Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] A petárda

Hozzászólások

(#1) 3psilon


3psilon
aktív tag

Hozzátartozik ahhoz az agyi szinthez, ami a részeg emberekben van. Ennyi. Részegek viselkedését nem lehet magyarázni, max elfogadni, vagy megérteni, de azt csak akkor ha te is részeg vagy.

Persze a ''tilos'' meg azt jelenti, hogy a hosszúszoknyás, kövérkés khmm na tudjátokmilyen nénik hónuk alatt 15 bazi nagy rakétával és több doboz petárdával rohangáltak az aluljáróban. A gyereke meg dobálta a petárdát.

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#2) VladimirR


VladimirR
nagyúr

epp az iment irtam ezt le egy masik topicba => Bovebben: [link]

es hogy megprobaljak valaszolni par kerdesedre:
hogy miert jo, hogy hangos?
ugyanazert, amiert a dudak sokasaga, beleertve a tehendudat is
mert hangos

viszont van neki egy masik nagy vonzereje is:
mert nem szabad

egyebkent jopofa, amit irsz, en is petardaztam anno, mitobb, egy egesz 100-as kartont dobaltam el, sot, egymast dobaltuk
megsem erzem magam a ''fiatalok egyre hülyülő csoportájának'' tagjanak emiatt, de megcsak kemenynek sem, ''aki iszik, összehányja az utcát, dohányzik, és szilveszterkor petárdázik'' (pedig dohanyzok, es hanytam mar ossze utcat - mondjuk az utobbibol nem csinaltam rendszert)

(#3) rudi válasza VladimirR (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Írod, hogy régebben petárdáztál, 100-as kartont dobáltál el/egymásra. Meg tudod mondani, hogy miért, mi vitt rá, mi volt benne a jó? Távolról sem akarlak felelősségre vonni, elmarasztalni emiatt (és hasonló sz@rságok), csak érdekel.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#4) dr faustus


dr faustus
senior tag

Öcsém szokott volt petárdázni, meg rakétázni szilveszterkor. Ő persze okosan petárdázott, nem csak úgy, mint azok az ''egyetemista korúak''. :))

Warning: Explicit Content

(#5) golyani válasza dr faustus (#4) üzenetére


golyani
addikt

egyetemista az külön álatfaj... :DDD

(#6) VladimirR válasza rudi (#3) üzenetére


VladimirR
nagyúr

akkor jol szorakoztunk
jobb magyarazatom nincs ra
mondhatnam, hogy kb annyi ertelme van, mint kemenyre osszegyurt fagyott vizkristalyokkal dobalni egymast, mikor amugy is hideg van (persze tudom, ez akar veszelyes is lehet, de teljesen azert nem voltunk hulyek)

(#7) divot


divot
veterán

No.
Kilépek a lépcsőházból délután négykor, kezemben az egy éves gyerek. Mi vagyunk az ideális célpont, ugye. Tehát valamelyik okos oda lövi közvetlenül a fejünk fölé a rakétát. Még csak nem is sima petárdát. Annyira megijedt szegény kicsi, hogy kb. negyedóráig nem tudtuk megnyugtatni. Tudom, hogy hülyén hangzik, de tényleg ölni tudtam volna.

(#8) moma válasza divot (#7) üzenetére


moma
őstag

Mondjuk ez már egy harmadik kategória, mert a fenti kettőben legalább olyanokat nem zaklattak vele akik ezt nem akarták...

we all deserve a bit of luck.

(#9) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Hát ez a cikk elgondolkodtatott.
Tulajdonképp én sem tudom mért petárdázunk. :F
Ez olyan társadakmi esemény mint egy közös kajálás, mondjuk. Tulajdonképp télleg értelmetlen de mégis csináljuk, lehet hogy belül ilyen fölénymutogatás van...

"Csak úgy mondom"

(#10) Vamp


Vamp
senior tag

Heh, épp erről írtam cikket, mikor áramszünet lett, így minden elveszett sajnos... Nem sokon múlott hogy hirtelen 2 ilyen cikk is szülessen rövid különbséggel...:D

(#11) Vamp


Vamp
senior tag

Jah még valami.

A tűzijátékkal kapcsolatban jutott eszembe Romero Holtak Földje (Land of the Dead) c. filmje.

