Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Mikortól érvényes az az eu előírás, hogy minden akksis terméknek otthon is cserélhető akksija kell, hogy legyen?
Illetve az egységes töltő..

Mert az utóbbiról azt tudom, hogy 2011, de ahogy látom, az applet egyik sem zavarja különösebben..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#2) Matthu válasza Zirowe (#1) üzenetére


Matthu
aktív tag

Miért szeretnéd cserélni otthon az akksit? :) Addig nem lesz meg a tábla míg tönkremegy az akksi. Ha mégis, akkor kicserélik neked szervízben.

(#3) ezek válasza Zirowe (#1) üzenetére


ezek
tag

A töltő dolog nem fogja zavarni, csomagol egy átalakítót mellé...

(#4) .bableWes válasza Matthu (#2) üzenetére


.bableWes
őstag

én pl. pot akkut hordok magammal a laptophoz. ha hosszu utra megyek és dolgozni szeretnék vele, vagy csak a multimédia akkor birja..
mondjuk ha ez megy tényleg 10 orát akkor felesleges. de kitudja mikor mi jön...

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#5) telya


telya
aktív tag

"512 MB DRAM"
hat, hogy komolyabb dolgokra lehessen hasznalni a dolgot,mar itt meghalt az egesz.

(#6) passatgt válasza telya (#5) üzenetére


passatgt
aktív tag

pl?

(#7) Zirowe válasza Matthu (#2) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Vmi környezetbarát, illetve fogyasztóbarát eu előírás azt hiszem, ami ezt előírja.

No igen, de a gondolkodásoddal élve, mire arra kerül sor, hogy kicseréltessem az akksit, a garancia már nem él, így a szervizben nem a két szép szememért fogják cserélni.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#8) janos1988


janos1988
addikt

A ket nagyobb resz kozott a lenyegi hardver van? Ennyi az egesz? Nem semmi. Bar ha egy 4-es szifonra gonolok, ott meg kisebb.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#9) Birkusz válasza telya (#5) üzenetére


Birkusz
csendes tag

Miért is? Az eddig látott videók és tesztek alapján semmi nem tudta belassítani a gépet vagy teljesen felzabálni a memóriát, ellenben a nemrég bemutatott Android 3.0 alapú csodáknak sokszor még a görgetés és a kép elforgatása is kihívást jelent, pedig azok legtöbbjében 1 GB RAM van. Nem minden a hardver, főleg ha egy Apple cuccról van szó.

“ A NASA elkezdhetne asztronauták helyett hegymászókat képezni, mert az epéniszeden feljutunk a Marsra” by BuZzNiaK

(#10) talamasca


talamasca
senior tag

Akik komolyan gondolják, hogy szükséges otthon az akksicsere, azok még csak képen láttak iPadet, ugye? :)
Amíg ilyen akksiidőket prezentál az Apple, addig én nagy ívben lesz*rom, hogy lehet e cserélni, vagy nem.

“Black as midnight on a moonless night.”

(#11) talamasca válasza telya (#5) üzenetére


talamasca
senior tag

Nézd meg pl. a GarageBand alkalmazást, ami ráadásul simán fut az iPad 1 ( 256 Mb!!!) -en is.
Aztán mutass ilyen szintű alkalmazást (grafika, sebesség,...) pl. a Xoomon.

A többit majd utána beszéljük meg. ;)

“Black as midnight on a moonless night.”

(#12) Ratman


Ratman
tag

Értelmetlennek tartom ezt a karcsúsítási versenyt, hogy szinte lassan már tizedmillimétereken versenyeznek a gyártók, hogy melyiknek a terméke vékonyabb.
Nem csak a tableteknél, hanem pl. a monitorok vagy az lcd tv-k esetén is.

Öncélú számháború, semmi más.

Ugyanaz mint a fényképezőgépek esetén az érzékelő megapixel számháború. Mókusvakításnak jó, mert a szerencsétlen konzumidióta nem tudja, hogy egy jó objektív sokkal többet számít, mint hogy hány megapixel az érzékelő.

Az Appele is azokra utazik akik arra élveznek el, hogy hány mm-re vékonyabb a gépük, mint másoké.

(#13) DEJVID


DEJVID
őstag

Na már csak egy "az iPad2 előállítási költsége" cikk hiányzik, a "rohadjon meg a mocskos Apple, hogy nyereséges vállalatként mer működni" hsz-ekkel.

