Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) agemate válasza Vidala (#250) üzenetére


agemate
addikt

Egyetértek, tessék a 100-150-200k-s gépeket is kritizálni, nem ér a csúcskategóriáért leszólni az egész irományt. :N

Az meg a másik, hogy 4way GTX580 SLI-vel és 990X-el nem lesz nagyobb élmény 2560x1536-ban Crysis 2-zni, mint egyetlenegy 580-al és egy i5-2500-al, ha megvan a fix 60 fps, az nem elég? Még multizhoz is bőven jó. Ha valakinek mégsem felel meg, akkor hajrá, vegyen csak négy videokártyát ~500k-ért. Bár ennyi pénzből inkább befizetem magam és a páromat egy szép külföldi utazásra. A világ szebb, mint a Crysis 2. :F

[ Szerkesztve ]

(#252) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Kicsit érdekesen lett alakítva ez a "csúcsgép". :U

Azért köszönöm a cikket! ;) :R

(#253) Arpee78


Arpee78
senior tag

Összességében tetszetős cikk, ami engem zavar picit hogy túlzottan a játékgépekre gyúr. Persze oké a cikk "Játékos számítógépek 2011 elején" címet viseli.

Ha "Optimális számítógép konfigurációk különféle feladatokra 2011 elején" lenne a cím akkor jöhetne az otthoni netezős, HTPC-s, letöltős, fájlszerveres vagy akár a különféle munkaállomás kategóriák és márkás PC-k.

[ Szerkesztve ]

(#254) Tjoco30


Tjoco30
csendes tag

Kedves szakértő fórumtársaim.

Kezdésként dicséret a cikk írójának, a cikk jó, és szerintem ő is tudta már a cikk írása közben, hogy méhkasba nyúlt. :DD

Észrevételeim:

Azoknak, akik kifogásolnak egyes alkatrészeket, kérdezném nektek nincs kedvenc márkátok, amit már jól ismertek, teszteltetek, szerettek. Valószínű a cikk írója pont ugyanígy van ezzel, lehet őt ezért bírálni, de ki ne csempészné bele egy cikkbe a saját kedvenceit.

SSD téma:

A sok irkálóval ellentétben én tényleg rendelkezem a csúcs-csúcskategóriás géppel, nem részletezem, mert az hosszú lenne, legyen elég annyi, hogy a költségvetés alulról súrolta az 1,2 mill Ft-t. Tehát található benne SSD meghajtó is 4-db Crucial C-300, 128GB-s példány, természetesen igazak a kollégák állításai, brutálisan gyors, na de a megbízhatóság, a gyártók dobálóznak a MTBF értékeikkel, nekem a fizikai tapasztalatom lehangoló, a 4 db-ból már 3 db-t is kellet cserélni, és tovább retteghetek, vajon mikor adja meg magát a következő. Sajnos nem csak ezzel a márkával vannak gondok a többi gyártó termékeinél is fennállnak ezek a hibák.

A nagyon okos cikket bíráló fórumtársaknak:

Sokan támadják a cikket az alkatrészek miatt, de még senki nem vette észre a cikk elején szereplő pár szót, „Hangsúlyozom, a megbízhatóság nagyon fontos, ne bízzuk vadonatúj, drága számítógépünket silány minőségű tápegységre, mert az tönkreteheti a többi alkatrészt is!
Szereljünk össze otthon számítógépet! Olcsóbb és megbízhatóbb is! Ha félünk tőle, kérjük meg egy kedves hozzáértő ismerősünket, hogy segítsen
.” kiemelném a „megbízható” szót, nem véletlenül vannak a gyárilag összeépített konfigurációk lemaradva az épp aktuális High Tech-től, pontosan tudják a gyártók mi az, ami már kiforrott és vállalható rá a garancia, és mi az, amivel még nekik is tapasztalatokat kell gyűjteniük. A következő rész, ami kiderül a cikkből, az író nem a profiknak készített játékra való PC-t, hanem annak a sok százezer felhasználónak, aki odáig ismeri a rendszerét, hogy melyik kapcsolóval indul a gép, és ha rákattintok, az ikonra elindul a játék. Idézem: „Ha félünk tőle, kérjük meg egy kedves hozzáértő ismerősünket, hogy segítsen.