Ottan az agyatlan zombik bámulták a tűzijátékot (agyatlan zombi módjára). Szerintem a világon midenhol kb. ez a helyzet... Hihetetlen hogy milliók nem bírnak betelni ezzel a baromsággal, ami ugyanúgy megőrjíti a kutyákat (és egyébb rágcsálókat :D). Szánalmas...

(#12) dragonfx


dragonfx
veterán

francba nem tudom hova írtam m,ár le, így nem tok kopizni.
Azért jó mert olcsó, sok van belőle, durran vagyis tuti látványos is lesz mert odanézneka hangra, robbanáskor van látványeffekt is csak merj belenézni.
Nem 30e hanem 100e volt a legmagasabb, de tuti nem szabták ki senkire, ha egy 10es brancshoz odamenne rendőr akik lehet még egyáébb szer hatása alatt is vannak lehet rosszul járnának, saját érdekükben nem teszik, de miért is tennék 1x van egy évben szilveszter 365ből 1x, ki kell bírnia ennyit mindnekinek, nem csak a fiataloknak kell toleránsnak lenniük, hanem oda vissza alapon.Eza szilveszteri petárdázás kb olyna mint a BParádé..aki alapból előítéletekkel van ugysem lehet meggyőzni semmiről.Az is 1x van mégis mindenki csak fikázza.
Hozzáteszem én 2dbot dobtam el összesne azt is azért mert haverom spanje rámtukmálta. :B ..a sikoly sokkal feelingesebb, jövőre bevásárolunk abból, pláne mikor nem földbe szúród hanem kezedből dobod és a fizika törvénye szeirnt ugye a súly tuti lefelé esik és ha jó a ki lengése akkro feléd indul el vissza amikor te arréblépsz éppen :D
A legnagyobb feeling, mi jól elvoltunk ezzel. :B

A tűzvirág szintén nagyon látványos és tényleg senkiben nem tesz kárt még 1 hangyában sem a 2. utána lábam elé dobtam és néztük körbe milyne szép.

A tűzijáték egy röhej nálunk irtó drága és aki megfelelő látványt akar az menjen ki nyugatabbra olcósbban jobbatt többet kap.De enynit meg már nem ér meg.

[Szerkesztve]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#13) Vamp válasza dragonfx (#12) üzenetére


Vamp
senior tag

Hát BP parádé NC. BP Pink Floyd parádé miért nincs? Mert ott talán nem az idióták táncikálnának egész nap? Azt a szánalmas népet ott, kb a tanyasi diszkó felhozatala...

(#14) VladimirR válasza Vamp (#13) üzenetére


VladimirR
nagyúr

fogadjunk, te ilyen rokkergyoker vagy

(#15) #64791808 válasza dragonfx (#12) üzenetére


#64791808
törölt tag

A kérdés nem az volt, hogy ki kell-e bírnia a népnek a petárdázást, hanem az, hgoy ez mért jó annak, aki csinálja. Tiszteletben kell tartani a másik szokásait?

Tudjátok ez olyan, mint a dohányzás. Az én kedvenc szokásom, hogy arcon húgyozok embereket. Miva', mi a baj ezzel? Nem gusztustalanabb, mint a dohányzás, nem egészségtelenebb, mint a dohányzás, viszont olcsóbb annál. Mégis: azért, hogy füsttel arcon fújt valakit, még soha senkit nem csuktak be. Említett szokásomért vajh mi járna?

VIssza a petárdázáshoz: csak akkor veszélyes, ha hülyeséget csinálsz vele. Mint például egy .45-ös USP. Nálad petárda van, nálam az USP. Te felvillantod a petárdát, én a stukkert. Szerintem már rosszul jártál. De tovább megyek: te hülyeséget csinálsz a petárdával, és nekem dobod. Megégeti a lábamat. Én is hülyeséget csinálok az USP-vel, és elküldök feléd két golyót...

Hülyék kedvéért: irónia volt.

Nos arra akartam kilyukadni, hogy a szabadság az a másik ember szabadságáIG tart. Neked jogod van petárdázni. Nekem viszont állampolgári jogom van a nyugalomhoz. Ha a petárdázás ezt sérti, akkor nem petárdázhatsz. Igen, ez ki van sarkítva, de a lényeg lényege akkor is ez.

