Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ollie


ollie
MODERÁTOR

Amíg a politikusok nem szedik össze magukat, és nem szabályozzák, hogy mennyi jutalékot kérhetnek a bankok, addig ez így is fog maradni.
Röhej...

***

(#2) erdoke


erdoke
titán

''A bankok ehhez képest Magyarországon mindmáig átlagosan 3-5 százalékos tranzakciós díjat számolnak fel egy kártyás vásárlásnál.''

Ez megbízható adat? Nekem olyan 1,5-2 % közötti értékek rémlenek. Viszont 3-400e Ft egy POS terminál kihelyezése. Tucatjával biztosan nagy kedvezmény van, de a legtöbb boltot, ahol ma még nincs lehetőség kártyás fizetésre, ez nyilván nem érinti.

A legjobb aláírás a héten

(#3) agent_k


agent_k
őstag

Itthon a bankkártyás fizetésnek nem nagyon van kultúrája...
Lazán kapcsolódik:
Amikor a pénztárnál sorrban állok és veszem elő a kártyám, hogy majd azzal fizetek, már hallom a zúgolódódást mögöttem. Így nem nagyon van kedvem... nem akarok lincselés áldozata lenni. Bár néha nem érdekel. Szóval kicsit lassúnak találom a kártyás fizetést.

(#4) (Bundás) válasza erdoke (#2) üzenetére


(Bundás)
addikt

Én 3%-ról tudok.

(#5) Renwick válasza erdoke (#2) üzenetére


Renwick
őstag

A 3-5 százalék megbízható, bár ahogy most nézem nem biztos, hogy a legfrissebb adat: [link]

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#6) tupacamaru válasza agent_k (#3) üzenetére


tupacamaru
veterán

A zúgolódók egyik én vagyok. :B Amikor vesz egy ásványvizet meg egy müzlit és bankkártyával fizet mert megteheti, akkor a hajam az égnek áll. :U

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#7) moma válasza agent_k (#3) üzenetére


moma
őstag

szerintem tényleg lassú :DDD és ki szeret a sorban várakozni :(

we all deserve a bit of luck.

(#8) ollie válasza erdoke (#2) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mivel nem egyszer találkoztam olyan esettel, hogy megszűnt egy adott helyen a bankkártyás fizetés, ezért nyílván nem csak a kihelyezés egyszeri összege tartja távol a kereskedőket. Sőt olyan esettel is találkoztam, hogy az eladó azt mondta a vásárlásnál, hogy ha bankkártyával fizetünk, annak a költségét az ő fizetéséből fogják levonni. No comment...

***

(#9) ollie válasza tupacamaru (#6) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hogy, hogy mert megteheti? Ez nem luxus, mindenkinek van bankkártyája (már ha van jövedelme).

***

(#10) bambano válasza ollie (#1) üzenetére


bambano
titán

Figyelmedbe ajánlom az 1989. október 23-i dátumot.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11) Renwick válasza tupacamaru (#6) üzenetére


Renwick
őstag

Manapság egy felkészült eladónál/pénztárosnál gyakorlatilag semmivel nem tart tovább a kártyás fizetés, mint a készpénzes. Esetleg olyan helyeken még talán, ahol nem cserélték le az analóg vonalat használó terminálokat. De egy ISDN POS-nál az egész tranzakció megvan pár másodpercen belül...

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#12) bambano válasza Renwick (#11) üzenetére


bambano
titán

És sok helyen már aláírni sem kell, meg pinkódot bepötyögni se.
De az elfogadó helyek darabszámát majd megoldja a piaci verseny. Ha a bankok szeretnének nagyobb bevételt a kártyás és lafo-s dolgok után, majd csökkentik a költségeit. Ha boltok szeretnének több vevőt, majd kérnek post.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13) koob válasza bambano (#12) üzenetére


koob
senior tag

lafo :F

(#14) tupacamaru válasza ollie (#9) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nem a luxus-ról van szó, hanem arról hogy nincs nála 1000 Ft. Én meghatároznék egy minimum összeret ami alatt nem lehetne fizetni kártyával.

#11: A jól felkészült helyeken tényleg nem tart tovább, de ezekből van kevesebb szerintem.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#15) ollie válasza bambano (#10) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Egész pontosan mire célzol?

[Szerkesztve]

***

(#16) ollie válasza tupacamaru (#14) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Miért kéne mindig magammal cipelnem készpénzt? Nálam sokszor előfordul, hogy elfogy a KP, és csak azért nem veszek fel pénzt, mert akarok venni egy üdítőt a közértben.

***

(#17) bambano válasza koob (#13) üzenetére


bambano
titán

LAkossági FOlyószámla. Bankos szleng.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) Bash


Bash
őstag

Általában több hónap telik el úgy, hogy nem is látok készpénzt, évente csak néhány alkalommal fordul meg a kezemben. Mindenhol kártyával fizetek, gyors, egyszerű, kényelmes, biztonságos...

http://bashtravel.com/

(#19) bambano válasza ollie (#15) üzenetére


bambano
titán

Volt nálunk egy rendszerváltás, amit, jobb híjján, ahoz az időponthoz tudok kötni, amikor egy Szűrös nevű figura kiállt az Országház erkélyére és közölte a néppel, hogy mostantól Magyar Köztársaság.

Onnan kezdve vannak területek, amikbe a politikusoknak már nincs beleszólása. Vasvillával kellene azt a politikust elzavarni, aki (az elengedhetetlenül szükségesnél jobban) beleavatkozik a szabadpiaci folyamatokba, mert minden beleavatkozás veszteséget okoz.

