Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) savior


savior
őstag

Ettől gyorsabban futnak majd a játékok?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#2) Fred23


Fred23
nagyúr

Ettől nem lesznek ilyesmik? :D

(#3) siva


siva
aktív tag

dual monitornál is kell vajon task-ot váltani játékoknál? Nekem nincs, de szerintem nem, akkor meg mehet a game az egyik monitoron, a másikon meg a task manager. Ha másra nem is, de arra jó lehet, hogy mindenki számára kiderülhet, hogy a game-el vagy util-lal van-e gond, vagy a hardver elérte a maxot, és limitbe futott.
+
szerintem bárminek a monitorozása % ban meghatározható terhelést köt le, érdemes?

[ Szerkesztve ]

(#4) Dr. Romano válasza savior (#1) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Sokkal.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#5) XtremLor válasza savior (#1) üzenetére


XtremLor
őstag

Kb mint egy autos matrica. +2 LE

"Legen...Wait for it...Dary"

(#6) Soybex válasza savior (#1) üzenetére


Soybex
őstag

Tipikus "gyorsabb" szöveg beillesztése kb annyit ér..

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#7) Márton válasza siva (#3) üzenetére


Márton
nagyúr

msi afterburner és egy gombnyomással kirakom/eltüntetem az infót :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#8) Tino válasza Dr. Romano (#4) üzenetére


Tino
csendes tag

A kérdést sem értem :D Mi az hogy gyorsabban fut majd a játék, nyilván nagyon fps-re gondolt.

A "sokkal" választ mire alapozod? Szerintem nem lesz "gyorsabb", csak az indításnál szól bele az os, hogy a process elindljon, utána már a kártya megoldja a memóriába másolt adatokból a kijelzést, úgy ahogy eddig.

Amúgy meg a monitorozás bizony költséggel jár, de elhanyagolható mértékben.

Alapvetően nem értem, honnét veszitek, hogy gyorsabb lenne. Gondoljatok bele, plusz egy réteg került bele, én monitoroz. Hogy lehetne már gyorsabb?

(#9) Márton válasza Tino (#8) üzenetére


Márton
nagyúr

"Gondoljatok bele, plusz egy réteg került bele, én monitoroz. Hogy lehetne már gyorsabb?"

De a cikket is olvastad? Nemcsak arról szól, hogy új funkció a feladatkezelőben :DDD

Cím: "Jelentősen átalakulhat a GPU-k elérése a Windows operációs rendszerben"

"hátránya viszont az, hogy egy kernel elindításához gyakorlatilag az alkalmazáshoz tartozó parancslistától kezdve, a processzoron, a szükséges szervizfolyamatokon és a meghajtóimplementáción át, az operációs rendszer által vezérelt GPU-s parancslisták feltöltéséig egy rakás, a programfuttatás nézőpontjából teljesen felesleges munka történik"

"szükségtelenné válna a kernel meghajtó, a csomagfordítást elősegítő szervizfolyamat, illetve nyilván a kernelek indításához nem lenne szükség rendszerhívásra sem"

"Egy ilyen modell a grafikus API-k tekintetében is egészen új lehetőségeket nyitna meg"

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#10) Sanchez638 válasza savior (#1) üzenetére


Sanchez638
addikt

Az újabb és újjabb dolgok azért kellenek, mert "gyorsabb" jobban kihasználja a chipet a program. Csak valahogy mindenhez több erő kell de annyira pl nem szebb/lesz több fsp.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#11) #16939776


#16939776
törölt tag

Némi jó indulattal mondhatnám, hogy a kiskapuk becsukása után "rendet" csinálhatnak végre a PC körül.
Csak nem lenne jó azt látni, hogy a totális-kikerülhetetlenség realizálódása után saját képükre formálnák az igényeket, és pénzkitermelőre módba állnának át a szeretetszolgálat funkcióból.

[ Szerkesztve ]

(#12) berVi válasza Tino (#8) üzenetére


berVi
senior tag

"A "sokkal" választ mire alapozod? Szerintem nem lesz "gyorsabb", csak az indításnál szól bele az os, hogy a process elindljon, utána már a kártya megoldja a memóriába másolt adatokból a kijelzést, úgy ahogy eddig."

Kar, hogy a cikk nem "processz"-ekrol beszel, hanem kernelekrol.

[ Szerkesztve ]

(#13) Tino válasza berVi (#12) üzenetére


Tino
csendes tag

A cikk nem kernelekről beszél, hanem, hogy azokat az architektúrában milyen szinten futtassa... olvasd át mégegyszer.

