Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

Az a 32 huvelykes darab lehet befigyel majd nalam, ha jol sikerulnek a tesztek.

Off: nem ertem, miert kell manapsag minden masodik cikkben az 'amit nem sokan engedhetnek majd meg maguknak' jellegu kommentek. A savanyu arcok ettol fuggetlenul is ontjak majd a demagogiat, de egyebkent az arrol mindenki el tudja donteni, hogy megengedheti-e vagy nem.

(#2) beef


beef
őstag

Már én is várom a teszteket, a 27" épp jó lesz. Végre nem IPS :)

(#3) Xbean


Xbean
tag

Hála az égnek végre normális monitorok a sok ips ipari hulladék után. Instant get lesz a 27-es. C27HG70 valószínűleg instant buy lesz. :R :))

[ Szerkesztve ]

(#4) Lacok válasza [CsuCsu] (#1) üzenetére


Lacok
őstag

Nálam szintén az lehet a befutó.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#5) Tyrel


Tyrel
őstag

Hogy én mióta várok erre... :K Hát felébredt végre a csipkerózsika-álomból legalább az egyik szerencsétlen gyártó?!

C32HG70 ide nekem most azonnal! :B

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#6) jamez


jamez
senior tag

a 49'-es ből lehet 3at összerakni? :D

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#7) myckey


myckey
veterán

Na ez már döfi.

32"
Freesync2 ( remélhetőleg az LFC vel együtt-szinte teljes frissítési tartományban )
HDR és Jónak tűnő panel
2560x1440 ......éppen nagyobb is lehetne, de még határeset a horizontális szám.
Íveltséget annyira nem díjazom
144Hz cool!
Frankón tekerhető-nyújtható és állítható állványzat
Jó kapcsolódási lehetőségek.

Egy ilyenre már lehet cserélném a 27" Gaming Aceremet. :D

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#8) pomorski válasza jamez (#6) üzenetére


pomorski
őstag

bizonyára!

(#9) Dominó85 válasza Xbean (#3) üzenetére


Dominó85
veterán

Miért lenne ipari hulladék az IPS? Kérlek magyarázd már el és érvelj is kicsit. Mert esetleg az hogy te "utálod" az IPS-t, hidd el nem feltétlenül az adott gyártástechnológiát minősíti.
:U

* Péter - 06302461862 *

(#10) Xbean válasza Dominó85 (#9) üzenetére


Xbean
tag

Nézzük csak... fekete konkrétan nincs, esetleg a szürke egy sötétebb árnyalata. IPS glow - jó ég, még ránézni is rossz. Multimédiás célokra tökéletesen alkalmatlan az IPS. Az ipar mégis behozta multimédiára is mert olcsóbb, mint egy jó VA, TN-ről megfelelő upgrade volt anno, most ugyanez fog végbemenni. IPS-nek kb. halál ( olcsóbb szegmensben és grafikus monitorokban természetesen lesz jogosultsága a jövőben is ) multimédiára jön a VA. Mindenesetre elismerésem a gyártóknak, hogy ilyen sokáig visszatudták fogni a VA-t és IPS-el etetni szegény népet. Ügyesen csinálták.

A legnagyobb példa szerintem arra, hogy a gyártók hülyének nézik a vevőket, az IPS HDR monitorok ==>> Facepalm :W

[ Szerkesztve ]

(#11) [CsuCsu] válasza Xbean (#10) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

En egy ~10 eves Dell 2408WFP-vel tolom a mai napig, vegre egy meltonak tuno alternativa. Amikor vettem 180 ezer forintba kerult a jo oreg S-PVA panel miatt, de minden centjet megerte. Akkoriban a legjobb multimedias monitor volt, az 1300:1 kontrasztja most is nagyon szepnek szamit.

(#12) myckey válasza Xbean (#10) üzenetére


myckey
veterán

Azért jó, hogy nem csak ilyen fekete és fehér, ahogy ezt most előadtad.
:DDD

De tudod mit......

Vesszen a hulladék IPS. Le az összessel!