Tehát azon a véleményen vagyok, hogy politikusi beavatkozást az kérjen, aki leteszi mellé az asztalra a holt teher költség ellenértékét készpénzben.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20) tkazmer válasza tupacamaru (#14) üzenetére


tkazmer
addikt

sok helyen meg is határoznak minimum összeget (ált 1000 forintot)...

a gyorsasághoz: meg lehet azért gyorsan is csinálni, szlovéniában még talán gyorsabb is, (pedig magyar számláról vontak le) mint ha cash-el fizetnék..

a magam részéről én sokkal jobban szeretek kártyával fizetni, egész egyszerűen kényelmesebb. elég, ha egy nadrágzsebbe beteszem a kártyát, meg a személyit, és fel vagyok szerelve. ellenben ha kp-val fizetnék, mindig lenne egy csomó apróm, amikhez (ha nem akarom, hogy csörögjenek össze vissza) pénztárca dukál, ami nagy, kényelmetlen és nehéz. nem beszélve a sok kis címletű papírról, amiket meg nehéz rendbentartani. harmadrészt pedig sokkal inkább tudom, hogy pontosan mennyi pénz is van nálam/marad egy vásárlás után.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#21) Szaszati


Szaszati
tag

Hümm, hát érdekes ez a rész, hogy helyenként a vásárlóra tolják rá a banki költségeket. Mifelénk általában jó nagy plakátokkal reklámozzák, hogy a bankkártyával való fizetés nem jár többletköltséggel. Ezzel szemben a készpénzfelvételnél van egy kevés kezelési költség, ezzel ösztönözve a bankkártyás fizetést. Gondolom én.

MobileArsenal - World domination temporarily suspended...

(#22) ollie válasza bambano (#19) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem feltétlen káros, ha az állam beleszól bizonyos dolgokba. Hollandiában pl korlátozni akarják a menedzserfizetéseket.

***

(#23) tupacamaru válasza ollie (#16) üzenetére


tupacamaru
veterán

Ezekután gondolom úgy fogy el a KP-d hogy nem marad 200 Ft a zsebedben. Nagyon jól tudsz gazdálkodni. :B :R

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#24) tkazmer válasza ollie (#22) üzenetére


tkazmer
addikt

és ez miért nem káros? attól még lehet rossz, hogy a hollandok csinálják...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#25) Vamp


Vamp
senior tag

Én azokon az indokon szoktam földön fetrengve, kígyót, békát csontot kiáltozva vihorászni, hogy azért ilyen magasak a tranzakciós díjak, mert fejleszteni kell az infrastruktúrát. Kéremszépen. A francia utunk előtt az ország három különböző pontján próbáltunk pénzt felvenni egy automatából. Ebből az első fekete képernyővel fogadott. A második a kért 3E HUF helyett a kezembe nyomott 2E-t (ezt nem hagytam annyiban később), a harmadik pedig megkért, fáradjak vissza később, mert adatbázishiba miatt most nem fogok belőle pénzt kiszedni (Bp, III.ker-> Pécs-> Barcs).

Van itt még egy dolog. A sorbanállás. Láttam Gyöngyösön automatát, ami mögött 20 méteres sor állt, lévén egy sima pénzkivétel több mint 3 percbe került a drága masinának. Ezzel szemben, Olasz- és Franciaországban az autópályás fizetőkapuknál kihelyezett kártyaleolvasók 3-4 másodperc alatt feldolgozták a kérést, s már nyílt is a sorompó. Szlovéniában ugyanez.

Abszurdisztán!!

(#26) bambano válasza ollie (#22) üzenetére


bambano
titán

De, feltétlen káros. Van (nagyon ritkán), ahol az állami beavatkozásnak lehetnek olyan hozadékai, ami igazolhatja a dwc felvállalását, de ez a ritka kivétel.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27) ollie válasza tkazmer (#24) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A magas menedzserfizetések arra ösztönzik a vezetőket, hogy minél több költséget takarítsanak meg a vállalatok számára, melynek a leghatékonyabb módja a létszámleépítés.

De ez nem tartozik a topic témájához.

***

(#29) ollie válasza tupacamaru (#23) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mivel soxor koldusoknak is adok aprót, elég gyakori, hogy konkértan 0Ft lapul a zsebemben.

***

(#30) EQMontoya válasza ollie (#9) üzenetére


EQMontoya
veterán

nem, de az szerintem a felelőtlenség netovábbja, ha valakinél nincs 300ft kp egy ásványvizhez meg 1 müzlihez. amellett még lasistja is a sorbanállást.

Same rules apply!

(#31) bambano válasza Kalandor (#28) üzenetére


bambano
titán

Attól, hogy joggal lehet felvetni a szabad piacot torzító hatásokat, még el lehet várni, hogy a politikusaink ne tegyenek rá egy további plusz lapáttal.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#32) lesaux


lesaux
veterán

Tescóban, Auchanban, Sparban, Decathlonban és az összes benzinkútnál tudok kártyával fizetni. Nagy szívfájdalmam, hogy a Mekiben nem, de ahogy hallom, eljön ennek is az ideje. Lehet, hogy alacsonyak az igényeim. :)

(#33) ollie válasza EQMontoya (#30) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Miért, te mindig rohansz az automatához, akárhányszor elfogy a KP-d? A KP felvétel általában pénzbe kerül, csak akkor veszek fel pénzt, ha konrétan tudom, hogy csak KP-val fogok tudni fizetni valamit. Persze ilyenkor több pénzt veszek fel, de a maradék előbb-utóbb elfogy.

