Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pepe78


Pepe78
senior tag

Szegény Phenom II úgy néz ki mellettük mint valami Ferrari mellett a HRT.
Én Amd-s vagyok , de úgy tűnik az Intel befoghatatlan.
Persze más árkategória is.

(#2) djculture válasza Pepe78 (#1) üzenetére


djculture
félisten

Nem kicsit más árkategória,egy alaplap is triplájába fog kerülni alá.

(#3) [CS]Blade2 válasza djculture (#2) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

20.000Ft-tól vannak H-s lapok,
a P67-es Gigabyte, vagy MSI 27.000Ft.

(#4) #95561216


#95561216
törölt tag

Teszteknél turbo boost 2.0 ki volt kapcsolva? Mert ha nem, az indokolhatja a nagy teljesítményt bizonyos teszteken.

(#5) darál0w válasza Pepe78 (#1) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

várd ki a végét....:)

tény, h ez is jol sikerült szériája lesz az intelnek...

de hol van még az AMD ;]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#6) DeltaPower


DeltaPower
őstag

annak tökéletes, aki nem akar a következő 2 évben váltani, mert 90%-ra tenném, hogy az 1155-ös foglalat sem húzza tovább 2 évnél.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#7) darál0w válasza DeltaPower (#6) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

tény :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#8) fatallerror


fatallerror
addikt

szerintem kiirthatatlanok a csúcs vga-k, legalábbis sok év míg ilyen piciben is tudnak akkora teljesítményt kihozni mint 1 különálló vga, viszont az olcsó vga-k jövőjének annyi, ez a cucc a jövő egyértelműen, és majd lehetővé teszi az all in one gépek terjedését is

don't tell me what i can't do!

(#9) Kirrr válasza fatallerror (#8) üzenetére


Kirrr
aktív tag

+1

(#10) Pepe78 válasza darál0w (#5) üzenetére


Pepe78
senior tag

Nagyon várom az AMD igazi újításait...
Most 720Be@4mag 3500 mhz-s procim van és játékra használom 90% ban.
Mondhatni tökéletesen elég.
De azok a grafikonok megalázóak voltak asszem.
Mi az istenre használ ki egy ilyen brutál erős procit(új Intel) a magam fajta esténként kockuló USER?

Majd bencsmárkgémet tolja , oszt jó sok pontja lesz, hogy nyugodtan aludjon?? vagy igen?

[ Szerkesztve ]

(#11) Male válasza #95561216 (#4) üzenetére


Male
nagyúr

Ahogy olvastam, be volt kapcsolva.... ami azért felveti azt a kérdést, hogy oké, egy 30 másodperces videotömörítést még végignyom maxon, de aki erre használja, annál jópár órát dolgozik egyhuzamban, akkor vajon mi történik... mert sokra megy ezzel az értékkel, ha 5 perc után már visszább vesz a tempóból. Persze mivel elég keveset eszik, lehet ez nem is történik meg... de jó lett volna ezt kimérni legalább egy tesztnél.

(#12) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Atya ég, nem semmi procik. :Y

A grafikus magról nem is beszélve. De hogy a fenébe csinált az Intel ilyen erős GPU-t? :U

(#13) Yutani


Yutani
nagyúr

Meglepően jó lett az új Intel GPU. De tényleg. Ráadásul az alacsony fogyasztás, amit az új procik produkálnak, valami elképesztő.

Nem tudom, milyen lesz az AMD új generációja, a Bulldozer, de a látottak alapján azt hiszem, (sajnos) nem fogja beérni az Intelt. Amit nagyon sajnálok természetesen.

#tarcsad

(#14) Zeratul


Zeratul
addikt

Sandy Bridge 12 számolóegységes GPU-ja majdhogynem kiütött mindenkit, és itt elgondolkodtunk azon, hogy az AMD most vajon mit gondolhat, mert ugyan ők is készülnek a CPU-ba integrált GPU-val, de kb. féléves lemaradásban vannak ezen a fronton (a Llanora gondolunk), és még az sem biztos, hogy ebben a mezőnyben kiemelkedőt tudnak majd produkálni.

