Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23) Tikakukac


Tikakukac
titán

Anno első gimis koleszban hát mondjuk úgy főztek. Saját konyha volt, vittek is onnan nénik-bácsik, dolgozók ilyesmik. Meg lehetett enni.

Aztán második koleszban már durvább volt a dolog, saját konyha az is, nem gyenge alkotásokkal, lásd: fagyott közepű lángos szélén mattfeketén, pizza, amin konkrétan mexikói keverék volt feltolva a sima paradicsomos lére stb. De egy héten 2-3 alkalommal kvázi ebédeltünk.

De amikor állambácsi úgy döntött, hogy neki innen is kell a lóvé és konyha kocc, na akkor szabadult el a pokol. Nem viccelek, voltak olyan alkalmak, amikor az ezer adagos kajából 1-2 tucattal ettek meg, kvázi ahogy jött a kaja úgy ment a moslékba kifele. Ha úgy van én egy disznótelep közepén megeszek egy hideg hamburger konverzet 5 napos kenyéren, de azért amikor öklendezel az eléd rakott ételtől engedtessem meg magamnak, hogy egy kövér "qrva anyátokat akkor" mozdulattal rakom vissza a tányérokat a mosogatóhoz.

Otthonos kaját kapnak muterék alanyi jogos, így abból van friss merítésem, well, van amikor felteszem a kezemet, hogy whohoho, azért ennyire király gyerek nem vagyok, hogy ezt meg merjem enni. Míg szemben, ahol lehet 150Ft-al drágább a kaja olyanokat képesek kiadni menüre, hogy csettintek.

Tehát amikor a gyerek nem eszik meg dolgokat, meg fúj és xyz, akkor a tavaly bennem kristálytisztán megfogalmazódott gondolatot kell mondogatni: mindenki képes megenni mindent, csak még nem látta elkészítve úgy, hogy az neki megfeleljen. Tengeri herkentyűk és hal? Iglo rudacska ment max pici koromban meg a halászlé leve. Most a félszigeten horvátoknál az egész rohadt étlapot felzabáltam, már azt se tudtam mit eszek, de jöjjön, mert zseniális mindegyik. Kumplifőzelék ugyanez. Balcsin mondtam pár éve, nekem ez nagy mumusom, de esküdtek itt minden főzelék parádés, na akkor toljátok ide. És tényleg rohadt finom volt.

Szumma: meg kéne érteni, hogy a fűszerezés nem hízlal plusz, hogy van egy szint ami alatt az egészségesnek mondott ételek szimplán csak elveszik az ember kedvét az ételtől és kezdi magát tömni szeméttel helyette.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.