Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Wolverine


Wolverine
félisten

Ne kíméljetek :DDD

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#2) Szten Márs válasza Wolverine (#1) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ahh ez nagyon durva, én szégyellem magam esküszöm... mi van ezekkel az emberekkel, olyanok mint azok a gonosz 70 éves nénikék akik hetente 3x perlik a szomszédot, hogy hangosan TV-zik (pedig töksüket) mert jobb dolguk nincs :(

(#3) Wolverine válasza Szten Márs (#2) üzenetére


Wolverine
félisten

A legtöbb botot használó player sajnos ún. ''goldfarmer'', vagyis azért igyekszik a játékban minél több pénzt összeszedni, hogy aztán kemény valós dollárokért eladja a lusta játékosoknak... :( Ha célzott reklámokat kapok a gépemen, elég nagy százalékban ilyen ''WoW gold for x $'' stílusúak jönnek be...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#4) Vamp válasza Wolverine (#3) üzenetére


Vamp
senior tag

Éppen most olvastam erről egy jó cikket az IPM-ben.

Állítólag ez már egy kiforrott iparág a távol-keleten valamint Amerikában. Átszámítva valami 13000 Ft-ért lehet venni 1000 aranyat a WoWban...

A vicc, hogy erre kizetőképes kereslet van, milliárdos forgalmat csinálnak odaát... Micsoda barmok élnek ezen a sárgolyón, Atyaisten!

(#5) dragonfx


dragonfx
veterán

Sajnos cheaterek mindig lesznek, minap épp azo gondolkodtam ez fogja megölni a pc-s játékot, mert egy idő utána legfanatikusabbak is belefáradnak a szabálytalanokkal való játékba és inkább nem játszik ergo elfogy a normálsi játékos, a sok cheater egymás tközt meg már nem élvezia dolgot mert nem tudják egymást legyőzni, mivle mind egyenlően szabálytalan.ez van sajnos.Nekem is e veszi ela ekdvea multitól. :(

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6) dabadab


dabadab
titán

Azert az igy eros torzitas.

Az tortent, hogy a Wowglider fejlesztojehez egy szep nap bekopogott harom vivendis emberke es kifejtettek neki, hogy ha nem all le a Wowgliderrel, akkor a szart is kiperelik belole. Ezek utan nyujtatta be a Wowglider fejlesztoje a linkelt keresetet a birosaghoz, amiben gyakorlatilag azt keri, hogy allapitsak meg, hogy nem serti a Vivendi jogait.
A ToS (ami raadasul csak a WOW userekre vonatkozik, a WG fejlesztojere nyilvan nem) vonatkozo reszei a program hasznaltanak jogossaga ellen szolnak, de a ToS nem torveny, ha a birosag ugy iteli, akkor azokat semmisnek nyilvanithatja (amire egyebkent van is esely).

Ezek utan kerdeses, hogy ki a pofatlan.


Szerk: egyebkent ez nem cheat, a WG teljesen szabalyosan jatszik, csak a mechanikus robotolas terhet veszi le a jatekosrol. Mondjuk azon erdemes elgondolkodni, hogy milyen jatek is az, ahol az emberek hajlandoak fizetni azert, hogy ne kelljen vele jatszaniuk (vagy legalabbis egyes reszeivel) - nem ismerem a WOW-ot, de hajlamos vagyok azt gondolni, hogy itt alapjaba veve a jatekmechanizmussal van vmi gond.


[Szerkesztve]

DRM is theft

(#7) dabadab válasza dabadab (#6) üzenetére


dabadab
titán

Talan nem volt eleg vilagos a dolog, szoval:
a WG szerzojet minden jogi alap nelkul akarja szetperelni a Vivendi* es o ezt akarja megakadalyozni.

*: az USA-ban a perkoltsegek hamar elszabadulhatnak, egy nyertes per is teljes anyagi romlasba taszithat egy kis ceget