Én magam nem nagyon szoktam írogatni a fórumokban, inkább csendes olvasó vagyok, és mindenhonnan a nekem hasznos információ érdekel. A fent említett PC-t, grafikai munkára és egyéb video digitalizálásra használom, amúgy még így is „ágyúval lövök a verebekre”, kikapcsolódásképpen szoktam játszogatni, van a repertoárba WOW-tól, Crysis –ig minden. Még nem találtam olyan harmadik féltől származó programot, ami egy kicsit is meg tudta volna izzasztani vagy lefagyasztani a masinát, de a jó öreg Operációs rendszer, nevezett Windows képes erre is. :W

Végül nem hiszem, hogy fontos az ki milyen alkatrészekből épít gépet, nem csak az alkatrészek ára, teljesítménye, kompatibilitása, határozza meg a végleges eredményt, kell még ahhoz tapasztalat szakértelem, aki nincs, teljesen tisztában milyen perifériára akasztja rá a vadiúj SSD-t, az nem biztos, hogy a megfelelő maximális teljesítményt hozza ki a termékből, akkor meg hova az egész pénzszórás az ablakon. :(

Köszönöm a lehetőséget véleményem kifejtéséhez, kérek mindenkitől elnézést, ha hosszúra sikerült, és köszönöm, ha végigolvastad. :R

[ Szerkesztve ]

Tjoco

(#255) Dj Dekko!


Dj Dekko!
őstag

Szerintem simán megállják a helyüket... Minden kategóriában...
Nem tudom ki mit kritizál... a lényeg ott van az pedig a gtx 580...
Memóriától mennyit gyorsulna a gép? 1333 ről 2000 re?! 2% ot?! Azta tényleg haladás...
Nem tudom minek kell fikázni a cikket...
Csinálok én nektek csúcskategóriás gépet 1 millába is... csak legyen ember aki megvegye...
Nem hiszem hogy bárki is beletudna kötni mi van benne...
Csúcskategória szerintem kicsit összetettebb, ki mit lát csúcsnak...
Egyszerű halandó (5850/5870)
Míg mások GTX 580 Trial Sli...
Döntse el maga...

(#256) Cybertrone


Cybertrone
veterán

Nagyon fáj egyeseknek az hogy összedobtam egy pár millás rendszert elméletben...! Emberek ez van az a csúcsok csúcsa... ha csúcs hát legyen nagyon magasan a mérce! :DDD

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#257) Duree


Duree
veterán

Nagyon jó kis átfogo cikk,köszönet érte,igaz a leírtakkal nem mindenben értek egyet,de ez így van rendjén

duree54

(#258) Dj Dekko! válasza Cybertrone (#256) üzenetére


Dj Dekko!
őstag

Én szerintem már a te rendszered magasan csúcskategóriásnak számít.... :U

(#259) Cybertrone válasza Dj Dekko! (#258) üzenetére


Cybertrone
veterán

Megtisztelő! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#260) userxy


userxy
őstag

Teljesen korrekt cikk ha kitörlöd a csúcs szót az első összeállitásbol akkor már nincs is mibe belekötni. Nagyon jó iránymutató aki picit ért hozzá az magára tudja szabni aki nem ért hozzá az meg ha itt összeállitott gépek közül bármelyiket megveszi nem fog mellé lőni és pénzt se dob ki fölöslegesen az ablakon. szerintem ez volt a cikk lényege. Nem az hogy a csúcsba kössön bele minden 3. fórumozó. 5 millábol is lehet gépet venni... De ki vesz ennyiért, még a 350k-s gépet is nagyon kevés ember vesz.