Aki meg csak úgy tud ünnepelni, hogy más alá (meg a kocsim alá) dobálja a petárdát, az menjen el kirándulni Kelet-Romániába, és véletlenül felejtse ott magát.

Végszó: mért van az, hogy míg valaki minden évben kimegy, örjöng, és petárdázik, addig más ember le tud élni egy életet anélkül, hogy ilyet a kezébe vegyen?

(#16) divot válasza Csapi007 (#9) üzenetére


divot
veterán

Régi hagyomány, hogy az ilyen hangzavarkeltéssel az emberek a rossz szellemeket próbálták elüldözni az ünnepeken. Rengeteg magyar népszokás is erre alapul.
Ebből már az maradt, amit láthattunk szilveszterkor.

(#17) Andie


Andie
őstag

Süldőmalac koromban énis petikéztem néha. Az a klasszikus zöld rúd... meg volt kisebb, sárga. De az még nagyobbat szólt. Viszont soha nem emberek elé dobtam, még csak meg sem próbáltam botrányt okozni vele, nemhogy sérülést. Talán azért, mert még szilveszterkor sem ittam alkoholt.
Mindig is túlzott óvatosságra tanitottak, ezért a petárdás dolog gyak. fater tudta nélkül történt, viszont kellő elővigyázatossággal. Soha nem feszegettem a begyújtás idejét, ahogy szikrázni kezdett, én hajitottam. Többnyire a kihalt utca közepére, és max 4-5öt. Többre pénz sem nagyon volt, meg utánna már uncsi lett. Hogy feldobjuk a szimpla eldobom-durran dolgot, pl hóember fejébe vájt üregbe dobtuk, amitől szerencsétlen feje szétrepült. Na ez látványos volt. Müanyag olympus-os citromos flakonba dobtuk, bár ez némi előkészületet igényelt:
- haver egyik kezében a flakon, másikban a kupakja
- én gyújtom, és dobom a palackba
- haver egy előre begyakorolt mozdulattal rácsavarta a kupakot, és hajitotta a palackot.
- iszonyatos detonáció!!! :DD
Egy alkalommal valaki a postaládánkba dobott be, valszleg nem is egyet, mert belül a robbanás letépte az ajtaját, kivül meg a takaró rézlemezt. (4 tiplis csavar fogta a fakerethez)
Hogy mér csináltuk? Mert hangos volt, robbant, és jó szag volt utánna. Mert olyan volt, amit nem lehet minden nap csinálni. Érdekes volt, különleges. Nem akartunk mi feltünést kelteni, én legalábbis biztos nem, magamnak csináltam, meg havernak. (a hóemberes trükköt próbáljátok ki, majd ha esik. Egy seprünyéllel kell lukat fúrni szegény fejébe, aztán egy marék havat kézben tartani folytásnak :D )

Persze mamár, vén fejjel mindez megbotránkoztató és nemkivánatos. Zöldet nem is vettünk már évek óta. Sőt, egyenesen félek tőle, pl mikor végighajtottam kocsival a városon, és azt lestem, mikor dobálják alám, vagy a kasztnira.

Vettünk viszont 5ezer ft értékben tüzijátékot!!! Merhogy szabad, és szép.
Néhány kisebb-nagyobb lepkét, meg olyan szárny nélküli hengert, ezek nem voltak túl érdekesek. A 10 és 20 töltetes római rúd már inkább. Szép magasra lőtte a szines golyókat. Viszont a legtutibb a Sárkánytojás nevü cucc volt. Ne kérdezzétek, miért ez a neve, mer semmi köze a tojáshoz, a sárkányhoz meg max annyi, hogy ez is tüzet hány. Mint a pijás tüznyelő.
Egy 20x20x20centis kocka ez, benne 5x5 sorban papirhengerkék, bennük a töltetek. Egy kanóc van, ezt begyújtva, majd elfutva megindulnak egymás után az aranyszinü lövések, kb 20 méter magasra, majd ott virággá szétrobbanva. Olyanok, mint aug20án, a kisebb fajták. Nagyon szép és látványos, kb fél percig tart. 2500 pénz volt. Sztem ilyet kettőt is veszünk jövőre, és félidőben beinditjuk a másodikat... Már előre várom :)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#18) VladimirR válasza #64791808 (#15) üzenetére


VladimirR
nagyúr

miert jon elo mindig a dohanyzas, mikor ilyesmi jkerul szoba? es foleg miert ri le, hogy a legnagyobb tusko az illeto dohanyzas temaban? meg ugy altalaban is

(#19) chop válasza VladimirR (#18) üzenetére


chop
őstag

Ez a vesszoparipaja, hagyjad.