(#14) Zirowe válasza talamasca (#10) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Gondolom akkor is így fogsz vélekedni, amikor másfél év múlva mondjuk 40%al romlik az akksi teljesítmény a 100k fölötti gépedbe, amibe a szakszerviz mondjuk 40k-ért cserél akksit (hasamra ütöttem, nem vágom a pontos árakat, de 2007ben egy alap ipod touch beavatkozás kezdődött 50k-nál, mert csak maga a burkolat került annyiba, amit minden ilyennél állítólag cserélnek).
Ha másnak sikerült, nekik miért nem?

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#15) talamasca válasza Ratman (#12) üzenetére


talamasca
senior tag

Nem teljesen értünk ebben egyet.
Abban igazad van, hogy a gyártók sok esetben versenyeznek.

De pont az iPad esetén hallottam már emberektől, hogy nekik nehéz.
Na, mármost, ha nem akarsz gagyi műanyagból összerakni egy táblagépet, akkor csak vékonyabb kivitellel tudsz súlyt csökkenteni...

Hozzáteszem, engem nem zavar az iPad súlya. ;)

“Black as midnight on a moonless night.”

(#16) Jhonny06 válasza telya (#5) üzenetére


Jhonny06
veterán

(#17) talamasca válasza Zirowe (#14) üzenetére


talamasca
senior tag

Igen, mert nagy valószínűséggel már iPad 3-t fogok használni, hiszen kettő generáció után általában cserél az ember.
A mai kütyü világban mit használsz 2-3 évig? Most komolyan.

Egyébként meg valószínűleg meg a csökkent akksiteljesítménnyel is jobban fog üzemelni, mint az aktuális "iPad-Copycat"-k.

“Black as midnight on a moonless night.”

(#18) telya válasza Jhonny06 (#16) üzenetére


telya
aktív tag

mi koze a GPU teljesitmenynek a RAM mennyisegehez? semmi. nice try.

(#19) talamasca válasza telya (#18) üzenetére


talamasca
senior tag

Most akkor mutatsz a konkurencia gépein alkalmazást vagy trollkodsz tovább?

“Black as midnight on a moonless night.”

(#20) Matthu válasza Zirowe (#7) üzenetére


Matthu
aktív tag

Szerintem ha van pénzed egy ilyen cuccra, akkor 2-3 év múlva lesz 15 ropid egy új akksira. Ha egyáltalán meg lesz addig, mert valszeg lecseréled a köv generációra. Nem?:)

(#21) cqr


cqr
aktív tag

Nem mintha lényeges lenne, de a proci valsz csak 894Mhz.

Na meg nem mellesleg belekerült az SGX543MP2, ami úgy tűnik nem csak marketing slideokon erős..

Hajjaj, applenél is micsoda fragmentation lesz.. ,d

[ Szerkesztve ]

(#22) talamasca válasza Matthu (#20) üzenetére


talamasca
senior tag

Ott a pont! :K

“Black as midnight on a moonless night.”

(#23) johny dragon válasza telya (#5) üzenetére


johny dragon
aktív tag

Ki használ netnél/Infiity Bladenél komolyabb dologra egy tabletet? De még ilyen "kevés" rammal is üti a Xoomot (egy benchmark progi szerint), a GPU-ja pedig valószínüleg tényleg brutális.
RazorGTR1: Úgy van!

[ Szerkesztve ]

Xperia mini pro 4.0.4

(#24) hemaka


hemaka
nagyúr

Ez is kb. olyan sok dologból áll, mint az iphone., viccesen néz ki így. :)

(#25) r4z válasza telya (#5) üzenetére


r4z
nagyúr

Nem halt meg. Az iOS memóriakezelése teljesen más, mint az Android-é, fogadd el.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#26) Zirowe válasza Matthu (#20) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nem 15 ropit mondtam, hanem jóval több, hisz a szerviznek is meg kell élnie vmiből, nem?

Ja értem, itt mindenki elfogadja azt a birka szemléletmódot, hogy "szar az akksi? vegyünk újat!"..

Ok, látom Steve bácsi monológjai megtették a hatásukat, és az EUnak egyáltalán nincs igaza. :W

Mit használok több, mint 2éve?
Lássuk csak..
Casio fényképezőm és az ipod touch-om is lassan 3 éves (arról persze már nem beszélek, hogy a touch mostani akksi ideje össze nem mérhető a kezdetivel, mert csak szentségtörés lenne a részemről..).

Amúgy tök jó, hogy csak kérdeztem vmit, de rögtön jött a nagy hitvallási háború, meg a "vegyél újat" nézőpont.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#27) talamasca válasza Zirowe (#26) üzenetére


talamasca
senior tag

Nem kell besértődni, a TV-m, iMacem én sem cserélem évente.
De lásd be, hogy mobiloknál, táblagépeknél azért más a helyzet...

“Black as midnight on a moonless night.”

