Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) eddie303


eddie303
őstag

Ez tanulsagos, itt latszik meg, hogy mit er a BogoMIPS :) Viszont a Linuxot illene nagy betuvel irni :)

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#2) GD


GD
őstag

hehe, a p4-es minősítésen jót röhögtem...
anno egy p3-as meglepő gyors futására (igaz xp alatt) én is rácsodálkoztam

tehát, az intel utoljára áttörést a p3-nál csinált...vicces..

(#3) b0rZ válasza GD (#2) üzenetére


b0rZ
aktív tag

megis ok a piacvezetok :)

(#4) bambano válasza b0rZ (#3) üzenetére


bambano
titán

egy két procis tualatin@1266-os gép picivel gyorsabban rippelt dvd-t, mint a 3200-as marketing számozású amd64. csak az amd64-emet eladtam rég, most nincs ilyenem, hogy megmérjem. Én nagyon elégedetlen voltam az amd64-emmel.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) Incognito válasza bambano (#4) üzenetére


Incognito
senior tag

Én is rendelkeztem ilyen Tualatin procival. Hibátlan volt. :R

(#6) azbest


azbest
félisten

''Adott egy tetszőleges pontosságú zsebszámológép program, a bc és ezen 10 ezer jegy pontossággal kiszámolom az Euler féle számot, az e-t.''

Buta kérdés: vajon több magot is használ a progi? Csak a korrekt összehasonlítás miatt... pl ha kettő fut belőle egyszerre akkor is ugyanolyan gyorsan végez kétmagosokon?
(a szervereknél talán lényegesebb erre is figyelni, mert azok általában nem egy feladattal foglakoznak egyszerre)

Súlyozásnál úgy számoltad át mintha ugyanolyan órajelen mennének? (azaz melyik hatékonyabb egy egységnyi órajel alatt)

[Szerkesztve]

(#7) bambano válasza azbest (#6) üzenetére


bambano
titán

A bc biztosan csak egy magot és egy ht szálat használ, se nem smp se nem ht képes. Ezeréves régimódi jó kis progi.
Ha kettőt futtatsz belőle egyszerre egy két procis, 2x1 magos gépen, akkor szétütemezi a két bc-t egy-egy procira és lefut. Kétmagoson szerintem ugyanez a helyzet.

Pl. az opteron 2.4 GHz-es, ezért a futásidejét megszoroztam 2.4-gyel, hogy a korrigált idő annyi legyen, mintha 1GHz-en járt volna az adott proci. Lásd via esther, 1GHz-es proc, mindkét ideje ugyanannyi. Vagy némelyik p3-as.

Lesz még sok teszt, szerverre jobban jellemző végeredménnyel.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) azbest válasza bambano (#7) üzenetére


azbest
félisten

Aha ilyesmire gondoltam én is ... :R
Tehát most az azonos órajelen egy magra jutó teljesítmény ami a korrigált grafikonról leolvasható :)

Hogyan kell indítani bc-t hogy a tesztet reprodukálhassuk (más rendszeren) ?

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#9) bambano válasza azbest (#8) üzenetére


bambano
titán

echo -e ''scale=10000\n e(1)''| /usr/bin/time bc -l

ehhez fent kell lennie a time csomagnak is, hogy ne a shell beépített time parancsa fusson.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10) kekegsm válasza GD (#2) üzenetére


kekegsm
őstag

Ha jol tudom, bar lehet hogy tevedek, de a Core-Core2 csaladoknal a P3-hoz nyultak vissza, nem a P4-et hasznaltak. Persze biztos atjott par dolog abbol is, de az elv az P3, csak mai kontosben.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#11) Grizzly79


Grizzly79
tag

Érdemes lenne egy III. rész is. Megnézni mit teljesítenek a korszerű vasak. Érdekelne?

/Védjük a fákat! Együnk hódot!/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.