***

(#34) mikoljan válasza EQMontoya (#30) üzenetére


mikoljan
tag

Szerinted az nem lassítja a fizetési folyamatot, ha a vásárló csupa 1, 2 és 5 Ft-ossal fizeti ki az áru értékét, majd a pénztáros mindezt átszámolja?

[Szerkesztve]

- - - We Enter Into The Future - - -

(#35) EQMontoya válasza ollie (#33) üzenetére


EQMontoya
veterán

majdhogynem igen. pl kifejzettem rühellem, ha nincs nálam kp. nagyobb tételt nyilván kártyával fizet az ember, már ahol lehet.

mikoljan: de, igen. csak az pl ritkább egy kicsit. kicsit sokkal.

[Szerkesztve]

Same rules apply!

(#36) tkazmer válasza ollie (#27) üzenetére


tkazmer
addikt

a magas fizetések arra öszönzik őket, hogy nyereségessé(adott esetben elbocsátásokkal) tegyék az adott céget. az baj, ha egy cég nyereséges?


(#28) Kalandor
gondolom a hosszú futamidő alatt tényleg ennyit kell visszafizetned, de közben a lakásod értéke is növekszik...pl ha felveszel lakáshitlet mondjuk 6-8%-os thm-re, a lakásod pedig évente mondjuk 10%-al értékesebb, akkor azért az 4-2% nyereség évente...



(#35) EQMontoya
de olyan is van, és elvben mindenkinél előfordul néha, mert valamikor el kell tüntetni a rengeteg felgyűlt aprót..

[Szerkesztve]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#37) stichus


stichus
tag

én mindig kártyával fizetek. 200 ftot is. ált egy ötezres van nálam, amíg el nem költöm olyan helyen, ahol nem lehet kártyával fizetni. pénzt csak akkor veszek fel, ha elfogy az ötezresem. minek tartsak magamnál kpt? igazából meg is lehetne szüntetni sztem, és egy csomó pénzt meg lehetne spórolni: elég, ha magát a gyártási ktsgt. az meg hogy a boltnak és az eladónak mennyibe kerül, nem érdekel. megyek olyan helyre, ahol lehet vele fizetni

(#38) Eszleny


Eszleny
aktív tag

Hollandiában már bizonyos értelemben túlléptek a bankartyán. Hogy mit értek ez alatt? A bankkártya mellett a bank ad neked egy chipknip-et. Ez úgy néz ki mint egy telefonkártya. A banktól kapott kártya feltölthető speciálisabb bankautomatánál, illetve készpénzért tudsz venni egy fix összeggel feltöltött kártyát. Az előnye a bankkártyával szemben, hogy nincs hozzá pinkód. Vásárlásnál nem kell zöldgomb, pinkódot zöldgomb, csak zöldgomb.

Az igazi előnye, hogy mindenhol lehet vele gyorsan vásárolni (pénztárak, italautomata, vonatjegyautomata stb.), nem kell aprópénzzel szarakodni.

Az egyetlen baj vele, hogy ha elhagyod, akkor más is tud vele vásárolni.
Turistának kicsit rossz, hogy szinte semmilyen automatából nem tud készpénzzel vásárolni.

10 hónapig éltem ott. Sok apró dolog közül ez volt az egyik ami lenyűgözött. Legutóbb turistaként voltam ott és mivel nem volt chipknipem, ezért pénztárnál kellett vonatjegyet vegyek. 1,5 euroval többe került a jegyem, mert valaki szépen kiszolgált és nem automatával szórakoztam. Nálunk valahogy fordítva van.

(#39) philoxenia válasza stichus (#37) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Vidéken azért volna egy-két problémád :) A mi falunkban -kb. 2000lakos- NINCS olyan hely ahol bankkártyával fizethetsz. ATM sincs. Az ötezresed pénteken elfogyna aztán majd nyit hétfőn a posta.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40) stichus válasza philoxenia (#39) üzenetére


stichus
tag

én egy 6000 lakosú helyen lakom, de van 3 automata is, mondjuk az nem érint. de a boltokban, már ami van, lehet fizetni kártyával. mondjuk ez sem érint, mert itt csak lakom. a dolgaim nagvyárosokhoz kötnek

(#41) tkazmer válasza philoxenia (#39) üzenetére


tkazmer
addikt

éppen elég baj az, hogy nincs...2000 lakos mellé azért egy atm legalább illene..

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#42) agent_k válasza tupacamaru (#6) üzenetére


agent_k
őstag

kitűnő érzék a ló túlsó oldalára való átesésnek...
Nem erre gondoltam.

(#43) Tzombi


Tzombi
csendes tag

Végig olvasva a hsz-ket látom, hogy ezt a témát még senki nem boncolgatta.
Sok kis bolt, üzlet nem is akar POS terminált üzemeltetni, aminek nagyon is meg van a racionális magyarázata.
Túl azon, hogy a bank a tranzakcióért busás kamatot számít, két-három hónapig ül a pénzen!

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#44) tkazmer válasza Tzombi (#43) üzenetére


tkazmer
addikt

szerintem ha nagyon akarnák, az első 2-3 hónapot valahogy csak ki tudnák bírni, utána meg már folyamatosan érkezne hozzájuk a pénz úgyis..

