Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DJGABI


DJGABI
addikt

''Kicsit sajnáltam a dolgot, mert azért a Vista szép!''

De azon kívül semmire nem jó. :))

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#2) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Hát, figy, egy új OS-től annyira nem rossz ez a teljesitmény.
A 98ról xp-re váltás alatt még a játékok sem indultak egyáltalán, sőt driver se nagyon volt.

Ez van egy új OS-nél.

DJGABI, amit te mondasz, az meg hülyeség. Tipikus, divatuser, aki szerint poén és menő szidni a microsoftot. Pfuj.

(#3) VladimirR válasza (Kolombusz) (#2) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ne szolj bele a hozzaertok eszmecserejebe

(#4) Ijk


Ijk
nagyúr

Szerintem még várni kell pár hónapot a Vistával. Amikor régen elősször felpakoltam az xp-t utánna win98 reinstall lett. Aztán később sp2-vel ment fel és azóta is azt használom (azért még mindig évente 1x újrarakom:) )
Szóval most én még fél évig biztos xp-t használok. Nekem is tetszik a Vista, és windows blinds segítségével szépen át tudtam varázsolni az xp külsejét.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5) gorlin


gorlin
őstag

Én azt nem értem hogy egy wifi router-nek mi köze a Vista lefagyásához :F
Nem wifi kártyát akartál mondani?mert nem mindegy.

(#6) agojama válasza gorlin (#5) üzenetére


agojama
csendes tag

Szia, nem Wifi kártyát akartam mondani, hanem routert, ugyanis az asztali gépemről engedélyezem az ingternet megosztását a laptopal, ehhez a routerhez van egy program, amin be lehet állítani a jelszót, meg más efféléket. Attól fagyott ki a gép.

agojama

(#7) VladimirR válasza agojama (#6) üzenetére


VladimirR
nagyúr

szoval kizarolag 3rd party driverek-kel es szinten 3rd party programokkal volt problemad?
telleg, mekkora szar ez a vista

(#8) finest


finest
őstag

Jól megszívtad... :DDD kell neked minden francot kipróbálni!

Más kárán tanul az okos, szal köszi azért!!! :DD

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#9) BloodRay válasza finest (#8) üzenetére


BloodRay
veterán

Khmm valami ilyesmire gondoltam én is! :DDD
De azért várjuk a vállalkozó kedvű bátrak próbálkozásait! ;)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#10) agojama válasza finest (#8) üzenetére


agojama
csendes tag

Volt azért pár pozitív tapasztalatom is: Bekapcsolás után gyorsabban felállt a rendszer, mint az XP-vel. És tényleg szép, olyan ''fapadosnak'' éreztem az XP-t, amikor visszaálltam.

agojama

(#11) finest válasza agojama (#10) üzenetére


finest
őstag

Várd ki, ha majd a drivereket is betölti!!!

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#12) bkissb válasza DJGABI (#1) üzenetére


bkissb
csendes tag

Én nem lepődtem meg a dolgon! Szerintetek miről is szól az új Vista, ha nem arról hogy vegyél egy rakás újs hardvert!!!!!! Lásd SATA meghajtók DX10-es PCI-e kártya, több RAM és új CPU.....
Azt felejstd el, hogy a nyájas marketing szövegben megfogalmazott dolgok nekünk valójában annyira életbe vágóan fontosak lennének....
Ha más szempont szerint (logikusan) felépített op rendszert akarsz, válaszd a Linuxot!

(#13) (Kolombusz) válasza bkissb (#12) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Én alapvetően nem látom ezt a dolgot, amit te leirsz.
Senki nincs rákényszeritve semmire. A Vista ugyanúgy elmegy egy win xp előtti külsővel is, amihez egyáltalán nem kell erős gép.
A Vista biztonságosabb, szebb, használhatóbb, mint az XP.
Hát nem ezért sirtatok? Hát nem azért fikáztátok a Microsoftot, hogy miért ilyen szarral lát el titeket, mint az XP? Nem a MacOS-el példálóztatok, hogy az szép és userbarát?
Hát de.
Most itt van egy minden szempontból jobb OS, amit idegen programozók munkái képesek tönkretteni. Igazából ez a user hibája, hisz sejthetné, hogyha 2 évvel ezelőtti drivert, vagy programot tesz fel, az nem Vista ready. Ezért is a Vista a hibás, tiszta sor.