Már csak azért is, mert az operációs rendszeren belül a CPU-val azonos elérhetőségi szintre kerülnének a gyorsítók azáltal, hogy az alkalmazás a CPU segítsége nélkül is képes lenne programot futtatni rajtuk.

Én sem processzekről beszéltem, hanem arról, hogy amikor olyasmit (processzt) akarsz futtatni minél van gpu terhelés, azt egy rendszerhívással tudod elérni. Én erről beszéltem, olvasd át mégegyszer.

Ezeknek tartalmaznia kell egy OS rendszerhívást is, vagyis amikor egy GPGPU-s program elindít egy kernelt, akkor valójában megkéri a Windowst, ezen belül is egy erre vonatkozó szervizfolyamatot, hogy indítsa el azt a programot futtató felhasználónak, az adott API implementációjának kernel driverén.

(#14) Tino válasza Márton (#9) üzenetére


Tino
csendes tag

Olvastam, nem gondoltam, hogy egy új funkcióról szól a feladatkezelőben.

Amúgy köszi, hogy kiemelted a címben lévő szót. Ez azt jelenti, hogy nem így működik még, csak ezt akarják elérni.

Nem értem a hozzászólásod, mi a gond a hozzászólásommal, szerinted mit nem értek? Kiemeltél egy csomó sort, de nem látom hol hibáztam volna szerinted.

Ahogy te is kiemelted a szövegből: nem lenne szükség rendszerhívásra sem. Magyarul most van rá szükség, azaz mindenképp lassabb lesz. Nem lehet gyorsabb.

Kérlek írd le mit értek ezen rosszul.

(#15) berVi válasza Tino (#13) üzenetére


berVi
senior tag

Nem gond, ha

- lathatoan hulye vagy a temahoz
- nem tudsz olvasni, szoveget ertelmezni

De az okoskodast talan nem kene eroltetned. Nincsenek semmilyen processzek, ha tobbszor irod le, vagy ha kodositesz azzal, hogy "ize, valami olyasmi", akkor se. GPGPU kernelek inditasarol van szo, es az inditasukhoz szukseges syscall eliminalasarol. Ha fikarcnyi fingod lenne a dologhoz, akkor mar reg felfogtad volna, hogy egy kernelt nem "egyszer elinditasz oszt jovan". Olvasgass, ne itt szakertsd a nagy semmit zero tudas nelkul.

(#16) Márton válasza Tino (#14) üzenetére


Márton
nagyúr

"plusz egy réteg és monitoroz, hogy lehetne már gyorsabb?"

itt értettél vmit félre, mert savior a kérdésével nyilván nem a mostani állapotra gondolt, hanem arra amikor már kész lesz és használják az új megoldást.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#17) Meteorhead


Meteorhead
aktív tag

Akkor lenne igazán nagy zsuga az új funkció (gondolom ez egy új WDDM lenne), ha tudná a linux kernel HMM funkcióját.

(#18) Tino válasza berVi (#15) üzenetére


Tino
csendes tag

Nem tudom ki vagy te, hogy ilyen hangnemet engedsz meg magadnak velem szemben. Javaslom erősen fogd vissza magad.

Pláne nem szeretem, ha low-iq-s szöveggel jönnek elsőször ("nem olvastam a szöveget"), aztán még lejjebb lévő pocskodiázásba kezdenek. Mérnök infón végeztem msc-vel, hidd el én tudom mit beszélek. És te tudod, vagy youruberól tanultad te is az "it"-t, mint az itt lévő pocskondiázó emberek nagytöbbsége? ....Most várom a még gázabb szveget, hogy "haha msc-s létedre nem értesz hozzá, inkább maradj csendben vagy add vissza a diplomád" és hasonlókat.

Én fordítva érzem, te okoskodsz.

Én sem processzekről beszéltem, hanem arról, hogy amikor olyasmit (processzt) akarsz futtatni minél van gpu terhelés, azt egy rendszerhívással tudod elérni. Én erről beszéltem, olvasd át mégegyszer.
Leírom neked, mert látom nincs képzelőerőd és imádom, hogy egy szóba kötsz vele. Szóval "olyasmi" itt azt az alkalmazást jelenti, ami a videókártyád számítási kapacitását veszi igénybe, azzal számol. Ezt a mondat második felében le is írtam, de odáig már nem jutottál, inkább fikázol. De legyen akkor ködösítés Nekem mindegy.