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#45) Csapi007 válasza agent_k (#3) üzenetére


Csapi007
veterán

Hello
Nekem is ugyanez a véleményem.
Én is ugyanezt tapasztalom a boltokban. :(

"Csak úgy mondom"

(#46) tkazmer válasza Csapi007 (#45) üzenetére


tkazmer
addikt

de az semmiképp nem megoldás szerintem, hogy miattuk nem vásárolsz kártyával...ha morgolódni szeretnének, tegyék.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#47) stichus


stichus
tag

morgolódnak? ha ettől nekik jobb, tegyék...

(#48) eziskamu válasza Bash (#18) üzenetére


eziskamu
addikt

Te most honnan is írsz? A napfényes Floridából? Itt (Debrecen és környéke) még nem láttam olyat, hogy csak lehúzzák és kész. Pin kód és/vagy (ritkábban) aláírás mindig kell, és fél perc, mire a nyűves pénztári terminál fel tudja venni a kapcsolatot a bankkal. Ja és gyakran vagy a rosszul tudott pin-kód, vagy egyébb okok miatt meg is hiusúl a kártyás fizetés. Kész öröm :) .

(#49) tkazmer válasza eziskamu (#48) üzenetére


tkazmer
addikt

bp-n(és solymáron) általában megy gyorsan...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#50) stichus


stichus
tag

szeged nagyállomás pénztárában csak lehúzzák. ezért személyit előtte fel kell mutatni

(#51) eziskamu


eziskamu
addikt

Na igen Hajdú-Bihar sajna ilyen szempontból tényleg a vadkelet keleti csücske. De komolyan, olyat nem láttam még soha, hogy lehúzta, és már kész is.

(#52) Bash válasza eziskamu (#48) üzenetére


Bash
őstag

Ha credit card-dal fizetek, akkor a legtöbb helyen $50 alatt nem kérnek aláírást, tehát csak lehúzom és kész. De az aláírás vagy Debit Card esetén a PIN kód beütése sem tart tovább mintha pénzt kellene számolnom és a visszajáróra várnom. A POS gyorsaságával sehol nincs gond.

http://bashtravel.com/

(#53) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Sajnos Veszprémben sem túl jó a helyzet, pedig megyeszékhely meg minden :( Kártyával elég sok helyen lehet fizetni, viszont nagyrészt analóg kapcsolat...így 4-5 perc legalább 1 fizetés...

(#54) bambano válasza eziskamu (#48) üzenetére


bambano
titán

Ez szerintem szemészeti probléma lesz, mert pl. az Interspar melletti omv kúton is csak lehúzzák a kártyát.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#55) Bash válasza bambano (#54) üzenetére


Bash
őstag

Benzinkutaknál minden kútba bele van építve a kártyaolvasó, nem kell befáradni az épületbe.

http://bashtravel.com/

(#56) bambano válasza Bash (#55) üzenetére


bambano
titán

Itt se mindenki megy be a shopba... :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#57) bdav válasza Eszleny (#38) üzenetére


bdav
őstag

nekem olyan a bankkártyám ami a mágnescsík mellett egy chipet is tartalmaz, ez valami hasonlóképpen működne (a chipes része), elvileg, gyakorlatilag most a chip és a mágnescsík ugyanolyan funkcionalitást biztosít.
Btw én olyan párezer forintos tétel fölött kártyával fizetek ha megtehetem, azalatt változó.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#58) Crystalheart válasza bambano (#26) üzenetére


Crystalheart
senior tag

''De, feltétlen káros. Van (nagyon ritkán), ahol az állami beavatkozásnak lehetnek olyan hozadékai, ami igazolhatja a dwc felvállalását, de ez a ritka kivétel.''

Piacgazdaság (az állam távol tartja magát a piactól)
Előnye: hatékony, tökéletes versenyt alakít ki, a kereslet-kínálat szabályozza.
Hátránya: nincs állami kontroll, felborul az igazságos elosztás rendszere, összeomolhat (és akkor majdnem kampec, mint már tapasztalhatta az emberiség párszor)

Vegyes gazdaság
A vegyes gazdasági mechanizmusban a kereslet-kínálat befolyásolja a piacot, de az állami gazdaságszabályozás is hatással van a termelésre, a szolgáltatásra, a kibocsátásra.
előnye a teljesen szabad piacgazdasággal szemben: hatékonyság felügyelete, stabilitás és igazságosság megteremtése... lenne. :(

(#59) tomazin válasza bambano (#19) üzenetére


tomazin
veterán

az elengedhetetlenül szükségesnél jobban-> egy államnak elég sok eszköze van a piac befolyásolására,amit használ is a saját érdekei érvényesítése érdekében.
Ennek a mértékét nem minimalizálni,hanem optimalizálni kell.Természetesen káros lehet,ha sok helyen korrigál,de nem az a cél,h a legkisebb mértékben se nyúljon bele a gazdaságba.És mikor egy gyak monopolhelyzetben lévő cég irreális feltételeket diktál (1000ftot vettem fel és ez 500ftomba került(oké szélsőséges eset volt,de durva)),akkor érdemes beleavatkozni.

na az előttem szóló is hasonlókat irt :B

[Szerkesztve]

(#60) bambano válasza tomazin (#59) üzenetére


bambano
titán

Monopóliumok elkerülésére, felszámolására, piactorzító hatások kiküszöbölésére be lehet és be is kell avatkozni, hogy a piac visszatérhessen a piactisztító árhoz. De egy túlkínálattal jellemezhető piacon teljesen felesleges az állami beavatkozás.