Nyilván az sokkal jobb, ha Linuxozol. Egy program feltelpitése döglassú, másrészt nem hinném, hogy bárkinek kedve van mindenféle parancsokat begépelni a konzolokba, hogy sikerüljön mondjuk egy mplayert feltenni. Ugyanúgy nem hinném, hogy egy mezei user leül egy friss Linux alá és működőképessé teszi a rendszerét a mindennapi használatra. Persze ezért is a Microsoft a hibás, mert kiadott egy jól és egyszerűen kezelhető OS-t, ami megbocsájtja a hibáid egy részét és még a totál kezdők is elboldogulnak vele.
A Linux szerverekbe jó, otthoni használatra átlagusernek nem. A Linux fan, kocka, akinek a feje tele van apt-get, sudo és satöbbi parancsokkal pedig nem átlaguser.

(#14) llax válasza (Kolombusz) (#13) üzenetére


llax
senior tag

Én azt mondom, hogy várjunk még a Vistával. Ha jönnek a használható driverek, jönnek a fontosabb javítások, megjeleneik anyanyelvünkön már sokkal vonzóbb is lehet.

Viszont van egy-két dolog, ami nem tetszik.
Itt az egyik:
XP-m bootolás után: [link] (grafikai effektek kikapcsolva)
Vistám bootolás után: [link] (grafikai effektek kikapcsolva)
Vistám, miközben az előző képernyőt menteném: [link]

(#15) llax válasza llax (#14) üzenetére


llax
senior tag

Még hozzáfűzném, hogy az XP alatt rengeteg driver és háttérben futó program betöltődött.
Vista alatt, 3-4 ''külsős'' driver. Telepített háttérben futó program: 0

(#16) gfefe


gfefe
őstag

Egyet kell értenem az előttem szólókkal....
Szerintem jó lesz a vista.... Csak ki kell nőnie bizonyos gyermekbetegségeket....
Emlékeim szerint számomra az XP használhatatlan volt sp1 előtt... Azután már úgy ahogy... A végső megkönnyebbülést pedig az sp2 hozta...

Lassan de biztosan érkezik az sp3 (elvégre beigérték...)
Egy évet kb ki lehet húzni pista nélkül.... Aztán pedig majd meglátjuk.
(bár ki tudja... sokan mondogatják, hogy xp alá nem lehet dx10 et pakolni... Szerintem van elég ügyes programozó... meg fogják ezt is oldani akkor pedig a vista igazán alul marad ameddig ki nem forr)

feca44

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#17) agojama válasza (Kolombusz) (#13) üzenetére


agojama
csendes tag

''Igazából ez a user hibája, hisz sejthetné, hogyha 2 évvel ezelőtti drivert, vagy programot tesz fel, az nem Vista ready''
Ezzel az egy mondatoddal nem értek egyet. Volt egy kifejezés (tudom nem pont erre használták): felülről kompatibilis. Vagyis az új oprendszer miért ne tudná használni a régi hardvereket, drivereket? (Ha tényleg nem az a cél, hogy lecseréljem a gépemet. Aztán meg egy öt évig!! fejlesztett operációs rendszerre azért talán a hardvergyártók is felkészülhetnének megfelelő illeszőprogramokkal. Egyébként a gépem nem is olyan ősöreg, hiszen még a Vista is 4.3 pontot adott rá az értékeléskor. Ennek ellenére attól a pillanattól, hogy föltettem, gyakorlatilag egy halom ócskavas tulajdonossá váltam, ami amúgy ''szép volt''. Ebben csak az a furcsa, hogy a konfigurációmmal (2*512 DDR ram, Intel p4 3.0, 350g SATA és 120 G régi Winchester (RAid) Inno 6600 GT videovezérlő) gyakorlatilag minden általam ismert program elmegy. Azért az már mégiscsak egy kicsit furcsa lenen, ha az operációs rendszer miatt kellene lecserélni a gépemet?!?! :W :W :W