Azért a Lano GPU része "kissé" komolyabb mint a 5450. Ez a teljesítmény az Inteltől kb. a Zacate GPUja ellen elég.

(#15) shteer


shteer
titán

szép eredmények - és ha a beharangozott áron jönnek, akkor valóban jó választás lesz

..szerintem jónak tűnik

(#16) Angel1981


Angel1981
veterán

Ismételten szépet alkotott az Intell! :R

[ Szerkesztve ]

(#17) Cyberslider válasza tzsolesz (#12) üzenetére


Cyberslider
őstag

Bennem is az fogalmazódik meg, hogy minek nekem ilyen? :) Aki munkára használja, oké. Szerintem nekem a jövőben bőven elég lesz egy új i3 alap modell is, alig 25 körül... És az mindenre elég, még arra is, ha néha kódolni akarok, ilyesmi.
Kérdés, addig az AMD mit lép, mert muszáj lesz neki.

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#18) darál0w válasza Pepe78 (#10) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ezért is említettem már nemtudom hányszor, h felesleges játékra :D

meg amugy sem nagyon érzékeled a 130 és 180közötti FPS különbséget....

mintahogy a 80-130at se...

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#19) hemaka


hemaka
nagyúr

Akkor ezért békült ki az intel és az nvidia... most meg odavertek megint nekik a cpu-ban lévő gpu-val :DDD

(#20) Angel1981 válasza fatallerror (#8) üzenetére


Angel1981
veterán

Persze. A felső kategóriás VGA-kat sokáig nem fenyegeti még veszély.
De az alsók már most gondban lehetnek, az alsó-közép kategória meg jövőre kezdhet "izzadni", amikor megjelenik az Ivy Bridge, ami elvileg ismételten megduplázza a grafikus teljesítményt.

(#21) ftc válasza Cyberslider (#17) üzenetére


ftc
nagyúr

Munkára kevés......

(#22) LackoMester


LackoMester
addikt

Jó teszt, mint mindig. :R :C
Na ja, elég durvára sikerült a SB féle sorozat, meglepően gyors. Ha most állnék gépcsere előtt, nemkérdés, h. a C i7 K2600 mellett döntenék.
Na és akkor mire lesz képes a LGA 2011. :U Na az majd visz mindent. :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#23) Zeratul válasza tzsolesz (#12) üzenetére


Zeratul
addikt

Intelnél besegít a CPU a shader intenzív számításoknál, legalábbis eddig így volt. AMD ép fordítva csinálja, GPU vesz le a CPUról számítást.

(#24) Armagedown


Armagedown
őstag

Ez a megdöbbentően jóra sikerült ;]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#25) Ribi válasza Male (#11) üzenetére


Ribi
nagyúr

Miért venné vissza?
Másik teszt oldalon 1.6V-t kapott a proci, 7x fokra melegedett és nem vett vissza.
Mindezt 5GHz-n.
Persze mondták is, hogy nem javallott 24/7-ben így használni, de látszik, hogy nagyon sokat kibír a proci.
Szóval ha értelmes hőmérsékleten marad akkor nem lesz gond.

(#26) pilóta


pilóta
nagyúr

Én csak azt nem vágom, hogy akor a tuningolhatós procikban, amiben tuningos lapban nem lehet használni a GPU-t, abban van a használható GPU, amit ugye nem fog senki használni, viszont a nem tuningos lapban használt nem tuningos procikba - amiben használni fogják a GPU-t - meg lassabb GPU van. Ebben mi a logika?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#27) helkis válasza Cyberslider (#17) üzenetére


helkis
addikt

na az intel nem pöcsölt máris betoltak egy kis fermi-vetőmagot a CPU-ba.. :DDD
grat nekik! :R

fLeSs - esetleg az i7-870-est meg lehetne még nézni clock-to-clock-ban, hogy viszonyul a 2600k-hoz? :R + ram olvasási/írási aida64 bench is érdekelne.. :)

pilóta - aki netezni vesz gépet, annak elég egy H-lap +alapGPU, aki netezni és onlinegame-elni annak kell egy H-lap+ K proci, aki meg tuningol annak P-lap kell+ K-s proci..