Fogalmazhatok úgy is, hogyha a beavatkozás várhatóan csökkenti a holtteher költséget, akkor mehet, ha növeli, akkor csak nagyon indokolt esetben.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#61) tiv83us válasza Bash (#18) üzenetére


tiv83us
veterán

Es meg 3-5%-ot sem nyul le erte a bank, ugyahogy automatas penzfelvetelnel sem...

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#62) Crystalheart válasza bambano (#60) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Fölösleges úgy kiemelni, hogy ''nagyon indokolt esetben'', ilyen nagyon indokolt esetek ugyanis elég gyakran előfordulhatnak. Pláne a globalizáció ''ló túloldalára esős'' időszakában, amikor egy-egy hipermulticégnek már nagyobb költségvetése van, mint nálunk nagyobb és sikeresebb országoknak is, és az államoknak egyedül a jogi háttér maradt a szabályozásra.

Viszont rossz vezetők mindig jöhetnek - egy cégnél is és sajnos államoknál is gyakran becsúsznak. Akkor meg mehet az egész a levesbe... :(

[Szerkesztve]

(#63) raszputyin válasza bambano (#19) üzenetére


raszputyin
senior tag

Nem értem, miről beszélsz. Azért van olyan, hogy parlament, meg kormány, hogy képviselje a szavazók érdekeit az ütköző, pl. vállalati érdekekkel szemben. Hát az alkotmányos kereteken belül képviseljék is.
szerk: sorry, nem vettem észre, hogy van még oldal, biztos már túlvagytok ezen.

[Szerkesztve]

(#64) eziskamu válasza bambano (#54) üzenetére


eziskamu
addikt

DE az Intersparban már nem. ÖMV-ben meg nem tankolunk. Én arra használom az ÖMV-t, hogy lerövidítsem rajta keresztűl az utat mikor gyalog megyek :D .
Amúgy én egyszer fizettem kártyával, az Alexandrában (Pláza emelet), de aláírás ott is kellett, igaz már régen volt.


[Szerkesztve]

(#65) #24889344 válasza philoxenia (#39) üzenetére


#24889344
törölt tag

Míg otthon laktam,ott a faluban nem volt ATM. 5Km-re levő városba kellet átmenni mindig pénzt felvenni (2 darab volt ott), fizetni nem tudtam sehol sem kártyával. Persze fizetésekkor sorba kellett állni,néha előfordult az is hogy nem volt bennük pénz.Akkor irány a bankba be, sorbanállás szintén .Ráadásul 2x. :O

[Szerkesztve]

(#66) viharhozo


viharhozo
addikt

A nagy magyar realizmus elso kerdese: a szamla nelkuli tetelt hogy fizeted ki kartyaval? ;)

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#67) rudi válasza mikoljan (#34) üzenetére


rudi
nagyúr

Csakhogy nem mindenki 1, 2 és 5 forintos érmékkel fizet, viszont pl. nálunk a közeli Sparban minden kártyásnak kinyomtatják a 30 centis fecnit, aminek a végét aláírja bár nem mindig kell. No meg a kártyás öregnénik többnyire szép lassan beverik a pinkódot is. Persze, ha lehúzom, ugyanazt a rövid számlát adja mint pénzes fizetésnél, és már mehetek is, akkor OK a kárty, de addig b@sszák már meg. Persze nem azok, akik használni akarják, hanem azok, akik miatt így lehet csak használni.
Valahogy így kellene mennie [link] :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#68) lorcsi válasza eziskamu (#64) üzenetére


lorcsi
veterán

ha jól tudom lehet a banknál húzni egy határt, hogy miylen tétel alatt ne kelljen aláírosgatni

(#69) szasza_xp válasza EQMontoya (#30) üzenetére


szasza_xp
senior tag

Én, szívem szerint, betíltatnám a KP-t, s csak virtuális pénzt engednék létezni, mert
nehezebb hamisítani, nem lehet olyan könnyen ellopni, s gyorsabb is lenne a fizetés, ja és nincs apró, ami nálam egy nagy vázában gyűlik, s lassan súlyosabb, mint a herélt 5 éves macskám, s az sem egy könnyű jószág

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#70) szasza_xp válasza eziskamu (#48) üzenetére


szasza_xp
senior tag

Bank és kártya függyő, visa, vagy visa classicnál nekem nem kér pint sehol, egyszer kért, egy DM-ben egy olyan ősrégi pos-nál, hogy még mohás volt az oldala :D

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#71) eziskamu válasza szasza_xp (#70) üzenetére


eziskamu
addikt

Mondjuk lehet, hogy tényleg nem mindenkitől kérik, de ha valaki előveszi a kártyáját előttünk, a +1 perc tökölés garantált.

(#72) tabletta


tabletta
tag

Két bank üzemeltet pos terminálokat az országban, amelyeknek darabja kb. 200 ezres. Ami a sebességet illeti, szintén két rendszer működik. Az egyik megnézi, hogy van-e fedezet és csak utána hagyja jóvá a tranzakciót, a mási ellenőrzés nélkül teszi. Később aztán, ha nincs fedezet, gondolom egyezkedik a bolt, bank, ügyfél. Ebből adódóan a sebesség is különböző. A kis boltnak nem éri meg gyors rendszert kiépíteni, mint az áruházaknak, vagyis a telefonhívás idejét ki kell várni. Ha megnézzük a telefonhívás díját és a banki jutalékot, (3-5%) néha tényleg nincs haszna a boltnak a pár száz forintos vásárlásokon.