agojama

(#18) Pala válasza (Kolombusz) (#13) üzenetére


Pala
veterán

''A Vista biztonságosabb, szebb, használhatóbb, mint az XP''

biztonságosabb - ezt nem tudom, de nem is érdekel, nekem az xp-vel sem volt bajom.
szebb - xp-t is lehet tuningolni vizuálisan, amúgy meg ez szubjektív, mert az egyszerűségnek is megvan a maga szépsége -> én pl. per pillanat xp-t használok winme kinézettel.
használhatóbb - nem mindenkinek ugyanaz ''áll kézre'', szerintem egy win98se is eléggé könnyedén használható.

Viszont ezzel szemben keményen megviseli a hardvert csupán egy üresállapotú Vista futtatása, még csicsák nélkül is. Szerintem majd akkor fog elterjedni, amikor egy mai csúcsgép átlaggép lesz.

(#19) Ra3 válasza llax (#15) üzenetére


Ra3
őstag

én a q4 miatt hajlandó voltam 1 gb memót venni, de amíg más, számomra fontos proginak nem kell addig a vistának nem veszek kettőt az tuti, hacsak le nem esnek az árak.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#20) llax válasza Ra3 (#19) üzenetére


llax
senior tag

Ja ja. Gépet elsősorban a programjai számára vesz az ember, nem az oprendszernek.

(#21) VladimirR válasza llax (#14) üzenetére


VladimirR
nagyúr

Kedves Laszlo!

nem tudom, hogyan irjam ezt le anelkul, hogy lerombolnam Benned a vista-rol gondosan felepitett ''ezdeszar'' kepet, de attol, hogy a ''boot utan'' (jonehany perccel, mint az a grafikonokrol lathato) azt irja neked a vista, hogy 32 MB szabad memoriad van, kvazi semmit nem jelent, megpedig azert, mert a felhasznalt memoriabol tobb, mint 650 MB un. cache, vagyis gyorsitotar, ami elsosorban azt a celt szolgalja, hogy Neked, mint felhasznalonak gyorsabb legyen a geped
mellseleg ezen gyorsitotar merete dinamikus, ami annyit tesz, hogy ha egy progra le akar foglalni x MB memoriat, akkor a cache merete csokken, s a felszabadulo memoria a programod rendelkezesere fog allni

egyebkent sokkal szivesebben vennek ket valoban a boot utan keszult kepet
raadasul diagnostic startup utani kepet

Udv: VladimirR

p.s.: ''Ha más szempont szerint (logikusan) felépített op rendszert akarsz, válaszd a Linuxot!''
erre ket dolgot mondanek:
-hasznalj, senki le nem fog erte megkovezni, amig nem irsz ide ilyen es ehhez hasonlo blodsegeket, mint amiket irsz
-linux-on is hasonlokeppen gyorsan fogy el a rendelkezesre allo fizikai memoria, ugyanis a linux is hasonlokeppen lefoglalja azt gyorsitotarnak

(#22) VladimirR válasza Pala (#18) üzenetére


VladimirR
nagyúr

biztonsagosabb. (pont) - az, hogy nem erdekel, nem sokat valtoztat a dolgon

szebb - valoban szubjektiv, magam meg a w98se alatt megszokott kinezethez ragaszkodom, viszont ez szinten nem valtoztat azon, hogy a vista igenis latvanyosabb, latvanyosabban alakithato 3rd party programok hasznalata nelkul

hasznalhatobb - megneznem, ahogyan egy w98se-ben pl lock-olod a gepet mikor felallsz elole, vagy mikor az orszag masik felebol bejelentkezel a gepedre elolvasni a leveledet, netan mikor felolvasas utna irsz e-mail-t

viszont ezzel szemben nem ertem honnan veszed, hogy kemenyen megviseli a hardvert, foleg uresallapotban (amirol nem igazan tudom elkepzelni, mit akarhat jelenteni), csiscak nelkul

(#23) llax válasza VladimirR (#21) üzenetére


llax
senior tag

Jónak tartom én a Vistát, nem kell bennem lerombolni semmit :)

Ahhoz, hogy azt a memóriát szabaddá tegye a rendszer, idő kell ! Ha ismered a DRAM-ok működését (SD, DDR, DDR2....), akkor arra is rájöhetsz hogy nem kevés idő kell. Főleg, ha még valamit a swap fájlba is ki kell tennie...