(#261) proci985 válasza D1Rect (#230) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hát, highendet szerintem az ember nem úgy vesz, hogy épp mi van raktáron;Đ esetleg ha egész Magyarországon nem kapni, az már probléma lehet, de olyan ritkán van.

három monitor: örülök, hogy nem kapni újonnan 19"es 5:4es monitort dp csatival 30 alattl, mert akkor vehetnék új vidkarit is. (2x19"el tolom). bár programozni már 2560as szélesség is elég jó:)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#262) KAMELOT válasza Beri (#123) üzenetére


KAMELOT
titán

a

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#263) KAMELOT válasza Beri (#123) üzenetére


KAMELOT
titán

Hát igen! Annyit biztos nem adnék egy gépért!
200 000ft-ből én egy hardcore gépet rakok össze minden tartozékkal!
ASUS P8P67-M PRO
i5-2500k
AC Freezer 7 pro rev. 2
2x 4GB ram 1333MHz Kingston
MSI N560GTX OC
1TB HDD Samsung 7200rpm
DVD író
500W-os FSP vagy CORSAIR

D1Rect: Lehet megfogadom tanácsodat. valakitől kérek kölcsön! :R
megnézem mi jót csinál az SSD!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#264) rolikae válasza Arpee78 (#226) üzenetére


rolikae
csendes tag

udv!
Koszi de nekem jo ez a billentyuzet is :), visszaterve a tapokra sajat tapasztalatom van az ilyen gagyi tapokkal kapcsoltaban, a milyen tapot vegyel totyikban leirjak melyiket erdemes venni es melyiket nem, es a chicony tapra asszem kimondottan aszt irtak h eletveszelyes, es legutolso sorban ha ertesz egy kicsit a pc-kez akkor a tap az eggyik legfontosabb dolog a gepben, ergo ha (csucs) vga-t vagy procit veszel ami legalabb 200w ott fogyaszt + a tobbi alkatresz akkor gondolom nemfogsz venni egy 300 w os chicony t vagy valami hasonlot.
Nekem 500W os FSP m van mar iden 6-dik eves, es baja meg nemvolt neki, csendes, jol teljesit, nincs vele gond, kabelbol is eleg van.

(#265) Flatron710 válasza DemonDani (#13) üzenetére


Flatron710
tag

Igen! Nekem is feltűnt az nvidia kártyák többsége. De összességében jó kiinduló pont az írás.

Minden popzene a szexről szól. A rock arról, hogy akarod, a jazz arról, hogy csinálod, és a country vagy a western pedig arról, hogy bűnösnek érzed magad utána. -Robert Waldo Brunelle Jr. --- WoT/WoWs/War Thunder acc : Zolika_tm

(#266) Champipi


Champipi
senior tag

Nincs SSD a csúcsgépben? :Y :Y :Y

Ó máj gád! :DD

(#267) Dluinet válasza Champipi (#266) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Szerintem te is csak mesében hallottál róla, próbálni még nem próbáltad. De hát minden autó tud menni ablaktörlő nélkül, csak esőben kényelmetlen.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#268) D1Rect válasza KAMELOT (#263) üzenetére


D1Rect
félisten

Vigyázz, ez olyan mint a "tesztvezetés" az autóknál. ;]

200K-ból egyébként tényleg fullos gépet lehet rakni.

(#261) proci985: Venni nem vesz, de egy példát összerakhat. Így tuti nem kell elmagyarázni mit lehet kapni mennyért, meg mit nem.

[ Szerkesztve ]

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#269) LGLuke válasza frescho (#212) üzenetére


LGLuke
őstag

Csak az a problémám a belépőszinttel, hogy munkára tökéletes, de játékra nincs ilyen.
Már most is komoly kompromisszumokat kell kötnie a tulajdonosának, és egyáltalán nem tartós, azaz 20-30k-t hozzápakolva még akár 2 évvel is ki lehet tolni a gép élettartamát játékok terén, persze nem full HD felbontásban, de működne. A belépő szinten meg jó, ha fél év - egy év a tartóssága, és ott is csak low, vagy medium beállításokon alacsony felbontás mellett.
Szerintem így nincs értelme játékra gépet venni, mert pont arra nem való.

(Az másik kérdés, hogy valakinek esetleg nem lesz rá több kerete, de akkor is, még jóindulattal sem tudom játékgépnek nevezni az ilyen konfigot.)