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#28) DaveJr


DaveJr
őstag

Van vmi info arról hogy meddig fog élni az 1155-ös foglalat? remélem nem megint 2 évet.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#29) #16729600


#16729600
törölt tag

(#30) Poiro7


Poiro7
aktív tag

Az i3 (i3-2100, i3-2120) miért nem kerül be egyetlen tesztbe sem :F
Hisz az emberek többségének még 775-ös rendszere va :W n

(#31) Genji


Genji
őstag

Egyik szemem sír a másik a nevet. Szép volt Intel!

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#32) .mf


.mf
veterán

"Sajnos a Sandy Bridge használatához új alaplapra lesz szükségünk, ugyanis az új processzorok LGA1155 tokozásban kerülnek forgalomba. Mondhatnánk, hogy csak egy érintkező a különbség az előző generációhoz képest, amiből biztosra vehető, hogy az Intel megint le akarja húzni a népet, de fogalmunk sincs arról, hogy az egyes érintkezőknek milyen feladata van, tehát szinte biztos, hogy ez az 1155 érintkező és az LGA1156-os CPU-k 1156 darab érintkezője más-más feladatot lát el, ergo könnyen lehet, hogy még így jártunk a legjobban, mert a CPU-hűtőket legalább nem kell lecserélni."

Hmm talán Anandtechen számoltak be nemrég az Asrock P67 Transformer lapról, ami Lynnfield procikat is fogad P67-es lap létére. Szóval csak "néplehúzás" az új foglalat, de ezt már megszokhattuk. A lábak jelentős része úgyis reserved szokott lenni minden procinál, azokból +/-1 nem oszt-szoroz.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#33) pilóta válasza Poiro7 (#30) üzenetére


pilóta
nagyúr

Mert olyan procikat nem kaptak a teszthez. Biztos lesz majd olyan is később...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#34) franc0 válasza Poiro7 (#30) üzenetére


franc0
őstag

Ennek egyszerű oka van. Azok csak február végétől kaphatók.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#35) Televan74


Televan74
nagyúr

Én AMD fan vagyok, de ha most kellene gépet vennem , akkor egyértelmű, hogy a Core i5-2500K tenném le a voksomat, nagyon jól sikerült. :C

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#36) Roxbury


Roxbury
őstag

Én egyenlőre maradok AM3-nál, de a jövőben, ha új konfigot fogok összeállítani utána nézek ennek is majd az tuti. :)

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#37) pilóta válasza helkis (#27) üzenetére


pilóta
nagyúr

Akkor ezek szerint lehet variálni a H lapot K procival? Úgy érthető. Azt hittem, H a H-hoz, K a K-hoz variáció megy csak...

Szerk: (mármint K a P-hez) :D

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#38) Angel1981 válasza LackoMester (#22) üzenetére


Angel1981
veterán

Nem feltétlen, mert elsősorban "csak" több magot fognak tartalmazni - amit távolról sem használ ki minden alkalmazás.
Itt van pl. a 980X - több helyen megkérdőjelezhető a létjogosultsága a 2500/2600 mellett.
Ár / teljesítmény arányban meg a földbe van döngölve.....

