Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ollie


ollie
MODERÁTOR

Nagyon jó cikk, gratulálok!

***

(#2) Eperfa


Eperfa
tag

ez igen, szép munka :) :R
ha ott álltam volna melletted, az első perctől mondtam volna h esélytelen :DDD

(#3) Yushchenko


Yushchenko
őstag

LOL nagyon profi :R

(#4) bnorci71


bnorci71
addikt

Ez nagyon kemény :)
Na innentől kezdve a spricni elfelejtve.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#5) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Jó kis írás, érdekes.
Esetleg a dolgokat lehetett volna a nevén is nevezni (polarizátor, stb..)
De ettől függetlenül is jó!!

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#6) moma


moma
őstag

Szuper írás, megérte a melót! :C
Érdekes kérdés, hogy vajon a szervízben nem ugyanezt csinálták volna e vele panelcsere címszó alatt :DDD ;]

we all deserve a bit of luck.

(#7) Yaye válasza bnorci71 (#4) üzenetére


Yaye
őstag

A spricnit nem kell elfelejteni, én is azzal pucolom le a notim ha már a porolás nem segít, csak épp a papírra kell spriccelni mértékkel, nem a kijelzőre :)

többiek: köszi :B

Racecam: A középső fóliákra gondolsz? Tudta az ördög hogy polarizátornak hívják :P Amúgy mitől épp ''polarizátor''? Nekem úgy tűnt hogy a fő célja a fény durva eltérítése. (a képen látszik is hogy a fólia ''mögött'' az a papírtekercs látszódik, ami annyira máshol van hogy nem is fért a képre) Vagy a polarizálás csak amolyan mellékhatás?

[Szerkesztve]

(#8) csapos2 válasza Yaye (#7) üzenetére


csapos2
addikt

Üdv!

Egész véletlen nincs egy kimaradt polárfóliád? :)

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#9) joghurt válasza Yaye (#7) üzenetére


joghurt
addikt

Azt a ''kisteherautók hátsó ablakán levő lapos lencsét'' pedig Fresnel lencsének [link] hívják, de a monitorokon nem az van. Sőt, szerintem még csak nem is polarizátorok ezek a rücskösök (az magában a TFT panelben van benne), hanem egyszerűen prizmák.

Az íráshoz :R, sok ilyen szakmai, de mégsem száraz betűtenger kellene ide.

A tej élet, erő, egészség.

(#10) joghurt


joghurt
addikt

Az első kép desktopján szereplő AutoCAD-ről és ArchiCAD 9-ről feltételezzük, hogy tök jogtiszták... ;]

A tej élet, erő, egészség.

(#11) csapos2 válasza joghurt (#9) üzenetére


csapos2
addikt

A polarizátor az egy fólia, és rajta van az LCD-n, nem benne. [link] leszedve így néz ki. ;)

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#12) cyanide

Nagyon szép cikk, különösen tetszik a stilus, a szerelés legizgalmasabb pontjait teljesen át tudtam élni :B nagyon izgultam, hogy sikerüljön a forradalmi boncolás.

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#13) Racecam válasza Yaye (#7) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

A TFTpanel előtt és mögött található egy polarizátor , ami a fényt csak egyetlen irányban engedi terjedni. Ha a folyadékkristályok nem ''csavarják el'' az áteresztett fényt, amelyik a hátsó polarizátor fólián keresztül érkezik, akkor az beleütközik az első 90°-al elforgatott polarizátor fóliába, így nem jut át semmi fény.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#14) joghurt válasza csapos2 (#11) üzenetére


joghurt
addikt

Ugyanarról beszélünk. Szóval az LCD panel része, ellentétben a prizmás műanyag lapokkal.

Szerinted kisebb koromban nem szedtem szét elég folyadékkristályos kijelzőt (számológép, óra)? :DDD

A tej élet, erő, egészség.

(#15) bnorci71 válasza Yaye (#7) üzenetére


bnorci71
addikt

az elfelejtést pont így gondoltam. A papírra :) nem úgy mint eddig a papírra :(
Ja és akkor ez egy 60 ehuf-os javítás volt :)

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#16) Racecam válasza joghurt (#14) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Nem része.

