Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ricco_hun


Ricco_hun
senior tag

Hát az lenne az ostobaság az Nv-től, hogyha nem engedné az SLI támogatást. Így talán kevesebb vevőt veszítenek.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#2) Dyno


Dyno
veterán

Na ennek nagyon örülök. :K

(#3) subaruwrc


subaruwrc
félisten

na az helyes. akkor a nitrozott 1156-s procik mellé is lehet majd akármit tenni :C

(#4) Rocco27


Rocco27
csendes tag

Vegre rajottek az nvidia-nal, hogy igy talan teret nyerhet az SLI, ha nincs csakis az nvidia chipset-hez kotve(ami mar lassan a kutyanak sem kell, kizarolag a fanatikusoknak)... ;]

(#5) Ste


Ste
addikt

És vajon az i5 esetében elég lesz-e a vga-k kihajtásához a 2x8 pci-e sáv?

(#6) FRENK1988 válasza Ste (#5) üzenetére


FRENK1988
veterán

:DD
Hát 4 9500 Crájzisz edisünt biztos kihajt :D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#7) Zájec


Zájec
veterán

ez mind szép és jó elmélet , de azt nem feledjük hogy ez a P55platform úgy mint a p45 is, nem telejesértékü sávszélességet ad a kártyáknak... tehát nem lesz 2db x16 pci-e (mint az x48 és x58 estében ) hanem csak 1db x16 -s... a többi x8 ..és ha berakunk 2db vga-t akkor azok 2x8 pci-e sebességen fognak menni.... és ha még egy harmadikat is akkor az már csak x4-t kap... szóval aki erös több VGA-s rendszert akar, annak mást kell választania... az egykártyás gépekhez , viszont kitünö.

de erröl volt korábban egy PH-s teszt, hogy miképp alakulnak ezek a dolgok ,és mikor hogyan befolyásolják a teljesitményt..

(#8) Thrawn válasza Zájec (#7) üzenetére


Thrawn
félisten

Létezik egy NF200-as kiegészítő chip is, ne felejtsd el.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9) Ste válasza Thrawn (#8) üzenetére


Ste
addikt

és i5 esetében mit lehet majd tenni, amikorr ott a cpu-ban vannak a pci-e sávok?

(#10) Zájec válasza Thrawn (#8) üzenetére


Zájec
veterán

arról nincs infom , mit csinál az NF200-s... ?

(#11) Rocco27 :: persze, azért annyira nem rossza az, elég jól tud hasitani 2db x8 is... pláne a CF , annak könnyebb, jobb a hatásfoka mint az SLI-nek.. de akkor lehetünk nyugodtak afelöl hogy semmi nem gátolja a teljesitményüket, ha 2 x16 van...

[ Szerkesztve ]

(#11) Rocco27 válasza Zájec (#7) üzenetére


Rocco27
csendes tag

Sajat tapasztalatbol mondom, hasznaltam p45-ben ket 4850-est cf-ben.
Jo volt nekem a 2*8 is. Kesobb csereltem lapot x48-ra es es most mar 2*16-ban mukodik. Jobb lett, gyorsabb lett, de nem szamottevoen. Valoszinuleg ket 4890 vagy ket gtx285 eseteben mar jobban kimutatkozik a sebessegkulonbseg.

(#12) D1Rect


D1Rect
félisten

Hurrá, lehetne már normálisan megírni a játékokat több GPU-hoz.

(#13) Billu válasza Zájec (#7) üzenetére


Billu
aktív tag

Teszt

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#14) Thrawn válasza Ste (#9) üzenetére


Thrawn
félisten

Az MSI megoldotta már, három teljesértékű PCIe x16 foglalatot pakoltak erre a lapra, pedig a prociban nincs ennyi PCIe sáv.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#15) Zájec válasza Thrawn (#14) üzenetére


Zájec
veterán

az MSI tud kiatalálni dolgokat... kiváncsi vagyok a valóságban mit tud majd...
mondjuk az MSI lapok, nem tartoznak a "jó" és közkedvelt lapok közé...
lehet hogy csak egy kicsit vakitani akarnak ezzel ?

de úgy ahogy mondod, a proci nem tud ennyit vezérelni...
innentöl kezdve hiába irja rá az alaplapjára...

mod: most nézem csak annyi van ráirva hogy triple pci-e 2.0 CFX..
azt nincs rajta hogy ezeket hányszoros sebességen tudja...

(#13) Billu:: ez az ! köszi :) jól látszik merre hány méter ezügyben...

[ Szerkesztve ]

(#16) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Ez a validálásosdi ez jó. Van egyáltalán olyan, hogy nem felel meg az SLI-nek egy lap, amibe bele lehet tenni két, egymással SLI kompatibilis videókártyát? Már eltekintve a szoftveres dolgoktól. Mi lehet hardveresen az akadálya neki? Nem szabványosak a sávok vagy mi a túró?

<-ƘƘ->

(#17) Ste válasza Thrawn (#14) üzenetére


Ste
addikt

csatlakozok Zájec-hez. jó, hogy rajta vannak a lapon, de az i5 nem tudja majd kezelni, hisz fizikálisan nincs benne. Mivel a foglalata nem lesz a jelek szerint kompatibilis más procival, csak i5-el innentől kezdve eléggé "paraszt vakítósnak" tűnik a 3 teljes értékű x16 csati

(#18) Bici


Bici
félisten

Felmerül bennem a kérdés, hogy ha tényleg kevés az i5 a nagyobb SLI konfigok kihajtásához, akkor minek ez az egész hajcihő? A kisebb SLI-t helyezzesíti egy nagyobb VGA, pláne az új AMD szériából.
i7-hez biztos jó lesz.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#19) proci985 válasza Thrawn (#14) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

tomshardwarenél volt mérés (korrektnek tűnt), semmivel sem gyorsabb az nf200 nélkülieknél. szóval vakítás volt a jelen körülmények között, mondjuk kérdés, hogy nagyobb órajelek és eltolt bottleneckek mellett mi lenne.

