Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) MPowerPH válasza Elrood (#50) üzenetére


MPowerPH
félisten

Már van hazai ár, rendelhetőek. ;)
2500K 60k környékén rendelhető most, 2600K 83k környékén. De már tudni, hogy sokkal olcsóbban is hozzájuk lehet majd jutni.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#52) Dyno válasza Pepe78 (#10) üzenetére


Dyno
veterán

Mi az istenre használ ki egy ilyen brutál erős procit(új Intel) a magam fajta esténként kockuló USER?

GTA 4 :))

(#53) grc999 válasza pilóta (#49) üzenetére


grc999
tag

Gondolom, hogy minél szélesebb réteget "lefedjenek" a termékkel.

"Vagy a kihozatal miatt trükköznek? A nem jól sikerült GPU-s lapkák mennek a H-hoz, a hibátlanok meg a K-hoz? De lehet ezt utólag módosítani, miután a meós kiválogatta?"
Ez inkább az AMD módszere, de simán lehet benne ilyesmi is. Lehet fején találtad a szöget :D

"Sometimes it is hard to decide which side of the fence to be on. But to straddle it will just make your balls hurt."

(#54) Ribi válasza Male (#39) üzenetére


Ribi
nagyúr

Tuning úgy megy ezeknél a prociknál, hogy a szorzó emeléssel a Turbo boost értéket húzod.
Vagyis alap mindig is 16x, 1600MHz marad és csak a turbo értékét húzták 33-ról 50-re.
CPU-Z ben látszott is hogy 1.6 és 5GHz között ugrált.
Itt a videókat nézd meg ha tudod, mutatják a biost is és az értékeket is ahogy ugrál, mindent.

grc999 Csak ez instabilitást is okozhat tuning esetén.
Lehet a lap sem szereti változtatni a fesz értéket ennyire sűrűn. Bár lehet a feszt nem is változtatja.

[ Szerkesztve ]

(#55) grc999 válasza Ribi (#54) üzenetére


grc999
tag

Ezzel amúgy egy fokkal biztonságosabbá is tették a tuningot. 5ghz-ről lazán visszamászik 1,6-ra ha nincs a brutál teljesítményre szükség.

*bocs, male-nek ment volna

[ Szerkesztve ]

"Sometimes it is hard to decide which side of the fence to be on. But to straddle it will just make your balls hurt."

(#56) benedekco


benedekco
addikt

Előttem már elmondtak mindent amit Én is mondanék. Ennek ellenére:
Köszi a tesztet :R jó nagyon!
A cucc meg.... hááát... le a kalappal. A GPU odavert rendesen (az eddigiekhez képest), a számítási teljesítmény is kemény. Az energia takarékos funkciók meg... mit mondjak? 27-28 watt egy ilyen procival? Nem semmi.
Most már csak az AMD hasonló megoldásaira meg a kisebb i3-asokra vagyok kíváncsi. Remélem azokról is beérkezik hamarosan valami tesztecske!

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#57) erdoke válasza LordX (#45) üzenetére


erdoke
titán

Ha nem veszed meg, semmit nem fizetsz. ;)

(#50) Elrood
A mobilos lapkák mind 12EU-sak, csak a max. órajelek közt van különbség.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#58) T_Stark


T_Stark
őstag

Hát ez nagyon ütős lett.
Kíváncsi leszek ezek után az AMD Bulldozerre, de nem hiszem hogy jobb lesz mint az Intel... (ne legyen igazam)
Nehogy azokkal is úgy legyen mint annak idején a Phenom, azt is úgy harangozták be hogy hű de jó lesz, az lesz az első igazi 4 magos (mert a Quad 2x2 volt) meg odafigyelnek a fogyasztásra stb... erre mindenben alulmaradt a Quad-okkal szemben.

És akkor még ott lesz az Intel 2011-es foglalata is. Hát nem lesz könnyű dolga az AMD-nek ha ezekkel versenyezni akar az biztos.

(#59) grc999 válasza T_Stark (#58) üzenetére


grc999
tag

Majd megint belövik az árakat jóval az intel alá, ahogy szokták :))

"Sometimes it is hard to decide which side of the fence to be on. But to straddle it will just make your balls hurt."

(#60) ErőVarázsló válasza MPowerPH (#48) üzenetére


ErőVarázsló
tag

értem én de ez akkor is a szokásos inteles lehúzás

Magán orvosi ügyelet Szegeden www.szegedorvosiugyelet.hu ph-soknak kedvezmény telefonon gyorsabb: 70-kettő281171

(#61) Elrood válasza erdoke (#57) üzenetére


Elrood
őstag

Az rulz.

Asztali gépben úgy is csak akkor használok int. vga-t ha:
Külső VGA-val valami történik
Tudom, hogy pár hétig úgy se játszok elfoglaltság miatt, és kikapom a külsőt.

