Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Petykemano


Petykemano
veterán

miylen gpuval megy?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#2) Samott válasza Petykemano (#1) üzenetére


Samott
addikt

Ez csak videot jatszik le, szoval szerintem barmilyennel.

Szepen kikerultek az apple profitvedelmet, kivancsi vagyok a tobbiek kovetik-e oket.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#3) SidCorky válasza Petykemano (#1) üzenetére


SidCorky
senior tag

Mintha valahol nvidiát olvastam volna.

Samott: szerintem a kolléga arra gondolt, hogy min futnak a játékok. :)

Szerk: bizonyám, a Verge-nek megerősítették [link]

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#4) Samott válasza SidCorky (#3) üzenetére


Samott
addikt

Ah, jogos. Azt csak az amazon tudja szerintem. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#5) Petykemano válasza Samott (#2) üzenetére


Petykemano
veterán

Bocs, félreérthető volt a kérdésem:
A felhőben milyen gpu-n futnak a játékok. ki a beszállító?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#6) Petykemano válasza SidCorky (#3) üzenetére


Petykemano
veterán

köszi
Én is arra tippeltem volna. az AWS-en nvidia gpu-k voltak/vannak és nem hallottam arról, hogy az AMD szállított volna.
Ha valamit, akkor ezt tényleg meglevő infrastruktúrára építve nyitották meg.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#7) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Már válaszoltak nekünk, hogy min fut. Írok belőle hírt később. Kicsit bonyolult, de majd leírom.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8) Petykemano válasza Abu85 (#7) üzenetére


Petykemano
veterán

köszi

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#9) Samott válasza Petykemano (#8) üzenetére


Samott
addikt

Erdekessegkeppen: What the heck is a GAMING SERVER??

Gondolom ok is valami hasonlot hasznalnak.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#10) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A Stadia akkor min bukott az Apple-nel? Naluk is bongeszon keresztul fut a gaming stream. Anno pont azon csodalkoztam, hogy oket hogy tudta kigolyozni az Apple, ha kvazi egy webapp az egesz.

Az iOS-es Chrome nem kompatibilis a Stadiaval? Anno volt arrol szo, hogy a Safari eleri a teljes hardvert de a 3rd party bongeszok nem.

A cikk szerint a Luna Safarin fut. Kivancsi lennek hogy a Stadia uzleti alapon lett a sajat bongeszojukhoz kotve, vagy tartalmaz valami extra optimalizalast, valami kodot, aminek nincs koze a HTML5-hoz?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#11) martonx válasza Samott (#2) üzenetére


martonx
veterán

Az Epic nem tudja ezt megtenni, mivel a Fortnite natívan fut a vason. Spotify, Deezer minden további nélkül követni tudja, és ki tudja kerülni az App Store-t.

Én kérek elnézést!

(#12) Samott válasza martonx (#11) üzenetére


Samott
addikt

Igen, en az xCloudra gondoltam meg a Stadiara. Elvileg az epic elott is nyitva a lehetoseg hogy felhobe, bongeszobe vigye a cuccot.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#13) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Mondjuk az Amazonnak ott a Twitch, amivel elégé jó kombókat lehet létrehozni:
-Játsz kedvenc streamereddel X játékban
-Játsz kedvenc streamereddel, ha Y féle előfizetésed van
-Streamer játékpromók
-Újféle indie játékok twitch fiók interakcióval (mélyebbek mint a maiak...)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#14) GodGamer5


GodGamer5
addikt

RIP. Valaki megint feltalálta a spanyolviaszt... :)

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#15) CptAdamica válasza Petykemano (#1) üzenetére


CptAdamica
veterán

Az összessel!

Megyen!

(#16) #16820480 válasza martonx (#11) üzenetére


#16820480
törölt tag

Futnak böngészőből a háttérben zene és videó stream-ek?

(#17) #68878336


#68878336
törölt tag

Még jó,hogy a 3 éves német juhászkutyámról nevezték el! :)

(#18) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Ilyen limitált játék felhozatallal nem látom, hogy miért jutnának többre, mint a Stadia.

Olyan érzésem van, mintha a filmek terén egyből átugrottuk volna a kezdeti Netflixes időket és egyből onnan indítanánk, hogy van már n+1 szolgáltató a piacon.

Kíváncsi vagyok, hogy ezek közül mondjuk egy ötéves távlatban hánynak lesz még aktív a szolgáltatása.

