Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Andie

    őstag

    Süldőmalac koromban énis petikéztem néha. Az a klasszikus zöld rúd... meg volt kisebb, sárga. De az még nagyobbat szólt. Viszont soha nem emberek elé dobtam, még csak meg sem próbáltam botrányt okozni vele, nemhogy sérülést. Talán azért, mert még szilveszterkor sem ittam alkoholt.
    Mindig is túlzott óvatosságra tanitottak, ezért a petárdás dolog gyak. fater tudta nélkül történt, viszont kellő elővigyázatossággal. Soha nem feszegettem a begyújtás idejét, ahogy szikrázni kezdett, én hajitottam. Többnyire a kihalt utca közepére, és max 4-5öt. Többre pénz sem nagyon volt, meg utánna már uncsi lett. Hogy feldobjuk a szimpla eldobom-durran dolgot, pl hóember fejébe vájt üregbe dobtuk, amitől szerencsétlen feje szétrepült. Na ez látványos volt. Müanyag olympus-os citromos flakonba dobtuk, bár ez némi előkészületet igényelt:
    - haver egyik kezében a flakon, másikban a kupakja
    - én gyújtom, és dobom a palackba
    - haver egy előre begyakorolt mozdulattal rácsavarta a kupakot, és hajitotta a palackot.
    - iszonyatos detonáció!!! :DD
    Egy alkalommal valaki a postaládánkba dobott be, valszleg nem is egyet, mert belül a robbanás letépte az ajtaját, kivül meg a takaró rézlemezt. (4 tiplis csavar fogta a fakerethez)
    Hogy mér csináltuk? Mert hangos volt, robbant, és jó szag volt utánna. Mert olyan volt, amit nem lehet minden nap csinálni. Érdekes volt, különleges. Nem akartunk mi feltünést kelteni, én legalábbis biztos nem, magamnak csináltam, meg havernak. (a hóemberes trükköt próbáljátok ki, majd ha esik. Egy seprünyéllel kell lukat fúrni szegény fejébe, aztán egy marék havat kézben tartani folytásnak :D )

    Persze mamár, vén fejjel mindez megbotránkoztató és nemkivánatos. Zöldet nem is vettünk már évek óta. Sőt, egyenesen félek tőle, pl mikor végighajtottam kocsival a városon, és azt lestem, mikor dobálják alám, vagy a kasztnira.

    Vettünk viszont 5ezer ft értékben tüzijátékot!!! Merhogy szabad, és szép.
    Néhány kisebb-nagyobb lepkét, meg olyan szárny nélküli hengert, ezek nem voltak túl érdekesek. A 10 és 20 töltetes római rúd már inkább. Szép magasra lőtte a szines golyókat. Viszont a legtutibb a Sárkánytojás nevü cucc volt. Ne kérdezzétek, miért ez a neve, mer semmi köze a tojáshoz, a sárkányhoz meg max annyi, hogy ez is tüzet hány. Mint a pijás tüznyelő.
    Egy 20x20x20centis kocka ez, benne 5x5 sorban papirhengerkék, bennük a töltetek. Egy kanóc van, ezt begyújtva, majd elfutva megindulnak egymás után az aranyszinü lövések, kb 20 méter magasra, majd ott virággá szétrobbanva. Olyanok, mint aug20án, a kisebb fajták. Nagyon szép és látványos, kb fél percig tart. 2500 pénz volt. Sztem ilyet kettőt is veszünk jövőre, és félidőben beinditjuk a másodikat... Már előre várom :)

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés