Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ollie


ollie
MODERÁTOR

Erre sajnos még annyit sem lehet mondani, hogy átvertek a boltban, mert valszeg az eladónak fogalma sincs az egészről, csak számokat lát. :DDD

***

(#2) twollah


twollah
nagyúr

Sajnos az a baj, hogy nincs egyezmenyes jeloles a ventilatoroknal a legszallitas mertekere.
Az egyik gyarto CFMben adja meg a masik kobmeter/oraban.
Az ember meg naivan gondolja, hogy milyen allat halk hutot vett es kesobb eri a csalodas, hogy szinte szart sem er.

(#3) bolondember válasza ollie (#1) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

''én meg vöröseket, szőkéket, barnákat!'' :DDD

@cikkíró: thx, ez az átváltószám jól jöhet sokaknak! :R

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#4) #19617792


#19617792
törölt tag

Köszi a cikket! :)
Tényleg zavaró tud lenni a jellés variálás... :(
De így nem fognak átverni senkit aki olvassa! :)

(#5) venember83 válasza twollah (#2) üzenetére


venember83
nagyúr

engem pl AC sone-os megoldasa idegesit, igazan kepesek lehetnenek ok is dB vagy dB(A)-ban megadni a hangerosseget, mindegy, ez van.

Jo volt a cikk, igy mar tudom pontosan milyen viszonyban all a ket mertekegyseg egymassal.

(#6) twollah válasza venember83 (#5) üzenetére


twollah
nagyúr

Igen az AC megoldasa szinten megteveszto.
Arra is jo lenne vmi atvaltokeplet.

(#7) bolondember válasza twollah (#6) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

szerintem azt nem lehet csak így simán átváltani - vagy csak én emlékszem rosszul, h h a frászba számolják...

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#8) Aprósólyom válasza venember83 (#5) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Örülök, hogy pratikusnak vélitek. Én is rájöttem, hogy ez már nem maradhat anyiban, kell egy fix szám amivel gyorsan átszámolom a két értéket. Majd megpróbálok valamit keresni a sone-ról.

Jevons paradox

(#9) Aprósólyom válasza twollah (#2) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Én úgy tudtam a cfm elterjedtebb. De ennek fényében módosítsam a cikket, mondjuk ''CFM vagy m3/h?''-ra?

Jevons paradox

(#10) (Kolombusz) válasza bolondember (#7) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Elég necces átváltani, nézd meg a wikipedias leirást.

(#11) twollah válasza (Kolombusz) (#10) üzenetére


twollah
nagyúr

Link rola?

(#12) bolondember válasza twollah (#11) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

[link]
mondjuk, nem olvastam most ár újra, de ha jól tévedek, ez a sone-dolog azért aránylag szubjektív, tehát szvsz ezért is nehezebb az átváltás...

svájciak meg maradjanak meg a csokinál és az óránál, a hangosságra/zajszintre nem kéne nem bevált mértékegységet használni! ;]

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#13) DeltaPower válasza bolondember (#12) üzenetére


DeltaPower
őstag

köszi, már régóta érdekelt hogy mi az a sone, csak lusta voltam rákeresni :)

a szerzőnek pedig grat, rövidsége ellenére nagyon hasznos írás!

[Szerkesztve]

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#14) Aprósólyom válasza DeltaPower (#13) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Nem kenyerem a rizsa. :U És köszi! :R

A sone-ra visszatérve. Szerintem jobb lenne a szubjektív mérés. Nincs pontos infóm, hogy a gyártók, milyen frekvenciatartományban mérnek, de szerintem hatásos lenne az emberi hallástartományt/érzékenységet figyelembe venni, amit azt hiszem ''dB B típusú'' mérésnek neveznek. Ezért lenne, jó mégtöbb olyan prohardveres teszt, mint az a hatalmas ventillátor teszt. [link]

Jevons paradox

(#15) Gyuri27 válasza Aprósólyom (#14) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nekem is van egy én az e-ben vettem. Jó kis venti ez. A nagy testvére 802b az 28-50 ccm/h-s csak az ott kezdődik 11-19dB/A ahol ennek a vége 9-11.
Jó a cikk, jó a venti.

(a nagyobbat még megveszem ;) )

Amd - Radeon - Ryzen

(#16) C4mp3r válasza ollie (#1) üzenetére


C4mp3r
addikt

Mátrix. :DDD

(#17) golyani


golyani
addikt

a ccm az nem a köbcentiméter jelölése?
''A köbcentiméter (cm³) egyenlő egy 1 centiméter oldalhosszúságú kocka térfogatával. Ez a hivatalos SI származtatott egység.

* Rövidíthetik még cc-nek és ccm-nek, melyek nem SI-egységek, de az angolban nagyon elterjedtek. A cc-t gyakran használják a gépkocsik és motorkerékpárok hengerűrtartalmának megadására.
''
Wiki szerint igen.