(#19) janeszgol válasza MeszesKPT (#18) üzenetére


janeszgol
félisten

+1

Ezt én is csak plusz egynek érzem, de nem A szolgáltatásnak.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#20) RaZroX válasza janeszgol (#19) üzenetére


RaZroX
addikt

Én nem is hiszem, hogy jön majd valaki aki azt mondja, hogy "na gyertek, itt szinte van minden és 4k60 + low latency".
Szerintem egyre több ilyen kis szolgáltatás csomag lesz és az ember össze legózhatja magának azt a néhányat amikben benne vannak azok a gamek amik kellenek az embernek.

This is the way

(#21) sagit


sagit
addikt

Amazon prime-nak része lesz vagy kapunk kedvezményt?

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#22) Prof


Prof
addikt

Erdekes, hogy a Microsoft valahogy nem fedezte fel ezt a bongeszo kiskaput az IOS-en es tovabbra sincs Xcloud apple cuccon.

(#23) janeszgol válasza Prof (#22) üzenetére


janeszgol
félisten

Remélem nem is lesz! Így is odáig vannak a diktatúra céggel az almások.
Majd mi többiek játszunk androidon, meg bármi máson. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#24) #16820480 válasza janeszgol (#23) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk iPad-re el tudnám viselni, ha lenne. Tabletből úgysincs értelmes androidos sajna.

(#25) martonx válasza Prof (#22) üzenetére


martonx
veterán

Kíváncsi vagyok Alma mikor fogja lezárni ezt a kiskaput, most hogy elkezdenek majd egyre többen rárepülni?

Én kérek elnézést!

(#26) Tigerclaw válasza martonx (#25) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Jo kerdes. Szerintem van az Amazon es Apple kozott valami egyedi deal, amit nem reklamoznak es ez is igy johetett letre.

Egyreszt ott van a Google Stadia-ja, ami szinten bongeszo alapu. Bar mashol ragaszkodtak a Chrome bongeszohoz, ha ezen mult volna a dolog, tudtak volna alkalmazkodni a Safarihoz is. Korabbi hirek szerint a Safari sokkal kozvetlenebb modon eri el a iOS-en keresztul a hardvert, mint a tobbi kulsos bongeszo, kozottuk a Chrome. Gondolom olyan bongeszo kell a Stadiahoz, ami hardveresen dekodolja az altaluk valasztott codec-et, de iOS eszkozon talan csak a Safari kepes arra hogy a legmodernebb codekeket hardveresen gyorsitva jatsza le.

Nem vagyok biztos abban, hogyha a Google, MS, Nvidia sajat app helyett webalkalmazast keszitene, akkor szamukra is elerheto lenne ez az opcio. Ma amikor szinte mindenbol webappot keszitenek, fura lenne hogy egyik internet giant sem gondolna erre mint elsodleges model.

Masreszt jopar cegrol tudunk, ahol bar volt premium szolgaltatasa a cegnek, de az iOS-es appon keresztul semmit nem akartak eladni, de az Apple ragaszkodott ahhoz hogy igenis hozzak be azt az Appba adozzanak nekik a forgalombol.

Az eddig total lehetetlen volt, hogy neked van egy tartalomszolgaltatasod, legyen az cloud gaming, konyv, magazin, film, zene, barmilyen uzleti modellel, akar direkt vasarlas, on-demand, vagy subscripiton based es te csak olyan iOS appot akarsz feltenni az aruhazba, ami csak elerhetove teszi a mar megvasarolt tartalmat, de nincs store resze. Gyakorlatilag az Amazont mashogy kezeltek, ahogy ez mar megtortent veluk kapcsolatban tobb esetben es meg par ceggel esetben... vagy ok is fizetnek valamennyit csak ezt nem reklamozzak.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#27) Silεncε


Silεncε
őstag

Sok értelme van, a Stadia meg a Geforce NOW is mekkora siker lett (nem). Az xCloudot is csak azért használják, mert be van rakva a GP alá, múltkor kipróbáltam telefonon, egyszerűen játszhatatlan az input lagg miatt. De nyugodtan egessek a pénzüket, az ő dolguk

(#28) Polllen válasza MeszesKPT (#18) üzenetére


Polllen
nagyúr

Pont azért küzd mind, hogy ő lehessen A netflix...

Amúgy hosszú távon szerintem az lesz, amit az MS csinál. Összerakják a többi fizetős szolgáltatással és így próbálnak meg kedvezményesebb árat adni, mint a többiek.

Silεncε
A sony-nak nagyon régen van ilyen szolgáltatása, anno kipróbáltam és ahhoz képest sokat fejlődött a technológia. Casual játékosoknak már most is szerintem elfogadható és idővel ez még javulni fog.

