Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lidi


Lidi
aktív tag

Áhhhrrgg! Ez tényleg őrjítő hogy az ember semmit nem tehet. Legalább lehetne fegyvert tartani, akkor a betőrő is elgondolkozna, hogy lehet hogy egy shotgunnal találkozik és bekap egy pár deka ólmot, és talán nem vág bele. De így szinte csak az jöhet ki rosszul az ügyből aki védené a tulajdonát. :W

Nemrég a mi telkünkön is keresztülmentek. Szomszédból jöttek át, leszakították a drótkeritést, majd szétvágták a másikat, és a másik szomszéd felé távoztak. Onnan meg egy fűnyíróval leléptek. Rendőrök meg csak hümmőgtek, nagyon be se akartak jönni kürölnézni...

(#3) EQMontoya válasza Kalandor (#2) üzenetére


EQMontoya
veterán

nem értek hozzá, de kuvaszokról sok gazdaharapós történetet hallottam, ami egy 84 éves néni esetében nem épp a legkedvezőbb. de kizárólag szvsz.

Same rules apply!

(#4) dabadab válasza Lidi (#1) üzenetére


dabadab
titán

''Legalább lehetne fegyvert tartani''

1. De lehet.
2. Talan nem is baj, ha egy nyolcvansok eves neni nem jar toltott puskaval a kezeben.
3. A rendoroket meg elvileg azert tartjuk, hogy ne forduljon elo ilyesmi - eleg nagy baj, hogy nem akarnak/kepesek ennek erdekeben semmi erdemlegeset tenni.

Marad a kutya.

DRM is theft

(#6) elmoraan (r) válasza Kalandor (#5) üzenetére


elmoraan (r)
aktív tag

Én is kutyapárti vagyok, és régen volt is kutya (amíg nagyapám élt), nagyanyám viszont nem a kifejezett kutyás természet... A környéken meg volt olyan eset, hogy két komondor se tudta megvédeni a portát... (a háziak nem voltak otthon) Meg mint írtam, az ominózus ablak olyan helyen van, hogy az udvarban tartózkodó kutya nem tehet semmit, lévén a szomszéd telekre néz... Azt meg el lehet képzelni, hogy mi lenne belőle a kutya gazdájára nézve, ha a saját területen kívül találná megharapni a kutya a ''véletlenül'' arra tévedő bűnöző urat/urakat...
Sajnos az a helyzet, hogy a kutya ma már csak akkor ér valamit, ha a gazda otthon van, és az ugatást hallva kaszával/kapával/railgunnal felszerelkezve megy ki...
Írtam már erről a Kisebbség topikban néhány hete: [link]

"Now all the stars have gone / faded into cracks of dawn"

(#7) bandiras2


bandiras2
senior tag

Néha olvasok kuruc.infot. Ott volt egy cikk erről:
Mint a Veimari köztársaság végnapjaiban, csak tologatták a problémákat, megoldani senki nem akarta. Aztán jött a bajszos a megoldásával...

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.