(#24) Coyot


Coyot
őstag

Tény hogy a vista nem kompatibilis még mindig sok hadverrel,de ahol megy ott jól bevált, én láttam működés közben, és gyorsabb volt mint az xp uazon a gépen, sztem még fél év és nagyon jókis oprendszer lesz.

Má' nem

(#25) llax válasza VladimirR (#22) üzenetére


llax
senior tag

Amiket leírtál, nagyrészt működnek XP alatt is. Arra is be lehet jelentkezni terminálszolgáltatással, ott is van ''számítógép zárolása'' funkció, lehet egyszerűen skin-t váltani.

(#26) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Nem emlékszem, azért kérdezem. Most, hogy megjelent a Vista, többen röhögnek rajta. Merthogy még nincsenek rá driverek, komp. programok stb. Szóval, annak idején, amikor még '98-at, meg 2000-et használtunk, akkor is röhögtünk az XP-n amikor megjelent?
Mert ha tegyük fel így is van, azóta már kb úgy 95%-ban biztosan XP-t használnak az emberek a régebbiek helyett. Én is.
Tehát idő kérdése, és az XP formatot kap, majd megy a fiókba.

SZVSZ pár év múlva meg amikor már mki Vistát használ és megjelenik a még most Vienna nevű újdonság akkor ugyanez lesz.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#27) llax válasza Apollyon (#26) üzenetére


llax
senior tag

Ezért nem kell és nem is érdemes kapkodni. Idővel sokan átállnak, teljesen felesleges erőltetni. Én azt mondom, hogy először bizonyítson. Minden téren. Ami igazán újdonság benne (XP-hez képest), még nem nagyon lehet kihasználni.

(#28) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Nekem a jelenlegi konfigurációm még csak épp hogy egy éves. De nem egy erőmű, vga-t és ramot is kellene cserélni/bővíteni, hogy egyáltalán jól fusson a Vista.
Még szerintem 3 évig legalább használom ezt a gépet. Erre a gépre már nem telepítek OEM Vistát az biztos. Bővíteni sem fogom, mert amire nagyrészt kell, ahhoz szupergyors.
A jól kiforrott és testreszabott XP-mmel :)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#29) ALI_G


ALI_G
veterán

Szeretnék egy pár 1000 karakteres sort írni válaszként az egész cikkre, de e helyett, íme a válaszod mindenre:

[link]

Ami meg nem megy rajta, annak elég mély okai vannak, és ezer éve tudott jó pár dolog. Csak, hogy egy példával éljek, HP (már maga a cég is egy lol).

Sok sikert.

(#30) VladimirR válasza llax (#25) üzenetére


VladimirR
nagyúr

egen, az elso ket pelda xp-bol volt, mivel a hasonlitas az elottem allo post-nak megfeleloen w98se-hez kepest tortent

de akkor nezzuk, hogyan tudsz felolvasni egy xp-nek barminemu 3rd party program nelkul (mert hogy effolott valahogy elsiklottal)

(#31) ollie válasza agojama (#6) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Figyi, ha nem kell neked a Vista, szivesen megszabadítalak tőle. :)

***

(#32) VladimirR válasza llax (#23) üzenetére


VladimirR
nagyúr

''....akkor arra is rájöhetsz hogy nem kevés idő kell. Főleg, ha még valamit a swap fájlba is ki kell tennie...

de igen, ez keves ido, ahhoz kepest, amig egy program, egy jatek eletre kel

szerk.: jajj, elozo hozzaszolasombol kifelejtettem a szuloi felugyeletet, a readyboost-ot, az uj feluletet, a sidebar-t, et cetera, et cetera

