Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Radványi


Radványi
aktív tag

Nah nagyon kivancsian varom majd a teszteket, amikor mar tobb eszkozben is elterjedt.

(#2) alevan


alevan
őstag

Nem ez az a Core M ami nyugdíjazva lett mielőtt kiadták volna?

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#3) Abu85 válasza alevan (#2) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igen. Ezek azok. Majd jönnek az újak. De szeptemberben még rendelhetők.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4) hpeti2


hpeti2
aktív tag

Passzív laptopokat a népnek!!!

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#5) Crytek


Crytek
veterán

Win 8.1-es tabletbe azt had szóljon várom a teszteket!

Next PC Upgrade: 2022

(#6) alevan válasza Abu85 (#3) üzenetére


alevan
őstag

És nincs nem hivatalos, titkosított e-mailen érkezett információ arról, hogy miért szükséges a stepping váltás? :DDD

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#7) Oliverda válasza alevan (#6) üzenetére


Oliverda
félisten

Ide is:

Úgynevezett errata (hibák) kivétel nélkül minden processzorban vannak. Az ismertek listája publikus.

Egyáltalán nem biztos, hogy valamilyen erratát javít majd az új stepping. Sanszos, hogy a gyártástechnológián alakítottak olyan mértékben, hogy az már megér egy újabb steppinget, mondjuk valamivel kedvezőbb paraméterekkel (pl. kicsit magasabb órajel, stb.)

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8) t72killer válasza Crytek (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Énis kíváncsi vagyok, h a való életben hogy teljesít egy ilyen. Pl mennyire bír végignyomni egy Starcraft 2 meccset 35 fokos nyári melegben/stabilan tartani tudja-e a teljesítményt? Egyelőre kicsit szkeptikus vagyok, és tartós tablet/netbook használatra inkább Bay/Cherry Trail megoldást választanék...

A referencia kedvéért:

Bay Trail/Pentium N3540: 4x 2160 - 2660 MHz
Core M: 2x 800-1100 MHz

Tényleg több, mint 2,5x gyorsabb lenne clock-to-clock a Haswell? OK, a jobb grafikát aláírom.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) Abu85 válasza alevan (#6) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Úgy ismersz, hogy ha lenne erről infóm nem írnám le? :)
Szóval sajnos nincs. Az F0 valami hibát javít. Ennyit tudok.

Én arra tudok gondolni, hogy az órajelvezérlés változik. Azt már mondták, hogy iszonyatosan ugrál az IGP órajel és ez nagyon rontja a felhasználói élményt. Ezt mindenképp érdemes stabilizálni, mert másodpercenként tízszer 700 MHz-es különbséggel váltani nem szabad. Lehet, hogy nagy lesz a Mark pontszám, de szar lesz a folyamatosság.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#10) section9


section9
őstag

Nagyon pofásak ezek a specek pedig már az Atom is elviselhetö volt. :)

(#11) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Kíváncsi vagyok ez a Helix mit fog tudni és mennyiért? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12) Crytek válasza t72killer (#8) üzenetére


Crytek
veterán

Én azért várok egy win 8-as tablet "erőgépet" ,hogy amikor nem akarom hogy nagygép zümmögjön nekem belövöm a tabletet és a régebbi illetve kisebb indie gameket azon is lehet vígan játszani.
Ha HDMI is van a tebleten akkor meg főleg .

Next PC Upgrade: 2022

(#13) t72killer válasza Crytek (#12) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ilyet én is szeretnék, csak a jelenlegi fogyasztási/melegedési szintek mellett nem hiszem, hogy ki lehet hagyni a ventit a játékból:(. Ill az a kérdés, mennyire legyen erőgép az az erőgép:) Mert normál munkára, régi játékokra, 4k videózásra (ezutóbbiban javítson ki vki, ha tévedek) teljesen jók az új atomok is, 2W körüli sdp-vel.

Hiába a szép csúcs-boost sebességértékek, ha a valós életben sose fogja egyszerre 1+GHz-en járatni a CPU-t és 700MHz-en a grafikát, lévén lyukat olvasztana a tablet oldalába.