Hadd hulljon a férgese. :DD :C

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#13) Xbean válasza myckey (#12) üzenetére


Xbean
tag

Használd egészséggel, ha neked az tetszik. egyébként sejtettem, hogy nem bölcs előállni a véleményemmel. Már csak azért sem, mert a legtöbb embernek IPS van és nyílván ösztönből védik a hiper szuper képminőségű IPS monitorjaikat, ez természetes jelenségnek vehető
Egyébként de pont ennyire fekete illetve fehér a helyzet multimédiára, de ezt jelenleg még sokan nem fogják elismerni. Próbáltam én már sok IPS-t az évek alatt, az igencsak méregdrága fajtából is. Azonnali visszaküldés lett a vége az összes kísérletnek.

Hasonlóan, mint CsuCsu kollega, jobb hiányában én is maradtam egy kb 10 éves SPVA készüléknél, de hála a samsung most befedi ezt az óriási hiányosságot. Az sem érdekel ha végül fennmaard az IPS néphülyítés, de legalább már van/lesz kínálat.

[ Szerkesztve ]

(#14) beef válasza [CsuCsu] (#11) üzenetére


beef
őstag

Enyém még "csak" jövőre lesz 10 :D

(#15) [CsuCsu] válasza myckey (#12) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Az emberek problemaja itt tobbnyire az, hogy multimedias felhasznalasra akarnak eladni grafikus munkara pozicionalt technologiat. Magas szinhuseg es jo betekintesi szogek, ezt tudja az IPS, cserebe alacsony kontraszt es fako kepvilag.

Nekem, kocagamerkent es filmnezokent, a magas kontraszt es elettel teli szinek kellenek, es tojok arra, hogy egy fotos szinter lefedettsege 92% a 99% helyett.

(#16) myckey


myckey
veterán

Világos, hogy itt miről beszéltek.

De akkor sem ennyire szar az IPS multimédiára. ( bár ebbe nem fogunk kiegyezni, szubjektív )

Egyébként ahogy írtam, én is váltanék a monitoromról, pedig nem két fillér volt.
De már akkor úgy vettem meg, hogy átmenetileg, mivel ez állt legközelebb az elvárásaimhoz.
Mindazonáltal én ezt használom unblock, minden területre. Különösebb gondok nélkül.

Az meg hogy ki mit véd, én pont lecarom ki hogy fikázza az ips-t, nekem 8 :D

Egészségére mindenkinek!
Nem kell ezt túlzottan komolyan venni. :))
:N

Viszont jöhetne egy Samsunghoz hasonló, hajlítás nélkül és nagyobb vízszintes pixelszámmal. :B :C

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#17) #91105792 válasza Xbean (#10) üzenetére


#91105792
törölt tag

Ahogy létezik "jó VA", úgy létezik jó IPS is. Kezdetekben voltak vele gondok az tény, de azért jó pár éve IPS-ből is lehet kapni jót.

(#18) Egon válasza Xbean (#10) üzenetére


Egon
nagyúr

A VA paneleknek is megvannak a maguk betegségei, mivel alapvetően "lassú" megjelenítésre jók: utánhúzás, overshoot.
Ezzel együtt én is jobban elviselem a VA panel gyengeségeit, mint az IPS problémáit (főleg a fekete és a magas szintű homogenitás hiánya zavar).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#19) bodo753 válasza [CsuCsu] (#15) üzenetére


bodo753
tag

Eltaláltad hogy védem az ips monitorom,lássuk csak:
-kalibráltan 1200:1 a kontrasztarány,ez azért nem az a szám ami a "szürke feketét" jelenti
-magadnak mondasz ellent.egy mondaton belül kijelented hogy szín hűek és fakóak.most vagy az egyik vagy a másik.Ha fakó lenne nem lehetne grafikai munkára használni.
De nem elkápráztatni akar az igaz,néhányan ezt szeretik.
Egy szép nagy VA paneles monitorról váltottam ips-re mert az lassú volt játékra,ez gyorsabb és ráadásul szebbek a színei-mindkettő boltban kalibrált még mielőtt...

