Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tgabi333


tgabi333
tag

Arról lehet valamit tudni, hogy miért lett alpha, miért nem nex?

(#2) deja vu válasza tgabi333 (#1) üzenetére


deja vu
addikt

Igazából én sem értem. Egyébként valahol mintha azt olvastam volna, hogy a nex márkanevet dobják a fenébe, pedig egy valag pénzt ölhettek a felépítésébe, és már a vásárlók is ismerik, egy jól csengő név volt. De javítson ki valaki ha tévedek, és közölje az okát. :) Amúgy jó kis gép.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#3) FEDman válasza tgabi333 (#1) üzenetére


FEDman
addikt

Nem lesz több NEX nevű Sony fényképezőgép.
Ha megnézed ez már egymás után az ötödik E bajonettes Sony váz ami alpha lett, pedig normál esetben ezeknek is NEX elnevezést kellett volna kapniuk.

[ Szerkesztve ]

(#4) Stauffenberg válasza tgabi333 (#1) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A Sony egy kicsit gyökér, mert ugye eddig az A és E bajonettet az különböztette meg, hogy utóbbira NEX-ként hivatkozott a gyártó. Most összemossa a kettőt és teljes káoszt teremt. Érdemes (jellemzően angol nyelvű) interjúkat olvasni, ahol még a PR felelősök is elismerik, hogy ez így zavart okozhat az erőben, de megígérik, hogy mindent megtesznek azért, hogy a vásárlók tisztában legyenek a két rendszer közötti különbséggel a hasonló elnevezési metodika ellenére. Na ez az ami nem fog menni és majd a Sony márkakereskedők a hajukat tépik ki mikor a vásárló visszaviszi az A-bajonettes objektívet mert nem megy rá az E-bajonettre meg fordítva.

Amúgy meg nem értem, hogy hol marad már a sok MILC fikázó. Ha már a csigalassú AF rendszerbe sem lehet belekötni, akkor milyen objektív szempontok mentél lehet érvelni a DSLR-ek mellett?

(#5) ROBOTER válasza Stauffenberg (#4) üzenetére


ROBOTER
addikt

A sony APS-C milc ellen azért elég erős érv, hogy a legtöbb objektívjuk a környezetszennyezés kategóriába tartozik, többek között ez a kitobi is.

Maga a váz ennyiért nem rossz, ha sigma fixekkel megelégszik valaki, akkor van benne lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#6) FEDman válasza ROBOTER (#5) üzenetére


FEDman
addikt

Ezt a Zeiss 16-70/4 tesztet nézted?
Elég vegyesek az érzéseim ezzel az obival kapcsolatban. A kontraszt, a szaturáció tényleg a profi objektívekhez méltó, de ha megnézed a képeket..
Még lerekeszelve is elég érdekes a szélek felé, néhol mintha még decenteres is lenne. Na ezt viszont nehezen tudom összeegyeztetni az árával meg azzal a kis kék logóval.

[ Szerkesztve ]

(#7) ROBOTER válasza FEDman (#6) üzenetére


ROBOTER
addikt

Néztem, de ezért az árért ez gyengus.

(#8) ROBOTER válasza FEDman (#6) üzenetére


ROBOTER
addikt

És igen, féloldalasan homályos képek is vannak benne. Ezért kár ráírni a Zeiss feliratot. Ettől jobban kellene figyelni a gyártási hibákra is.

(#9) Benzoldog válasza ROBOTER (#7) üzenetére


Benzoldog
tag

Szerintem is, itt főleg az ember a nevet fizeti meg, bár ettől persze még nem lehet rossz, de azért tényleg sokat kérnek érte.

(#10) sideburns


sideburns
aktív tag

Nekem az a teóriám a NEX név ejtésére, hogy a név nagyon hasonlít a konkurens Samsung NX széria nevére.

(#11) arn


arn
félisten

Nagyon durva vazak jottek az utobbi idoben, ez alapjan nehez lenne valasztani. No meg is erkeztunk az obik kerdeskorehez... Eddig is obihoz valasztottam vazat, de most plane ez a vizvalaszto.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12) Stauffenberg válasza sideburns (#10) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Akkor a logikus az lenne, hogy a Samsung változtat, mert a NEX sokkal sokkal jobban csengő név a MILC piacon. A Samsungot senki sem veszi komolyan.

(#13) MC Pite válasza Stauffenberg (#12) üzenetére


MC Pite
veterán

Pl eu-ban. Oroszoknál minden samsung, ez nekik "japán" minőség...