(#73) Kantorpe


Kantorpe
tag

En meg inkabb hitelkartyaval szeretnek mar fizetni :)

Ez itt meg a tavoli alom kategorian tul talalhato sajnos :F

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#74) Motyi válasza tabletta (#72) üzenetére


Motyi
senior tag

Az összes dolog amit leírtál, már ne is haragudj de baromság.Látszik hogy fogalmad sincs a témáról.
Nem sértésnek szántam, ne haragudj, de így van. :(

(#75) tkazmer válasza Kantorpe (#73) üzenetére


tkazmer
addikt

hitelkártyával nem lehet fizetni? szerintem lehet, vagy legalábbis nekem úgy rémlik, mintha lehetne...(legalábbis mintha már láttam, volna embert fizetni citibankos visa arany hitelkártyával..)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#76) #53246592


#53246592
törölt tag

Mult heten voltam Magyarorszagon. Kisse szokatlan volt hogy jelentösebb mennyisegu keszpenzt kell tartanom magamnal. Mint ahogy az is nagyon szokatlan volt hogy ha megis kartyaval fizettem, akkor az több idöbe kerult mintha keszpenzzel fizetnek...

tkazmer: miert ne lehetne? en is visa-val fizetgettem itt-ott mult heten, a debit kartyam nem hasznalhato Mo-n :)

(#77) tkazmer válasza #53246592 (#76) üzenetére


tkazmer
addikt

erre válaszoltam csak

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#78) Motyi


Motyi
senior tag

Akkor leírok pár dolgot amit érdemes tudni erről a témáról:
POS terminal:
Az elfogadás sebessége elsősorban a kapcsolat típusán múlik, ezért ha lassú akkor a boltot kell szidni amiért pl. analóg vonalat használ, esetleg több POS tartozik egy vonalhoz.
A POS terminál költségei bankonként változóak.A bank ahol én dolgozom speciál nem kér semmit a POS kihelyezésért.2 költség van ami a boltot terheli.
1. Felügyeleti díj.Ez nálunk 2000Ft/hó asztali terminálnál és 5.000 Ft/hó mobil terminál esetén.
2. Kereskedői jutalék: 2,5%
Persze ahány bank annyi féle díjazás, de azt tudni kell hogy ezek nem betonba öntött árak, az ügyfél "nagyságától" függően egyedileg is változhatnak.Ezért mondjuk a SPAR/INTERSPAR/KAISER cégcsoport alacsonyabb díjakat fizet egy tranzakció után mint a sarki közért.
A másik fontos dolog hogy a kereskedői jutalék 2 részből áll.
Az egyik az a kártyatársaság jutaléka ami a VISA és a MasterCard esetében egységesen 1,4%-a a tranzakció összegének, a másik e fölötti rész pedig a bank jutaléka, esetünkben 1,1% (1,4+1,1=2,5).
De hogy ne legyen olyan egyszerű itt még az elfogadás módja is számít.
Vegyünk egy példát:
OTP-s Visa kártyával vásárolunk egy boltban ahol OTP-s POS terminál van.Itt mivel nem a VISA kártyatársaságon fut keresztül a tranzakció hanem az OTP-n "belül" marad(OTP-s kártya,OTP-s POS,OTP engedélyez) az egész kereskedői jutalékot az OTP teszi zsebre.
Abban az esetben ha a POS üzemeltetője és a kártya kibocsátója nem egyezik akkor már belép a kártyatársaság is és osztoznak a fennt már leírt módon.
Magyarországon mellesleg nem kettő hanem min. 4 bank foglalkozik POS és eCommerce üzemeltetéssel: OTP,K&H,IEB,CIB

A lényeg hogy a POS és eCommerce üzemeltetés óriási profitot jelent a bankoknak és a viszonylag magas boltra háruló költségek ellenére is évről évre bővül az elfogadóhelyek száma.Amíg ez nem változik addig nem igazán várható a kereskedői jutalék csökkentése.

Minden a témával kapcsolatos kérdeésre szívesen válaszolok ha van valakinek kérdése. :)

Ui.: az OTP-t csak úgy felhoztam példának, nem ott dolgozok(bár régen dolgoztam) és nem ott van a LAFO-m. Saját véleményem szerint az OTP... inkább nem írom le, ez nem az a topic.

:)

(#79) Motyi válasza tabletta (#72) üzenetére


Motyi
senior tag

"Ami a sebességet illeti, szintén két rendszer működik. Az egyik megnézi, hogy van-e fedezet és csak utána hagyja jóvá a tranzakciót, a mási ellenőrzés nélkül teszi. Később aztán, ha nincs fedezet, gondolom egyezkedik a bolt, bank, ügyfél. Ebből adódóan a sebesség is különböző."

Itt van egy kis fogalomzavar.
Amiről te írsz az az on-line és off-line tranzakció.

On-line(Elektronikus engedélykérés):
On-line-nak nevezzük a tranzakciót akkor, ha a tranzakció adatai elektronikus üzenet formájában kerülnek a kibocsátó bankhoz engedélyezésre, és ugyanígy elektronikusan kapja meg a választ az elfogadóhely. Ebben az esetben az engedélyezés teljesen automatikus( az autorizáció során ellenőrzésre kerül:a kártya érvényessége, megfelelő fedezet áll-e rendelkezésre, a kártyához tartozó limit megenged-e ekkora összegű tranzakciót, a számla nincs-e korlátozva). A tranzakció adatai bekerülhetnek a rendszerbe a kártya lehúzásával (a kártya adatai a mágnescsíkról kerülnek leolvasásra), vagy ún. kézi bevitellel. Ez utóbbi esetben a kártyának nem kell fizikailag jelen lennie a tranzakciónál. (pl. internetes vásárlás esetén a kártyabirtokos maga gépeli be az adatokat a rendszerbe)