(#20) Feketelaszlo válasza Xbean (#10) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Azért nagyon ne legyenek illúzióid, a HDR ezeken a Samsungokon is csak parasztvakítás. Helyi fényerőváltoztatás (FALD) nincs is rajtuk, csak a közös háttérvilágítást dimmelik folyamatosan, így meg egy FALD-al ellátott IPS monitor bármikor körberöhögi őket HDR terén (okkal a 2000$+-os kategória kiváltsága egyelőre). A középső modell ráadásul elvileg csak 8 bites, s a másik kettő is feltételezhetően csak 8bit+FRC. Nem véletlenül nem merték ezt a koreaiak játéknál komolyabb felhasználásra pozícionálni (nem a VA vs. IPS vallásháborúba akarok becsatlakozni, mielőtt valaki férleértene).

[ Szerkesztve ]

(#21) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Mindegyik paneltípusnak a hibáiról oldalakat lehetne írni, sajnos nincs egyértelműen győztes technológia jelenleg. Ha megnyered a lottót és monitort akarsz venni, akkor sem fogsz tudni mindenre jó, hibátlant venni.
Azt kell eldöntenie mindenkinek, hogy milyen hibákat szeretne bevállalni, mi az ami fontos és mi az ami kevésbé. Ez totál egyéni preferencia. Majd az oled talán egyszer... talán.

De hogy a hírre is reagáljak: Annak a 49"-osnak két nagy problémája van:

1: igen alacsony ppi (81.4) gyakorlatilag játékon kívül nem sokra lenne jó, de..
2: nem tudom hány játék támogatja egyáltalán ezt a felbontást és képarányt.

(#22) tecsu válasza Dominó85 (#9) üzenetére


tecsu
addikt

Jól van már. Üllj le. Nem fogjuk neked minden cikk alá leírni, miért utáljuk annyian az IPS kijelzőket.
Járj utána magad.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#23) tecsu válasza bodo753 (#19) üzenetére


tecsu
addikt

Kinek a pap, kinek a papné.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#25) awexco válasza Xbean (#3) üzenetére


awexco
őstag

Mi a gond az ips el ?

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#26) awexco válasza Egon (#18) üzenetére


awexco
őstag

akkor mi az értelme a 144Hz nek ?

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#27) , válasza Xbean (#3) üzenetére


,
addikt

Ezek szerint akkor nem csak nekem nem jönnek be az IPS paneles monitorok. A kereken 12 éves S-PVA paneles volt monitorom színei magasan verték bármelyik nálam eddig megfordult IPS paneles monitor színeit. Már kezdtem azt hinni, hogy az én szememmel van a gond, de akkor nem.

(#28) Adam_97 válasza awexco (#26) üzenetére


Adam_97
csendes tag

Maradok a ROG PG35VQ-nál, az majd landol itt szépen majd ha egyszer kapható lesz itthon...

[ Szerkesztve ]

Vöjksztéjsün.

(#29) MeszesKPT válasza myckey (#16) üzenetére


MeszesKPT
őstag

"unblock" :U

(#30) #16939776


#16939776
törölt tag

Megnéztem a termékek honlapját egy bekalibrált NEC EA231WMi-n, nem találtam sehol valódi feketét, sem semmilyen komolyabb árnyalatot a nem-renderelt képeken :U

És itt sem:C49HG90 prewiew

[ Szerkesztve ]

(#31) Dominó85 válasza tecsu (#22) üzenetére


Dominó85
veterán

Először is ülj le te. Másodszor meg, hogy érted hogy valamennyi cikk alá? Mégis hol kérdeztem én még erre rá? Komolyan mondom szánalmasan alacsony a kommentek színvonala.

Szerencsére vannak itt még olyanok is, akik tudnak érvelni és a különböző technológiák fejlődését is figyelték. Igazából erre is voltam kíváncsi.

