Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22) Yaye


Yaye
őstag

Faluhelyen ha engedélyezve van a gazdasági célú háztáji állattartás ezen formája, akkor nincs mese, le kell nyelni a békát. Hiába nem él a túlnyomó többség a lehetőséggel, neki akkor is joga van falusias életformát művelni. Ebben az esetben -nem szívesen mondom ezt- ti vagytok rossz helyen, nem ő, hiába ő az elenyésző kisebbség. És hát legyünk őszinték: falun az állattartás és a földművelés a természetes, nem a szolgáltatóipar, meg a high-tech...

Aki feltétlenül csendes, steril, városias lakókörnyezetre vágyik, az ne lakjék falun, ahol ez mindez közel sem evidens. Mondom mindezt úgy, hogy nem tudom -mert nem említetted- hogy a szabályozás mit enged ott és mit nem.
Tárnok kapcsán ilyeneket látok pl az Otthon Tárnokon Választási Szövetség anyagában:

''6.3. Támogatjuk a helyi mezőgazdasági tevékenységet, mert az állattartás, a földművelés növekedése a helybeli emberek munkalehetőségét növeli.
11. Azonnali és határozott intézkedéseket hozunk a helyi kutya és macskatartási szokások törvényben meghatározott és a jó érzés által diktált rendjének megvalósításáért. E munkában elsődlegesen számítunk az állatvédelem érdekét nagy fontossággal kezelő emberek és szervezetek segítségére.
11.1. Szorgalmazzuk egy helyi állatmenhely létrehozását.
11.2. Ismeret terjesztő és figyelem felhívó programot indítunk az állatvédelem kérdéseinek széles körű megismertetéséért, a kultúrált állattartási szokások elterjesztése érdekében.''


Én is mostanság költözök vidékre, és bár tudom hogy én nem fogok semmit tartani (bár egy lovat nagyon jó lenne :B ), benne van a pakliban hogy a szomszédnak eszébe jut pár báránykát vagy malackát nevelni. Szerencsére autószerelő :D

Ja igen: a kulturált állattartás sem szag- és légymentes. :(

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.