(#270) hocico


hocico
tag

jóféle

47 db DVD-nyi xxx képgyűjtemény eladó **** keresek: Dishonored tarot kártya, Quake 3 a Steamen **** virtual-analog szintetizátorok, lego készletek

(#271) UnSkilleD


UnSkilleD
senior tag

ati 5570 alig jobb mint a sandy igp-je? :D ne viccelj XBIT

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#272) Piftuka


Piftuka
veterán

Szerintem hasznos az ilyen cikk, mert segíthet a választásban azok számára, akik meglehetősen tanácstalanok. :K

Más kérdés, hogy "vagyonokért" ún. "csúcsgépet" jellemzően nem ilyen felhasználók választanak.

Mindamellett a saját tapasztalatom az, hogy a "csúcsgép" a legnagyobb pénzkidobások közé tartozik a világon.

Egész egyszerűen nem éri meg a mindenkori leggyorsabb processzorral, a leggyorsabb (és legdrágább) videokártyával megépíteni egyetlen otthoni számítógépet sem.

Az avulás nagyon gyors, akinek a "csúcsteljesítmény" szükséges, az 1 év múlva úgyis nagyon kevésnek fogja találni az adott gép tudását, teljesítményét.

Minden egyéb esetben pedig az ún. "arany középút" a legjobb választás. Például videokártyára kb. 35.000-40.000 forintnál egy fillérrel sem szabad többet költeni.

Egy jó középkategóriás videokártyával szerelt, megbízható alapra épített, modern, de adott processzorcsaládban nem a leggyorsabb (emiatt kedvező áron megvásárolható) CPU-t használó konfiguráció a felhasználók 99%-ának bármilyen feladatát hatkonyan, gyorsan megoldja.

Mindezt úgy, hogy különösebb kompromisszumokat sem kell kötnie az embernek. Még játékprogramok terén sem.

Ráadásul arányaiban kevesebb az értékromlása a középkategóriás konfiguknak. Egységnyi idő alatt a vele egy időben vásárolt csúcs kategóriás alkatrészek többet veszítenek az értékükből.

Magyarul a fejlesztés, "csere-bere" esetén sokkal többet bukik az ember, ha adott időpontban egy ugyanolyan elvárásoknak megfelelő "csúcsgépet" akar magáénak tudni, mintha egy közép kategóriás gépet fejlesztget viszonylagos rendszerességgel.

Fejleszteni pedig időnként kell, hiszen az újabb technológiák használatával sokat nyerhet az ember; minden szempontból.

"Aquila non captat muscas."

(#273) LW válasza Arpee78 (#39) üzenetére


LW
őstag

HKCből az 1kW sem lenne elég, de egy jó tápból elég lehet a gyári ajánlottnál kisebb is.

szerk: a mindenit, mennyi hozzászólás! :Y :DDD

[ Szerkesztve ]

(#274) Real93 válasza Piftuka (#272) üzenetére


Real93
aktív tag

"Például videokártyára kb. 35.000-40.000 forintnál egy fillérrel sem szabad többet költeni."
FullHD-ra legalább egy HD6850/GTX460-at érdemes venni, ami kb. 45.000Ft, az ennél olcsóbb VGA-k kisebb felbontásokra ideálisak. Szerintem (ha van rá keret) egy HD6870/HD6950/GTX560-at érdemes venni, azért, hogy az 1-2 év múlva megjelenő játékok is normálisan menjenek rajta. Ezek még simán beleférnek egy 200k-s gépbe, de ennél erősebb szerintem nekem se kéne.

[ Szerkesztve ]

(#275) LGLuke válasza Real93 (#274) üzenetére


LGLuke
őstag

Én is veled értek egyet. Inkább 40-60k HUF az ár sáv, amit egy játék gépnél érdemes tartani VGA esetében, hiszen ez a legfontosabb alkatrész. Ettől nem érdemes többet áldozni rá, mert tényleg sokat lehet bukni, de ugyanúgy nem érdemes 30-35k HUF alatti összegben gondolkodni, ha az ember hosszútávra tervez, mert elég hamar elavul, ráadásul az meber már megvételkor is csak húzhatja a száját, hogy az éppen aktuális játékokat sem bírja már max felbontásban futtatni, főleg nem majd a későbbieket.

