Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ollie


ollie
MODERÁTOR

Amíg a politikusok nem szedik össze magukat, és nem szabályozzák, hogy mennyi jutalékot kérhetnek a bankok, addig ez így is fog maradni.
Röhej...

***

(#2) erdoke


erdoke
titán

''A bankok ehhez képest Magyarországon mindmáig átlagosan 3-5 százalékos tranzakciós díjat számolnak fel egy kártyás vásárlásnál.''

Ez megbízható adat? Nekem olyan 1,5-2 % közötti értékek rémlenek. Viszont 3-400e Ft egy POS terminál kihelyezése. Tucatjával biztosan nagy kedvezmény van, de a legtöbb boltot, ahol ma még nincs lehetőség kártyás fizetésre, ez nyilván nem érinti.

A legjobb aláírás a héten

(#3) agent_k


agent_k
őstag

Itthon a bankkártyás fizetésnek nem nagyon van kultúrája...
Lazán kapcsolódik:
Amikor a pénztárnál sorrban állok és veszem elő a kártyám, hogy majd azzal fizetek, már hallom a zúgolódódást mögöttem. Így nem nagyon van kedvem... nem akarok lincselés áldozata lenni. Bár néha nem érdekel. Szóval kicsit lassúnak találom a kártyás fizetést.

(#4) (Bundás) válasza erdoke (#2) üzenetére


(Bundás)
addikt

Én 3%-ról tudok.

(#5) Renwick válasza erdoke (#2) üzenetére


Renwick
őstag

A 3-5 százalék megbízható, bár ahogy most nézem nem biztos, hogy a legfrissebb adat: [link]

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#6) tupacamaru válasza agent_k (#3) üzenetére


tupacamaru
veterán

A zúgolódók egyik én vagyok. :B Amikor vesz egy ásványvizet meg egy müzlit és bankkártyával fizet mert megteheti, akkor a hajam az égnek áll. :U

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#7) moma válasza agent_k (#3) üzenetére


moma
őstag

szerintem tényleg lassú :DDD és ki szeret a sorban várakozni :(

we all deserve a bit of luck.

(#8) ollie válasza erdoke (#2) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mivel nem egyszer találkoztam olyan esettel, hogy megszűnt egy adott helyen a bankkártyás fizetés, ezért nyílván nem csak a kihelyezés egyszeri összege tartja távol a kereskedőket. Sőt olyan esettel is találkoztam, hogy az eladó azt mondta a vásárlásnál, hogy ha bankkártyával fizetünk, annak a költségét az ő fizetéséből fogják levonni. No comment...

***

(#9) ollie válasza tupacamaru (#6) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hogy, hogy mert megteheti? Ez nem luxus, mindenkinek van bankkártyája (már ha van jövedelme).

***

(#10) bambano válasza ollie (#1) üzenetére


bambano
titán

Figyelmedbe ajánlom az 1989. október 23-i dátumot.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11) Renwick válasza tupacamaru (#6) üzenetére


Renwick
őstag

Manapság egy felkészült eladónál/pénztárosnál gyakorlatilag semmivel nem tart tovább a kártyás fizetés, mint a készpénzes. Esetleg olyan helyeken még talán, ahol nem cserélték le az analóg vonalat használó terminálokat. De egy ISDN POS-nál az egész tranzakció megvan pár másodpercen belül...

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#12) bambano válasza Renwick (#11) üzenetére


bambano
titán

És sok helyen már aláírni sem kell, meg pinkódot bepötyögni se.
De az elfogadó helyek darabszámát majd megoldja a piaci verseny. Ha a bankok szeretnének nagyobb bevételt a kártyás és lafo-s dolgok után, majd csökkentik a költségeit. Ha boltok szeretnének több vevőt, majd kérnek post.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13) koob válasza bambano (#12) üzenetére


koob
senior tag

lafo :F

(#14) tupacamaru válasza ollie (#9) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nem a luxus-ról van szó, hanem arról hogy nincs nála 1000 Ft. Én meghatároznék egy minimum összeret ami alatt nem lehetne fizetni kártyával.

#11: A jól felkészült helyeken tényleg nem tart tovább, de ezekből van kevesebb szerintem.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#15) ollie válasza bambano (#10) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Egész pontosan mire célzol?

[Szerkesztve]

***

(#16) ollie válasza tupacamaru (#14) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Miért kéne mindig magammal cipelnem készpénzt? Nálam sokszor előfordul, hogy elfogy a KP, és csak azért nem veszek fel pénzt, mert akarok venni egy üdítőt a közértben.

***

(#17) bambano válasza koob (#13) üzenetére


bambano
titán

LAkossági FOlyószámla. Bankos szleng.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) Bash


Bash
őstag

Általában több hónap telik el úgy, hogy nem is látok készpénzt, évente csak néhány alkalommal fordul meg a kezemben. Mindenhol kártyával fizetek, gyors, egyszerű, kényelmes, biztonságos...

http://bashtravel.com/

(#19) bambano válasza ollie (#15) üzenetére


bambano
titán

Volt nálunk egy rendszerváltás, amit, jobb híjján, ahoz az időponthoz tudok kötni, amikor egy Szűrös nevű figura kiállt az Országház erkélyére és közölte a néppel, hogy mostantól Magyar Köztársaság.

Onnan kezdve vannak területek, amikbe a politikusoknak már nincs beleszólása. Vasvillával kellene azt a politikust elzavarni, aki (az elengedhetetlenül szükségesnél jobban) beleavatkozik a szabadpiaci folyamatokba, mert minden beleavatkozás veszteséget okoz.

Tehát azon a véleményen vagyok, hogy politikusi beavatkozást az kérjen, aki leteszi mellé az asztalra a holt teher költség ellenértékét készpénzben.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20) tkazmer válasza tupacamaru (#14) üzenetére


tkazmer
addikt

sok helyen meg is határoznak minimum összeget (ált 1000 forintot)...

a gyorsasághoz: meg lehet azért gyorsan is csinálni, szlovéniában még talán gyorsabb is, (pedig magyar számláról vontak le) mint ha cash-el fizetnék..

a magam részéről én sokkal jobban szeretek kártyával fizetni, egész egyszerűen kényelmesebb. elég, ha egy nadrágzsebbe beteszem a kártyát, meg a személyit, és fel vagyok szerelve. ellenben ha kp-val fizetnék, mindig lenne egy csomó apróm, amikhez (ha nem akarom, hogy csörögjenek össze vissza) pénztárca dukál, ami nagy, kényelmetlen és nehéz. nem beszélve a sok kis címletű papírról, amiket meg nehéz rendbentartani. harmadrészt pedig sokkal inkább tudom, hogy pontosan mennyi pénz is van nálam/marad egy vásárlás után.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.