(#20) Salmi


Salmi
tag

A különböző célzásos hsz-ek között annyit említenék meg, hogy idén nem petárdáztam és egyúttal eszembe jutott, hogy hány szerencsétlen kutya fog menekülni a szélrózsa minden irányába a durrogtatásoktól. Találkoztam is 2-án pár kóbor kutyával. :(

(#21) Vamp válasza VladimirR (#14) üzenetére


Vamp
senior tag

Erre inkább nem is reagálnék. Gondolom fogalmad sincs mi az a Pink Floyd.

(#22) Winner_hun


Winner_hun
félisten

egyre hülyülő csoportájának? Szerintem ez utóbbi. Hozzzá tartozik

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#23) VladimirR válasza Vamp (#21) üzenetére


VladimirR
nagyúr

kerlek, magyarazd el, milyen stilusu zenet jatszik a pink floyd

(#24) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Már vagy 4 éve nem dobálom én se. Addig tetszett, izgalmas volt. Már nem köt le. Igaz, a meggyújtom - eldobom akkor sem volt túl érdekfeszítő, így hát én is kitaláltam pár okosságot:

Kresz-tábla csövébe dobva érdekes hangja van;
Vízelvezető csatornában szintén;
Időzített petárda: egy csillagszóróra merőlegesen szigszalagozott petárda. Meggyújtod a csillagszórót, és az gyújtja a petárdát. Sérülés kizárva... ;)

Rip and tear

(#25) dragonfx válasza #64791808 (#15) üzenetére


dragonfx
veterán

kicsit durvák a hasonlataid amugy, amugy tv. szerint semmit nem kapnál csak adott embertől 1 nagy verést.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#26) Vamp válasza VladimirR (#23) üzenetére


Vamp
senior tag

Én inkább a magyarázd el-t írtam volna dőlt betűvel, de ez az én véleményem.

Rock és rock között is van különbség.
A progresszív rock irányzatához sorolják, de mondjuk úgy pszichedelikus rockot játszik. Következő kérdéseim, hallgattál már valaha Pink Floydot, ill. láttál tőlük koncertet, adj isten voltál koncertjükön? Láttál ott fejeket rázó, saját hányásukban fetrengő, kannásbort vedelő embereket?
Elmondom, ha akartál volna, se láthattál. A Pink Floydnak semmi köze az annyira divatos idióta rockbandákhoz, mondhatni ég s föld a különbség. De mondok valamit, ezek a f*s bandák is eleget merítettek belőlük.
Ha neked Floydot hallgató ember ilyen ''rockergyökér'', akkor csak jelzem el vagy tévedve.
Ha minimálisan tisztában lennél a zenetörténelemmel mint olyannal, nem írogatnál ide baromságokat.

(#27) #64791808


#64791808
törölt tag

Srácok azért az szánalmas, hogy direkt odaírom a hülyék kedvéért, hogy ez irónia, és mégse értitek. A lényeg a megbotránkoztatás, felháborítás. Ti Tóta W. Árpádot is úgy olvastok, hogy utána írjátok a levelet neki, hogy mekkora fasz...?

FIGYELEM, AZ UTOLSÓ KÉRDÉS IRONIKUS VOLT ÁÁÁÁM!

Édes istenem...

(#28) Vamp válasza #64791808 (#27) üzenetére


Vamp
senior tag

Biztosan. Rádaásul még arrogánsak is, azoknak meg mindíg feljebb áll:D

(#29) DJ.Gróf válasza Andie (#17) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Neked sikerült a legjobban megfogalmaznod a petárdázás lényegét! Én is ugyanezt csinálom általában! 21 éves korom ellenére még mindig bennem van a félelem ettől a kis petárdától és ezért is olyan jó! Persze mi is csak óvatósan nem forgalmas helyen szoktuk dobálni.Egymást pedig úgy szoktuk szívatni,hogy kiszedjük a puskaport a petárdából és úgy dobjuk oda az üres petárdát a másik lába alá . :D



[Szerkesztve]

(#30) Csapi007 válasza divot (#16) üzenetére


Csapi007
veterán

:Y
Ezt nem is tudtam. :R

"Csak úgy mondom"

(#31) domi007 válasza DJ.Gróf (#29) üzenetére


domi007
őstag

Teljesen igazad van!
Én is petárdáztam/om.
Hogy miért?
Pontosan azért, mit leírt Andie:
Mert nagyot szól, mert jó poén, mert csak aznap este,mert jó a faterral hülyülni.
Meg olcsó is volt (kb. 3 éve vettem 100 db zöldikét 1 EUR-óért). Az egész olyan beugratós volt: megyünk az úton Ausztriában, mondom kéne valami tüzijáték. Fater azonnal megáll az első útmenti sátornál, megnézzük mi van, hát petárda volt, a többi már eléggé drága. Hát megvettük, örültünk neki, 3 évig azt dobáltuk aztán elfogyott és kész, ennyi.
De az teljesen természetes volt, hogy senkire nem dobunk, azonnal dobjuk el, stb.
Manapság nem toom, miért kell ilyen hülyeségeket csinálni. Én már akkor, 11 évesen tudtam, hogy ez veszélyes, és vigyázni kell. Ha ég, dobni. Ennyi.

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#32) sanyixXx válasza divot (#7) üzenetére


sanyixXx
senior tag

engem hasonló helyzetben megkergetett baltával egy arc, mert a gyerek megijedt a petárdámtól. tarthatsz te is baltát magadnál :DDD

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#33) Bgs válasza divot (#7) üzenetére


Bgs
senior tag

Hasonlo volt velem is. Vittem haza kozvetlen sotetedes utan az egy eves kislanyomat. Panel hazak kozott mentunk es a kilencedik emeletrol egy sotet szobabol dobaltak rank a petardakat (ugy 6-7 darabot). Legszivesebben folnyomtam volna kettot az orraba, hogy ott robbanjon :(((

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#34) divot válasza sanyixXx (#32) üzenetére


divot
veterán

Ez nem olyan vicces.

(#35) kymco válasza divot (#7) üzenetére


kymco
veterán

Tudom, hogy hülyén hangzik, de tényleg ölni tudtam volna.
Nem hangzik hülyén..... meg tudlak érteni ...

www.refujvaros.hu

(#36) kymco válasza Csapi007 (#9) üzenetére


kymco
veterán

A petárdázás és dudálás, szilveszteri hangoskodás mélyebb, múltban gyökerező értelme a gonosz szellemek elűzésében rejlik....Eleink azt hizzék, hogy ezzel elzavarják a fránya gonosz szellemeket és egy évig nyugi lesz. Mára ez már lekopott róla, de mivel így szoktuk volt, így csináljuk ma is....
Én pld az egész szilvesztert egy templomban töltöttem a családommal. Ez volt az első ilyen, eddig mindig buliztunk, de most két kicsi mellett ez sokkal jobb alternatívának tünt, mint a tv.
És meglepő módon volt annyira jó, mint a korábbi bulik.... Mondanom sem kell, nem volt petárda, rakéta stb...

www.refujvaros.hu

(#37) #64791808


#64791808
törölt tag

Nálunk a szomszédok szoktak petárdázgatni, meg üvöltözni. Kértem őket, hogy kicsit fogják vissza magukat. Nem tették. Erre kilőttem egy tárat egy <nemmondommegmilyen> pisztolyból az ablakon.

Valahogy csend lett utána.

(#38) kymco válasza #64791808 (#37) üzenetére


kymco
veterán

Jó ötletet adtál... a szomszédom havonta egyszer-kétszer hajnalig bulizik otthon... a harmincas falakon keresztül azt is megértjük, ha odaszól a mellette ülőnek :(
De ezt a kézi maroklőfegyveres dolog nálam is beválna szvsz :D

www.refujvaros.hu

(#39) FPéter válasza kymco (#38) üzenetére


FPéter
aktív tag

Igen, ez a megfelelő válasz az elvetemült petárdás szemétládák ármánykodásaira, kilőni egy tárat az ablakon ;] :R