[ Szerkesztve ]

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#62) Taranti


Taranti
senior tag

Szép teszt, grat. Csak az zavar, hogy "nem K-s" procit nem vettetek be (vagy majd később?).

Az újdonságokat tekintve pár dolog kijelenthető:
1. Nagyon-nagyon meg kell nézni, milyen procit vesz az ember, mert az lesz "élete végéig", nem lehet egy teljesítménykategóriát ugrani egy jól sikerült tuninggal (mondom ezt, hogy még nem ismerem az egyes procik árait).
2. Lehet, hogy csak én siklottam át rajta, de nem láttam leírva, hogy az SB integrált memória vezérlője max 1,5V-t engedélyez, ergo a ma kapható legolcsóbb DDR3 memória ugyanazt nyújtja vele, mint a hiper-szuper-über tuningos.
3. Én sem értem az IGP-re fintorgókat, az emberek többsége (AMD vonalon is) hajlik arra, hogy IGP-alapon építsen gépet diszkrét VGA mellett, hogy egy esetleges cserénél "arra a pár napra/hétre" is működjön a gép.

Az AMD-re meg nagyon kiváncsi leszek, a lecke fel van adva. (Tanularum magolarus est.)

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#63) wednesday válasza MPowerPH (#48) üzenetére


wednesday
őstag

Szerintem meg pont így kevésbé csalóka. Az ember turboval használná ezeket a procikat, miért is kapcsolnánk ki. Az már egy másik nézőpont (érdekesség), hogy a fejlettebb turbo kilövésével a CPU-k generációi egymáshoz képest milyen teljesítményt nyújtanak, de annak már nincs köze a valós felhasználáshoz.

(#64) MPowerPH válasza ErőVarázsló (#60) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez igaz, sajnos ez az Intel stratégiája mostanság. :(

wednesday: Én a Bloomfield topicból tudok kiindulni, ahol a nagy többség a 920-930-asát 3.8GHz-n legalább hajtja, én 4.2-4.4GHz-n szoktam használni. Mivel a 920-as órajele turbo-val majd 1GHz-vel kevesebb mint a 2600K órajele tubo-val, így azért csalóka is lehet a dolog. Messze nincs ekkora különbség, egy talpraesett felhasználó kezében. :R

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#65) zolyee


zolyee
tag

Szerintem megvan a q6600-am utódja.
Igaz még elleszek ezzel is egy ideig azt hiszem.
Elég nagy befektetés lesz szinte mindent kidobni a gépből. :)

[ Szerkesztve ]

(#66) helkis válasza pilóta (#37) üzenetére


helkis
addikt

szerintem a H-lapban fog menni a K-s proci az erősebb GPU-val, de a tuningfunkciókról le kell mondani..

ez olyan trükk, hogy az olcsó lapokat így még olcsóbbá lehet tenni, mivel fele annyi alkatrész kiszolgálja a max 65w tdp leadást..

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#67) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Majd ha kijönnek az energiatakarékos procik azok mit fognak fogyasztani terheletlen állapotban?
Vagy nem fogyasztanak,hanem termelnek?
Nem semmi amit összehozott az Intel :)

(#68) LackoMester válasza Angel1981 (#38) üzenetére


LackoMester
addikt

Természetesen nem az ár/ teljesítményt néztem, hanem csak a teljesítmény tényezőt, amiben nagyon úgy néz ki verhetetlen lesz. Biztosan az ára is ahhoz lesz mérve. :K
Egyébként, igazad van. ;)

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#69) Hatvan9 válasza Pepe78 (#1) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Szegény 965 -őm tényleg csak megbújik mellettük. :DDD
Ha jól árazzák akkor viszi a nép mint anno a c2d -t. :K
Már csak azt nem értem miért kellett az 1156 :F

(#70) [CS]Blade2 válasza MPowerPH (#64) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Nem K-s cpu-t is lehet tuningolni, csak korlátozottan:
[link]

Igazából pont ez érdekelt volna a tesztben, csak sajnos nem volt nem K-s cpu.

(#71) Ribi válasza [CS]Blade2 (#70) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ez nem valami korai kép ahol még nagyban ment a tippelgetés?
Ilyesn limitált unlock lehetőséget sehol sem említettek eddig.
Alap órajel emelést pedig nem sokan fogják bevállalni, mert mindennek elemi a frekvenciáját, vagyis vgat és winyót is tönkreteheti.

[ Szerkesztve ]

(#72) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Nagyon nívós teszt, thx :R

Ahogy nézem a 2500K van nagyjából egy szinten a jelenlegi procimmal.

