Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vizibirka


Vizibirka
csendes tag

Le a kalappal, nagyon jól összefoglaltad a tulajdonságait. Végre egy olyan írás, ami nem teszt hanem szubjektív vélemény.
Én éppen most (tavaly dec. óta :) ) készülök egyet venni magamnak, így nagyon jól jött az írásod.

Lenne két kérdésem:
1., Olvasgattam már utána, de még mindig nem tiszta: van benne bluetooth vagy nincs, esetleg csak szoftveresen van letiltva és a chip benne van, vagy még a chip sincs benne?
2., Egy átlagos napon, mondjuk mikor munkába/suliba mész és hallgatod (nem nézel rajta videót) akkor mennyit megy? [Számoljunk, úgy napi 3-5 óra zene hallgatással, nem pedig filmnézéssel].

(#2) TH448 válasza Vizibirka (#1) üzenetére


TH448
csendes tag

Köszi. :) Mondjuk azért próbáltam objektíven nézni a dolgokat, de pont az olyan kis részletekre akartam kitérni, amik általában kimaradnak. Meg persze a saját tapasztalataim is belekerültek.

A Bluetooth az olyan városi legenda Touchnál... Szóval volt olyan pletyka, hogy lesz benne, meg olyan is, hogy a chip benne van, csak nincs engedélyezve, viszont semmi ilyesmit nem találtam, meg mintha utána máshol írták is volna, h kamu az egész. Szóval Bluetooth-ról le kell mondanod, ha ilyet veszel.

Sajnos nem tudom neked pontosan megmondani... Gyári adatok szerint egy feltöltéssel 20-22 órát megy, szerintem ez inkább olyan 15. Szóval videóval ment 9 óra körül, szerintem a 13-15 biztos lenne. De ugye az a helyzet, hogy ha egy ilyen kütyü van nálad, akkor úgyse csak az van, hogy zene indít és kész, mert akkor már keressünk wifi-t, esetleg nézzünk meg egy részt vmi sorozatból... Szóval a felhasználó szüli a szűk keresztmetszetet. :D

(#3) Blaise


Blaise
veterán

"freeBSD alapú rendszer"

Maradjuk inkább annál, hogy Unix alapú :)

A cikk egyébként korrekt :R

[ Szerkesztve ]

(#4) TH448 válasza Blaise (#3) üzenetére


TH448
csendes tag

Legjobb tudomásom szerint az OSX módosított FreeBSD alapú, viszont mivel az meg UNIX alapú, így tranzitívan természetesen UNIX alapú a dolog. :)

És köszi. :)

[ Szerkesztve ]

(#5) LordDragon


LordDragon
csendes tag

Az iTunes tényleg borzalmas.

Az, hogy a store-t nem tudják megoldani, hogy bizonyos dolgokra lehessen használni azokon az országokon kívülről is, ahol esetleg nincs még, az nc... Elhiszem, hogy itthonról nem vehetek zenét, filmet mert biztos nem tisztázottak a szerzői jogi dolgok, vagy mittudomén, de hogy még a szoftverfrissítést sem tölthetem le, az valami borzalmas. Olyan érzésem van, hogy a hardware-t és a software-t két külön cég csinálta.
Arról nem is beszélve, hogy például a podcastok is store-on keresztül érhetőek el, és csak trükközve lehet elérni, hiszen az én országomban nincsen bolt.

Akksiról szólva, nekem sokkal kellemesebb tapasztalataim vannak. Bár alapvetően én zenehallgatásra használom, de eddig elég sokat kibírt. Sose volt gondom. Ha hetente egyszer-kétszer rádugja az ember gépre (amit valószínűleg egyébként is megtesz, hiszen zenéket rak rá pluszban, stb), akkor nem hiszem hogy gondja lenne a rendelkezésre állási vagy üzemelési idővel. Pedig Én még kikapcsolni is ritkán szoktam.

Jailbreak-et még nem mertem megjátszani, egyelőre várom ezt a februári frissítést, hogy milesz.

/This time it's personal!/

(#6) kiszu válasza LordDragon (#5) üzenetére


kiszu
senior tag

a podcastec nem csak az itunesen keresztűl érhetőek el.

Pl az apple trailer oldalán rákkatinasz az ipod letöltésre akkor valóban használja az itunest,mint egy kliensként,de amint letöltötte már szinkronizálhatod is a gépre .

(#7) LordDragon válasza kiszu (#6) üzenetére


LordDragon
csendes tag

erre vonatkozott a "trükközve lehet elérni" :)

De alapvetően az iTunes store egyik része a podcastok.

/This time it's personal!/

(#8) ipavlidu!


ipavlidu!
tag

Szal ez tulajdonkeppen egy iphone telefon nelkul?

(#9) LordDragon válasza ipavlidu! (#8) üzenetére


LordDragon
csendes tag

Meg hangszóró nélkül meg fényképező nélkül, meg (eddig legalábbis) kevesebb alkalmazással.
Kérdés, hogy ki mire szeretné használni.

/This time it's personal!/

(#10) TH448 válasza ipavlidu! (#8) üzenetére


TH448
csendes tag

A küldönbségek a cikk első részében komolyan tárgyalva voltak, onnan elérhető.

(#11) zolle


zolle
tag

Gratulálni tudok a sok Winamp felhasználónak :D
iTunes a legjobb dolog ami velem történt eddig a digitális zenelejátszás terén. Össze vannak szedve a zenéim, mindegyikhez album art, tudom rendezni őket mindenféle attribútum szerint, etc. Ha lenne iTunes Store, még jobb lenne. Ja, és egy gombnyomásra syncel az iPhone-al.