[Szerkesztve]

(#33) tomcs válasza agojama (#17) üzenetére


tomcs
őstag

rokonszenves dolog ez a visszafele kompatibilitas, csak az a baj vele hogy baromira rontja a szoftver minoseget, osszekuszalhatja a strukturat, ujabb hibakat idezhet elo.

szvsz jobb megoldas az abszolut regiseg cuccokhoz vmi elkulonitett emulalt kornyezetet csinalni, azoknak altalaban ugy is boven eleg a teljesitmeny, a tobbi cucchoz meg csak keszuljon el a vistahoz valo driver vagy szoftver kiadas ahol lenyeges elteresek vannak. Egy viszonylag rovid atallasi idoszak miatt tul sok melo es kockazat lenne.

Fontos dolog a kompatibilitas, csak draga, es nem is igazan kell a home usernek. Pl ma is vannak ISA slotos alaplapok, hogy a regi vagy egyedieg gyartott ipari cuccok is mukodjenek, csak epp nehanyszor annyiba kerulnek mint vmi hasonlo otthoni lap.

Egyebkent mostanaban nagyobb tomegben eladott hw-hez vagy van vagy lesz vista driver, esetleg nehany kiveteltol eltekintve. Szoftvereknel hasonloan, a legtobb minden vagy mukodik vagy fog, 98-XP valtasnal is volt par jatek ami nem ment. Kar, de azert nem nagy veszteseg. Nehany ''nem uj de azert meg...'' tuner meg hangkartya miatt nem igazan eri meg, draga ipari rendszereknel meg ha vmi alatt mukodik eszukbe se jut valtani amugy se.

(#34) VladimirR válasza agojama (#17) üzenetére


VladimirR
nagyúr

''Azért az már mégiscsak egy kicsit furcsa lenen, ha az operációs rendszer miatt kellene lecserélni a gépemet?!?!''

mar elnezest, de ki mondta neked azt a koloszszalis baromsagot, hogy le kell cserelned a gepedet a vista miatt?
de tovabbmegyek: ki mondta neked, hogy valts vista-ra?
sot, megtovabb minek neked windoze? egyaltalan minek pc?

ha ezekre mind tudsz ertekelheto valaszt adni, kerlek, csak akkor folytasd

(#35) ALI_G


ALI_G
veterán

Még egy segítőkész oldal a cikkírónak, minden hátsó szándék nélkül: [link]

(#36) TheElf válasza llax (#23) üzenetére


TheElf
csendes tag

llax: A RAM működése és a lefoglalt memória szabaddá tétel között nincs összefüggés, ugyanis a RAM nem azt tudja, hogy szabad / nem szabad, csak azt, hogy mi van benne. Az, hogy a RAM szabad, vagy sem az nem a RAMon múlik, hanem pl. az Operációs Rendszer memória kezelésén (meg pár egyéb dolgon, mert tudni kell, hogy az adott lap a memóriában van-e, itt pedig ugye a hardware is számít, nem csak az OS).

A RAM felszabadítása gyors, ha van ami fel tudja szabadítani a RAMot. Pl. olvasásokhoz használt cache, stb. könnyen felszabadítható, de ami ''discaradble''ként van megjelölve az is. Ha valamit ki kell írni a swap filebe akkor meg nem a RAM hanem a merevlemez a lassú.