Az IPS glow jelenség meg annyira fel van kapva. Mint éhes kutyáknak a száraz csonton a porc. Volt pár monitor az életem során, ami rövidebb hosszabb ideig a háztartásban szolgált. Mindegyiknek meg volt a maga szerepköre. Amúgy a mély feketékre miért bukik az ember? Nem a sötétszürkének hazudott feketét védem, de egy Alien filmet ha nézek, pont leszarom, hogy az űrkabin sarkában 100%-os feketét látok-e. A fentebb említett OLED, AMOLED, QLED monitorokat pedig többnyire túlszaturált színekre beállítva mutogatják. Kalibráljuk be őket és nézzük tudnak-e tökéletes fehéret produkálni. Ebben is fejlődött az OLED/QLED, de még messze nem olyan jók, mint egy jó féle IPS.

Mindegyiknek meg van a maga előnye és hátránya, de "lexarozni" az egyiket talán még sem kellene. Viszonyítási alapja (valós) remélhetőleg, feltételezhetően minden itteni kommentelőnek van. Ha nincsen és csak a médiában hallottak alapján fikáz. Talán jobb lenne ha az Én kicsi pónim üzenőfalára irkálna. :DDD No offense!

* Péter - 06302461862 *

(#32) rvs


rvs
aktív tag

A 27'' tetszetős darab. Remélhetően standard vesa felforgatását érkezik és nem valami Samsung hibrid idiotizmussal.
Már csak abban lehet reménykedni hogy ezek a panelek jobban sikeruljenek mint az AUO legutolsó VA szeriai...

(#33) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Valami ilyesmi tudású monitort szeretnék csak 24"-osba FHD, és nem íveltet.

(#34) #16939776 válasza Dominó85 (#31) üzenetére


#16939776
törölt tag

Csak a példádnál maradva: Ezen az képen elég sok részlet a "leszarom" tartományban van: [link]

(#35) D.Va válasza Xbean (#10) üzenetére


D.Va
senior tag

Ezt nem értettem soha, hogy miért lenne jó (jobb?) az IPS grafikusoknak, ha a VA-nak magasabb a natív kontrasztja, jobb a feketéje, és kisebb a glow hibája? Nem kötözködöm, csak kérdem... :U

(#36) AgFRjkUZT_3 válasza jamez (#6) üzenetére


AgFRjkUZT_3
tag

Érdekes lehet, hogy hány ad ki egy teljes kört, és mekkora lenne az átmérője :C

Csak vártam, és vártam, és mikor nem jött semmi, tudtam, csak Tőled lehet...

(#37) flashpointer válasza RyanGiggs (#33) üzenetére


flashpointer
őstag

detto, 27 nem kizaro ok de az iveltseg az az.

(#38) M^xx


M^xx
aktív tag

Sajnos a VA panelek sem tökéletesek, nem pontosan tudom milyen panel lesz ezekben a szériákban, de nekem egy Acer Predator Z35 (BenQ XR3501) van és a megvétel után azon voltam, hogy visszaviszem mivel iszonyatosan ghostingolt a monitor. Kis utánajárás és kompromisszum után lett megoldás a problémára ULMB, de nagy csalódás volt, hogy a hirdetett képességek nagy részét így elfelejthettem.

Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

(#39) ttt


ttt
senior tag

Ívelt monitor használ valaki 90 fokos elfordítással? Tényleg csak kérdezem.

(#40) flexxx2


flexxx2
őstag

5 éves IPSről váltottam VA panelra. Jobb a kontraszt valóban, meg a színek is, de azért nem mondanám hogy világrengető a különbség. A glow engem nem zavart, nem is nagyon volt szerintem.

(#41) madgie válasza D.Va (#35) üzenetére


madgie
titán

Mert általában pontosabban kalibrálható az IPS, másrészt a VA panelek a black crushing miatt eleve felejtősek grafikai munkára. Ez zanzásítva azt jelenti, hogy a fekete közeli tartományok egybeolvadnak a feketével. Mókásnak tűnik, de anno a drága Eizo PVA monitorommal is úgy retusáltam low-key képeket, hogy oldalról nézve "felfénylettek" azok, amik szemből már tiszta feketének tűntek.

