Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dread


Dread
tag

ez nagyon jó ötlet!!!
én is nagyon szeretem azokat a filmeket amiket ha megnézek utánna nemtérek magamhoz :)
általában olyankor sajnálom hogy már megnéztem mert még1szer nemtudom ugy megnézni a filmet hogy még nem láttam és nemtud ujra olyan élményt adni :)
utoljára egy elég uj filmet láttam ami nagyon tetszett, hooligans

UT2004 és xDk rulz!

(#2) ollie


ollie
MODERÁTOR

A Játsz/ma tényleg nagyon jó film.

***

(#3) Agostino


Agostino
addikt

Üdv.

Nem akarok beleszólni az írásodba, sem pedig a tematikába, de ha a Falling Down [link], magyar címén Összeomlást kihagynád, vagy nem is ismered, mindenképpen nézd meg. Utána lehet olvasni miről szól, nem akarok most kitérni rá, megéri azt a két órát, nagyon. Ha persze foglalkozol vele, akkor tekintsd semmisnek a leírtakat. : )

Leon a profi kapcsán nekem is szembetűnő volt, hogy Portman milyen jól játszotta a szerepét. A filmet részben szerintem még az teszi különlegessé, hogy a bérgyilkos mint ''szakma'' hogyan jelenik meg. Semmi Rambo duma meg nem tudom én mi, olyanokat tanít Leon, amit ha mi is logikusan végiggondolunk, rájövünk: '' Hát bizony azért valahol igaza van.''

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#4) cousin333 válasza Agostino (#3) üzenetére


cousin333
addikt

Láttam az Összeomlás című filmet is :). Tényleg jó, lehet, hogy a következő ''részben'' benne lesz...

Leonban valóban az a szép, hogy nincsenek benne nagy szavak, csak az egyszerűség, két különböző ember küzdelme a gonosz világgal (bocs, Twollah, de nem tudtam kihagyni, ha nem tetszik, töröltesd egy moderátorral :DDD).

"We spared no expense"

(#5) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Hasznos cikk szerintem. Ez a két film, tényleg nagyon jó, de hosszú lesz a cikked mert van azért sok film, ami nagyon értékes. És akkor még nem is beszéltem az izlés kérdéséről. De hajrá!
Ha a profi szó felmerült, mint klasszikus A profi c film Belmondoval is nagyon jó szerintem.
Bár ugy gondolom nem nagyon kell bemutatni, úgyis mindeki ismeri :D

[Szerkesztve]

- http://pazsitz.hu -

(#6) cousin333 válasza PazsitZ (#5) üzenetére


cousin333
addikt

Valóban hosszú lehet, de a Logout elbírja :). Ami az ízlést illeti, abban nem lesz ''hiba'', ugyanis értelemszerűen csak azok a filmek szerepelnek itt, amiket én láttam, és én jónak értékeltem.

"We spared no expense"

(#7) cousin333 válasza Agostino (#3) üzenetére


cousin333
addikt

Az lemaradt, hogy természetesen ajánlások, vélemények jöhetnek minden mennyiségben (persze kultúrált formában)

"We spared no expense"

(#8) duracell89


duracell89
senior tag

http://imdb.com/chart/top [link]

(#9) marcee


marcee
addikt

Tényleg jó ötlet ilyen film ajánlós cikkeket írni. Ezt a két filmet ismerem és szeretem, és például ennek kapcsán jöttem rá, hogy a Leon-ra még nem szavaztam az imdb-n 10 ponttal eddig, ezt a hiányt most gyorsan pótoltam. :) David Fincher-től én a Hetediket (10 pötty nálam) és a Fight Club (10+p)-ot jobban szeretem, mint a Játsz/má-t (8p), de ezzel inkább csak a másik kettőt értékelem feljebb.
Megnéztem egyúttal, hogy mely filmekre adtam még 10 pontos szavazatot eddig:
The Big Lebowski (1998)
Heat (1995)
Hostage (2005/I)
The Jackal (1997)
The Magnificent Seven (1960)
Memento (2000)
Nobody's Fool (1994)
Open Range (2003)
Tombstone (1993)
Ennek a nagy részét nyilván mindenki ismeri, egy kettő ezek közül inkább csak 9.5-öt kaphatott volna, de olyan nincs az imdb-n, esetleg más amire 9-et adtam meg idevaló lenne, de ez most nem számít. Ami lényeg, hogy a Nobody's Fool (Senki bolondja) [link] Paul Newman, Bruce Willis filmet nézze meg mindenki, mert nagyon ott van!

\m/

(#10) Sada88


Sada88
aktív tag

usual suspect :)

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#11) koxx


koxx
MODERÁTOR

Filmek, melyeket érdemes még megnézni:
- Remény rabjai [link] [link]
- Úttalan út [link] [link]
- Pillangó hatás [link] [link]

Utóbbi filmből létezik egy rendezői változat is aminek más befejezése van, ill 1-2 kimaradt jelenetet tartalmaz.

[Szerkesztve]

(#12) Daneey


Daneey
tag

Lehet, hogy le fogtok szólni, de szerintem, amit még érdemes megtekinteni (és hasonlóan a hatása alatt vagy még fél-egy óráig) az a Fűrész (szigorúan) ELSŐ része. Egy psziho-thiller, és egy változatos a végén iszonyat meglepetésszerű filmben lesz részed. Nagyon jó.


Vagy pedig Leckék az életről... Jack Lemmon utolsó filmje.

Vagy The Straight Story (nem tudom a magyar fordítását, tán Igaz történet)... Ez is egy nagyon jó film.


Szerk.: még az American Beauty (Amerikai Szépség) se rossz... sőt... :D

[Szerkesztve]

(#13) cousin333 válasza Daneey (#12) üzenetére


cousin333
addikt

Egyetértek veled, a Fűrész valóban jó film volt. A 2. részének csak az elejét láttam, annyi nekem elég is volt. A 2-től kezdve már csak beteges hent az egész... :(

Láttam a Remény rabjait és a Pillangó hatást is, esélyes volt, hogy szerepeljenek a következő rész(ek)ben. Volt :). Van még ötletem, de azokat nem akarom lelőni. :U

Azt hiszem, ez jó lesz egy ajánló topiknak a témából. Inkbb ezt a cikket bővítem, és akkor minden egy helyen van.

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#14) supesz


supesz
aktív tag

A fűrész 3 jó film. Fordulatos és nem túl sok a hent. Szal izgalams és nézhető. Bár amikor kitekeri a pali végtagjait azzal a robotcucal, na az boa. De amúgy oké! :DDD

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.