(#28) rudymester


rudymester
senior tag

A régi vastagságból kevesebbet vettem volna el és egy még nagyobb akksit tettem volna bele. Nem kicsit vert volna a többiekre :P . Bár így sem kell aggódni almáéknál. Brutál a cucc.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#29) Matthu válasza Zirowe (#26) üzenetére


Matthu
aktív tag

Vaterán az ipad 1-hez 13 ropi egy akksi. Szerintem max 5-10 ezerért beledobják.

Az jobb ha cserélhető az akksi és úgy is 20 ezer? :) Komolyan nem értem a hisztit. Azon stresszelni, hogy mi lesz ha majd meghal az akksi. Még nem is vettél.

Haverom 2 éves 3g-je pont ugyan annyit bírt mint amikor megvette.

Aki meg nem bírja megemészteni, hogy az apple cuccokat nem lehet szétbuherálni és csereberélni az akksit az ne vegyen.

Tényleg sokkal igényesebb a recsegős-ropogós, elálló hátlapos, de cserélhető akksis okosteló. A geekek meg úgyis cserélgetik szal nincs ideje tönkremenni az akksinak. Előbb málik szét a bóvli műanyag ház. Kiváncsi lennék, hogy a sok panaszkodó ember hányszor cserélt akksit a telójában.

[ Szerkesztve ]

(#30) Gengi válasza talamasca (#27) üzenetére


Gengi
senior tag

"mobiloknál, táblagépeknél"

Mondod ezt úgy ,hogy az "egyszerű" táblagépek már ezer éve itt vannak köztünk... Illetve az olyan komoly revolúció zajlik napról napra ,hogy aki nem cseréli le elvész az enyészetben. Aki netezgetésre veszi és olvasgatásra (ugye ez volt a fő cél) ,az miért vegyen 1-2 évente újat ? Mikor netezgetni meg olvasgatni lehet rajt 3 év múlva is. De az aksija már 1 év masszívabb használat után kopik ? Most azért ,hogy jobbnál jobb játékokkal játsszon valaki? (az meg is érdemli)

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#31) Jhonny06 válasza telya (#18) üzenetére


Jhonny06
veterán

Az összteljesítmény számít, még mindig. Mondjuk ha mutatnál is valamit ellene, nem csak faszságokat írogatnál, akkor hitelesebb lennél. De nem tudsz. Nice try.

(#32) talamasca válasza Gengi (#30) üzenetére


talamasca
senior tag

Jesszusom, hagyjuk ezt a böszmeséget...
Igen, voltak már táblagépek, csak éppen az átlag emberek számára használhatatlanok.
Az iPhone előtt is léteztek érintős mobilok, PDAk.
Ott ugyanez volt a helyzet.
Szar, használhatatlan, speciális területeken esetleg használt gépek voltak.

Az Apple megcsinálta a nagyközönség számára, nem is akármilyen módon.
Sikeresek vele, az egész szakma őket másolja azóta is.
Hol itt a bibi? Pont ez? :U

“Black as midnight on a moonless night.”

(#33) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Csodás :)
Apple mint márka működik, mindent összevásároltak és szereltetnek

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#34) talamasca válasza Graphics (#33) üzenetére


talamasca
senior tag

Szerintem ezzel és ehhez hasonló hozzászólásokkal inkább ne égesd magad tovább...

“Black as midnight on a moonless night.”

(#35) gabor85


gabor85
őstag

Mennyi az ipad2 töltési ideje teljesen lemerült akkuállapotról teljes feltöltöttig?

(#36) Gengi válasza talamasca (#32) üzenetére


Gengi
senior tag

Hierogrifákkal írok ,hogy nem értetted meg vagy pont ez a szöveg már el volt mentve valahol és bemásoltad?
Erről ez jut eszembe:
TROLL

Pont arra céloztam az egyszerű táblagépek alatt ,hogy megjelent az Ipad... és már a ránc felvarrott változata is.(azért használtam az egyszerű szót ,hogy véletlenül se keverje össze senki az elődökkel) Ami kb 0 érdemi változást hozott. Te azt írtad ,hogy ez olyan természetes ,hogy mindenki évente cserélgeti a tabletjét. (KB 1 éve tudja a világ ,hogy van ilyen....) A jelenlegi körülmények között érthetetlen volt ez a kijelentés és ez a flegma hsz.. Minek úgy is cseréled.. Jó jó... ,de miért is?

[ Szerkesztve ]

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#37) Probber


Probber
őstag

Vicces azt látni, hogy ebből a néhány "vacak" kis kütyüből épül fel egy komplett multimédiás eszköz.

