Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Remélem a helyesírással nemlesz gond. Várom a válszokat :)

(#2) Ramius válasza Hujikolp (#1) üzenetére


Ramius
őstag

az elején:
kicseréltem benne az elemt
:)

és miaz a sok kupi? :DDD ;]

mod2: végefelé: műaníag

[Szerkesztve]

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#3) Hujikolp válasza Ramius (#2) üzenetére


Hujikolp
őstag

köszi!
Mostmár semmi, a tábor elött elkelett pakolnom. Hatalmas kupi volt itt, minden amit eltudsz gondolni egy asztalon. A legtöbb az elektronikai alkatrész volt. De mostmár szép rend van itt. :)

ez az ipszilon és a hosszú íííí, túl közel vannak egymáshoz :P és :R

[Szerkesztve]

(#4) Ramius válasza Hujikolp (#3) üzenetére


Ramius
őstag

de engem nem maga a rumli érdekel, hanem az a két szó egymás mellett, az zavar :DDD
sok kupi...hmm :U

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#5) Hujikolp válasza Ramius (#4) üzenetére


Hujikolp
őstag

:DDD átírom nagy kupira :)) :R

(#6) Ramius


Ramius
őstag

nincs több kérdésem :DDD

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#7) Hujikolp válasza Ramius (#6) üzenetére


Hujikolp
őstag

Akkor az ítélőszék az ítélet meghozataláig visszavonul. :DDD :))

(#8) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Még egy videót betettem: [link]

(#9) Xervo


Xervo
csendes tag

Hali!Müködne Nokia 3510-esen is?Nehéz megcsináli?Mi kell hozzá?Hol lehetne kapni?Mennyibe kerül?Rálehet-e kötni a telefon akksijára? :R :R :R Bocs a sok kérdésért,csak érdekel a téma. :P

(#10) Hujikolp válasza Xervo (#9) üzenetére


Hujikolp
őstag

Biztosan működne. Jó kézügyesség kell hozzá, és sok-sok türelem, + egy jó páka sem árt. Hogy azt a villogó vizét hogy hol lehet kapni, az egy jó kérdés, mert én sem tudom. Megkell nézni különféle piacokon hátha van náluk, vagy telóboltban is érdemes lenne benézned. Ami van nekem, az valószínűleg toll végéből szedte ki az osztálytársam, mert elég csupasz volt. Ezért érdemes lenne egy irka-firka boltba is benéznek (papírbolt) Szerintem pár száz, ha több akkor alkudj ;] biztos lehet valamennyit. az a lényeg h nyitottabb legyen, tehát hozzá lehessen férni a nyákhoz, ne az-az öntött vacak legyen.

Valahogy biztos hozzá lehet kötni, csak nekem már nemvolt annyi türelmem h rákössem hibátlanul. (egy akkut ki is nyírtam, mert nemvolt valmi jó, elvileg a tranzisztor engedte át a kakaót, és az nyirta ki.) Vigyázni kell vele nagyon. Meg az áramkört (telójét) is kinyiffanthatod.
Nyugodtam kérdezz. :) Ha valami nem tiszta szolj.
Jah én az antenna mögé szereltem be, ott találtam neki egy kis zugot.még 1* ugyis szétkell szedni valószínűleg, akkor csinálok még képeket

(#11) Xervo válasza Hujikolp (#10) üzenetére


Xervo
csendes tag

Köszi a segítséget!A telefont nem féltem,nem képvisel túl nagy értéket.Viszont mondhatni semmit sem értek hozzá.Pákám sincs,de azt kérek apámtól meg cin-t vagy mit.Akkor majd körülnézek honnan tudnék ilyen kis ledeket szerezni.Régen voltak ilyen hülyeségek hogy ráragasztod a telefonra és villog ha hívnak,ha egy olyat szétszednék akkor abba ilyesmi elektronika lenne?