(#276) Dluinet válasza LGLuke (#275) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Mért nem vesztek Xboxot vagy PS3-at?
Ennyi pénzt kidobni gépre, jövőre meg már elavult lesz.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#277) Tomate


Tomate
veterán

Hasznos írás. :C

(#278) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Mondjuk szerintem AMD procival is lehet csúcsgépet építeni, mert a játékokban ugyebár a grafikus vezérlő a szűk keresztmetszet.
Szóval aki nem hülye és nincsen kurva mély tárcája, az nem vesz intelt szerintem, mert sokkal drágább és nem jelent sokkal több teljesítményt.
Ami talán megérné az a kevesebb fogyasztás.

(#279) LW válasza Dluinet (#276) üzenetére


LW
őstag

Mert az elavult is sokszor lekörözi azokat a konzolokat. Mind tudásban, mind teljesítményileg.

(#280) Archer válasza LGLuke (#269) üzenetére


Archer
őstag

Szerintem meg lazán viszi alacsonyabb felbontásokon max/medium beállításokkal a legtöbb játékot. A legtöbb Athlon II prociban alapfeszen bennt van +5-600 MHz, úgy meg már nagyjából ki is hajtja a vga-t.

#279: na és? arra jó amire kitalálták akkor meg kit érdekel, hogy mennyire elavult vagy sem... Egy Box ára mellesleg töredéke egy ilyen csodamasináénak.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#281) Thome


Thome
addikt

A monitor képátlóját tök felesleges odaírni, mert attól hogy példát vegyünk, nem fog lassabban futni 1080p-ben a játék egy 50"-os képen, mint egy 1080p-s 22"-os képen.

A legeslegeslegbelépőbb kategóriánál pedig megnézném, hogy az új játékokat elfuttatja leglowabb beállításon egy 4250. Lehetetlen (max 15-20 fpssel sikerülne). A 4650 mehet belépőnek, az alatt felejtős.

Mindenesetre érdekes cikk.

(#282) agemate válasza Thome (#281) üzenetére


agemate
addikt

A monitor képátlóját csak az arányok miatt adtam meg, másra nem szolgál az infó.

A HD4250 onnan jött, hogy egy haverom X4 630 & HD 4200-al nyomja 800x600-ban, eddig csak a Crysis 2 demója futott elviselhetetlenül. Egyébként odaírtam, hogy "játékok megtekintése", ami diavetítést is jelenthet ;]

(#283) Thome válasza agemate (#282) üzenetére


Thome
addikt

Egy Bad Company 2 is elviselhetetlenül futna vele! ;)
Végül is megtekintés alatt érthetjük azt is, hogy elindítjuk a játékot, fél óra töltés után meg kiprésel magából 10 másodpercenként 1 képkockát... ;]

(#284) agemate válasza Thome (#283) üzenetére


agemate
addikt

Tisztában vagyok vele, ezért is írtam oda, hogy "..az új játékokat is meg lehet vele nézni alacsony részletességen, de sajnos a legtöbb még így is akadni fog".
Én régebben játszottam HD 4200-as IGP-vel még Crysis-t is, 1024x768, low beállításon egész élvezhető volt, 22-26fps. Akadni akadt, de a mostani gépemmel is akad 1080p-ben 4xAA-val, very high-on.

(#285) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Notis ilyen cikk mikor lesz?

(#286) frescho válasza LGLuke (#269) üzenetére


frescho
addikt

Ha ennyi penzed van uj gepre es most akarsz jatszani, akkor nincs jobb valasztas. Ugyanennyi penzert fel-egy ev mulva sem kapsz tartosabb gepet. Ha most belep a leirt minimum konfiggal es 1280 vagy 1440 fole nem emeli a felbontast, akkor szurok nelkul kozepes reszletesseggel el ballagnak a jelenlegi jatekok. Amik most fognak kijonni, azok is el fognak menni elvezheto sebesseggel valamivel minimum felett.

Ha nem akar az ember fia uj gepet, akkor persze ott vannak a 4850 es 9800-as kartyak 15k korul.

