Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Csak az a baj, hogy nem minden ilyen happy: Eggyek vagyunk jujjj de jó. Ha egyik napról a másikra leszegényednél, mert az eggyek vagyunk testvéreid idejönnének, befoglalnák a munkahelyedet stb, akkor majd nem tudom mit szólnál. Egyesítsük a világot, éljen, hogyan? Vajon mér utálják a palesztinok a zsidókat annyira? Érdekes hogy a törökök elvannak, még a szaudiak is valahogy. Jah mert éppenséggel a létminimum alatt élnek?
Nem szeretem én se a nacionalizmust, sőt kifejezettem utálom.

(#2) 3psilon


3psilon
aktív tag

Hát... a világ mindig az egyenlőtlenségekről szólt. Aki egyenlőséget akart, diktátor lett. És Te sem akartad építeni a nagy szociálizmust.

Persze igazad van, légy jó keresztény, szeress mindenkit, cserébe ők majd jól kihasználnak.

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#3) #43960832


#43960832
törölt tag

Pont az ilyen kozmopolita okostojások miatt tart ott a NEMZET erkölcsileg, morálisan, ahol tart. Azért vagyunk egy nemzet, mert mások vagyunk mint a többiek. Máshogy élünk, máshogy gondolkodunk, mint például az indiaiak, vagy mondhatnám akármelyik más ország lakóit. Még a szlovákoktól, az osztrákoktól is ezernyi dologban különbözünk. Ezt kéne megbecsülni és nem beleolvadni valami híg rózsaszín masszába, ahol mindenki ugyanolyan. Persze hülyeség a magyar nyelv is, az évezredes helyesírási rendszerünk, töröljük el. Könnyebben megértenénk egymást ha mindenki pl angolul beszélne, nem kéne a nyelvtanulással szarakodni.

Én is kaptam ilyen címkét, de már nincs rajtam, ez az egész „nemzettudat” engem már nem érdekel.

Tudod milyen címkét adnék én teneked? Mehetnél vele Etiópiába homokot lapátolni egy életre, olyat.

(#4) Rive válasza #43960832 (#3) üzenetére


Rive
veterán

Ahányszor az utóbbi időben leírva láttam, hogy 'NEMZET', meg 'HAZA', meg efféléket, mindig be akartak vele palizni valamire. És marhára nem olyan alapon, amit én hazafiasnak vagy effélének tartanék.

Sz'al lehet hanyagolni a dörgedelmeket.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#5) Yooha válasza #43960832 (#3) üzenetére


Yooha
aktív tag

Az utolsó bekezdésed nagyon magasröptű és egyben mélyenszántó, gratulálok hozzá. :F
A többi véleményed meg természetesen tiszteletben tartom.

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#6) Sidaries válasza #43960832 (#3) üzenetére


Sidaries
őstag

Egyetértek. Azt az egyet még hozzátenném, hogy attól hogy különbözik két nép még tud együtt élni. Milyen jól együtt élünk pl. az osztrákokkal. :) Persze minden népnek kell legalább egy ellenség. Nekünk van több is.
Általában támogatom a egységesítést mindenben, de a nemzetek maradjanak meg külön. Szükség van rájuk.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#7) 3psilon válasza Sidaries (#6) üzenetére


3psilon
aktív tag

''jól együtt éltünk'', igen 1867 és 1914 közt tényleg jól. Addig kb. gyarmatként kezeltek, késleltetett reformokkal a ''hosszútávú, tartós fejlődés'' érdekében.

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#9) #43960832 válasza Rive (#4) üzenetére


#43960832
törölt tag

Tehát szerinted manapság nemkívánatos szó az, hogy haza, vagy nemzet. Azt kell mondanom, igazad van, hiszen mostanság ciki ilyesmikről beszélni, vagy ha mégis beszélsz, akkor már mindjárt náci vagy. Pontosan úgy, ahogy ha valamit bírálni kezdesz, akkor már álságos szent vagy stb.

P.S. Mire akartak bepalizni a fenti szavak használatával?

[Szerkesztve]

(#10) Rive válasza #43960832 (#9) üzenetére


Rive
veterán

Remélem úgy érted, hogy a politikai marketingen túl még mire...

Amúgy igen, szerintem ciki erről beszélni. Mer' erről alapvetően nem beszélni kell. És beszélni erről legtöbbször olyanok szoktak, akik egyből jóóóól megmondják, hogy mit is kell az embernek tenni, hogy jó HAZA meg NEMZET meg IZÉ legyen. És közben ítélnek, bírálnak nyakló nélkül, igen.

Az efféle emberek nálam mennek egyből a házaló porszívóügynök és a szektáriánus hittérítő dobozába.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#11) #43960832 válasza Rive (#10) üzenetére


#43960832
törölt tag

De ha nem beszélni kell róla akkor mit? Ha már beszélni sem lehet róla akkor mi lenne ha tennél is valamit?

És szerinted miért ciki erről beszélni? Érdekel a véleményed.