(#39) Male válasza Ribi (#25) üzenetére


Male
nagyúr

Ezért:
"A Sandy Bridge esetében a magok hőmérsékletét is figyeli a rendszer, és ameddig ez az érték nincs az előre meghatározott kritikus tartományban, addig a TDP fogyasztási keret megemelkedik, vagyis egy rövid ideig többet fogyaszt a CPU annál, amire hitelesítették. Ez lehetővé teszi a magasabb Turbo Boost órajel elérését addig, amíg a hőmérséklet túl nem lépi az előre beállított kritikus limitet. A gyakorlatban ezt úgy érdemes felfogni, hogy egy program az első egy-két percben gyorsabban fog futni, mint amennyire a processzor egy kis idő eltelte után képes lesz. A technológia működése a tesztprogramok esetében nagyon jól megfigyelhető majd. A processzor a kiválasztott program első indításakor elért egy adott eredményt, de a további indítások alkalmával a teljesítmény egyre alacsonyabb lesz, mivel a processzormagok egyre melegebbek, ami megakadályozza a TDP fogyasztási keret túllépését. Az Intel a Turbo Boost 2.0-t azért hozta létre, hogy az egyszeri alkalmazások gyorsabban fussanak le, míg huzamosabb terhelés esetén ennek a technológiának nincs semmi lényeges hatása az eredeti Turbo Boost elgondoláshoz viszonyítva."
/Abu85, Végre megjelent az Intel Sandy Bridge/

Másik tesztet nem néztem... ott is a TB emelt, vagy sima tuning volt? Mert utóbbi esetben nyilván nem játszik ez a dolog (legalábbis valószínű más a hőmérséklet határ, amikor a védelem veszi vissza, és más, amikor még csak a TB-t tiltja le).

Igen, lehet, hogy végig maxon tud menni, ezért írtam, hogy ezt jó lett volna kimérni, mert így bizonytalan a dolog.

(#40) grc999 válasza pilóta (#37) üzenetére


grc999
tag

Nem-nem :N A foglalat ugyanaz (lga 1155), és a lapok is támogatni fogják a "variálást" a jelenlegi infók szerint.

"Sometimes it is hard to decide which side of the fence to be on. But to straddle it will just make your balls hurt."

(#41) csucsbicep válasza Poiro7 (#30) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Engem is érdekelne a kis i3. Mindenesetre jók lettek a procik, gyorsabbak, kevesebbet esznek. De mi mást vártunk volna?

(#42) ErőVarázsló


ErőVarázsló
tag

63500 az i5-2500k az i7 valamivel 100 alatt van
ehhez a lap min 45-50 lesz

vs:

Amd pII x4 965 38500
+ Asrock 890gx Extreme4 28500

ugyanazt a boltot néztem

szerintem az ilyen cikkek végére még az árral komperálva is be kéne rakni valamit
hiszen ok hogy 63,4% adja teljesítményben de kevesebbe mint a 63,5% is kerül...

igen van különbség

megéri
szerintem nem

az intel 2 évente kényszeríti a felhasználókat hogy ne csak cpu-t hanem mindent cseréljenek, az 1366 lapok userei 1 év múlva téphetik a hajukat ha valami gond van mert platformot kell majd váltaniuk

amúgy nagy előrelépés akkor lenne ha az elöző csúcs cpu-t verné de azért ez is csak részleges siker, amúgy a tegnapi hírek nem véletlenek voltak a g-cpu részt szépen kifizették az nvidiának most így mosolyognak mint a tejbe tök de jók voltunk

Magán orvosi ügyelet Szegeden www.szegedorvosiugyelet.hu ph-soknak kedvezmény telefonon gyorsabb: 70-kettő281171

(#43) RexpecT


RexpecT
addikt

Ez brutál kis cucc lett nagyon.
A fogyasztás is tetszik :Y .

(#44) ErőVarázsló válasza grc999 (#40) üzenetére


ErőVarázsló
tag

igen a 6X-es chipsetesek

Magán orvosi ügyelet Szegeden www.szegedorvosiugyelet.hu ph-soknak kedvezmény telefonon gyorsabb: 70-kettő281171

(#45) LordX


LordX
veterán

Ez már konkrétan görénység:

- A chipset az vagy tuningos, vagy GPUs. A GPU-t csak a tuningot nem engedélyező chipsettel lehet kihasználni, a tuningot csak a GPU-t nem támogatóval.
- Olyan CPU nincs, amiben vagy csak szabad szorzó, vagy csak 12 végrehajtós GPU lenne. Csak a K-s, tehát tuningolható szorzós verziókban van a dupla GPU.

