Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#62) luciferc válasza Crystalheart (#61) üzenetére


luciferc
őstag

Amit az elején írtál, az a tanárt minősíti. A fizika bizony igenis fontos, csak jól kell tanítani.

De személy szerint az irodalmat és történelmet sokkal előrébb helyeztem a sorban, hiszen mégiscsak annak tudása tesz részben kultúremberré.
Ezt azért árnyalnám, hogy látszólag ez tesz kultúremberré. Ugyanis kultúremberré szerintem az emberi kultúra ismerete tesz, aminek szerves része a tudománytörténet is, illetve legalább a hétköznapi jelenségek megértése, hiszen a megértés, hogy nem csak úgy vagyunk bele a világba, az emberi kultúra egyik legfontosabb része, szerintem. Ki is a kúltúremberebb akkor? A történelem, vagy a fizika tanár?

Amúgy érdemes elgondolkodni azon, hogy ha a fizika, kémia vagy matek tanárodnak azt mondják, hogy meg kell tartania egy töriórát, akkor fog 2-3-4 könyvet, elolvassa és még az is könnyen elképzelhető, hogy értelmesebben, az összefüggésekre jobban rávilágítva el tudja mondani órán (persze egy jó tanárról van szó). Ezzel szemben ha egy kiváló történelem vagy magyar tanárnak azt mondod, hogy kellene egy órát tartania matekból vagy fizikából, de nem csak felolvasni a könyvet, hanem elmagyarázni a dolgot, akkor... Ugye nem kell részleteznem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.