Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24) golyani


golyani
addikt

Van nekem egy 2005-ös Aeroxom 38000km-rel a háta mögött, az értékek valósak, mert anno szalonból hoztuk ki újonnan.

Amit eddig cseréltem:
- 1db vízpumpa vhol 18k km környékén szimmering elfáradt
- variátor polinire, mert a gyári valahol 23k km környékén már elég kopott volt
- szívócsonk elkezdett repedezni kívül valahol 28k km között ha jól emlékszem
Nyilván a kopó-fogyó cuccokból már a sokadiknál járok, betartva a gyári intervallumokat (hajtóműolaj, fékfolyadék, gyertya, légszűrő). A karbit egyszer szedtem szét kíváncsiságból, de alig volt benne némi porszerű, zsepivel kitörölhető lerakódás.
Azonban! Mivel az enyém már 12mm-es karbival van szerelve, így a fogyasztásom kb bármilyen körülmények között ~2,6-2,7L/100km-re adódik (a vége meg GPS szerint ~72-74km/h). Egy liter olaj kb 1200-1300km-re elég, ami kb 1:33-as keverési arányt jelent átlagosan. Így ha valaki magának bekever 1:40-es keveréket, mert fázik a gyári szivattyútól, az még nem egy ördögtől való művelet, ha nem füstöl. Nekem addig pöfög kék pamacsokat amíg hideg, melegen semmit, mondjuk ezen lehet segít a katalizátor is :) .
A gyári olajszivattyú tökéletesen működik, már a sokadik olajjal (volt shell, valvoline, repsol, most meg eneos van), eddig semmilyen problémám nem volt vele. A tankba néha pocsolok egy gondolatnyi olajat, amikor a flakon alján egy kevés azt így locsolom el :DDD . De ez olyan kevés, hogy érdemben nem szól bele a keverési arányba.
Úgy gondolom a gyári szivattyús meghibásodások döntő többsége azért következhet be, ha valamit mókolnak rajta a tulajok, pl az egyik kiköti, vagy csak nem tölt bele olajat, mert ő magának keveri, a következő tulaj meg szeretné használni, de az vagy rosszul légteleníti, vagy az olaj nélküli üzem miatt esetlegesen úgy megkopik, hogy nem tol semmit, aztán innen születnek az olajpumpa márpedig szar dolog típusú vélemények. szvsz
Ismeretségi körben volt egy honda mbx80 asszem, ahol újra életre lett keltve az olajpumpa, légtelenítve, átnézve, az pl tök jól működött utána is.

És igen, a karbantartott minarelli blokk örök, mint a nyomorúság. :D :D :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.