Tehát mindenképp fizetsz olyan prémiumot velük, amit nem tudsz kihasználni: vagy a dupla GPU-t vagy a tuningolhatóságot. Köszönjük. :U

(#46) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Hát le a kalappal.. Én alapvetően az AMD-t szoktam favorizálni, de azt hiszem ez most elég nagy ütés lett az Inteltől.
Persze ne temessük még az AMD-t se. Alig várom már az idei újdonságaik megjelenését, akkor majd minden kiderül :)

Everybody lies.

(#47) csucsbicep válasza LordX (#45) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Erre lesz elvileg megoldás a z67.

(#48) MPowerPH válasza djculture (#2) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az alaplap az nem, mert egy jól felszerelt lap 45k körül van, de a proci nem olcsó. De ugye a teljesítményt meg kell fizetni.

Én kicsit csalódott vagyok a teszt miatt, jó lett volna egy részletesebb összehasonlítás, azonos órajelen, mert így azért csalóka. SB -k turbo -ja már sokkal többet enged, alapjában véve is magasabb órajelen járnak, és még clock to clock is erősebbek 11%-al. Én úgy is néztem volna teszteket, hogy turbo off, és azonos órajelen a 980X-el és a 920-assal(mondjuk 3.8GHz -n)

ErőVarázsló: Ennek az SB -nek nem az a feladata, hogy az X58-at verje,- részben az is összejött- hanem a P55 leváltására készült. Az X58-at a nyár végén megjelenő LGA2011 fogja váltani, 6-8 magos HT-s procikkal, Quad ch-val, teljes értékű SLI/CF támogatással. És ott már nem lesz IGP sem.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#49) pilóta válasza grc999 (#40) üzenetére


pilóta
nagyúr

Értem csak nem értem :D
Mármint azt értem, hogy akkor menni fog minden mindenben, csak hiába tuningos a lap, ha nem tuningos a proci, illetve hiába tuningos a proci ha nem tuningos a lap, tuning csak tuningos lap és proci párosítással megy, csak azt nem értem, minek ennyire bonyolítani?
Vagy a kihozatal miatt trükköznek? A nem jól sikerült GPU-s lapkák mennek a H-hoz, a hibátlanok meg a K-hoz? De lehet ezt utólag módosítani, miután a meós kiválogatta?

Még egy kérdés: A tuningos lapban tuningos proci, amiben ugye nincs GPU használat, ott másra se lehet használni a GPU-t? Tehát az rendben van, hogy képet nem ad, de kódolni se tud?

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#50) Elrood


Elrood
őstag

Nagyon szuper ez a két proci, de pár dolgot vegyetek figyelembe:

1.
Bár nincs még hazai ár, de gondolom ez a két proci a drágábbak közé fog kerülni.

2.
Ha jól látom, csak a K-s procikat szerelik 12 EU-s maggal, a többi 6 EU-val lesz (tehát a teljesítmény kb. feleződik).

3.
Jelenleg csak két lapkészlet van ezekhez
P: integrált vga nincs, de van tunning
H: integrált vga van, tunning nincs

Így az ár/érték arány már nem is olyan szép. Persze akit nem érdekel az int. vga annak teljesen mind1:).

Persze van pletyka, hogy lesz Z-s lapkészlet, amiben minden engedélyezett, de lehet, hogy jó magas felárral.

Viszont ha notiba lesz 12 EU-s proci, arra lehet benevezek, persze az AMD válaszát is megvárom.

@51: találtam nem K-s 2300 és 2400 procikat 50kért, tehát tényleg drága lesz a két proci :( .
MOD: Aham, akkor majd meglátjuk :).

[ Szerkesztve ]

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.