Off-Line:
Off-line tranzakció történhet imprinterer, off-line üzemmódban működő POS-en, off-line internetes vásárlás során, de kizárólag dombornyomott kártyával.
Az off-line tranzakciók nem kerülnek engedélyezésre, így nincs fedezet-, limit-, érvényesség vizsgálat, stb. Ez azt jelenti, hogy függetlenül a kártyafedezeti számlán elhelyezett összegtől, a kártyán beállított napi limittől, bármekkora összeggel megterhelhetik a számlát (akár mínuszba is mehet).
Ezért is jelentenek a dombornyomott kártyák nagyobb kockázatot mind a kártyabirtokosnak, mind pedig a kibocsátó banknak.
Fontos tudni hogy off-line elfogadóhely magyarországon ritka mint a fehér holló és külföldön sem olyan gyakori már.

"Később aztán, ha nincs fedezet, gondolom egyezkedik a bolt, bank, ügyfél"

Nem.A bank nem egyezkedik, ha kell akár 20 millával is minuszba vágjuk az ügyfél számláját.Az off-line vásárláskor az ügyfél a boltban aláír egy papírt amiben vállalja hogy a számláján rendelkezésre áll a fedezet.

(#80) greeneye166


greeneye166
aktív tag

Volt "szerencsém" pénztárban dolgozni, így pár dolgot bátorkodok írni.

A kártyás fizetés egy közepes sebességű terminálnál a napi vevőforgalmat, összegeket, komplikációkat figyelembe véve egyenlő sebességű, vagy gyorsabb mint a KP.
A kártyás fizetés jó a vevőnek, de az áruháznak is. Ezen lehet filózni, de ettől még így van.

A KP-nek az az illúziója, hogy az összeg közlésétől számítva folyamatos mahinálás zajlik:
..vevő előkeresi a pénzt
..odaadja
..kaszás beüti a kapott összeget
..kassza nyílik
..összekotorja a visszajárót
..visszaad
..blokkot ad

Kártya:
..vevő kártyát adja
..összeg a terminálba
..Pin + Zöld
..tikk-takk - ezt az időt látjuk mi tökölődésnek, pedig nem hosszabb, csak várunk!!!
..aláírás
..kártya, blokk vissza

Biztonság:
A gondom a kártyámmal, hogy a bank szerint kérnie kell a pinkódot, viszont a legtöbb helyen nem kérik. Ez bosszantó. Az aláírást lehet hamisítani!!!
A másik gondom, hogy ma már lehet mindenféle mintával kérni a kártyát :DDD , de szerintem a fénykép sokkal értelmesebb lépés lenne (már vannak ilyenek, csak kevés)

Más:
..tudtommal a terminál kihelyezése ingyenes és csak a százalék az amit a kereskedő fizet.
..a legtöbb vevő örül, ha nem kell pinkódot beütni. De akkor hol a biztonság, mert személyit csak bizonyos összeghatár felett kell kérni, banki engedélyt pedig csak többszázezres tranzakciónál.
..elkeserítő az American Express kártyák növekvő száma!!! Amikor a munkámat kezdtem még nem tudtam mi az és nem értettem, hogy lepukkant embereknél mit keres ilyen flancos kinézetű kártya + honnan van ennyi pénzük. Kiderült, hogy boldog boldogtalan kaphat ma már ilyet és a hitel nyújtotta "ingyenpénz" szépen csődbe viszi az ország kisembereit...de ez már tényleg egy külön történet...

> kiregisztrálva, ne küldj privátot <

(#81) Ferdzsoo válasza greeneye166 (#80) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Érdekes nekem az a feltönő vevőként hogy ha bankkártyás van előttem sokkal lassabb minden.

Nézzük kicsit objektívebben az általad felsoroltakat:

Vevőnek a kártyát is elő kell keresni
Ugyanúgy odaadni mint ahogy a készpénznél feltüntetted,
kassza a bankkártyánál is nyílik nem csak a készpénznél,
míg a drága vevő kitalálja és beüti a pinkódját addig egy átlag pénztáros 3x összekotorja a visszajárót, a tik-tak ideje teljesen pluszban telik el a kártyás fizetésnél,
visszaadja a visszajárót, a bankkártyánál írogat, plusz ott is visszaadja

Tehát pontosan az a 25-30 másodpercnyi tiktak telik el feleslegesen amennyi idő alatt az egész KP-s fizetést el lehet intézni mégegyszer... :DDD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#82) greeneye166 válasza Ferdzsoo (#81) üzenetére


greeneye166
aktív tag

Egy rendszert nem lehet megítélni az alapján ahogy kishazánkba működik.
Életem leggyorsabb kártyás vásárlása egy francia hegyi üdülőtelepen zajlott a nagy semmi közepén.

A rendszer jó, csak nálunk nem működik renedesen.

...a kasszát azzal a lendülettel, ahogy kinyílt már csapod is vissza. Ez 0,3346 sec. Nem a lecsukás idő, hanem a kotorászás.
...egy kártyát elővenni nem annyi idő mint a pénzt.
...az a drága vevő, aki a pinkóddal vacakol, az a pénzzel is.
...a napi egészet kell figyelembe venni, mint már írtam és azt csak az tudja aki a kasszában ül és nem a vevő. Ez alapján pedig a kártya nem lassabb, mint a KP (nem "morzés" faluterminálról beszélek)

Ennyit szólnék hozzá és ezt is csak mert nekem címezted a hozzászólásod.

ui: én az utalványokat törölném el a föld színéről. Azzal szinte mindig van valami töketlenkedés.