(#37) Jim Karéj


Jim Karéj
tag

Olvasva a hozzászólásokat kicsit furán érzem magam itt a fotelomban. Egyszerűen nem tudom megérteni hogy az emberek miért nem látják azokat a dolgokat, amik tényleg fontosak egy oprendszerben. Ha jól tudom átírták az egész windows kernelt hogy biztonságosabb legyen > ezt talán jól tükrözi az is hogy 3-4 virus tud rajta mozogni, és az is remekül tükrözi hogy nem a vista nincs kész, hanem annyirra bonyolult lett, hogy a többi szoftver író cégek nem tudják tartani a lépést. Az emberek nem értik hogy miért nincsenek még driverek például: nvidia driver kb 12millió begépelt sorból épül fel -ehez sztem idő is kell. Lesz benne Dx10 ami kell a játékosoknak, media-center amit még talán apám is megtanulna kezelni percek alatt, és nekem például sokkal kompaktabb érzésem van mikor vista elött ülök. Linuxot is használok és bizony a kde se fog szépen szaladni 128mb rammal, hogy egy kicsit izmosabb progit elindítok rajta, de ne szidja a linuxot az aki csak hallott róla, mert nem szép dolog. Szóval csak türelem és nem kell szidni senkit mert nem kis meló van a vista mögött.

''Én már annyi különöset láttam, hogy semmit sem találok különösnek.'' Különös

(#38) VladimirR válasza Jim Karéj (#37) üzenetére


VladimirR
nagyúr

128ram melle nem kell izmosab progi, hogy izzadjon a kde

(#39) dabadab


dabadab
titán

''[A Vista] angol, az XP-m magyar. persze hogy azt mondta, arra nem települ rá''

ROTFL.

DRM is theft

(#40) VladimirR válasza dabadab (#39) üzenetére


VladimirR
nagyúr

errol jut eszembe, minth azt olvastam volna valahol, hogy technet-en mar van magyar

(#41) szasza_xp


szasza_xp
senior tag

Nos, néztem Vistát 64 biteset, egy core2 duo-s gépen, szép, kb mint a Macos, de kb ott van, hogy én most a jelenlegi állapotában, csak korlátaln pálinka készletek mellet használnám, mert tudatmódosító nélküli Vista egyenes út az örülethez :)
Amúgy szerintem sp1, vagy sp2 után használható lesz, emlékeim szerint az XP sem volt elsőre hajde nagyon stabil, vagy lehet, hogy tévedek ? Amúgy ha a OSX86 belendül, akkor a Vistának fel kell kötnie az alsót, bár ez most nem valós veszély...

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#42) Akheron válasza VladimirR (#30) üzenetére


Akheron
senior tag

''de akkor nezzuk, hogyan tudsz felolvasni egy xp-nek barminemu 3rd party program nelkul (mert hogy effolott valahogy elsiklottal)''

Én a magyar Vista nem végleges build-jében nem találtam ezt a funkciót: egy hibaüzenet tájékoztatott arról, hogy nem érhető el az adott nyelven. Rákérdeztem aztán, és azt a választ kaptam, hogy a lokalizált változatban nem lesz benne ez a szolgáltatás. (Bár furcsa lenne, ha teljes egészében kihagynák belőle - elvégre akkor is hasznos lehet, ha csak angol nyelven ért.)

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#43) DarkByte


DarkByte
addikt

A Vista bárhogyan is, idő kérdése és többségben lesz a gépeken (annak idején mindenki tartott az XP-től, mert hogy fúú de ronda, meg minek ez a dizájn, meg NT, meg sok RAM meg sötöbá.. legalább is a környzetemben).

Amiket én jelenleg a legproblémásabbnak érzek:
- Driverek hiánya (vagy ami van, az sem tökéletes még, bár úgy tűnik pl. nVidia-éknál megfenyegették a programozókat hogy nem kapnak vacsorát ha nem hoznak össze valamit :D), bár az XP-hez sem voltak kezdetben.. leginkább a HD videózás és a többcsatornás hang hiányát tartom most kiemelhetőnek még
- Nagyobb hardver kell, bár az XP idején is ez volt (nekem RC2 volt fent a gépen.. fél GB rammal folyamatosan nyúzza a vinytó, ami nekem nem teljesen tetszik.. bár van egy SuSE 10.1-em is fent, az is ezt csinálja, de azt betudom a Linux-beli hiányos ismereteimnek :) )
- OpenGL kihagyása (ezt nagyon nem tudom megbocsájtani, de szerencsére úgy tűnik a videókaresz gyártók orvosolják a dolgot)
- Szoftverek inkompatibilitása, megintcsak XP idején is ez volt
- Nagyon durva árak (főleg egy ilyen cikk után [link] nem tudom miért is lesz érdemes kifizetni egy Ultimate-ért kétszer annyit mint egy Home Premium-ért)