Én is mondhatnám, hogy "ha beírsz pár csuda-szót mint syscall, már istenek érzed magad" és hasonló szöveget, de nem fogok. Valamicskét értek a témához, mert nem egyszer kellett videokártya számítási kapacitását kihasználó alkalmazást fejlesztenem. De látom te megint csak egy szuperül hangzó szónál, a kernelnél ragadtál le.

Te mondogatod, hogy nem olvasok, de ezek szerint te sem, mert én nem erről beszéltem amit most te itt kifogásolsz.

Általában az a véleményem, hogy azok az emberek akik nem tudnak kész érvekkel vagy tényekkel érvelni, azok kezdenek el pocskondiázni. Részemről befejeztem, nem az én dolgom felvilágosítani senkit.

(#19) Tino válasza Márton (#16) üzenetére


Tino
csendes tag

Ebben igazad lesz, félreértettem. :)

(#20) tecsu


tecsu
addikt

Oké, akkor most lehet elmagyarázni, magyarul, hogy ettől tényleg gyorsabb lesz-e valami vagy csak szarkazmus volt vagy mi lényeges fog változni a felhasználó (fogyasztó) számára?

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#21) Márton válasza Tino (#19) üzenetére


Márton
nagyúr

no problem, tehát így lehetne gyorsabb, reméljük úgy is lesz

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#22) Dr. Romano válasza Tino (#8) üzenetére


Dr. Romano
veterán

its a trap! ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#23) Tino válasza Dr. Romano (#22) üzenetére


Tino
csendes tag

:) Mért van az, hogy most látom magam előtt a gif-et :D

(#24) Dr. Romano válasza Tino (#23) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Videóban jobb :D

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#25) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Egyszerűsítve ez azt jelenti hogy csökken a processzor terhelés bizonyos alkalmazásoknál?Vagyis a gpu átvesz feladatokat a cpu-tól,és a gpu számol a cpu helyett?

[ Szerkesztve ]

Wasabi...

(#26) Ammonita6


Ammonita6
csendes tag

Építik az új játszóteret a vírusoknak...

(#27) carl18


carl18
addikt

Még pár éve volt valami olyan hír hogy a játékoknál a cpu-ban lévő IGP ki lesz használva és jókora gyorsulást lehet majd vele elérni. Eltelt pár év és sehol semmi, ugyan úgy a háttérbe van és nyaral az igp.
Pár éve röppent fel ez a hír, mondjuk igaz az igp-t be lehetne fogni elég sok feladatot láthatna el.

Ebből szerintem nem lesz semmi, hamarabb optimalizálnak több szálra mint hogy munkára fogják az igp-t.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#28) Meteorhead válasza carl18 (#27) üzenetére


Meteorhead
aktív tag

Azt látod én is vártam. Úgy látszik túl nagy a nyomás a stúdiókon és nincs idő innoválni/kutatni. Még a Civ 6 motorjában bíztam, mondván az tud explicit multi-GPU-t, és megfelelő arányban felosztja a képernyőt és úgy rendereli a kép egyik felét az IGP, a másikat a dGPU, csak hát sajnos ahhoz teljesen azonos feature szint kell a két egység részéről, és ez Kaveri R7 + R5 255 esetében nincs meg.

(#29) carl18 válasza Meteorhead (#28) üzenetére


carl18
addikt

Hát akkoriba még nevére is emlékeztem. De mivel beindul a processzor piac, a Ryzenbe még IGP sincs mit boostolna akkor a teljesítményen ? :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#30) Kansas


Kansas
addikt

Mondjon már valaki egy játékot, ami GPGPU-t támogat, mindjárt kiderül, mi lesz gyorsabb tőle...
Nekem, bevallom, nem ugrik be egy sem.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#31) GodGamer5


GodGamer5
addikt

A Wolfenstein 2 sok compute shadert futtat Vulkan alatt, úgyhogy ez így már igencsak gpgpu játék.

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#32) daginyomigec


daginyomigec
csendes tag

Sziasztok!

Nem találtam a megfelelő topic-ot, ezért írom ide a problémát...

Kutattam a "Barátom" és megtaláltam a választ :) Ezt: [link]El is jártam a leírtak alapján, de semmi változás! :((

Kérlek segítsetek!

Windows 10-et használok (faterbringer Pro x64). Az a gondom, hogy a Buborékok képernyőkímélő sehogy sem akar a háttér előtt futni. Csak és kizárólag fekete hátteret használ. :W :W :W

Tudnátok megoldást írni? Léci

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.