Ha azt nezem, hogy a WII SD grafikajaval milyen jokat lehet bohockodni, akkor barmi alkalmas jatekra. Az is megfontolando, hogy regi jatekokkal is lehet jatszani, egy 2 eves cuccot meg siman futtat egy X2-es gep 5570-el. Raadasul ez messze nem terheli meg az ember penztarcajat, en honapokkal kesobb veszem meg akciosan a programokat.

https://frescho.hu

(#287) Thome válasza SzalaiG (#285) üzenetére


Thome
addikt

Csináljak? :P

(#288) agemate válasza Thome (#287) üzenetére


agemate
addikt

Nagyon jó lenne!

(#289) Prison85


Prison85
senior tag

Jó kis írás. A középkategóriába ezek szerint még beférek :)

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#290) Thome válasza agemate (#288) üzenetére


Thome
addikt

A Te általad készített sémán indulok el, ha nem probléma!

(#291) agemate válasza Thome (#290) üzenetére


agemate
addikt

Ahogy gondolod, de ugye nem csak gamer notik lesznek benne? :P

(#292) Thome válasza agemate (#291) üzenetére


Thome
addikt

Nem vettem a cikkbe sok notebookot, inkább minden kategóriát lefedve arányosan tettem bele: LINK

(#293) agemate válasza Thome (#292) üzenetére


agemate
addikt

Szuper, régóta hiányolunk egy ilyen írást! Miért nem címlapos?

[ Szerkesztve ]

(#294) Thome válasza agemate (#293) üzenetére


Thome
addikt

Megemlítésed végett bedobtam címlaposra, majd valamikor engedélyezik... :R

(#295) agemate válasza Thome (#294) üzenetére


agemate
addikt

Várjuk!

(#296) SzalaiG válasza Thome (#292) üzenetére


SzalaiG
addikt

Jó cikk, de normál felhasználásra is írhatnál egyet!

(#297) Vidala válasza LW (#279) üzenetére


Vidala
senior tag

Ezt vitatom. Elsősorban azért, mert a fix hardver miatt sokkal jobban tudják a játékokat optimalizálni, hiába erősebb egy PC alaktrész szinten.
Ráadásul a PS3 hardverét meg még mindig nem mondanám gyengének, sőt. Az egy másik kérdés, hogy a programozása az architektúrájánál fogva kissé bonya. De mondjuk láttál már újabb PS3 gamát? Mondjuk a Gran Turismo 5-öt? Odabaszós kinézete van, amit megnéznék milyen PC futtatna ugyanúgy!
Szóval óvatosan jelentenék ki ilyesmiket a helyedben.

CoVboy Forever!

(#298) Sentra


Sentra
csendes tag

Hát nem tudom srácok! Elég sok fake van a cikkben. Én most vettem 180k-ért a profilomban szereplő configot. Mindenre elég, ssd meg kell a fenének. Csak azért hogy gyorsabban másoljak, meg a játékokat hamarabb betöltse a gép, nem kell. Raid0-ba raktam, tökéletes. Minden megy fullon, szűrőkkel, stb...multitask gyors mint a villám, mi kell még? Otthonra játszani, házi videók konvertálására jobbat nem is kívánhatnék.

(#299) Vidala válasza Sentra (#298) üzenetére


Vidala
senior tag

Nem értem milyen fake-re gondolsz?!
Kb. a géped a felső-közép kategóriát képviseli, teljesen korrekt cucc. Egybe is vág azzal, amit a cikk "sugall" :U

CoVboy Forever!