És ilyenkor jön képbe az egyéb tartalomfogyasztás is, hiába van neked négyezres kontrasztod, ha pont a sötét részeknél mosódnak össze az átmenetek.

(#42) deja vu válasza madgie (#41) üzenetére


deja vu
addikt

Ez nem így van, megírták, hogy az IPS ipari hulladék, és butaságot csináltál, hogy eladtad az S2242 Eizo-t. Képes voltál khm minőségű Dell U2711-re cserélni, és tovább fokoztad az Asus PB258Q-val. :( ;]

Én mindegyiknek megtaláltam a maga szépségét, az IPS-nek is, meg a VA-nak is, ezért is van az, hogy megtartom ereklyébe még azt is amit aztán alig használok. Bár az IPS-ek már nagyon kezdenek elhúzni, még az EIZO S-PVA-tól is. Az új AMVA meg a többi új VA szóra sem érdemes, még mindig sokkal jobb az ősöreg S-PVA kalibrálva.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#43) madgie válasza deja vu (#42) üzenetére


madgie
titán

Basszus, jobban tudod, hogy mim volt, mint én :D

(#44) deja vu válasza madgie (#43) üzenetére


deja vu
addikt

Csak azokat jegyzem meg akik EIZO, NEC monitorokat használtak, vagy használnak. 10-20 embert meg nem nehéz megjegyezni itt a PH-n. :D Én nagyon szeretem a Japán monitorokat, bár az Asus jön föl mint a talajvíz, de még mindig az EIZO az ász nekem.

(#45) madgie

Ja már emlékszem, meg mintha azt is mondtad volna az S1931 után kicsit csalódás volt az S2242.

[ Szerkesztve ]

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#45) madgie válasza deja vu (#44) üzenetére


madgie
titán

Eizo S1931 - NEC EA231WMi - Eizo S2242 - Dell U2711 - Asus PB258Q volt a sorrend, mióta laposképernyőzőm :D

(#46) tecsu válasza Dominó85 (#31) üzenetére


tecsu
addikt

Nekem nem tetszik a "glow" vagy bevilágítás, és ahogy olvasod a fórumot, ezzel sokan vannak így.
Ennyi. Ezt el kell fogadnod. Engem az nem vígasztal, hogy téged nem zavar az említett hibajelenség. Hogy jön az ide?
Te vegyél IPS-t, én meg kihagyom.
Az pedig, hogy valaki leírja, hogy bizony sz@r az IPS, azzal én egyetértek, te meg nem. Ennyi.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#47) deja vu válasza tecsu (#46) üzenetére


deja vu
addikt

Nekem az EIZO CX271-en van A-TW polarizer, ezért nincs glow, és bevilágítás sem. Ez is szar, csak mert ez is IPS? :)

A bevilágítás meg nem IPS sajátosság, az mindegyik monitortípusnál előfordul.

[ Szerkesztve ]

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#48) tecsu válasza deja vu (#44) üzenetére


tecsu
addikt

A #10-ben már említve lett, hogy "grafikus monitorokban természetesen lesz jogosultsága a jövőben is", persze ez nem érdekes...

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#49) bteebi


bteebi
veterán

Hajlítgatás nélkül a 27"-osnak még lenne is értelme, pontosabban fogalmazva szívesen megvenném otthonra. Sőt, talán még a 32"-os is elférne (bár nekem már a 24"-os Dellem is elég nagynak tűnik). Azon lehet vitatkozni, hogy mennyire jó az áruk, vagy hogy mennyire univerzálisak, szerintem alapvetően jók lennének általános célokra is. Már ha kiegyenesítenék őket :DDD, legalábbis a két kisebbet. A legnagyobbikhoz viszont már tényleg szükséges a hajlítás.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#50) -FreaK- válasza deja vu (#47) üzenetére


-FreaK-
veterán

Na de mennyi lett a kontraszt arány így az A-TW polarizer miatt? :D

A glow meg sokkal erősebb IPS-nél mint másnál, de a kulcsszó az egyéni preferencia, van akit zavar, van akit nem :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.