#14: nem kéne, hogy a Bay Trail grafikával gond legyen a bio.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14) Crytek válasza t72killer (#13) üzenetére


Crytek
veterán

Nekem az már tabletbe oltári erőgép ami a Bioshock 1-et futtatja szépen.

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#15) Don't Panic


Don't Panic
senior tag

ez mind szép és jó de az akkumulátoros technológiákat is felturbózhatnák , vannak ígéretes koncepciók ezek eljövetelé szvsz 2020 nál korábban nem lesznek hordozható ( és megfizethető áru kütyükben)

(#16) Kékes525


Kékes525
félisten

Arra lenék kíváncsi, hogy az első sorozatot miért nyugdíjazták? Mi volt a hiba benne? Ha volt hiba, akkor miért árulják, ha limitált mennyiségben is? Mi a garancia, hogy a következők már hiba mentesek lesznek?

Ebben a mérettartományban már jelentős lehet a szivárgó áram. Ezt a problémát hogy oldották meg?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#17) t72killer válasza Kékes525 (#16) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

[link]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18) Oliverda válasza Kékes525 (#16) üzenetére


Oliverda
félisten

Mert nem létezik olyan processzor amiben nincs hiba. Ha súlyos lenne, akkor nem árulnák, ez teljesen biztos.

Btw, lehet hogy a gyártástechnológián reszeltek, mert az még elég új.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19) stratova válasza t72killer (#8) üzenetére


stratova
veterán

Az 7.5 W TDP 4.5 W SDP
Atommal vesd össze:
Z3795: CPU 4 Silvermont mag (L3 nélkül, 2 MB L2-vel), 1.59/2.39 GHz, GPU: 4 EU 311/778 MHz

Számomra a lapkaméretbe és TDP-be bepakolt tranzisztormennyiség elképesztő. 24 EU, 2 Core mag, 4 MB L3 (a Core M kis i7-ese :P tudom olyan még nincs, csak jellemzően az kapott ennyi L3-at ULV-ben). Ennek megfelelően nagyon tág határok között mozog a GPU a korábbi 200 helyett 100 MHz-tól CPU alapórajele pedig a Haswell legalacsonyabb p-state órajeleit idézi (800 MHz 1 GHz).

[ Szerkesztve ]

(#20) t72killer válasza stratova (#19) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem hangzik rosszul, csak lehet, h a nyugdíjazás mögött is ez áll: eléggé ismeretlen területre küldték be ezzel a táplimittel a Haswellt. Itt a Bay Trail teljesen otthon van, viszont a hasi sok tranyóját tartóstesztekben szeretném látni, hogy teljesítenek. (Sajna ilyet ritkán csinálnak, általában rányomnak a hideg notira/tabletre egy 2perces demót, aztán szevasz, kész a bencsmark)

A core M-nek sajna nem tudjuk az SDP-jét, úgyh. nem vagyok benne biztos, hogy az Atomokkal és nem a Pentiumokkal kéne összeereszteni...

Ill kérdés lesz még az ár/valós teljesítmény arány, itt is feladta magának a leckét az intel (=túl drágán nem adhatja a core M-et).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21) Kékes525 válasza t72killer (#17) üzenetére


Kékes525
félisten

Bocs, ezt olvastam, itt csak információ hiányában találgat a szerző. A pontos ok nem ismert.

Oliverda: igazad van, annál is inkább, mert ha mégsem az milliárdokba kerülne az Intelnek, nem beszélve a presztízs veszteségről.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#22) Oliverda válasza t72killer (#20) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez Broadwell, nem Haswell, és itt nincs SDP.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#23) JColee válasza Oliverda (#7) üzenetére


JColee
őstag

Errata nincs a processzorban, csak hiba. Errata a hibak jegyzeket jelenti (ez mar a tobbes szam). Tehat erratak ugyanugy helytelen, mint a mediak.

(#24) t72killer válasza Oliverda (#22) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bocsi, lemaradtam az idők szeléről :B .

Szóval a valós fogyasztást próbáltam pedzegetni az SDP-vel, ami elvileg a TDP alatt van (atomnál ez 2W körüli). Úgy néz ki, meg kell várni a teszteket - amikből max akkor lehet tanulságot levonni, ha ugyanolyan hardverkörítést (kijelző, ssd, stb) kapnak a jelöltek.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#25) LordX


LordX
veterán

Éljen, éljen. Most már a chip több, mint feléhez nem lesz driver 2 év múlva.