[kép]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#17) DarkByte


DarkByte
addikt

Gratula! Nagyon tetszik az írás. :C Sok jó kép és az írás is hangulatos; le a kalappal. :R

(#18) fLeSs


fLeSs
nagyúr

[link]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#19) BloodRay


BloodRay
veterán

Mentve. Vészhelyzetre félretéve. :R
Gracca ez az írás nagyon jó ötlet volt! Lehetne még pár hasonló stílusú. (->Mit is rejtenek az 50-60k-s szervizdíjak?)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#20) eddie303


eddie303
őstag

Ezt a leirast ezelott ket hettel kellett volna csinald, s akkor valoszinuleg nem sikerult volna szetcseszni az enyemet (vegulis csak a hidegkatodcso tort el). Nekem szesz folyt bele szerintem, vagy az eso...

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#21) ktg3


ktg3
őstag

ez nagyon kemény....
jujj átéltem az érzést amikor csak úgy suhogott le az a réteg
megállta az idő és néze-nézed lassított felvételben ahogy csak esik-esik le karcolva
szét magát és folyamatosan romlik az esélyed a projecttel kapcsolatban-
és a végén leesik és teljes összeomlás-és már majdnem feladod
dühből elkezded csinálni h ha már eddig megcsináltam azért is összerakom max nem működik--összerakod láss csodát és működik :R :R :R

tanúlságos írás :B

(#22) Csapi007


Csapi007
veterán

:C

"Csak úgy mondom"

(#23) Biaggio


Biaggio
őstag

csak annyit tudok mondani: grat :C

(én nem mertem volna szétszedni ennyire...)

(#24) S.Feri


S.Feri
őstag

Bátor vagy, és ügyes. Le a kalappal előtted. Én is azt mondtam volna, hogy ez tuti csere. :R

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#25) lapa


lapa
veterán

respekt, jól megbüntetted. a stílus pedig hab a tortán :)

(#26) lapa


lapa
veterán

lemaradtam... a bill-nek mi baja lett? esztétikailag vagy funkcionálisan is elhullott?

(#27) eddie303


eddie303
őstag

Egyebbkent a FuSi szerviz nalunk nagyon dragas, egy meglocsolt Amilo Pronak a billentyuzetet es ket 2 euros kijelzotartozekot 230 euroert akartak volna kicserelni, ebbol 32 euro volt a billentyuzet, 4 euro a ket vacak, felszamoltak 10 ora munkadijat. El vannak szallva...

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#28) Yaye válasza joghurt (#9) üzenetére


Yaye
őstag

Fresnel vs ''prizmás fólia'':
Az elvük szerintem hasonló lehet, csak az előbbi körkörös, utóbbi totál lineáris.

''Tételezzük fel...'':
Azok csak ikonok ;] Amúgy nyugodtan tételezd fel. Az archicad pl asszem tök tiszta oktatási verzió, a másikat nem tudom, de nem én voltam :P

Racecam: Hogy része vagy nem része a polarizátor a panelnak, az nézőpont kérdése. Leszedni biztos nem lehet róla :P És nem is működne nélküle a panel, szóval szerintem mondhatjuk, hogy része.

Lapa:
A tasztatura is kapott a ''tisztításból''. Bekapcsolás közben össze-vissza pityegett, maguktól ugráltak elő az ablakok meg menük, szerkesztéskor csak úgy zúdult a sok ííííííí betű, meg ilyenek. Sajnos a tasztatúrapanel nem volt szétszedhető (100 gombot kellett volna épségben lepattintgatni, majd 100 kis filigrán műanyag X-mechanikát egyetlen törés nélkül kiszedni, amit sansztalannak ítéltem. És azt még nem is említettem, hogy a gumiharangocskák ragasztva voltak a fóliára. Így csak alaposan ki lett öblögetve tiszta vízben, majd hosszasan szárítgattam, de sok billentyű vagy tök halott maradt, vagy másikkal párban szinkronban működött (tehát mondjuk a ''z'' vagy a ''j'' betű lenyomására is mindig ''zj'' íródott ki. Ekkor kapott egy újabb mosást, de ez már sok volt neki: innentől se kép se hang. Hétfőn még megpróbálom utoljára, de nem fűzök hozzá különösebb reményt. Nem baj, a gombok jól jönnek majd ha a cserebillentyűzet megkopik idővel.