Egyértelműen a szolgáltatások felé terelik a fogyasztókat, itt nem az a kérdés, hogy lesz-e, hanem hogy mikor...

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#29) Silεncε válasza Polllen (#28) üzenetére


Silεncε
őstag

A GamePasst alapvetően szeretem, de az biztos, hogy ha rákényszerítenek a cloud gamingre, én abbahagyom a gaminget.

(#30) #16820480 válasza Silεncε (#27) üzenetére


#16820480
törölt tag

Pontosan így van értelme szerintem csak a cloud gamingnek, hogy havidíjért megkapod a játékokkal együtt. Amit a Stadia meg Geforce Now csinál, hogy vedd meg külön a játékokat, hát no thx, akkor inkább egy konzol és úgy veszem meg a játékokat.

(#31) Polllen válasza Silεncε (#29) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ez majd akkor lesz, amikor a hw eladások már nem lesznek nyereségesek.

A régi játékok akkor is menni fognak, uh részemről hold the line! ;]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#32) Alexios válasza #16820480 (#30) üzenetére


Alexios
veterán

A geforce now egy tökjó kiegészítő megoldás annak aki amúgy is játszogat pc-n, vagy vannak már játékai. A stadia mondjuk szerintem is zsákutca

(#33) #16820480 válasza Alexios (#32) üzenetére


#16820480
törölt tag

Amúgy biztos én csinálok valamit rosszul, de nekem nem akar működni a Geforce Now. Indítanék egy Destiny 2-t, ami "megvan" Steam-en (mivel ingyenes), de annyit csinál, hogy az appban nyit egy Steam launcher ablakot, ami le akarja tölteni a játék és telepíteni a gépemre. Warframe dettó. Ez így mire jó?
Illetve ha működne a streaming, akkor is annak lenne jó, akinek már van egy terjedelmes Steam könyvtára.

[ Szerkesztve ]

(#34) Bako83 válasza #16820480 (#33) üzenetére


Bako83
csendes tag

A telepítést kell választani, mert ilyenkor a szerver gépre "települ" kb 2 másodperc alatt és utána már indul is.
A streaminghez meg kell egy kábel vagy legalább 5 GHz wifi. Single play játékokra elfogadható a minősége számomra. Multinál már komoly hátrány.

(#35) #16820480 válasza Bako83 (#34) üzenetére


#16820480
törölt tag

Köszi :R Az zavart be, hogy az én gépem meghajtóit ajánlja fel a telepítésnél, azt hittem lokálba akarja tényleg feltenni.

(#36) Dɨngodilɇ válasza MeszesKPT (#18) üzenetére


Dɨngodilɇ
csendes tag

Hát elég egyértelmű, van a zsebükben pár millió steamer és még több néző akik aktívan követik a kedvenceiket. Pár termék kapcsolás és ott is lesz az élvonalban, pl exkluzív streamerek spectatetje luna-n keresztül ha előfizetsz vagy instant közös játék a nézőkkel ill. mint már mások is említették jobb/mélyebben integrált streamer-néző kapcsolt játékok pl, Darwin Project, Hyper Scape. De már eleve az mekkora reklám, hogy a nézők elé tolják a szolgáltatásukat.

(#37) Alexios válasza #16820480 (#33) üzenetére


Alexios
veterán

Persze, ha a 0-ról indul valaki jobb lehet akár egy másik szolgáltatás, bár ez is kérdéses, a GF Now mindössze 5eur/hó (vagy ingyenes). A probléma szerintem sokkal inkább a játékfelhozatallal van, ha lehetne bármivel játszani, akár day1 amit megveszek steamen, számomra egyértelműen nyerő lenne, egy régebbi játékokat tartalmazó kvázi kölcsönző szolgáltatással szemben.

(#38) #16820480 válasza Alexios (#37) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk a GP alá bekerült most elég sok stúdió, és gondolom (eleinte legalábbis) jönnek a játékaik is majd gyorsan, különben nem lenne akkora húzóerő. Ami a day1 címeket tekintve azt jelentené, hogy mondjuk a GN esetében megveszel mondjuk 50-60€ körül két játékot, míg ennyiért fél évet játszhatsz GP ultimate-en (vagy ha nem streaming kell kimondottan, akkor egy évet) bármivel, ami fent van. Ráadásul ha megvetted day1 a játékot, és szar/bugos, akkor így jártál. Ha meg "kölcsönző" módban tolod, akkor meg vállvonás, és játszol mással az aktuális könyvtárból, aztán legfeljebb megnézed később, ha még érdekel.