((Kicsit pipa vagyok az Ivy Bridge driverek nyugdíjazása miatt))

(#26) Oliverda válasza JColee (#23) üzenetére


Oliverda
félisten

Valóban többesszám, de a hibákat így hívják, pl. "FDIV" erratum.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#27) #19617792 válasza LordX (#25) üzenetére


#19617792
törölt tag

milyen 2 év múlva? még mielőtt piacra dobják lejár a support hozzá... ;]

[ Szerkesztve ]

(#28) Lewzke


Lewzke
őstag

Ez remek, csak nem tablet kell nekem, hanem ventilátor nélküli business notebook. :)

(#29) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Tabletek kora virágzik, mostantól még nagyobb ütemekben is akár. Nagyon várok vele egy tabletet! Win alapút persze androidot semmiképp.

Üdv. Johnny

(#30) t72killer válasza Lewzke (#28) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1! illetve én egy masszívházas netbookfélével is megelégednék civilizált árcédula mellett. Valahogy jobban el tudom képzelni a chip hűtését egy klasszikus házban, mint egy telefonvékony műanyag tabletben...

#25: :( sajna ez van. Szívesen vennék AMD-t (konkrétan micro-6700T-re épülő kisnotebookot max 11.6"-ig), de nincs.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32) arn


arn
félisten

Durva cucc lett... Ez betehet az armnak ebben a tdposztalyban.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#33) JColee válasza Oliverda (#26) üzenetére


JColee
őstag

Ezzel nem mondtad, hogy nincs igazam, csak hoztál egy példát. FDIV erratum ebben az esetben a hiba dokumentációját jelenti, nem magát a hibát a hardverben. Ez utóbbit lehet bugnak errornak stb. nevezni.
A hiba dokumentációja alatt azt a részletes leírást értem, amit a gyártók a hiba észlelésekor kiadnak (milyen körülmények között fordul elő, mit okozhat, milyen lehetséges workaroundok vannak a probléma kezelésére).
[link]

(#34) Sanya


Sanya
nagyúr

15 wattos core i7-es notebookom van, mindenre elég.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#36) t72killer válasza arn (#32) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Most nézem, ARM téren is vannak ám nagyfogyasztók, pl a tervezett Tegra K1 is 5W fölött fog enni.

Még egy érdekes cikk a témában, igaz újra kéne játszani a meccset aktuális szereplőkkel. Tény, az x86 jön felfelé mint a talajvíz az ultramobil szegmensben.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37) Mr President válasza #17954112 (#35) üzenetére


Mr President
senior tag

Nekem is i7 4500U van. 2 mag igen, de én még nem éreztem hátrányát mióta megvan. Cserébe hűvös, keveset fogyasz és szinte hangtalan a notebook.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#38) #97716736 válasza hpeti2 (#4) üzenetére


#97716736
törölt tag

Támogatom!

(#39) arn válasza t72killer (#36) üzenetére


arn
félisten

intellel szamolni kell mindig... a szerveren is igy kezdtek. lehet az architekturat nem erre talaltak ki, de gyartastechnologiailag meg a piac elott jarnak. adott fogyasztast nezve mar az igpjuk is eros versenyzo.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#40) b.


b.
félisten

Az IGP is ütni fog ebben valószínű nem? Főleg ha tablet vonalon nézzük. Lassan beéri az AMD-t asztali fronton is a kék hajó, lehet hogy itt pedig egy piaci rést fog betömni a nagyobb grafikai teljesítmény.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41) ollie válasza Sanya (#34) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Furcsán nézhetsz ki, amikor a füledhez emeled telefonálás közben. ;]

***

(#42) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Az első processzorom kivételével - ami egy 100-as pentium volt - csak AMD-t vettem, de azt kell mondjam, hogy ha az AMD nagyon-nagyon sürgősen nem jut 14-16nm-es gyártókapacitáshoz elég hamar lehúzhatja a rolót. Lehet hogy nem kellett volna anno kiszerveznie a gyártást, mert most még ha a Globalfoundries vagy a TSMC képes is lesz erre, a gyártókapacitásért komoly harcot kell vívnia más cégekkel, mint pl. az nVidia vagy az Apple.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#43) JColee válasza Tigerclaw (#42) üzenetére


JColee
őstag

Inkáébb az a probléma, hogy ezek a cégek is le vannak maradva az Intelhez képest.