DRM is theft

(#8) Wolverine válasza dabadab (#6) üzenetére


Wolverine
félisten

A WoW-ban nagy szerepe van az ún. consumable cuccoknak, a fogyóeszközöknek: potionök, bandage-ek, ércek, egyébb loot. Ezeket össze kell szedni Np karakterek (beastek, humanoidok stb.) legyilkolásával, ezt hívják farmolásnak. A farm hosszú és unalmas meló, ez igaz - de szükséges, ha fejleszted a karaktered, pláne az endgame dungeonökben való haladáshoz (amíg rá nem érez egy csapat a következő boss megölésének módjára, addig rengeteg consumable fogy, és a karakterek páncélzatának/fegyverzetének a javízási költségeit is ki kell termelni).
Kvázi az ilyen botprogramok éltetik a goldfarmereket, akik hirdetnek bőszen mindenfelé... :( Az pedig, hogy egy karakter emberi beavatkozás nélkül körbejár egy területen, és ami szembejön, azt beavatkozás nélkül megöli, miközben a tulajdonosa épp csicsikál, szerintem simán cheat. (képzelj el pl. egy camper botot CS-ben wallhackkel felturbózva... ha mozgást lát, lő) A játékmechanizmushoz hozzátartozik a farmolás, ha valakinek nem jön ez be, abba is lehet hagyni... Arról nem is beszélve, hogy az ingame piacot a farmbotok iszonyúan tönkre tudják vágni, márpedig ha összeomlik az aukciós ház egy-egy szerveren, akkor nagyon komoly gondok lesznek játékon belül (bár itt még nem tartunk szerencsére)...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#9) bozont válasza dragonfx (#5) üzenetére


bozont
veterán

Na igen, nálam ez volt a cod2-vel. Egész jól ment a játék, és volt olyan is néha, mikor elememben voltam h toronymagasan vezettem a fraglistát. Nemegyszer megtörtént h kidobtak a szerverről, azzal az indokkal hogy csíter vagyok. Ezekután meg persze hogy nincs kedve az embernek játszani, mert 10perc után már levágják a szerverről, köszönhetően azoknak akik csalással próbálkoznak- :((( Bár,én nem értem h mi az élvezet, ha semmi kihívás nincsen. :(
A wow-os téma, meg az egyszerűen pofátlanság, mert van aki esetleg órákat gürcöl azért h megszerezze a király cuccot/képességet, mások meg...

(#10) mazda626 válasza bozont (#9) üzenetére


mazda626
addikt

Szia!
Szintén COD2 Online-t játszok. Maximálisan egyetértek veled. Sajnos olyan világ van elterjedőben ahol a kulturált, tényleg szórakozást kereső játékosokat kickelik, mondván hogy csiter, míg a tényleg csitet használó usert pedig egekig magasztalják. Valamelyik nap egy jót játszottam az említett gameban, és képzeljétek a publikus chaten beszélgettek csitelős playerek, arról hogy milyen jó móka is a wallhack :Y . Nálam akkor telt be pohár... Tiszta játékos társadalmunknak össze kellene fogni, és kitiltani, bannolni az online világból bárminemű csitet használókat!

(#11) tomazin válasza Vamp (#4) üzenetére


tomazin
veterán

Én nem játszom a wow-al,mert nem merek(sokakat kirúgtak a suliból,és én is ha leülök akkor sokat tudok ülni a gép előtt).
So nem tudom mennyi idő összeszedni 10k aranyat,de hogy ki nem fizetnék cca. 60k-t forintban érte az hétszentség.[link]
De meg kellene néznetek az érem másik oldalát,hogy ahhoz,hogy ilyen nagy legyen a kínálat kereslet is kell.
So az egyik oldalon az okos ''üzletemberek'' állnak,akik a semmivel keresnek pénzt(na jó gondolom tudni kell egy ''picit'' programozni),a másik oldalon meg ott van a sok ökör,aki megveszi.
Döntsetek melyik oldal generálja a másikat.
Én is írnék ilyet,ha tudnék,és a sok okos megvenné.Az erkölcsi oldaláról meg annyit,hogy mikor neten CSztem egy idő után már csak haverokkal meg netes ismerősökkel,mert tudtam,h nem fut a cs mellett a nagyanyám is..ez van,ha nem tetszik nem játszik az ember,és én inkább nem játszottam.Lehet szidni őket,csak nincs értelme.Voltak,vannak,lesznek.Sajnos,de ez van.

Félre ne értsen senki én nem védeni akarom a kedves csíter majmócákat,csak hogy felesleges szidni őket.Szedjetek össze annyi embert akivel tudtok játszani,és játszotok.

(#12) tomazin válasza mazda626 (#10) üzenetére


tomazin
veterán

Tiszta játékos társadalmunknak össze kellene fogni, és kitiltani, bannolni az online világból bárminemű csitet használókat!

Ha lenne rá módszer szerinted nem történt volna meg... :(

(#13) ollie


ollie
MODERÁTOR

LoL program.

***

(#14) degu válasza Szten Márs (#2) üzenetére


degu
senior tag

Forditve!
Vazzeg! A toksuket nenik ezerrel szundiznak az ordito TV elott,en meg nem perlem,mert sajnalom,de aludni a f*szom fog tudni :W !

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#15) RetroFighter


RetroFighter
tag

Adom a retrót :) :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.