilván ennek komoly pénzügyi vonzata van, és szó nincs arról, hogy azt várnám, hogy 50-100 Ft legyen egy írható BR lemez. De szerintem a jelenlegi üzleti stratégiájukkal csak annyit értek el, hogy a BR soha nem fog olyan elterjedtséget elérni, mint a CD vagy a DVD, és mindenki inkább más alternatívák felé nézelődik.

Aki hülye, haljon meg!

(#45) orbano válasza L3zl13 (#40) üzenetére


orbano
félisten

ez fordítva megy: amíg vannak hülye early adopterek, addig az első példányok mindenből drágák lesznek :) mert hát miért ne? ez egy egyensúlyi folyamat, nem maguktól találták ki a piackutatók, a vásárlók ilyenek...

A vér nem válik VAZZE!™

(#46) L3zl13 válasza Johnny Cage (#42) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ja, mert itt a fórumon legtöbben boltban, matricásan veszik az írható lemezeket mi?

Aki hülye, haljon meg!

(#47) L3zl13 válasza orbano (#45) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Igen. Ez így van. De nem azért van a piackutatás, hogy a cégek az eddig is így volt, jó lesz most is stratégiát kövessék.

Mint korábban is írtam, ennek a hozzáállásnak (meg az idióta formátumháborúnak) köszönhetik, hogy soha nem fogják tudni elterjeszteni a BR-t olyan mértékben, mint azt tehették volna korábban, és ez nem csak az írható média gyártókat sújtja, hanem az egész BR üzletágat.

PC-s írók/olvasók->asztali írók/olvasók->gyári BR lemezek

Aki hülye, haljon meg!

(#48) P00By válasza Lenry (#7) üzenetére


P00By
nagyúr

Sztem is ez a BD-el a probléma.

(#49) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez már használható kapacitás lenne, mondjuk 4-500Ft/128GB-os lemez árban és max 50kFt/író árban. csakhát BDXL meghajtó még nincs is, szóval még értelme sincs íróról beszélni. Az új lemezek meg elértéktelenítik a "hagyományos" blu írókat, hiszen abban sem írni, sem olvasni nem lehet az új cuccot.

Amúgy a ktg-ek kb így néznek ki:

DVD (legolcsóbb kb 40Ft/lemez): 8.8Ft/GB
DVD-DL (legolcsóbb kb 120Ft/lemez): 14Ft/GB
BD-R 25GB (legolcsóbb kb 500Ft/lemez): 20Ft/GB
BD-R 50GB (legolcsóbb kb 2900Ft/lemez): 58Ft/GB

HDD 1.5-2.0TB (pl Samu ecogreen 31kFt/2TB, 20kFt/1.5TB): 15.5Ft/GB

Ergo ha így halad lefelé a winyók ára, és a BD lemezeké+íróké kb egy 2terás winyó árának a szintjén van, akkor még úgy is megéri, hogy az ember 2 winyót vesz, és az egyikre backupol.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#50) Johnny Cage válasza L3zl13 (#46) üzenetére


Johnny Cage
addikt

akkor meg mit sír a szád?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.