Mint látható minden csak idő kérdése.. addig is fel lehet tenni, szokni a felületet, de még kicsit háttérbe szorul a jól betelepített XP melett.
Peace :D

[Szerkesztve]

(#44) Akheron válasza DarkByte (#43) üzenetére


Akheron
senior tag

Durva árak? :F Én egy árlistában véletlenül felfedezve épp tegnap lepődtem meg azon, hogy gyakorlatilag nem is drágább az XP-nél; itt az OEM Vista Bussiness például olcsóbb is az OEM XP Pro-nál (a lap aljánál): [link].

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#45) szepi79 válasza VladimirR (#7) üzenetére


szepi79
őstag

szoval kizarolag 3rd party driverek-kel es szinten 3rd party programokkal volt problemad?
telleg, mekkora szar ez a vista


khm... a wireless routernél kizárhatjuk a 3rd party elméletet, az ugyanis szabványt használ. nemtom a vistánál mit jelent a kék halál, lehet utána még normálisan tud működni, de win98/ME-nél, ahol utoljára láttam ilyet, egyenértékű volt a reboot-tal. és akármennyire is védeni akarod a vistát, egy oprendszernek igenis feladata, hogy ne fagyjon le, és lőjje le azt alkalmazást, ami megdöntheti a rendszert.

ettől függetlenül várom a vistát, de pár hónapig még biztos csak teszteket fogok olvasni róla...

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#46) ollie válasza DarkByte (#43) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

OpenGL? Miért kéne minden egyes videokártyához opengl drivert írnia az MS-nek? Azrét van az ATI és az Nvidia, hogy írjanak drivereket a kártyáikhoz.

***

(#47) DarkByte válasza Akheron (#44) üzenetére


DarkByte
addikt

Bocs, konkrét árakat nem figyeltem mostanság. Én az alapján írtam, amire a megjelenésekor prognosztizálták (Ultimate ~60e ft és felette). Ahhoz képest tényleg egésze elviselhető árakban vannak.. de akkor is durva pl. egy Ultimate és Home Premium közti különbség ha a biztonsági kiegészítők erőssége ennyire kérdéses.

(#48) DarkByte válasza ollie (#46) üzenetére


DarkByte
addikt

Itt a problémát abban látom hogy míg a korábbi Windows-ok esetén volt egy egységes csatolófelület ami összekötötte a driver-t a programokkal (ez alapból része az OS-nek ha jól tudom), addig itt lényegében a teljes GL implementáció a videókaresz gyártókra van rábízva, még a programozói felület is. Remélhetőleg ebből nem lesz gond és a gyártók figyelem előtt tartják a kompatibilitást is a teljesítmény melett.

[Szerkesztve]

(#49) VladimirR válasza ollie (#46) üzenetére


VladimirR
nagyúr

egen, xp alatt sincs a ogl tamogatas

(#50) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Szerintem felesleges azon vitázni, hogy kell-e 3rd party program a Vistához, vagy sem.

A Vista vagy ismeri a hardvereit alapból, vagy nem. Ha nem, akkor más választása NINCS. A hú de felhasználóbarát OS-ről meg annyit: mióta kell szakszerűen konfigurálni, hogy minden menjen? A felhasználók jó része ehhez nem is ért... Tehát Beteszi a Vista lemezt, és feltelepíti. Vagy van 3D, vagy nincs. Ha nincs: letölti a drivert, és elindítja. OK, elfogadom, tovább, befejez. Ennyi a kapcsolata vele. Újraindít, és vagy van 3D, vagy nincs. Vagy megy a játéka, vagy nem.

De ha semmit nem kezel nrendesen, akkor minek ez a brutális, banális felhajtás?

ngabor írt valami olyasmit, hogy a Microsoft nem lesz sokáig életképes ezzel a ritka, de robbanásszerű(nek szánt) OS bemutatásokkal. Egyetértek vele.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.