(#12) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Mikor lesz új akkum?:U
Mellesleg nem is tudom ki cserélte ki a fehér ledeket;]

Hmm még a DB GT is ott megy a háttérbe

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13) Hujikolp válasza Xervo (#11) üzenetére


Hujikolp
őstag

A páka ha lehet legyen minnél pontosabb, hegyesebb, így vékony helyeken is tudsz forrasztani, pontosabb lesz. Elektronikai boltban szerintem biztos kapsz SMD LED-eket. Ezek egyenírányúak, tehát egyféleképpen műxik. A különböző színűeknek különböző nyitófeszültsége van, ez is fontos. pl én emiatt nemtudtam a piros smd ledem berakni simán, hanem kelett egy másik.. én zöldet meg pirosat azért használzam, mert a gomboknál is olyan a szín, de ha akarsz, akkor használhatsz mást is.

A villógónál meg arra kell figyelni, h forrasztható legyen, és legyen saját telepe. Ha nincsen saját áramellátása, akkor amit kivezetnél ledet, nembiztos, hogy megtudja hajtani az az áram, ami ott keletkezik. Mert vannak olyanok, h öntapadós kis vackoc, és akkor rakd rá kívülröl. Ezek nem jók, meg álltalában öntöttek. Jah és majd vigyázz a nyomtatott áramkör vezetékezésével, pl ne legyen zárlat, csak ott kapard le a lakkréteet ahol kell stb...

(#12) Winner_hun: Akkor lesz új akkud, ha veszel egyet abból a pénzből, amivel nekem jössz :P

[Szerkesztve]

(#14) Winner_hun válasza Hujikolp (#13) üzenetére


Winner_hun
félisten

Vajon miért számítottam erre a válaszra?:((:DDD

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15) Hujikolp válasza Winner_hun (#14) üzenetére


Hujikolp
őstag

Mert ez a kézenfekvő :O
node nemkell szétoffolni :U

[Szerkesztve]

(#16) Xervo válasza Hujikolp (#13) üzenetére


Xervo
csendes tag

Akkor lessz mit barkácsolni :DDD Majd írok ha lessz valami.A páka viszont ilyen ovális végü.Egy talán réz drót van belehajlítva,elég régi darab.Lehet túl nagyméretü.

(#17) Hujikolp válasza Xervo (#16) üzenetére


Hujikolp
őstag

hát azzal tuti nemfogsz smd-t forrasztani :S Valamelyik haverodnak nincsen?

(#18) Xervo válasza Hujikolp (#17) üzenetére


Xervo
csendes tag

Nemtom nemhiszem,de valahogy megoldom.Apám ért nagyjából az ilyesmihez,lehet van már neki is valami,csak nem tudok róla.Amúgy lehet még valami átalakítani az ilyen telefonokon?Világításon kivül?

(#19) Hujikolp válasza Xervo (#18) üzenetére


Hujikolp
őstag

hát nemtudom, ennek inkább utána kell nézni. Én csak ezt csináltam, azért féltem a telefonom, lévén csak ez az egy van nekem. Venni meg másikat minek. Amit én most csináltam azt meg bele építettem, tehát alapból nincsen ilyen benne.

(#20) Xervo válasza Hujikolp (#19) üzenetére


Xervo
csendes tag

Nekem sincs másik.De annyira nem féltem.Pénzt meg sokat nem költenék rá,szóval ha nem találok megfelelő pákát megvan lőve az egész,csak azért csinálnám hogy csináljak valamit.Régen olvastam hogy lehet rá valami szoftvert tölteni és akkor kiírja a hőmérsékletet ilyenek,de ahhoz szervízkábelt kéne csinálnom,abból is csak nyomtatóportosat lehet.Enyire elszánt nem vagyok.Azért megpróbálkozok majd vele.

(#21) Zewa válasza Hujikolp (#1) üzenetére


Zewa
senior tag

Ez Rohadt jo! Tettszik! Ügyes vagy :P Kicsit sufni deh laza :) Lehet hogy én is megprobálom épp van elöttem egy 3410-es fölösbe :D SMD ledet meg jobb eletro boltban lehet kapni max rendelésre.
Mod.: Kicsit még ''éleznem'' kell magamat a feladatra.