(#12) Sidaries válasza 3psilon (#7) üzenetére


Sidaries
őstag

Erre volt a :)

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#13) Sidaries


Sidaries
őstag

A Nemzetről pedig annyit, hogy tavaly Március 15.-én a tesóm Piros, Fehér, Zöld karszalaggal futott a Margit szigeten és lefasiztázták. Ez normális? Nem kéne az ilyen embereket ott a helyszínen belelőni a Dunába? :(((

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#14) #43960832 válasza Sidaries (#13) üzenetére


#43960832
törölt tag

Elvileg nem. ;)

(#15) Yooha válasza Sidaries (#13) üzenetére


Yooha
aktív tag

Ha tényleg belelőnéd őket a Dunába, Te sem lennél jobb náluk. Amúgy büszkének lenni arra, amiről nem tehetsz (hogy hova születsz) és semmit nem tettél érte (mármint, a ''szélsőjobbosok'', nem konkrétan Te) nekem kicsit furcsa.

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#16) #96302336


#96302336
törölt tag

Ahhoz, hogy emerek legyünk, és ne nemzetek, néhány apróságtól kellene örökre megszabadulni. Pénz, határok, nyelvi különbözőségek. Ez három olyan dolog, ami ősidők óta jelen van. Én is szeretem Asimov utópisztikumait, de az általa levetített jövőkép, barokkos túlzás. Legalább is a közeli, és nem túl távoli jövőt illetően. Az emberiség elött két út áll. Az első az asimovi, a másik egy sokkal pesszimistább, a Kir Bulicsov féle. Az utolsó háború, egy sajnos eléggé valószínű jövőképet tár az olvasó elé.

Néhány hozzászólásra reagálva. A nemzeti tudat túlzó megnyilvánulásait nacionalizmusnak nevezik. A szélsőséges nézetek sosem vezettek hosszútávú eredményre a történelem során. :( Aki nem képes ezt megérteni, az korlátolt.

(#17) And válasza Sidaries (#13) üzenetére


And
veterán

''Ölni tudnék a béke Nobel-díjért!''
Ha kicsit északabbra vagy keletebbre tette volna ugyanezt, akkor meg esetleg simán lemagyarozták volna. Vagy az normális?

(#18) #43960832 válasza #96302336 (#16) üzenetére


#43960832
törölt tag

A nemzeti tudat túlzó megnyilvánulásait nacionalizmusnak nevezik.

Tudnál rá 1-2 példát mondani, mi számít túlzó megnyilvánulásnak? :F

(#19) Sidaries válasza #96302336 (#16) üzenetére


Sidaries
őstag

Az emberek mindíg izgulnak a különbözőségekre. Erről van a vicc, hogy ha mindenki mondjuk kék lenne akkor meg az lenne a gond, hogy valaki világos vagy sötétkék. Az emberiség csak akkor lesz egységes ha lesz valaki/valami ami sokkal másabb. Pl. mindenki boldogan spannolna mindenféle emberrel, szín és minden különbözőség ellenére, ha hirtelen ideteremne egy bazinagy csápos ufó.

A szélsőséges nézetek valóban soha nem voltak hosszútávúak viszont mindíg kitakarították a szemetet egy időre a társadalomból minden értelemben. Ezért volt jó pl. Napóleon, Hitler. Egy új, jobb rendszer tudott a nyomukon felépülni. Most is jót tenne egy ilyen tisztogatás.

Na most fogok kapni. :)

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#20) Sidaries válasza Yooha (#15) üzenetére


Sidaries
őstag

Odaszületsz valahova és megérted az ottélő emberek problémáit, gondolatait és azonosulsz velük. Tudom, hogy milyen egy rendes Magyar ember és látom az értékeket amiket hordoz. És én erre vagyok büszke.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#21) Yooha válasza Sidaries (#19) üzenetére


Yooha
aktív tag

Fogsz is :(((
Hitler kitakarította a szemetet?! Hogyan? Kik a ''szemetek''?
Napóleon érdekes kérdés, róla tökre elvitáznék valakivel. Milliók haláláért felelős, de Fro.-ban nemzeti hős. Őt nem tudom hova rakni.

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#22) Fred23


Fred23
nagyúr

Bennem sincs nemzettudat, maximum tudat alatt valami kis minimális talán, ennek ellenére szoktam gondolni időnként arra, hogy ez így mennyire jó, milyen előnyei és hátrányai vannak... -azt hiszem, akár hasznos is lehetne ez a nemzetes koncepció, ha valami értelmessel, valóban hasznossal lenne feltöltve, nem többnyire a múlt hülyeségeivel, illetve jelentéktelen apróságokkal, amiknek köze nincs egy közös, jobb jövő lehetőségéhez.

Azért is nehéz ügy ez az egész nemzettudat nélküli szemmel nézve, mert több hasonlóságot látok magamhoz egy bármilyen nemzetiségű hasonló érdeklődésű emberben, mint a Jóskában, aki attól boldog, ha a nyerőgép kidobja a három cseresznyét, miközben ő bedobja a felesét. Vannak eltérések mindenütt, inkább az a baj, hogy rengeteg szinten, rengeteg formában, módon, és nem tudjuk őket jól elrendezni, se kijavítani néhány berögzült, avítt szokást, jellemzőt. Túl lassan "igazítják" magukat a kultúrák, lassú a reakcióidejük, viszont hozzá van ragasztva a "nemzeti" egy halom mindenhez, és így kötelező belőle feszkót csinálni.

Jó régi post, csak benéztem, aztán beírtam egyet, hátha feléled a topik. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.