(#39) Alexios válasza #16820480 (#38) üzenetére


Alexios
veterán

Nem mondom, hogy nincs előnye, de a GP-ben Microsoft játékok lesznek day1. Ha pl. az új Assassin's Creed, EA, Rockstar, stb játékokkal akarsz játszani, akkor gp ide vagy oda, ugyanúgy meg kell venni őket.
Márpedig a legtöbben általában valamiféle multiplatform játékkal szoktak játszani, nem MS exekkel :)
A Bethesda megvásárlásával mondjuk ilyen szempontból nagyot lépett a Microsoft, de azért még bőven évek kellenek, hogy náluk beérjen ez a stratégia, és akkor is nagyban függ majd milyen játékok készülnek már végre el(mert egyelőre évek óta csak gyűjti a MS a stúdiókat, de a játéközön még nem indult be :D )

[ Szerkesztve ]

(#40) Polllen válasza Alexios (#39) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ubisoftnak és EA-nek is van saját előfizetéses szolgáltatása.
Sőt, igazából ezt az EA kezdte anno Origin Access néven.

Az EA most ugye össze is állt az MS-sel, de a premier játékok maradnak a saját prémium csomagjukban.

Lehet előfizetni mindenhol.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#41) #16820480 válasza Alexios (#39) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, csak ugye nem a Bethesdát vásárolták meg, hanem a tulajdonos stúdiójukat, ami alá tartozik még pár név :)
Igen, nyilván ha nem ezekből akarsz valamivel játszani első napon, akkor meg kell venni, ahogy eddig is, de ez azért egy elég jó gyűjtőcsomaggá kezd válni szerintem.

(#42) Alexios válasza Polllen (#40) üzenetére


Alexios
veterán

Igen, de a GP-ban ezek nincsenek benne, márpedig arról volt szó. Illetve streamelni ezeket max Geforce NOW-al lehetne majd megjelenés napján(feltéve ha bekerülnek), mert game pass ultimate-ben biztos nem lesznek

(#43) Dɨngodilɇ válasza #16820480 (#30) üzenetére


Dɨngodilɇ
csendes tag

Ezt elég rosszul látod, egyedül Sony és Microsoft mögött van több generációnyi játékplatform, viszonylag jobban megbízhatsz bennük mint a többi szereplőben, ha felhőzéshez kezdenek. Ha a Google úgy dönt egyik nap nekik ez a gaming felhőzés nem elég nyereséges akkor szó nélkül lelövik és nem kapsz semmi kompenzációt azok után amit megvettél, míg ha az nvidia csinálja ezt akkor nyert ügyed van, mert meglesz mindened PC-n. Ezért nem venném ilyen tekintetben egy kalap alá a Stadiát és a Gerforce NOW-ot. Lásd mi volt régen az OnLive-nál, buktál mindent amit ott megvettél, a Gaikainál nem emlékszem hogyan volt az előfizetés.

(#44) Wesder válasza #16820480 (#24) üzenetére


Wesder
félisten

Sajàt gépet béta appal lehet streamelni. Ez is több, mint a semmi talàn.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#45) #16820480 válasza Dɨngodilɇ (#43) üzenetére


#16820480
törölt tag

Jó, mondjuk a Google valóban a leállított projektekről híres mostanában sajnos :U A Stadia is szerintem egy év múlva menni fog a levesbe, ha addig nem lép vezető szerepbe.
Ha a Geforce Now megszűnne, akkor még mindig ott vannak a játékaid Steam/Epic/Origin alatt, de ha kimondottan streamelés volt a cél és nincs hozzá egy fél milliós játékos PC-d, akkor semmit nem érnek úgyse.
Sőt, ennek a veszélye fennáll mindegyik szolgáltatásnál. Ha mondjuk egyszer csak megszűnne a Steam vagy Epic, akkor mi lenne az ott megvett játékokkal?

wesder: A Semminél több, de azért nem lenne rossz, ha működne a teljes szolgáltatás csomag.

(#46) Dɨngodilɇ válasza #16820480 (#45) üzenetére


Dɨngodilɇ
csendes tag

Természetesen minden cuccod elszublimál, ha valamelyik csődöt jelent. Talán a GoG-nál örülhetsz, mert offline megmarad mindened amit elrakhatsz hdd-kre vagy a már senki által nem használt optikai lemezekre. De a multiplayereknek és live services játékoknak azonnal vége az összesnél, pl ugyanez volt a GameSpynál is, eladták a céget és az új tulaj mondta, hogy nem kívánja életben tartani az azon futó játékokat. Így lett vége Crysis 2 és 3 multinak, az EA még átvitte a 3. részt a saját rendszerébe, de a 2. rész multija kuka lett 2-3 évvel megjelenése után... és persze a többi játék is. Ott van még a Games for WindowsLive vagy mi volt a neve, azt is lelőtte a MS, Bulletstorm, Batman Arkham játékok dobozos verzióinak online részei, achivementjei is mentek a kukába.

Nem feltétlenül kell fél millát kiszórni rá, fele annyiból is lehet gépet építeni. A komponensek nagy része 10 évet is elmegy anélkül, hogy fejleszteni kéne mindent. Amúgy a geforce now most jó deal lehet amekkora ütemben szórja az Epic az ingyenjátékokat.

[ Szerkesztve ]

(#47) #16820480 válasza Dɨngodilɇ (#46) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, olyan nagyon olcsón nem jön ki gép. Persze ha újra használsz komponenseket korábbról, akkor még talán. Eleve egy normálisabb (fHD-hoz működő) vga olyan 110-130e használtan is, és akkor kell alaplap, cpu, memória (oké, ez most jóval olcsóbb mint 2 éve, amikor vettem), táp, ház, hűtőblokk, ventik, SSD... És akkor monitort nem is számoltunk még :N Bőven 300 felett járunk, inkább 400. És szerintem ebből 10 év múlva kb a ház lesz még használható a ventikkel, meg talán a háttértár. 10 év múlva egy vga-t el lehet kb felejteni már, a cpu és foglalata is is mennek a levesbe, ahogy a memória és foglalata.

(#48) janos1988


janos1988
addikt

Új, meg érdekes, meg minden ilyesmi, de szvsz kb. annyi a létjogosultsága, mint a Galaxy Foldnak. Hamar el fog tűnni mindkettő.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#49) Dɨngodilɇ válasza #16820480 (#47) üzenetére


Dɨngodilɇ
csendes tag

Szerintem orbitálisan felfelé kerekitesz. VGA-t bőven elég ha nem akarsz elszállni a pénzzel 3-4 évenként cserélni úgy, hogy nem mész a (nV) XX60-as kártyák vagy azzal egyenértékű AMD fölé, használtan meg közel nem kerül az a kategória 100 ezrekbe. Én most haswell alól írok, már 7 éves és jól elvagyok vele FHD-n, most megvárom az AM5öt és jó eséllyel ki tudom húzni egy platformon, úgy hogy elég lesz majd a végén egyszer CPU-t frissítenem. A táp az kvázi örök amit egyszer megveszel, kondikat kicseréled vagy elviszed egy műszerészhez ha nem mersz pákát ragadni... a többit már hadd ne soroljam végig. A monitort meg nem tudom minek kell idekeverni, mert valamin nézni kell a streamet és vmire a konzolt is kötni kell. Ami meg megy a levesbe azt is el lehet adni, nem kell kidobnod a kukába. Telefont és cserélgethetsz évente, de a pénztárca nem lesz hálás érte.

(#50) #16820480 válasza Dɨngodilɇ (#49) üzenetére


#16820480
törölt tag

Most körül nézve egy sima 2060 kb 100 ezer, 2060S 120-130e az aprón. Azért nem ilyet vennék manapság már, ha ki akarom húzni 3-4 évig. Ha esetleg nem fHD-ben akarsz játszani, akkor meg mindjárt kell egy 2070 vagy 2070S legalább, ami megint pár tízezerrel drágább. Ilyen streamingen ugye játszhatsz simán 4K-ban, amihez meg inkább egy 2080 vagy 2080S/TI kellene, megint csak szép ugrás árban.
Szerintem több embernek van otthon tévéje, mint megfelelő monitora játékra, és azért azt meg hadd ne vegyem már komolyan, hogy valaki kondikat fog forrasztani a tápjában, mert ez meg még 10000-ből egynek sem biztosan megy :U

De egye fene, legyen 200 ezer egy játékos gép, ennek az árából hány hónapig fizethetsz elő egy ilyen streamingre? Mert gyors fejszámolás alapján olyan 5 évre nagyjából, és közben a szerveren folyamatosan kapod a friss hardvert, nem neked kell szívni vele, ha elpattan az egyik forrasztott kondid, vagy valami bedöglik, és jobb felbontáson játszhatsz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.