Tényleg max. 1,5V-ot lehet adni a ramoknak P67-es lapokkal :F

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#73) Gerisz válasza Pepe78 (#10) üzenetére


Gerisz
addikt

Az utolsó előtti bekezdésben a lényeg.
Én is így voltam vele mint, te, hogy jó isten de szar. Aztán gondolkozok, hogy nekem nincs is szükségem rá. Pedig számolgattam, hogy 50k-ból és a mostani eladásából lehetne 2500K meg finom lap.
De minek költöm azt is rá?
Ha játszok akkor fullHD ott nem jobb, szövegbevitelre (programozni, honlapokat karban tartani) meg megint nem kell.

Aki megveszi a 80%-a szórakozásból (ez jó) vagy, hogy neki ilyen van neked meg nincs "emberke".

(#74) JanR válasza wednesday (#63) üzenetére


JanR
addikt

Én pl sosem használtam a Turbo-t. 4Ghz-en megy nonstop a gép (i7 920). Azért kíváncsi lennék én is arra az azonos órajelek melletti tesztre, hogy akkor mi a helyzet.

i7 2600K vs 920 vs 980X - a ram olvasástól kezdve a játéktesztekig. Ezt nagyon szívesen megnézném. Igazán meggyőzők ezek az új CPU-k, csak hasonló körülmények között is megnézném a teljesítményt, érdemes-e egyáltalán cserélni.

(#75) [CS]Blade2 válasza Ribi (#71) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

2011.01.03: [link]

(#76) fatallerror válasza Angel1981 (#20) üzenetére


fatallerror
addikt

viszont ezeknél az lesz a bukó h ha a játékok (vagy bármié) grafikus igénye gyorsabban nő mint a prociigény akkor évente vehetsz egyben procit is...de mind1 mert ez még messze van h a közép-felső kategória is ilyen legyen

szerk: bár hülyeséget beszélek mert ha már csak ilyen lesz akkor a fejlesztőknek is csak erre kell fejleszteni

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#77) szatocs


szatocs
őstag

Én csak azt remélem, hogy a 760 árát le fogja tolni az új széria. Engem azért nem győzött meg az új cucc, mert:
- alapfeszen kb 3.2-3.4-re emelt órajelekkel egy 760 is az újak közelében lenne szerintem
- vga-t úgy is használnék, így az újdonság varázsa nem vonz
- fogyasztásban a 20W különbség nem érdekel
- játékra és böngészésre használom főleg a gépet, nagyobb tömörítés hetente 1x, videokódolást meg életemben csak 1x csináltam, játékra így teljesen felesleges lenne 20k-val többet kiadni

Így engem nem győzött meg, mert nem nekem szánták az újításokat. :)
Én egy 760-ast is beleraktam volna a tesztbe, mondjuk 3.2-3.4 GHz-en. :)

Ja, és köszi a tesztet, jó meglepetés volt számomra, már vártam valami tesztet, de nem gondoltam, hogy a SB az esedékes.

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#78) wednesday válasza MPowerPH (#64) üzenetére


wednesday
őstag

Ez így van, viszont az már egy továbblépés az alap beállításokról. :) A felhasználók döntő többségét ez a kiindulási eredmény fogja érinteni. Én elhiszem, hogy kíváncsi vagy turbo lelövésére, hiszen nálad a valós (használati) eredményt jobban közelítené. Valószínű a cikk terjedelmébe ez most nem fért bele, hiszen itt már elszórakozgatnának a beállításokkal.

Arról nem is beszélve, hogy az új CPU-knak is járna a tuning, de a teszt is bizonyítja, hogy azt is ki kell még tapasztani (fogyasztási határ kitolása).

JanR: De azért nem használod a turbo-t, mert felhúztad 4Ghz-re az órajelent. :) Te is egy tuningos felhasználó vagy. Ezeknek a kérdéseknek a megválaszolására egy kifejezetten tuningos cikknek kéne születnie, ami ennek a fényében hasonlítja össze a CPU-kat.

[ Szerkesztve ]

(#79) hfrankee


hfrankee
senior tag

Profi teszt,köszönjük.

(#80) D1Rect


D1Rect
félisten

Nagyon jól megírt cikk! :R
Még nekem is kedvem lett i5-t venni. :))

(#81) X@b3e


X@b3e
addikt

"A K széria a már most is kapható K szériához hasonlóan szorzózármentesen kerül forgalomba" - :F

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#82) kenwood3


kenwood3
őstag

Én abban reménykedem , hogy most az 1366-os lap+proci ára hátha kedvezőbb lesz és akkor talán beújítok 1 i7-re :K !

Mi az az ekezet dragasag??

(#83) Pickle Rick


Pickle Rick
senior tag

Na, már nagyon vártam ezt a tesztet! Köszönöm :R

• XBL: Uborka Rick • PSN: Uborka_Rick • Steam: Pickle Rick • Battle.net: UborkaRick

(#84) Duree


Duree
veterán

Nagyon jó és világos a teszt,amiböl kiderült,hogy ismét nagyot alkotott az Intel.és hát az AMD-nek van oka rettegni,mert a saját megoldása még sehol.és lehet,hogy megint alaposan lemaradnak

duree54

(#85) #61666560


#61666560
törölt tag

Most tervezek laptopot venni ez a teszt egy kissé elbizonytalanitott... előszőr... de a végén azt írták le amit én is gondoltam, egy átlagfelhasználónak felesleges.