(#29) Lars válasza Yaye (#28) üzenetére


Lars
őstag

Gratulálok az íráshoz, tényleg izgalmas volt.
Amit néhányan írtak, hogy pár kifejezés nem az ami (kis fehér pöcök, prizma ) pont azért lett ilyen jó, mert a ''népnek'' szól :D
A billentyűzet az én asusomhoz kb 8.000 HUF, szóval a 60.000 fényében már nem is olyan durva összeg :D
Szerintem így kell ezt nézni.
Várom a következő akcióírásodat :D
Ja, és mostantól én sem esek neki a tft-nek semmilyen folyadékkal. :R
És mégegyszer :R

(#30) ddekany válasza Racecam (#16) üzenetére


ddekany
veterán

Race, a lényeg, hogy azok a rétegek amiket illető tisztítgatott nagyon nem úgy néznek ki mint az alsó polarizátor réteg. Nagy biztonsággal tudom mondani, hogy egy polarizáló fólia nem torzít ha átnézel rajta, hanem csak sötétít (csak azért nem merem 100%-ra mondani, mert végül is lehet, hogy van másmilyen polarizáló fólia is mint amiről én tudok... az ember soha sem tudhatja, hogy mit nem tud). Meg, mint mások is tudni vélik, a polarizátor réteg (általában?) rá van ragasztva arra az üveg lapra, nem csak úgy oda van téve. Ami ott van a te általat csatolt képeden, az az a sötét üveglapra emlékeztető rész, ami nem játszott különösebb szerepet a cikkben. (És még szokott az elülső polarizátoron lenni egy antiglare réteg is, ami ugyancsak rá van ''ragasztva'' vagy nemtomhogy fel van rá víve... lásd DIY projektor készítés, mert ott néha le szokták nyúzni/áztatni.)

[Szerkesztve]

(#31) Racecam válasza ddekany (#30) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Lehet, hogy feladok majd egy aprót, ahol működésképtelen LCD paneleket keresek alamizsnaként.. :U :D

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#32) csapos2 válasza ddekany (#30) üzenetére


csapos2
addikt

És még szokott az elülső polarizátoron lenni egy antiglare réteg is, ami ugyancsak rá van ''ragasztva'' vagy nemtomhogy fel van rá víve... lásd DIY projektor készítés, mert ott néha le szokták nyúzni/áztatni

Az elülső polarizáló fólián van rajta az az antiglare réteg, ami a tükröződést hivatott meggátolni, tehát a nézett oldal felől, az esetek nagy részében két fólia van. A diy projinál csak az AG fóliát kell leszedni. ( Nem a polarizálót, mint ahogyan én tettem :O )
Igen, a polarizáló fólia ragasztva van, mégpedig egy igencsak különleges rasztóval, a nitróhigító csak meglágyította, körömmel kellett lekaparni.

Racecam: Egy-két ilyen alamizsna panelt átvennék szívesen. :)

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#33) Yaye válasza ddekany (#30) üzenetére


Yaye
őstag

Így van. Tehát tisztázva a kérdést: az első és hátsó polarizátor szűrőrétegek egybe vannak ''gyógyítva'' a TFT panellal, és nem azonosak azokkal az általunk ''prizmásnak'' nevezett fóliákkal, amiket én mosogattam. Utóbbiak a kijelző alsó széle felől érkező fénynek a panelra merőleges irányba való térítését végzik, és a szakszerű magyar elnevezésüket egyelőre homály fedi :)

Lars: kár hogy a nyitott optikájára esett fényképező obiműtétjét anno épp a fényképező halála miatt nem tudtam megörökíteni, no meg akkor még Logout sem volt. De hogy sikerült, arra bizonyítékok ezek a tft-s képek :P (Kár, hogy azóta a fénymérése megpusztult kicsit, azért is ilyen homályosak helyenként ezek is, össze-vissza kellett vacakolni vele... :( )

[Szerkesztve]

(#34) ALI_G


ALI_G
veterán

gratula. ügyes vagy :)

(#35) jocce


jocce
tag

GRatula !