(#300) agemate válasza Sentra (#298) üzenetére


agemate
addikt

Ha figyelmesen elolvasod az írást, rájössz, hogy a géped gyakorlatilag benne van az ajánlottak között:

"3. Felső-középkategóriás gép, figyelve a megfelelő ár/érték arányra

keret: 180-200k
igény: minden maxon a monitor natív felbontásán, kompromisszum: megelégszünk a 4-8xAA-val a legtöbb új játék esetében, belefér, ha néha leesik az fps 25-30 környékére.
monitor: Full HD felbontású (1920x1080') 22-24''

LAP: ASRock P67 Pro3 27k
CPU: INTEL Core i5-2400 3.10GHz 1155 BOX 43k
CPU cooler: Cooler Master TX3 4k
RAM: CORSAIR 4096Mb DDR3 1333Mhz CL9 13k
VGA: GIGABYTE GV-N560OC-1GI GTX560Ti 1GB PCIE 62k
HDD: Samsung F3 1TB HD103SJ 14k
ODD: NEC 7241S 5k
TÁP: CHIEFTEC CTG-500-80P 500W 12k
HÁZ: Cooler Master Gladiator 600 15k

Összesen: ~195k

Természetesen lehet választani egy kicsivel gyengébb (HD6870: -5k), vagy egy kicsivel erősebb (HD6950: +4k) videokártyával. Memóriából is lehet olcsóbbat venni: Kingmax 2x2GB DDR3 1333MHz: 10k.
Akinek nem tetszik ház, választhat helyette Cooler Master Elite 430-at, ezt 11k körül vásárolhatja meg, jó vétel a feketére fújt belső, a plexis oldal és a sok ventilátorhely miatt. Zsúfoltabb a gép belseje ezzel a házzal, ezért lehet, hogy a szellőzés is rosszabb. A Gladiator egy tágasabb ház. Ha egyik ház sem tetszik a felsoroltak közül, akkor kénytelen leszel olcsóbb memóriát (ami nem rosszabb, csak nincs rajta borda) venni és akkor akár a Cooler Master 690 Advanced II ház is belefér a keretbe."

A lényegen pedig mit sem változtat, hogy X6-os Thuban-nal, vagy i5-2400-al hajtod a HD 6870-et.

[ Szerkesztve ]

(#301) smartdoki


smartdoki
csendes tag

Gratula, lényegre törő cikk. Bár a konfiggal lenne pár változtatni valóm :)

UP! :C

Üdvözlettel, Csaba

(#302) KAMELOT válasza Dluinet (#276) üzenetére


KAMELOT
titán

ha esetleg most veszel SB procit akkor az 3 évig tuti jó lesz.
XBOX meg ilyenek ha esetleg már totál le lesznek védve akkor sorba veheted meg az összes játékot amit kijáccol aztán ott porosodik majd az asztalon.
Ezek a SB procik nagyon is brutálisak.
Tudod valaki nem csak jáccásra használja a gépet hanem pl. programozás, filmek nézése, zenehallgatás , internet , munka stb.
XBOX-ot személy szerint 10 perc után meguntam!!!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#303) Vidala válasza KAMELOT (#302) üzenetére


Vidala
senior tag

Bocs, de ez nagyon szemellenzős duma.
A warez témát meg ne keverjük ide, az nagyon másról szól.
A programozás tényleg fontos, már annak aki tényleg foglalkozik vele. Filmet nézni, meg zenét hallgatni tudsz ezeken is, az internet, meg egy kis munka, az tényleg plusz a PC-ben.

CoVboy Forever!

(#304) Vidala válasza Vidala (#303) üzenetére


Vidala
senior tag

Nem egy komoly dolog az, hogy veszel egy gamát, majd mikor kivégezted, vagy meguntad egy-két mozijegy árával diszkontálva továbbadod. SZVSZ

[ Szerkesztve ]

CoVboy Forever!

(#305) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Csúcsgépbe szerintem is beférhetett volna egy 50k-s SSD és még mindig tartható lett volna a 350K-s keret, egyébként nagyon szépen összeszedted a cikket :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#306) eladohardver válasza Dluinet (#199) üzenetére


eladohardver
őstag

halk! IDeig óráig... majd olyan hangja lessz, hogy nem maradsz meg melette csak ha szól a zene... idegesítő egy hulladék... van nekem is 1 meg a bnőmnek is... mindkettőnél ugyanúgy jelentkezik ez a dolog... :W

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#307) Gordon Sultz


Gordon Sultz
csendes tag

Sziasztok!

