Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24) Maxxxim

Jó az írás, tetszett !
A ''lehetett-e a te kártyád ilyen meleg mert az enyém...'' vitához egy kis adalék ami segíthet:
Amikor megvettem a 7800GS+ -omat a gépembe (ez egy AGP-s kari de a ebből a szempontból lényegtelen) terhelés alatt 90 fok fölé ment a hőmérséklete. Nem volt hangos, nem volt semmi baj de nem tartottam normálisnak és mások tapasztalata szerint sem szabadna nagyon 70 fok fölé mennie. Már majdnem visszavittem gariba, de előtte gondoltam egyet leszedtem a hűtőt róla, hogy alánézzek. A felfogató csavarok kissé lazának tűntek, bár nem volt vészes és alatta a pasztázás is rendben levőnek látszott.
Biztos ami biztos azért letisztítottam, és kentem rá egy újabb adagot (ha már szétszedtem) és az összeszerelés előtt a felfogató csavarok alá tettem egy-egy pici alátétet, hogy jobban ráhúzzák a videókártyára a hűtőt.
Láss csodát összeszerelés után már sehogy nem bírtam 70 fok fölé tornázni a GPU hőmérsékletét akárhogy kínoztam, és azóta is minden ok.
Hogy mi volt a megoldás ? Új paszta/erősebben húztam meg a csavarokat/plusz alátét ? Fogalmam sincs... De tény, hogy gyárilag valami nem volt kerek.
Nem mondom, hogy feltaláltam a spanyolviaszt, de lehet hogy hasonló okok állnak annak a hátterében ha rudeee más értékeket tapasztalt mint az átlag user.

Ufff beszéltem :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.