A kártyás fizetés jó a vevőnek, de az áruháznak is. Ezen lehet filózni, de ettől még így van.

> kiregisztrálva, ne küldj privátot <

(#83) Ferdzsoo válasza greeneye166 (#82) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Sajnálom ön nem nyert.... :C
Nem értek egyet, legalább egy percel lassabb a kártyás fizetés minden esetben...
Ettől még a véleményedet tiszteletben tartom...! :)

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#84) Wolverine válasza Ferdzsoo (#83) üzenetére


Wolverine
félisten

A legtöbb tökölődést két dolog okozza:

a) probléma van a kártyával vagy a terminállal
b) probléma van a vevővel (lassú, kétbalkezes, az előző kettő kombinációja)

Amúgy én simán fizetek akár 500 Ft-ot is kártyával (mert ez lehetséges, de levenni nem tudok ennyit ATM-nél), és eddig egyetlen helyen problémáztak ilyesmi miatt, de az 6 éve történt...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#85) stichus


stichus
tag

és ha lassabb??? ráérünk

(#86) tabletta válasza Motyi (#74) üzenetére


tabletta
tag

Inkább semmi..

(#87) erdoke


erdoke
titán

A héten Csehországban és Szlovákiában voltam, és a helyzet talán még rosszabb. Több kisebb étteremben és szállodákban sem tudtam kártyával fizetni.

A legjobb aláírás a héten

(#88) lesaux válasza Ferdzsoo (#83) üzenetére


lesaux
veterán

Nem értek egyet, legalább egy percel lassabb a kártyás fizetés minden esetben...
Wow! Nálam nem is tart egy percig, mert nem kér PIN kódot.

(#89) tkazmer válasza lesaux (#88) üzenetére


tkazmer
addikt

a pines sem szokott egy percig tartani nekem...
az viszont érdekesség, hogy az otp külföldre gyorsabban elküldi nekem az sms-t kártyás tranzakcióról, mint belföldre:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#90) Tüzi

Mindezt úgy, hogy:
"a magyar bankrendszer nemzetközi összehasonlításban is magas, sokak szerint rendkívül magas jövedelmezőséget ért el." A megtérülési mutatók a tőkére vetítve az EU átlagának kétszeresét (!) érik el. Adózás után."

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#91) cocka válasza Ferdzsoo (#83) üzenetére


cocka
veterán

Ez nem igaz. A Plusban pl. K&H-s terminálok vannak, állítólag gyors netkapcsolat van a bolt és bank közt, nem gagyi betárcsázós szar kapcsolat, mint ahogy az a legtöbb OTP-s terminál esetében fennáll.

A fizetés nálam ma kb. 10 másodpercig tartott. Kártyát odaadtam, pénztáros lehúzta, visszaadta, a következő pillanatban adta a bizonylatot, aláírtam és csá.

Na most ugyanez gagyi OTP-s kapcsolat esetén: Kártyát odaadom, pénztáros lehúzza, zöld gombbal OK-znom kell az összeget, legalább fél percet várni míg kinyomtatja a terminál a bizonylatot, azt aláírni és úgy csá. Ez viszont 1 percig szokott tartani. És sajnos ebből van a több. :U

(#92) cocka válasza Wolverine (#84) üzenetére


cocka
veterán

Ritkábban van probléma a kártyával. Sokkal több probléma van a bank és a bolt közti terminálon keresztüli kapcsolatfelvétel sebességével. És ez a komolyabb baj. Ezt leszámítva összvissz 10 másodperc egy kártyás fizetés, már ahol van normális kapcsolat a bank és a bolt közt.

(#93) lapa


lapa
veterán

ööö én éppen ott tartok, hogy le akarok állni a bankkártyás fizetéssel. nehogymár azon csámcsogjon a sok ügybuzgó kapitalista mikor melyik kínai termékre szottyant kedvem. még akkor se ha a nevem kitakarja egy gép. egyelőre legalábbis.

persze ilyen csak a mesében van és a fekete helikopterek se léteznek.

az viszont jogos felvetés, hogy van-e és milyen kapcsolat a bankkártya kereskedők általi nemakarása és a bevételek adómegkerülés céljából történő csendes letagadása között.

(#94) cocka válasza lapa (#93) üzenetére


cocka
veterán

Na készpénz.

A mai nap folyamán szükségem volt készpénzre nagy címletre, amit majd a közeljövőben szeretnék elkölteni, de addig olyasmire kellett a pénz, amit nem lehetett kártyával kifizetni.

Első hely: élelmiszer bolt (nem sarki vegyes :) ) Ők nem tudnak adni. (hazudtak, mindegy hagytam a fenébe)

Második hely: vonaljegyeket árusító jegypénztár, venném a 10 db-os gyűjtőt, ebből ő nem tud visszaadni (bazzeg)

Harmadik hely: Rossmann, vettem egy 120 Ft-os szappant. Nőci kezdi a szöveget. Mondom na nee, itt is. Aztán mivel mást nem tudott tenni, kiperkálta a lét, de ez azért felháborító!

Akkor is kötelesek lennének visszajárót perkálni, ha húszezresből egy doboz gyufát akarok venni.

Na többek közt ezért szeretem jobban a kártyás fizetést. Mert ott akkor sem intenek be, ha 30 ezer Ft van a számlán. :DD Azonkívül nem kerekítgetnek feleslegesen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.