Tetszett a cikk, különösen a tápokról szóló része. Amit én is csak igazolni tudok, hogy gagyi és hulladék tápot ne használj. Már jó pár éve foglalkozom gépekkel és bizony már láttam "csúnya" dolgokat amiket a nem megfelelően választott tápegység okozott és vitte a "bűvös hármast" (CPU, MB, RAM). Ez bizony többe kerülhet mint egy minőségi tápegység, NEM???
Meg kell, hogy jegyezzem de ASRock alaplapot nem igazán használnék és noha nincsenek személyes rossz tapasztalataim velük, de én nem ajánlanám senkinek bár olcsók. Csak egy kicsit kell hozzárakni és máris egy jobb, Gigabyte alaplap tulajdonosai lehetünk, ami talán időtállóbb (kondik). Persze egy jó táp az alap.

Csak semmi pánik, nem törődünk semmivel.

(#308) eladohardver válasza Gordon Sultz (#307) üzenetére


eladohardver
őstag

Nyugodtan vegyen bárki Asrock lapot!:) Ma már igen jó lapokat gyárt Asrock intel és amd oldalon szintén.... Persze nem azt mondom, hogy mindegyik lapja makulátlan... X58 Extreme3 pl többeknél ledöglött, illetve az 1ik P55 ös lapjukról ról halottam negatívat.

Nálam hibátlanul üzemel egy X58 Extreme6 (cpu vcore-t ne nézze senki, nem valósat mutat az oc tuner) illetve egy A785GMH/128M nevezetű lap, utóbbi immár több mint fél éve, napi 12 óra v több használattal, előbbi kb 3 hónapja szintén 12 óra v több használattal.

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#309) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

Köszönöm a szerzőnek a cikket. :R Irányadónak teljes mértékben megteszi.

(#310) szuwise válasza Angel1981 (#1) üzenetére


szuwise
csendes tag

Szerintem jók a konfigok, de az én összeállításom is beleférne a listába:

AMD Phenom II X4 970 Black Edition Boxed 38 390 Ft
MSI N460GTX Hawk 1024MB PCIe 49 900 Ft
Kingston DDR3-RAM 4GB PC3-1600 HyperX Kit 11 900 Ft
ASRock 870 Extreme3 19 290 Ft
Samsung SpinPoint F3 1TB 12 590 Ft
Scythe Katana 3 (SCKTN-3000) 6 580 Ft
Chieftec CTG-500-80P 11 629 Ft
Antec DF-30 25 109 Ft
Samsung SH-S223C 3 770 Ft
BenQ G2420HDB 42 235 Ft

sum: 221 393 Ft

(ez a minimum, de pár dolgon még lehet változtatni, pl: cooler, odd, hdd. SSD is elférne benne pl: Kingston SSDNow V+ 100 96GB 40749 Ft vagy OCZ Vertex 2 SATA II 2.5" SSD 120GB 50135 Ft

[ Szerkesztve ]

(#311) MikroTikker


MikroTikker
tag

Na, ez nagyon jó kis cikk, főleg nekem, mert igencsak körmömre ég már a gépvásárlási projekt. Sokszor akartam már gépet venni az elmúlt időben, de vagy pénzhiány szólt közbe, vagy, mikor pénzem volt, akkor pont a valutaárfolyamok alakultak kedvezőtlenül, így már 6 éves a gépem, csoda hogy még megy... Úgyhogy köszi nagyon az összeállítást, így, hogy a hardverpiacon nem nagyon vagyok most otthon, nagyon hasznos!! :C Sok pénzt meg lehet spórolni az optimális ár/érték arány belövésével, és ez azért laikusoknak szinte lehetetlen lenne.

(#312) agemate válasza szuwise (#310) üzenetére


agemate
addikt

Köszi. :R

Hát nem tudom, én ilyen drága Phenomot nem vennék, 8-9k-val olcsóbban ott van a 955BE, amit ugyanaddig lehet húzni, mint a 970-et, mert ugyanarra a magra épül (Deneb). Ha pedig mégsem, a 3.2GHz-es alapórajel bőven megfelelő egy GTX460 számára. Mondjuk Hawk-ot nem vennék, sokan hangosnak tartják.

(#313) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Hali!

Írsz ilyen listát az idén is?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.