Fantasztikus írás, jó stílus !
Az idei legjobb 5-ben biztos benne van :C

(#36) akasp


akasp
senior tag

nagyon hasznps és jó kis cikk, de hál' istenek még nekem ilyen nem volt és remélem, nem is lesz. :)

(#37) edipqe


edipqe
senior tag

:R
no comment!
:R

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#38) Sh4rKy


Sh4rKy
senior tag

nekem is volt egy vicces esetem a monitorommal még annó, mégpedig az történt, hogy egyszer csak hirtelen elment a kép és búcsút kellett intenem a monitornak...
gondoltam leviszem a házzal szemben lévő számítógépes boltba, hátha megcsinálják nekem... nos levittem és jött a válasz, képcsöves... (ősrégi CRT, bár maga az eset is jó 5 éve történt... =) )
mivel sajnos nem volt elég pénzem és ősök azt mondták hogy akkor már vegyünk egy új monitort (úgyis közeledett karácsony) később ezért nem kértem a javítást... az új monitorra kellett volna még várnom sajnos egy hónapot mert rosszul alakultak a dolgok, ezért felhúztam magamat és mivel szeretek szerelgetni gondoltam megnézem milyen a monitorom belülről...
burkolat le és lám kormot láttam a kapcsoló körül.. no nekemse kellett több előkaptam a multimétert, és lám a kapcsoló volt elrohadva... fogtam kábelek elvág, összeköt, áramkör zár, áramba be, monitor működik... halvány lila fingom nincs hogy mitől szálhatott el a kapcsoló, de a 15ezer forintos képcső csere egy 250Ft-os kapcsoló lett volna... hát mit ne mondjak... mókás volt =)

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#39) Flow


Flow
senior tag

Frankó, élvezetes olvasmány. Külön öröm, hogy megfelelően van illusztrálva. Szintén fusi amilom van. Remélem soha nem kell rákeresnema cikkedre. :D

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#40) Bash


Bash
őstag

Azt meg lehet tudni, hogy a kedves hallgatónő hogyan hálálta meg a boncolást? :)

http://bashtravel.com/

(#41) EQMontoya


EQMontoya
veterán

grat, tényleg jó cikk, jó stilussal :R

Same rules apply!

(#42) PhoenixK válasza Bash (#40) üzenetére


PhoenixK
őstag

Erre én is kíváncsi lennék, szintén illusztrálva... :P

Yaye: A viccet félretéve gratula a cikkhez! Szép teljesítmény! Néha egy kis bátorsággal simán meg lehet spórolni 40-50k-t...

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#43) jodován


jodován
tag

És akkor ötlet, hogy mivel lehet jól letisztítani a képernyő felületét?

sanszos -> van rá esély, hogy ez a szó ne használódjon többé?

(#44) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Elképesztő! Nice job, dude! :)
A cikk stílusa is nagyon jó, gördülékeny, könnyen olvasható, érdekes! :R

Sk8erPeter

(#45) Lenry


Lenry
félisten

nagytisztaságú javítóműtétekre kifejlesztett tisztítómedence tisztítófolyadék-bevezető szelepe

ennél a pontnál sírtam be :C

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#46) Laci_a_Paci


Laci_a_Paci
tag

Tudom h már régi, de tényleg nagyon jó a cikk, és brutálisan hasznos az info, hisz kitudja mikor következik egy ilyen katasztrófa be az én fujitsummal..

(#47) kdavid23


kdavid23
aktív tag

Régi cikk, de nagyon jó!

Dr. Dávid

(#48) DaveHutt


DaveHutt
őstag

Ma este történt velem, hogy túl sok paneltisztítót csapattam rá a monitorra és egy gyönyörű folttal jelezte nekem a FuSi Amilom, hogy talán nem kellett volna baromarcú. :D Életet mentett a cikked, hálás köszönet érte. A fentebbi technikával sikerült eltakarítanom a redvát belőle. Bár én nem dobáltam a lapokat és a TFT-panelt. :D

Köszönöm a tippet. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.