Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .mf


.mf
veterán

"Itt a Sony netbookja! Érdekes lett volna, ha a netbookok korában éppen a Sony nem jelentet meg ilyen készüléket. Nos, ami késik, az nem múlik: ma megérkezett a VAIO W."

A Vaio P már egy fél éve megjelent ;]
Na jó, azt tényleg nehéz lenne hova besorolni, netbooknál kompaktabb volt átlag-netbooktól eltérő specifikációkkal (8" 1600*768 kijelző, Atom Z + Poulsbo), és a Sony is máshogy akarta pozicionálni; erre viszont már tényleg illik a netbook jelző.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#2) copin


copin
őstag

Mire elég a GMA 950? HD mkv filmeket (720p) viszi?

(#3) palbence válasza copin (#2) üzenetére


palbence
tag

nézzük csak... NEM. :)) gma950-et dunába lőni!

(#4) Gergő_ válasza copin (#2) üzenetére


Gergő_
őstag

720p-t egymagos Atom még elviszi.

Itt is csak a logot adják el :O

(#5) Satcom válasza palbence (#3) üzenetére


Satcom
tag

Tévedés!
Nekem egy Hp laptopom van GMA 950-el és a 720p-s videók mennek (természetesen mkv konténerben). Viszont tényleg jobb lett volna egy 4500HD végülis natív DX10 és hardveres dekódolás miatt is.

(#6) plus44


plus44
veterán

Lehet hogy nem egy "erős" gép, de kinézetre azért ott van. ;)

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#7) copin válasza Gergő_ (#4) üzenetére


copin
őstag

Akkor rendben van a cucc.

(#8) whiz válasza Satcom (#5) üzenetére


whiz
aktív tag

De azt nem a GMA950 viszi, mert nem segít szart se a lejátszásban. Ez a processzorod érdeme.

Btw "két USB 2.0". Kevéééééééééés... mér' nem lehet rátenni legalább egy harmadikat... :U

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#9) Napfénysüti

Van még olyan cég aki kimaradt a netbook bizniszből? :DD
Nem csúnya a kicsike de ugyanazt tudja mint az összes többi. Na jó a kijelző felbontása picit jobb.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#10) P00By


P00By
nagyúr

GMA 950 :DDD :))

(#11) PuMbA válasza Satcom (#5) üzenetére


PuMbA
titán

Az a natív DX10 nem sokat ér, rendes sebességgel még a 9-et se tudja.

[ Szerkesztve ]

(#12) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Drága mint minden Sony net/notebook

...

(#13) Kendek válasza Napfénysüti (#9) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mi lenne, ha összedobnánk egy PH! márkájú netbook-ot? Hiszen, minden elem ami kell hozzá az beszerezhető, csak össze kéne rakni. Esetleg fröccsöntő gépe van hozzá valakinek? :DDD

<-ƘƘ->

(#14) Napfénysüti válasza Kendek (#13) üzenetére

Azt kapkodná a nép csak jól kellen árasítani. :DDD

Més que un club!

(#15) Stiky válasza Kendek (#13) üzenetére


Stiky
senior tag

Támogatom! :D

Itt a cikkben meg pont olyan kép nincs amin látszik a belseje. :)

[ Szerkesztve ]

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#16) Norb0 válasza Napfénysüti (#14) üzenetére


Norb0
tag

Bizony, szó szerint pro hardver lenne :))

(#17) .mf válasza Kendek (#13) üzenetére


.mf
veterán

:C Támogatom!
Az Asus wepc ötletgyűjtésén én is bedobtam pár ötletet, de amikor nagyon a kétképernyős (igen, érintőkijelzőn gépelni... épeszű embernek hogy juthat ilyen eszébe? :U ) dolgokat akarták kihozni nyertesnek, hagytam a fenébe őket.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#18) bartucc


bartucc
addikt

945gc... Még mindig :(((

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#19) Kendek válasza bartucc (#18) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mért a milyenkbe milyet szeretnél? Olcsónak is kell lennie mindenképp, és az a legolcsóbb. Vagy ION-osat szeretnétek? De akkor némileg drágább lesz az anyagköltség. :D