(#18) Aprósólyom válasza golyani (#17) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Wazz' :DDD tényleg. Csak olyan bénán néz ki a m3/h :D Köszi. Javítom azonnal. Ettől függetlenül köbméterrel számoltam :DDD

Köszi az észtórevételt. :R :R :R :R :R Mentségemre legyen monda, hogy a munkahelyi unalmas szabadidőmben, gondoltam írok valamit, ha már kiszámoltam. :DD :W

Jevons paradox

(#19) Aprósólyom válasza golyani (#17) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Nem tudtam, hogyan kell felső indexet beírni, azért gondoltam, hogy akkor angol kifejezést használok, de bizti valami jó nő elterelte a figyelmem :D miközben írtam. Köszi a hoozzászólást mégegyszer, mert így kitudtam tőlled másolni cm³-t :D abból meg csináltm m³-t :B

Jevons paradox

(#20) Aprósólyom válasza Gyuri27 (#15) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Én a nagyobbra cseréltem le(802). 12V-on szerintem nem is annyira halk. Van benne valami magas, és egyszerre valami mélyeb rezonancia alapból. Még rám sem erősítettem sehova, csak fogtam a kezemben és már mindezt akkor. Viszont alacsonyabb fordulaton, már igencsak vérszegény lenne a levegőkavarás. Na de elméletben pár ezer óra után kopnak össze kicsit az alaktrészek, remélem csendesebb lesz. Ha nem... :O

Jevons paradox

(#21) Gyuri27 válasza Aprósólyom (#20) üzenetére


Gyuri27
félisten

Persze 19dB az nem kevés. :DDD
A rezgés ellen pedig [link] használjunk rezgés elnyelőt. :o

Amd - Radeon - Ryzen

(#22) Aprósólyom válasza Gyuri27 (#21) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Mint írtam a kezemben tartva már érezhető volt valami rezonancia. Tehát, magában a ventillátorban keletkezik. Ha jól emlékszem az igazi teljesítményüket pár ezer óra után érik el.

Egyébként: Ennek az 1-2mm-es szilikonos izének nem hiszek. Ha érdekel elmondom miért, de tuti nem éri meg a pénzét.

[Szerkesztve]

Jevons paradox

(#23) Emosz


Emosz
tag

Hasznos cikk köszönöm :) Bár mivel nekem a zaj volt a legfontosabb mikor ventit vettem,csak és kizárólag a hangnyomás értékét vettem figyelembe...

(#24) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

:R-------:R--------:R:R
:R-------:R--------:R-----:R
:R-------:R--------:R:R
:R-------:R--------:R
--:R:R-------------:R

[Szerkesztve]

Jevons paradox

(#25) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Csak összejött :D

Jevons paradox

(#26) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Köszönjük a cikket, Maestrohun! Tanulhattunk belőle. :R
Egyáltalán milyen légszállítási érték az, ami már az elfogadható kategóriába tartozik? Pl. egy tápegység hűtéséhez a 28 CFM elegendő egy 8 cm-es ventit befogadó táp esetén, vagy ennek használatával búcsúzhatok az elektronikától? (pl. megsül) ;) (Erről a ventiről lenne szó. A 19 dB-es zajszint-érték tetszett benne.)
Tudom, már páran megjárták a tápventi cseréjét, ezért igen körültekintően próbálok ventit választani, olyat szeretnék, ami többet ér, mint a sz*rnak egy pofon. :P

Sk8erPeter

(#27) Aprósólyom válasza Sk8erPeter (#26) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Szerintem táp esetén meg kell próbálni a kifújt levegő hőmérsékletéhez viszonyítani, hogy beletehetsz-e kevesebb levegőt szállító ventit. Szerintem egyébként a 28CFM elég lehet. De ezt talán csak tapasztalatból lehetne jól kitalálni, mivel a gyári csak be van szerelve, valszeg semmit nem lehet róla megtudni. Ez egyébként szerintem elég halk lehet [link] Én ilyet vettem nemrég, csak 9centisben.

Jevons paradox

(#28) Skodry válasza Aprósólyom (#27) üzenetére


Skodry
aktív tag

Gondoltam leoffolom a fórumodat,hamár bepiszkítasz a hirdetésembe,de nem volt türelmem elolvasni:D

"Ha ez a nap nem a barátod volt, akkor valószínűleg a tanárod volt!"

(#29) Aprósólyom válasza Skodry (#28) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Nem muszáj elolvasni. Elég, ha van ez a szám és használod, mikor kell. :)

Boccs! Remélem nincs harag. Tulajdonképpen csak értekeztünk. Azért nem hiszem, hogy fikáztam a topicot, egyszerűen csak kifejeztem, hogy rosszul esik az embernek ha értéktelennek tartják a saját cuccát. :O :DDD Mert nekem is van egy 3600+ procim és filózom, hogy azt adjam el, vagy a Sempront-t, mert az egyik felesleges, de a közös gépbe a Sempron is elég lenne. Valszeg fáj, hogy csak ennyit kapnék érte. :U

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#30) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Magyarban a légszállítás az air flow megfelelője.

(#31) Aprósólyom válasza Pikkolo^^ (#30) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Javítom. Úgy fest, hogy a légáramot csak a levegő áramlásának irányára használják és nem a mennyiségére. Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.