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#38) Birkusz válasza gabor85 (#35) üzenetére


Birkusz
csendes tag

Nem találtam pontos adatokat eddig erre, de itt egy topik ahol ezt boncolgatják :)
http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=1115185

“ A NASA elkezdhetne asztronauták helyett hegymászókat képezni, mert az epéniszeden feljutunk a Marsra” by BuZzNiaK

(#39) joey04


joey04
titán

Még most sem értem, hogy a RAM méretét miért kellett eltitkolni, hiszen harsoghatták volna, hogy megduplázták. Az, hogy az Androidos gépekben több van, nem sokat számít, hiszen ahogy a Slashgear fogalmazott: az első generáció is a mostani mezőny fölé magasodott, hiszen a konkurensek még egy éves lemaradással is csak rosszabb akkukapacitást, magasabb árat, kényelmetlenebb használatot és kisebb fejlesztői hátteret tudnak felmutatni.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#40) gabor85 válasza Birkusz (#38) üzenetére


gabor85
őstag

Köszi. Szóval kb 500 perc....

(#41) Birkusz válasza gabor85 (#40) üzenetére


Birkusz
csendes tag

pont nem :)

Pontos adatot senki nem írt, de 0-80% között elég gyorsan feltölt, az utolsó 20% ami ilyen lassú. Én olyan 3-3.5 órára saccolnám a töltési időt 0-ról100-ra fali töltőt használva

“ A NASA elkezdhetne asztronauták helyett hegymászókat képezni, mert az epéniszeden feljutunk a Marsra” by BuZzNiaK

(#42) Bling95


Bling95
őstag

a cserélhető akksi szerintem a minőség rovására menni, kilazult hátlap , lötyögős izé , szétesik stb stb. kössz nem :N

bár tény hogy leszedhető hátlapból is lehet minőségit csinálni, de nem jellemző

(#43) talamasca válasza Gengi (#36) üzenetére


talamasca
senior tag

Én pont azt írtam, hogy Apple termékeknél kb. 2-3 generáció után érdemes cserélni...
Eszem és pénztárcám ágában sincs cserélni most az iPadem-

Kicsit elbeszéltünk egymás mellett. :)
Az évenkénti csere, érdemi változás nélkül valóban szükségtelen.

“Black as midnight on a moonless night.”

(#44) Ijk


Ijk
nagyúr

Szerintem az apple ezzel a két ipad generációval akkorát durrant a piacon, mint anno az ipod-dal. Ha választanom kellene a mostani tablet piacon, egyértelműen ipad-et vennék.
Az viszont el kell ismerni, hogy az árak nem a magyar átlagkeresetekhez vannak igazítva, a szolgáltatások egy része itthon nem elérhető, a flash hiányzik. Viszont nem csodálom hogy az USA-ban ekkora őrület van.
Sajnos ami előnye a rendszernek az egyben hátránya is, hogy elég egyszerű. Akkor lenne nekem igazán jó, ha egy 20k-s appletv-re rákötök egy 2T külső vinyót, mkv filmekkel és flac albumokkal dugig rakva, és airplayen tudnám vezérelni az ipadról. Illetve ha lenne itthon egy teljes Itunes store, megfizethető árú tartalmakkal.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#45) Graphics válasza talamasca (#34) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát nem találom égőnek eme hozzászólásomat, tény hogy mindegyik gyártó ezt csinálja, én arra akartam rávilágítani, hogy a brand húzza fel az árat, természetes hogy a fejlesztőket is meg kell fizetni, azért annyira nem vagyok naiv a telefonok és elektronikai eszközökkel kapcsolatosan, de ha égetettem magam hát ez van :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46) tkesy válasza Ratman (#12) üzenetére


tkesy
őstag

Amit te értelmetlen karcsúsítási versenynek nevezel, azt egy cégnék a mérnökök költséghatékony gyártásnak, a számviteli osztályon nagyobb nyereségnek, a marketing osztályon pedig a szokásos pr duma mellett környezetbarát terméknék...

És teljesen mindegy hogy tetszik vagy sem, a jelenlegi fogyasztói társadalom mellett úgyis te, de főképp a leendő gyerekeid fizetitek meg az árát... :U

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#47) Ijk válasza Ratman (#12) üzenetére


Ijk
nagyúr

Tv-k esetében tényleg nem olyan fontos a karcsúsítás, hiszen egyszer elhelyezed és ott lesz évekig. Ugyanakkor a nagy tételes szállításnál nem mindegy hogy valamiből 100-at vagy 120-at lehet bepakolni.
Mobil eszközöknél viszont, amit mindennap hordasz, tartanod kell, a táskába szeretnéd csúsztatni a többi cuccod közé, már hogy a fenébe ne lenne jó ha minél karcsúbb az eszköz?

/人◕ ‿‿ ◕人\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.