<-ƘƘ->

(#20) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

Puritán, de hogy ízléses is? :F Ízlések és pofonok. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#21) Bibby


Bibby
addikt

Apám, micsoda újdonság... ja nem bocs, ilyen már van 500. :N

Ελευθερια η θανατος

(#22) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Itt a SONY székrekedésének eredménye. :U

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#23) dbius


dbius
veterán

Nem tudom, de ehhez kár volt a SONY nevét adni.... :(

(#24) rudi


rudi
nagyúr

Nem kellett volna kispórolni a Z-s atomot és Poulsbot...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#25) stevve


stevve
nagyúr

Ha ennél sokkal erősebb. akkor már subnoti lenne. :DDD Én is mindig hiányolom a kétmagos Atomot, ha már Atom kerül bele, de rá kell jönnöm, az üzlet mást kíván, mint a felhasználó.ez van. Persze akkor már min. egy GMA 500 vagy egy X4500 HD illett volna mellé. Attól még jó és szép ez a Vaio. :C

Ja, és a Terminátor legújabb része óta tudjuk, hogy a jövőben az ellenállás is Vaio-kat használ majd biztonsági ajtók feltörésére, még maga John Conor is, úgyhogy vegyétek. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26) Móci


Móci
addikt

Micsoda innováció! Na ilyet még nem láttam... vagy mégis? :DDD
Komolyan mondom nem értem ezeket a netbookokat. Max az internet eldöcög rajta, flash, youtube éppen hogy elfut valamelyiken, s 100 ropi körül vannak (alatta is van azért, ha jó emlékszem). Mire fel? 120-150 körül akcióban inkább vesz az ember valami laptopot egy csoda elektronikai üzletláncban. Azzal lehet filmezni, ha jól kifogja (igen, ehhez is szerencse kell) szépen viszi a hd-t... csak nem pici, vékony, trendi.
Nekem ez az Atom őrület valahogy nem jött be.
GMA950 meg prés alá! Bezúzni!

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#27) whiz válasza Móci (#26) üzenetére


whiz
aktív tag

De hogy ez minden ilyen topicban előjön...

Én nem tudom használt-e már bárki is az ilyen hozzászólók közül atomos gépet a mindennapokban, de úgy tűnik nem nagyon. Oké, a túl sok flash megöli kicsit, de kb. ennyi. Én most munkahelyemen vagyok rákényszerülve az Eee901-es gépemre, de igazán nyugodtan mondhatom, hogy szépen helytáll, bármiről van szó (bár nekem már korábban is bizonyított). Egy 22"-es monitorra kötve használom külső egérrel és billentyűzettel. Gyönyörűen teszi a dolgát. Ennyit erről.

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#28) Napfénysüti válasza whiz (#27) üzenetére

Én próbálgattam. Apám vett egy Windet mert olyan gépet akart amit az aktatáskájába simán cipelhet. És neki nagyon bejött, remekül tudja használni pedig simán megengedhetne magának akár egy TP X301-et is. Szóval van akinek elég. Szerintem jópofa gépek de én például nem tudnám használni ezeket. Persze meg kell találni a célt amire jók és aminek megfelelnek. Nem szabad túlzott elvárásokat támasztani velük szemben.

Més que un club!

(#29) Coyot


Coyot
őstag

Ennek legalább normális kijelzője van, ellenben a többi netbook-al.

Má' nem

(#30) nobela válasza Móci (#26) üzenetére


nobela
senior tag

Te most jöttél a holdról? Ezt a témát ugyanis már vagy egymilliószor kitárgyaltuk :O

Mutass már nekem 120-150 körül olyan notit amit egész nap nyugodtan hurcolászhatok és nem szakad le tőle a kezem, oké? Meg azért menjen már vagy 4-5 órát is akksiról, jó?