Bejövős váz, béna névvel (meg ez a keverés). A 40%omhoz képest a 92 jól hangzik, de meglátjuk milyen lett, az előző elég harmatos. Bár ha caf-re mernek ennyit vállalni... Most hogy is van, 3 milc (gyártónak is van) world fastest af? :)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#14) Marseille199 válasza Stauffenberg (#12) üzenetére


Marseille199
senior tag

Az pedig baj, mert a sony hiába csinál jó vázakat, ha nincs rá obi, ellenben a samsunggal. Egyébként számomra érthetetlen, hogy van jó pár, ráadásul nem is rossz obi az NX rendszerre, de alig ismerik. Illetve inkább itthon, gondolom.

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#15) Mumukuki válasza Stauffenberg (#12) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

pont, hogy ez a logikus.
Mivel a sony NEX jobban csenge, ezt próbálja meglovagolni a samu a hasonló névvel. Hülyék lennének változtatni.
A sony viszont így kitérhet előle :)

bár ezt biztosan csak a marketingesek tudják miért tették

(#16) ROBOTER válasza Mumukuki (#15) üzenetére


ROBOTER
addikt

Samsung NX bejelentés: 2010 január 4.
Sony NEX bejelentés: 2010 május 11

Csak a tények kedvéért.

(#17) gege997 válasza ROBOTER (#16) üzenetére


gege997
csendes tag

A Sony hivatalos válasza az volt, hogya vásárlók eddig úgy tekintettek az alfára meg a NEX-re, mint két külön rendszer, ami nem kompatiblis. Mivel gyakorlatilag minden NEX vázra jó az összes Alfa obi is adapterrel, így inkább beleolvasztották a NEX-et az Alfába, hogy mindenki egy rendszerként tekintsen rájuk.

(#18) Stauffenberg válasza gege997 (#17) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ami ugye pont logikus volt, mert tényleg két különböző rendszerről van szó. Adapterrel bármi felrakható bármire, szóval a Leica M, Fujifilm X, Canon EF, Nikon F, Pentax K, Zeiss ZE is közös nevezőre hozható valamilyen közös fantázianév alatt.

Ezt eltolta a Sony, szerintem ő maga is tudja, mert a szaksajtó is rendszeresen toszogatja a szóvivőket, de már nem visszakozhat. A NEX nevet lehúzta a rötyin, ha esetleg később mégis különválasztják újra, akkor sem jön már vissza.

Amúgy meg teljesen logikus lenne az "Alpha A[számjelzés]" és "Alpha E[számjelzés]" formulát használni. Szerintem. Így elkülönülne az A és E bajonett, amit ráadásul a névben is jeleznének.

(#19) Toto89


Toto89
csendes tag

Szerintem meg azért nevezték ezt el Alpha-nak, mert az kicsit jobban hangzik mint a NEX és a hagyományos Alpha-kat szépen fokozatosan le fogja építeni a Sony. Ez teljesen logikus, mivel a MILC-ek mellett nem rúgnak labdába, a két termékvonalból egy lesz, a nevek közül pedig a jobban csengő marad meg. Azontúl jó kis váz ez (is), mint ahogy jó volt a NEX 6-7 is, de hiába, ha nincs rá normális objektív kínálat.

(#20) zooole


zooole
senior tag

A phase detect AF miatt lett ez alpha. Azt hiszem az A7/7R kapta meg elsőnek ezt a szenzorba épített megoldást a Sony-nál. Kb. ki is ejti majd az SLT technológiát.

Szóval az a6k hibrid phase+contrast vs a NEX7 csak kontrasztos AF-ával szemben.

(#21) gege997 válasza zooole (#20) üzenetére


gege997
csendes tag

NEX-5R és 5K is tud fázisost, Sony A7S és Sony A7R viszont nem, csak a sima A7, szóval ez biztosan nem áll meg.

(#22) Fotozgato


Fotozgato
tag

Sziasztok!
Mekkora ISO-nál kezd "zajosodni"?

Samsung Galaxy Note3 (T-Mobile-H), Samsung Galaxy Tab Note Plus 12.2" P901

(#23) sideburns válasza Fotozgato (#22) üzenetére


sideburns
aktív tag

(#24) #31733248


#31733248
törölt tag

(#25) hodostamas válasza #31733248 (#24) üzenetére


hodostamas
addikt

Hali,

használ valaki Godox TT685s vakut a A6000-hoz?

Fórumokat olvasgatva jól működik a MILC-ekkel is, kivéve az AF assist. De elég régi a topik és azóta más godoxokon javították FW-vel ezt.

(#26) konyi79 válasza hodostamas (#25) üzenetére


konyi79
addikt

Szia, itt a rendszer aktív topikja!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.