(egy HP pavilion dv6-os akarok venni amd cpu es 5650-es vga-val)

(#86) arty


arty
veterán

jó teszt, konkluzio:
játszós-netezős pécé esetén semmi értelme váltanom (phenom2 x3 3500mhz), legközelebb is csak a jobb vga fog kelleni

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#87) Motion_Blur válasza arty (#86) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Jah, nálam is VGA lesz cserés, de az se mostanában :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#88) Abu85 válasza #61666560 (#85) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az a noti sokat fogyaszt. Fél év és töredékfogyasztással megkapod ugyanazokat a szolgáltatásokat a Sabine platformmal.

Esetleg ott a mobil Sandy. Ha le tudsz mondani, a DX11-ről, az OpenCL-ről, és a WebGL sem érdekel, akkor az is jó.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#89) Móci


Móci
addikt

Köszönet a tesztért, jó lett!
Én talán akkor váltanék, ha kicsit olcsóbb lenne, de ugye ez nem az a játék...
Ahogy itt valaki írta az árakat, hát... az oké, hogy huszonpár ezer forintért meg lehet venni egy lapot, de a proci nem két forint.
Most már tényleg jöhetne a Bulldozer.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#90) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Jó teszt, jó proci!:)

Jó látni, hogy kevesebb fogyasztással nagyobb teljesítmény érhető el, de számomra nem érné meg a cserét mivel játékokba semmivel nem gyorsabb, de aztán lehet elcsábulok. ;] :D

(#91) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Azér mégse volt olyan rossz az a Pentium 4... Először a HT-t hozta vissza a P4-ből, most meg a mikroutasításokat :))

(#92) keIdor


keIdor
titán

Jó ég hogy földbe döngöli a 4mag az AMD X6-ot is. :U Nem lesz könnyű dolga a Bulldozernek az tuti...

Nagyon jó lett ez a Sandy Bridge, remélem az Ivy nem kap új foglalatot, hanem jön majd ebbe. Ha így lesz 99% a csere. :DD

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#93) Integra


Integra
titán

azért ijesztő, hogy a 970-es prockóm sehol sincsen ezekhez képest...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#94) pschio válasza Integra (#93) üzenetére


pschio
őstag

bennem is ez fogalmazódott meg... csak nálam AMD 945-höz képes még inkább :D

[ Szerkesztve ]

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#95) Malachi


Malachi
addikt

Durva mit művel az Intel. Kiéhezve várjuk a Bulldozert, erre letesz az asztalra egy ilyen processzort. Csak miheztartás végett. :) Szép.

Mindegy, majd szóljatok, ha egy árban lesz az AMD-vel, addig nem érdekel, amíg dupla áron adják. Egy AMD-n is elfut MINDEN.

(#96) Male válasza Ribi (#54) üzenetére


Male
nagyúr

Na várjál, 3 órajel van... az 1600 a terhelés nélküli esetben visszavett, aztán a normál, és a TB... akkor csak a TB-hez tartozó szorzó változtatható, a normál nem?

(Túl hosszú a videó, csak belenéztem, a váltogatást láttam... meg hogy mekkora Noctua hűtővel ment :) )

(#97) Ribi válasza [CS]Blade2 (#75) üzenetére


Ribi
nagyúr

Érdekes.
Sehol sem említenek ilyen félig unlockolt procit.
Lehet valamelyik ES-es procinak volt elállítva a max szorzó limit.
Nekik sem ilyen procijuk van, szóval megmutatni sem tudták hogy is néz ez ki.

Male: Én is tekergettem, mert hosszú, de csak alap, 1.6GHz és 5GHz között változott.
Szóval vagy alap vagy TB órajel.

[ Szerkesztve ]

(#98) Mans20


Mans20
addikt

Most akkor a P67 lapokba jó az a ddr3 ram is ami a 1156 ba is megy?

(#99) Abu85 válasza Mans20 (#98) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hivatalosan nem, nem hivatalosan igen. Az Intel hivatalos ajánlása 1,5 V-os memória, de most már kiderült, hogy nem lesz gond az 1,65 V-osból sem.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#100) bedohazi


bedohazi
aktív tag

:C :R
Mosmar enis elgondolkoztad, hogy aki csak jatszik, netezik, filmezik fullhd-n stb es esetleg photoshop is, es nagyon ritka rendereles, meg kemeny munkak, annak megeri-e par 10k-val tobbet adni vagy eleg az amd-is. :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.