Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23) Tigerclaw válasza Stanley-B. (#20) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Látod ez a szép az Apple marketingjében. Hihetetlenül hatékonyan működik. Az átlag user még örülni is képes annak, hogy az új szoftver kevesebbet tud, mint az elődje. A poweruserek nem örülnek ... ők ezért is hagyják már évek óta ott a platformot. Biztos nagyon jól érzi magát az, aki az Excel helyett a sokkal butább Numbers-re építve kihozta abból a maximumot, másnap meg nem működik Xdb táblázata, mert a magasságos Apple teljesen ismeretlen okból úgy döntött, hogy kihagy ALAP funkciókat az új verzióból, aztán azt tapasztalta, hogy Nem működik, vagy nem úgy működnek a korábbi Keynote bemutatói, ahogy eddig, ugyanezen okból. Ezt olvasom a neten azoktól, akik merték használni korábban az iWorks programjait.

Ha megnyitod az új programmal a régi állományt, kiírtja belőlük a nem támogatott funkciókat és onnan már a régire visszatérve se mennek. Apropó, tudja az Apple hogy mit csinált, ezért az update nem is vágja fejbe a régi szoftvereket, hanem elmenti azokat egy könyvtárba, hogyha vissza akar térni rá a user kényszerből. Viszont az is egy zsákutca, legalábbis ha használ iPhone-t, vagy iPadot az illető és frissített iOS7-re, vagy vett új eszközt iOS7-re, mert azon már csak az új iWorks programok futnak, amik csak az új OS X iWorks programokkal kompatibilisek. Ez olyan mint amikor terelik a vágóhídra az állatokat. Akármerre nézel, nincs kiút, csak arra mehetsz amerre terel az Apple.

Az ingyenességre visszatérve, igazán megvehetnéd nekem a még hiányzó iWorks programokat, ha már úgyis ingyenesek. Nálam érdekes módon az App Store és az iTunes a 17,99 és 8,99 Eurós árakat mutatja, szóval nekem most 45 Euroba kerülne az ingyenesség. Azt elfelejtetted mondani, hogy csak azoknak jár ingyen, akik mostanában vettek új számítógépet, tabletet, telefon az Apple-tól. De egy érdekes megközelítése a dolognak az, hogy miért zavar hogy butább és inkompatibilis lett a szoftver, ha cserébe ingyenes. Ez lesz az új szlogenje az Apple szoftver marketingjének? (Sz@r, de legalább ingyen van!)

Azt egyébként elhiszem, hogy másnál jól működik az iPhoto. Nálam és még X ezer embernél nem, sajnos. Ez egy bug, valószínűleg nem így tervezték a programot. Mikor rákerestem a neten, kiderült hogy ez a bug már 6 éve létezik. Nem javítják, ahogy nem javítanak szinte semmit. A régi és az új két-képernyős mód is hemzseg a bugoktól. Most épp nálam a külső monitoron az asztal háttere helyett egy szürke képernyő van, mert elment sleep-be a gép és így jött vissza ébredéskor. Áthúztam a Safari böngésző ablakát a külső monitorra, mert az nagyobb. Ha átteszem full képernyős módba, visszarakja a Safarit a másik kijelzőre. Mindkét ablakon van dock, de totál rejtély, hogy mi alapján dönti el, hogy mit hova nyit meg. Kattintok az egyiken és megnyitja a másikon és fordítva. Nem hagyhatom sokáig aludni a gépet, mert akkor nem jön vissza a kép egyik monitorra se...még a notebook kijelzőjére se. Felébred a gép, villan néhányat a kijelző, aztán szürke marad (annyi változott, hogy a 10.8-ban még kék volt az üres kijelző, a 10.9-ben meg szürke) Amúgy 2012-es macbook air, és minden updatelve van és az összes ilyen bug le van jelentve már évek óta (mármint nem az új bugok)

Ja az előbb a Time Machine-ba való belépéssel, eltűnt az egérmutató a Safariból...szóval minden napra új bugot találok és a többségéről kiderül, hogy csak nekem új, mert több éve létezik.

Az Apple kiemelkedő hardverben, de az OS X-el és a szoftvereivel nem törődik.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.