(#44) adamssss


adamssss
veterán

Nem lennek meglepve, ha kihoznanak egy uj macbook air-t a 09.09.-i bemutaton, 2x oras uzemidovel.
Szerintem benne van a pakliban az apple-t ismerve. Altalaban ok hasznaljak legeloszor az uj Intel termekeket.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#45) stratova válasza #17954112 (#35) üzenetére


stratova
veterán

Az az i7 a maga nemében elég ütős CPU erőt vonultat fel terheletlen IGP-vel.

i7-4510U 15 W
2/4, 2.0/3.1 GHz, 20 EU 200/1100 MHz

CB 11.5 single, multi
X264 pass1: 16.78 pass2: 88.52 fps
3d Mark 13 720p physics (CPU): Ice storm: 8435, Cloud gate: 720
3dmark 13 Ice Storm GPU: 41559
3d Mark 11 GPU: 937

Megnéztem a kicsi x86-okat (2/2-es Core-ból csak Ivyhez találtam több adatot):

Pentium 2129Y 10 W
2, 1.1 GHz, 6 EU 350/850 MHz

CB 11.5 single: 0:45, multi: 0.88
X264 pass1: 29.27 pass2: 5.15 fps
3d Mark 13 720p physics (CPU): Ice storm: 8435, Cloud gate: 720
3dmark 13 Ice Storm GPU: 18021
3d Mark 11 GPU: 321

Atom Z3795 4.5 W
4, 1.59/2.39 GHz, 4 EU (Ivy) 311/778 MHz

CB 11.5 single: 0.44, multi: 1.64
X264 pass1: 47.13, pass2: 9.5 fps
3d Mark 13 720p: Ice storm: 18838, Cloud gate
3d Mark Ice Storm GPU:
3d Mark 11 GPU: 233

A10 micro 6700T 4.5 W
4, 1.2/2.2 GHz, 2 CU (128 SP) max. 500 MHz

CB 11.5 single: 0.55, multi: 1.49
X264 pass1 pass2: 10.1 fps
3d Mark 13 720p: Ice storm: 15582, Cloud gate: 1218
3d Mark Ice Storm GPU: 24775

(#46) stratova válasza stratova (#45) üzenetére


stratova
veterán

Kifutottam a szerkesztési időből i7-4510U teljesítménye helyesen itt.

"Kissé" idegesítő ez a paperlaunch, hogy a kisebbik gyártónak végre ütőképes modellje lenne az alsó házban, demózza 11.6"-os passzív tablettel is termék meg még mindig sehol. Közben a Z37xx folyik a csapból is (és drága üzleti tabletet is árulnak vele) ill. már kapott egy kicsit izmositott tesót (3795). Miért megy ez mindig ENNYIRE nyögvenyelősen. :((

[ Szerkesztve ]

(#47) Hunter2 válasza Mr President (#37) üzenetére


Hunter2
addikt

bga tokozással van feltéve a lapra, ennek később még láthatod a kárát. ;)

(#48) ivana


ivana
Ármester

Androidon system monitort fejlesztek, főleg SD800-ra (ez van a tabomban), itt azt látom, hogy játék alatt egy ideig megy a 4x2.2Ghz, de utána nagyon elkezdi vissza venni úgy 70-80 fokos maghőnél ami androidon nem látszik meg (a két magot szinte lekapcsol). De ha ez a TDP miatt vissza veszi az órajelet 1 GHz környékére windowson az meg fog, de nagyon, szerintem ez is ilyen benchmarkos cucc lesz, néhány dologban jónak tűnik, de a teljesítménye windows alá gyakorlatilag 0.

(#49) Oliverda válasza JColee (#33) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem. Pl.:[link]

"An erratum is a design defect or error which may cause a product to deviate from published specifications."

Részemről túltárgyalva.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#50) JColee válasza Oliverda (#49) üzenetére


JColee
őstag

Ok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.