Akksi? Nálam 3-4 napig megy az iPhone, mondjuk napi 1 órát hallgatok rajta zenét, és kb ugyanennyit telefonálok. Wifi állandóan bekapcsolva. De mivel adnak hozzá dockot, és úgyis abba dugom, teljesen mindegy meddig bírja. Egyébként ajánlatos nem rátöltögetni, és nem tölteni folyamatosan, mert romlik az akksi üzemideje.

Tipp akksival kapcs: lemeríted 0-ra, úgy hogy be se kapcsoljon, majd félrerakod 4-5 órára. aztán kikapcsolva feltöltöd szintén 4-5 órán keresztül, így "formázódik" az akku, és tovább bírja. Ezt érdemes 2-3 havonta egyszer megejteni.

edit: a Mac OS X egy Darwin alapú rendszer, igen kevés köze van a FreeBSD-hez, mivel se nem Free, se nem BSD..

[ Szerkesztve ]

(#12) TH448 válasza zolle (#11) üzenetére


TH448
csendes tag

"edit: a Mac OS X egy Darwin alapú rendszer, igen kevés köze van a FreeBSD-hez, mivel se nem Free, se nem BSD.."

A Darwin a kernel a neve. A FreeBSD-s (nem free bsd!!) résznek meg nézz utána inkább...
Ha konzolosan is közelíted az oprendszert, nem csak a graf felület, akkor könnyedén meglátod az alapokat...

[ Szerkesztve ]

(#13) Cathfaern válasza zolle (#11) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

iTunes:
Foobar2000 tudja mindazt amit az iTunes, csak még többet, és sokkal kisebb gépigény mellett. Igaz kicsit nehezebb először beállítani, de utána ugyanúgy "user-friendly". Store persze nincs benne, de az itt Mo-n egyelőre úgyis lényegtelen.

Ha li-ion aksi van benne (meglepne ha nem az lenne), akkor pont hogy amit teszel vele (fullra lemerítés) árt neki a legjobban, míg a rátöltögetés egyáltalán nem zavarja.

[ Szerkesztve ]

(#14) zolle válasza Cathfaern (#13) üzenetére


zolle
tag

Li-Ion van benne, de az Apple is ezt a módszert javasolja, nem a kisujjamból szoptam ki :D

attól, hogy van benne ls meg mkdir, még nem lesz FreeBSD!

"Mac OS X is based on the Mach kernel and is derived from the Berkeley Software Distribution (BSD) implementation of Unix in Nextstep. Nextstep was the object-oriented operating system developed by Steve Jobs' company "NeXT" after he left Apple in 1985.[5] While Jobs was away from Apple, Apple tried to create a "next-generation" OS through the Taligent and Copland projects, with little success." (wikipedia)

szóval inkább NeXT mint BSD. valahol minden Unixból indult :)

(#15) Ulkesh válasza zolle (#11) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Tipp akksival kapcs: lemeríted 0-ra, úgy hogy be se kapcsoljon, majd félrerakod 4-5 órára. aztán kikapcsolva feltöltöd szintén 4-5 órán keresztül, így "formázódik" az akku, és tovább bírja. Ezt érdemes 2-3 havonta egyszer megejteni."

Ha így használod, akkor kb. felezed az akksi élettartamát :)

LiIon és LiPolymer akksit TILOS lemeríteni és kisütni, mert ezzel lehet legjobban tönkretenni, ha annyira lemeríted, hogy a töltés egy adott érték alá süllyed, akkor soha többé nem tudod újratölteni (mondjuk az eszközök erre fel vannak készülve és a valós töltöttség 8-10%-án lekapcsolja a készüléket).
Ezeket az akksikat épphogy úgy kell használni, hogy csak utántöltöd, de nem meríted le..
A formázás urban legends, NiMh akksik óta nincs rá szükség, a gyárból maximális kapacitással kerül a boltokba, első használatkor fullra fel kell tölteni, esetleg hagyni 6-8 órát pluszban a töltőn, utána meg csak simán rátölteni..

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#16) Ulkesh válasza zolle (#14) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Li-Ion van benne, de az Apple is ezt a módszert javasolja, nem a kisujjamból szoptam ki "

Nem javasolja, de mutathatsz írásos doksit ahol írja ezt :)

Bár nekik mint gyártónak jól felfogott érdeke, hogy évente cserélj akksit, főként, hogy csak szakszervizben plusz költségen teheted meg :)

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#17) evone válasza zolle (#14) üzenetére


evone
őstag

a darwin bsd alapu

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#18) hdcsaba87


hdcsaba87
aktív tag

Ma láttam egy ilyen kütyüt a mediaba, nagyon durva. Hihetetlen, hogy mennyire jó, csak az ára is igen borsos. :(

(#19) Enyém


Enyém
csendes tag

hali
nem vok vmi sz.gép zseni, de azt szeretném kérdezni h nem lehet-e kapni vhol egy olyan kábelt, aminek egyik vége usb csatlakozó másik pedig hálózati töltő.
másik pedig, hogy ha külfödről (usa) rendelem a cuccot akkor itthon is érvényes a garancia?

(#20) boja válasza Vizibirka (#1) üzenetére


boja
csendes tag

Szevasztok.. Vettem ipod touch ot mindent feltudok ra rakni kepet filmet mp3 mat csak egyet nem jatekot sincronizalom de nem rak fel jatekot. Legyszi irja meg valaki hogy lehet felrakni jatekot... segitsetek.. elore is koszi :F

(#21) zerg-1 válasza boja (#20) üzenetére


zerg-1
csendes tag

frissits firmwaret

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.