Meg azért az sem hátrány, ha néhány cucc még be is fér mellé a táskámba!

No, tudsz ilyet?

"Nekem ez az Atom őrület valahogy nem jött be."
Ezzel nincs is gond. Valószínűleg nem vagy célcsoport.

[ Szerkesztve ]

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#31) Móci válasza nobela (#30) üzenetére


Móci
addikt

A marsról jöttem egész pontosan... ;]
Nem, nem tudok ilyet.
Viszont! Leírtam a véleményem, mert én így látom ezt az egészet. Ha nem tetszik, hát nem tetszik.
Én cipelném a nagyobb, kevesebb üzemidőt kihúzó notit, ha tudni akarod, s leszarom, hogy mi fér a táskába még pluszban bele.

"Ezzel nincs is gond. Valószínűleg nem vagy célcsoport."

Ez a mondat megfogalmazza pontosan a helyzetet. Nekem nem ez kell, én nem vagyok célcsoport, ergo miért ne látnám máshogy? Ezért még nem kell támadni, nem pankráció ez.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#32) Gergő_ válasza nobela (#30) üzenetére


Gergő_
őstag

Lehetne sorolni... itt van pár:
x200
x301
t400s stb.
vagy ha olcsóbban akarsz: pl egy ilyen érkezik hamarosan: Acer 1810T

(#33) .mf válasza Bibby (#21) üzenetére


.mf
veterán

Tényleg? Basszus, valahogy lemaradtam a többi 500 10.1" 1366*768 kijelzős netbookról...

Legalább ennyi haladás, de a többi tényleg siralmas. Baromira idegesít, hogy már az első elejtett hírmorzsák előtt vártam az Atomos netbookokat, mielőtt a kategória meg(újjá)született volna, erre azóta egyetlen olyan gép sem készült, amiről nem hiányzik valami -- pedig nem voltak nagyon extrák az elvárásaim. Egyre inkább úgy érzem, hiába vártam rá, mégsem lesz atomos gépem, maradok a 11,1"-12,1" ultrahordozható/szubnotiknál.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#34) Móci válasza Gergő_ (#32) üzenetére


Móci
addikt

Ez az Acer viszont nagyon pofás, s egész jó bele lesz! Na erre kíváncsi leszek!

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#35) .mf válasza Móci (#31) üzenetére


.mf
veterán

"Nekem nem ez kell, én nem vagyok célcsoport, ergo miért ne látnám máshogy? Ezért még nem kell támadni, nem pankráció ez."

Ja, csak tudod, mivel minden egyes topikban előkerül egy ilyen, már marhára unalmas. ;)

Szerk: off

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#36) VaniliásRönk válasza .mf (#35) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ó dehogy, a Sparkle-lel kapcsolatos topikokban is mindig jól mulatunk a 2GB DDR2-es poénokon. :DDD

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#37) .mf válasza Gergő_ (#32) üzenetére


.mf
veterán

x200 és x301 120-150 körül? Hol? Már megyek is! :P

Azoknak az árából 2-3-4 netbook kijönne...

Szerk: ja és az Acer. Valahol az is a 150-200k tartományban lesz az ULV cerkával, a Core Solo SU3500 pedig afelett (részemről ez mindegy, sőt, ultrahordozhatóhoz képest remek ár; de a netbookokkal ez már nehezen kel versenyre). Kétmagos procival nem is lesz kapható, újabb rosszpont (legalábbis számomra. Meg kapja be az intel is, hogy CULV csak egymagos procik lesznek, olcsó kétmagosak továbbra sem). Továbbá az Acer nem az anyagminőségről, igényes összeszerelésről híres...

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#38) Gergő_ válasza .mf (#33) üzenetére


Gergő_
őstag

van ilyen kb. 2 hónapja hp 2140 HD a neve

az árat nem néztem mert az írta hogy neki ultrahordozható gép kell(eléggé úgy festette le mint egy munkagépet)

[ Szerkesztve ]

(#39) bartucc válasza Kendek (#19) üzenetére


bartucc
addikt

Sokat fogyaszt, az a bajom. G45/G41-et pl...

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#40) zolaas


zolaas
senior tag

nekem speciel bejön. Mert amire kellene tökéletesen elég. kis tatyóba belevágom, elfér mellette ez az, meg egész nap elvan akksin. A netbook nem másra val sztm. ennek a súlya illetve a mérete a lényeg.

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#41) .mf válasza Gergő_ (#38) üzenetére


.mf
veterán

Igen, az van. És a maradék 499? ;]
De annak is ritka elbaltázott tapipadja van, tükrös kijelzője, bunkó nagy kilógó akkuja (hogy ezt miért nem tudják rendesen megoldani... a kis Vaiomban nagyobb kapacitású akku van, mint bármely netbookban, mégse lóg ki -- pedig ez is pont ugyanakkora, mint a legtöbb netbook, és még dvd-író is van benne ekkora méretben...) valamint a magasabb felbontású képernyőnek egy jókora felára van.

Amúgy még a Dell jelentett be egy magasabb felbontású verziót a 10-esből, és a Gigabyte tabletjének is van ilyen felbontású verziója, vagy legalábbis volt az Atomos netbookok első körében, azóta se hallani róla. De összesen egy kézen megszámolható nagyobb felbontású netbook van, amiknél ezt leszámítva mind feláras opció a magasabb felbontás.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#42) szuper-t


szuper-t
senior tag

csini gép vajon ez is meg fog dögleni mint 1-2 szériájuk? remélem nem mert bejön :)

(#43) marositech


marositech
senior tag

Te hüje SZONYI! Nem kell 950 GMA! Azistencsapjonbelédamen! :O

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#44) szuper-t válasza marositech (#43) üzenetére


szuper-t
senior tag

950gma olcsó:D 950gma-t tessék olcsó a gma olcsógma sok olcsóbb gma:D

(#45) Móci válasza .mf (#35) üzenetére


Móci
addikt

Van ez így... ;)

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#46) Diopapa


Diopapa
addikt

Amit nyernénk a kijelzővel, azt agyon is vágja a Sony a 2 USB portal... Ez igy használhatatlan..... BTW azért megnézném, hogy ez a kijelző többet fogyaszt-e mint a "hagyományos" netbookokba szerelteké...

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#47) Integra


Integra
titán

de gáz, a sony is tud hajmeresztő blődliket csinálni, ez most pont az..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#48) evone válasza Kendek (#13) üzenetére


evone
őstag

Rendben, de olyan netbook legyen aminek a kepernyoje 17" FullHD (de csak mert mindenki notebookon nezne filmet hiaba van rajta 88 hdmi port. :) ), legyen benne a legerosebb core i7, slibe vagy crossfirebe ati vagy nvidia markaju videokartya(k), legyen benne 1 giga ram mert 2-3-4-8 giga UGYAN MIRE KELLHET. legyen rajta legalabb 20 usb port. Az aksi az mind1 vegulis ez egy netbook apro netezesre email nezesere/irasra, CSAK VELETLENUL KI NE LOGJON a gepbol mert meg remalma lesz valakinek. :) Mindezt lehetoleg 10 ezer forint korul mert amugy már drága lenne. :) Ha valami kimaradt rakjatok hozza.

+ dvd iro/bluray iro

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#49) tdd587 válasza evone (#48) üzenetére


tdd587
őstag

A teljes billentyűzetet numpaddal kihagytad.

Hiszen 10 col mindenre elég kell legyen...

Szerk: Ja és legyen sokféle színben, a rózsaszín nem elég gyomorforgató.

[ Szerkesztve ]

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#50) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Kezd unalmas lenni ez az egész netbook hype.... mindenki kiadja ugyanazt a saját kasznijában, saját logóval, semmi érdemi újítás...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.