(#40) czappa válasza FPéter (#39) üzenetére


czappa
aktív tag

Vazzeg, lefordultam a székről. :DDD

(#41) kymco válasza FPéter (#39) üzenetére


kymco
veterán

Két hónapja döröböltem a lakásuk ajtaján, majd összeverekedtünk... igaz, ők négyen voltak, és ők akartak verni engem... az is igaz, hogy azóta nem bulizott, de négy ember ellen kevés vagyok....

www.refujvaros.hu

(#42) sztyui2


sztyui2
őstag

Én se vágom miért kell petárdázni. Semmi értelme. Haveroméknál tavaly előtt előtt vagy mittomén mikor tüzijátékoztunk. Olyan hülyék voltunk, hogy azt csináltuk, hogy fogtunk egy altalunk ET-nek nevezett Kinder tojásos földönkívüli műanyagfigurát és rákötöttük egy tüzijátékra, hogy (ET) haza(a!!!) mehessen. Csak azzal nem számoltunk, hogy ezeknek a tüzijátékoknak pontosan ki van számolva, hogy mi hogy repül milyen magasságba stb.
Na fellőttük ET-t, de egyből jött vissza. Felment, tett egy kanyart, és vissza bele a házba, ekkor már égett(tehát csíkot húzott maga után és láttuk merre megy), és a ház tetején robbant. Nagyon durva volt. Azt hittük felgyullad a ház is, de szerencsére ez nem történt meg.Fel is lett véve videóra, tehát visszanéztük és alaposan megvizsgálhattuk a részleteket. Utána fél óráig még kerestük szegény ET maradványait, akinek a hazautazása katasztrófába torkollott, de nem találtuk.
Haverom még összedobott egy kisebb flash játékot is a történetről, asszem az volt a lényeg, hogy hány rakétát tud kikerülni ET, és ha bebukta, akkor bevágta a videót, amikor belemegy a házba a rakéta.
Egyébként nagyon látványos volt, csak majdnem a ház látta kárát.
Idén nálunk lesz buli, én tuti nem engedek meg semmilyen pyro-t.

(#43) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Mert jó játék! Durran, megijedsz, veszélyes, ilyen egyszerű.
Mondjuk engem rég nem érdekel, de 10 évesen nem így volt.

Ez a Szilveszterkori jajjmérkellpetárdázni olyan szánalmas..

Persze aki pl járókelőket ijesztget vele, az más, de az nem a petárda miatt gyökér, hanem amúgy is.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#44) MikroTikker


MikroTikker
tag

Igazából szerintem a legtöbb ember átment ezen a korszakon - én is csináltam kb 15-18 éves korom között - nagyjából ez a kor az, ahol az egész érdekes, buli, balhé stb Aztán kinő belőle az ember idővel... ;) Rosszabb esetben nem nő ki, de mondjuk 30-40-es emberek elég nevetségesek már, ha nekiállnak durrogtatni. Szóval ez szerintem egyfajta gyerekcsíny, már ha a maga helyén akarjuk nézni, valahol az is izgalmassá teszi az egészet, hogy tilos. Én pl utoljára mikor petárdáztam, akkor éppen szabad volt, az volt az egyetlen év, már nem tudom pontosan melyik, de úgy nagyjából el is vette a varázsát a dolognak, ráadásul akkor tényleg minden hülye szórta össze-vissza, egy aluljárón átmenni valóságos merénylet volt az ember dobhártyája ellen... Szerencsére utána megint betiltották, ami nem csoda, mert az emberek nem tudták betartani a mértéket... :U
Egyébként magával a használatával a legnagyobb gond a felelőtlenség és az, hogy a legtöbben az ünnep jellegéből fakadóan részegen csinálják - szinte teljesen veszélytelen lenne, ha ésszel csinálná mindenki, és nem egymásra dobálnák, és nem olyan dolgokra, amiben kárt tehet...

(#45) PyroShopp


PyroShopp
újonc

TŰZIJÁTÉK PETÁRDA TELEPEK MINDEN MENNYISÉGBEN CSAK NÁLUNK !!! FOLYAMATOS ÉRTÉKESÍTÉS ÉS SZÁLLÍTÁS !!!!!!!!!!!!!
WEBSHOP : http://apps.facebook.com/ecwid-shop/store/277614928916171

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] A petárda
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.