Xervo: valakitől csak tutsz kölcsön kérni, Weller páka viszonylag ''sűrű'' és sztem jo is vele dolgozni. (nekem is ien van, csak kell hozzá egy trafo) :R

[Szerkesztve]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#22) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

EZ LOL.!
Grat a cikkhez, a munkához, a vidikhez, az ötlethez. :R
Nagyon kreatív.
Egyébként csodálkozok hogy a mobiltelefongyártóknak még nem jutott eszükbe egy ilyen kis mütyür gyárilag beépítése....
Szerintem rengeteget kaszálnának vele.
Sok hülye mind ezt venné... ;] :DDD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#23) commanDOS


commanDOS
senior tag

Az ötlet jó, a kivitelezés ügyes, de az egész olyan, mint v.mi kínai bazáros bóvli :DDD
Véleményem szerint kissé giccses meg ízléstelen, bár nem vagyunk egyformák, de mint mondtam maga az ötlet jó, és elismerésem, h bele mertél fogni, és még sikerült is :)

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#24) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Köszönöm :B :R Bátraké a szerencse! Meg mért ne? Már úgy is régen szedtem szét a telómat :DDD

[Szerkesztve]

(#25) peba0706


peba0706
csendes tag

A jó öreg 3410, aminek a billentyűi több fényt árasztanak mint a kijelző: D emlékszem régen annyit wapoztam vele hogy háromszor átfordult a percszámláló :D

Amúgy kicsit olyan police feelingje van, de nekem is tetszik! Meg kék ledekkel van vértezve, ha jól láttam. Grat!

(#26) Hujikolp válasza peba0706 (#25) üzenetére


Hujikolp
őstag

:R. Az csak azért áraszt többet, mert a kék ledek erősebbek :D. bazz, 3 órát :Y nemmerült le az aksid? mekkora volt utána számlád?




Még egy kép felkerült, most működés közben is lehet látni.

(#27) peba0706


peba0706
csendes tag

Neeem. Az úgy volt, hogy amikor bejött a Pannonnál az 500-as wap valamikor pár évvel ezelőtt. Havi átalánydíjért annyit nyomhattad a wapot CSD/GPRS-en, amennyi a csövön kifért. És mivel a 3410 egy buta telefon, a wap meg csak adattal ment rajta, a tárcsázott szám percei is bekerültek az összes hívásidő közé. Nem a telefonálás, hanem a wap hívások dobták meg a számlálót olyannyira, hogy a sok kilences után előlről kezdte számolni a perceket :D Amúgy meg töltőről is lehet wapozni, szal a wapchat meg ilyesmik (emlékszem ValZol chat volt a kedvencem) elég jól vonzottak. Gyak. online volt a teló egész nap.
És nem lettem rákos :DDD

(#28) Gonosz15 válasza peba0706 (#27) üzenetére


Gonosz15
aktív tag

Hm.. ez ismerős! :)
Vizslancson meg mobilfórumon te nem voltál, véletlenül? :)

Amúgy, én még ma is használom a Pannonál a 400-as wapot, emg a kiskapuit, de csak telón.. :)
Tudom az 500-as wap az más, meg aztán drágább is lett (2000 Ft/hó).
A 400-at én azért szeretem mert olcsó, és ki lehet játszani még a mai napig is a kiskapuit.. :))

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#29) Hujikolp válasza Gonosz15 (#28) üzenetére


Hujikolp
őstag

ejnye-bejnye! kiskapuk? jöhet priviben :DDD :R

(#30) Lasi válasza Hujikolp (#29) üzenetére


Lasi
tag

Csak óvatosan a kiskapukkal, nehogy becsípd az újjad :DDD

Nem hiába véletlen! - http://lasi.atw.hu/

(#31) Lasi válasza Hujikolp (#24) üzenetére


Lasi
tag

A telcsi jó lett és ha jól gondolom, előtérbe helyezted a praktikusságot. Hiszen lehet, hogy ez a villogás nem kölcsönöz komolyságot a telcsinek, de legalább időben jelez. ;)

Nem hiába véletlen! - http://lasi.atw.hu/

(#32) Hujikolp válasza Lasi (#31) üzenetére


Hujikolp
őstag

:R és ha órán valaki csörgetni akar, akkor lehet gonoszkodni ;]

(#33) -NOKIA- válasza Hujikolp (#32) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.