más gyártó szvsz nem véletlenül nem erőlteti azt a chippet, amikor nem lehet duplázni az adatokat (tehát midnkét vidkarinak ugyanaz az info kell), akkor nem ér az égvilágon semmit. legalábbis én igy vettem ki, de a spontos specifikációt nem ismerem. tri slire marad a yorki, bár akkor már kétkártyás megoldás az egyikbe és ennyi. vagy quad megoldás, aztán probléma megoldva.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20) Zájec válasza Ste (#17) üzenetére


Zájec
veterán

közben találtam Thrawn-nak egy MSI GD80 teszt -et....
az utolsó sorban ezt találtam::
"Update - We made an error noting that this motherboard had a NF200 PCIe chip, which was a wrong assumption. That text has been removed from this article."

"csak i5-el innentől kezdve eléggé "paraszt vakítósnak" tűnik a 3 teljes értékű x16 csati"

ez a P45-nél is igy volt... ott is volt 3db pci-e slot, a nagyobb lapokon...
ezen már én nem is csodálkozok.. teljesen rendben van.
(attól még a csati lehet x16..... csak a kiosztása nem..)

egyébként a core i7-nél is csak egy gyártó lapja valostija meg a 3db teljes értékü x16 sebességü kioszást...(EVGA clas), a többi lap "csak" 2db x16 sebességet ad.. 3db esetén x16,x8,x8-ra módosul....
a p55-ben pedig x8,x8,x4 -re talán ( nemtudom jól mondtam e..)

(#21) Thrawn válasza Ste (#17) üzenetére


Thrawn
félisten

Fizikálisan egy mai i7-es prociban egyáltalán nincs PCIe vezérlő és az X58-as chip sem tud 3 vagy akár 4 teljesértékű PCIe foglalatot biztosítani, mégis megoldották - kiegészítő chippel. Szerintem semmi akadálya, hogy az i5 is kapjon kiegészítő chipet ha kell.

Zájec: Köszi! A két lapot összehasonlítva... Hát nem kicsit átdolgozták.
Igen, P55-nél 8x8x4 lesz.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#22) szab.tam


szab.tam
nagyúr

"Quad SLI-vel bezárólag"

miért? van már feljebb is?
habár az is igaz lenne, hogy bizonyos értelemben a tri sli feljebb van, mert ahhoz 3 sín kell, a quad-hoz elég 2....

na, most ezen alapon 7!!! db. pcie 16x van... (lga1366)

P6T7 WS SuperComputer

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#23) Szlovi


Szlovi
aktív tag

Muszáj volt meglépni ezt az NV-nek,Core i5/i7 fronton nem kapott dokumentációt/licencet,hogy chipsetet gyártson alá.

(#24) Male válasza Kendek (#16) üzenetére


Male
nagyúr

Hardveres $ jelek az akadályai ;]

Thrawn: Ok, hogy odateszel egy kiegészítő chipet... de az olyan túl sokat nem segít. Csak gondold végig, van 16 PCIe sávod, rádugsz egy elosztót, amiből kijön 2x 16 sáv... ettől még a PCIe vezérlő és az "elosztó" között továbbra is csak 16 sávod van, a szűk keresztmetszet megmarad. (esetleg ott spórolhat, ha valaminek nem kell eljutnia a PCIe vezérlőig, hanem le tudja kezelni az nVidia chip)

(#25) szab.tam válasza szab.tam (#22) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ha nem jön be az előző gyári link, itt egy kereskedői.... (nekem ie alatt nem megy)

P6T7 WS SuperComputer

tehát + chippel (majdnem) mindent meg lehet oldani....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#26) Ste válasza Thrawn (#21) üzenetére


Ste
addikt

Az i7 eddig lga1366, az i5 lga1156 volt, ha nem tévedek. A cikk szerint ezek a lapok az lga1156-os (Socket H) procikat támogatják, vagyis jön egy új i7 család ősszel amiben ki tudja mi lesz, de az i5-ben van pci-e vezérlő, s az lga1366-os i7-ben nincs pci-e vezérlő.

(#27) szab.tam válasza Ste (#26) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ja. jön ci7 lga 1156 foglalatba való is. (ott ugye lesz 2*4 HT.) jól meg van ez kavarva...
de máshol olvastam, (holnap majd itt is fogjuk) :DDD , hogy az intel a dobozokra kis felete téglalapban, a jobb alsó sarokban feltünteti a tokozást, és a ci akármit. nehogy a tesco polcairól levéve összekeverjük őket....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#28) keIdor válasza Thrawn (#8) üzenetére


keIdor
titán

Én nem hinném, hogy ez az átlag (nem WS) alaplapokra rákerülne... X58-tól még több vásárlót "beszélnének" le így.

Mod: Ja látom, van már egy MSI lap... hát akkor bármi lehet még...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#29) Ste válasza szab.tam (#27) üzenetére


Ste
addikt

remélem a doboz belső felén lesz az a fekete téglalap :D

(#30) Zájec


Zájec
veterán

(#26) Ste ,, (#27) szab.tam :: egy pillanat ne kavarodjunk meg !
tehát:: core i7 lga 1366-ban nem lesz új proci ( hacsak nem a core i7 960-t ,975-t , vagy a hatmagos gulftown annak nevezzük, de ezek már halhatoak voltak,, nem újdonság)

core i7-hez 2db proci jön 1156lga-ba... a 860 és 870, amik 4magosak és tudják a HT-t, valamit core i5 750 (lga1156) néven jön egy kisebb példány amiben nincs HT , tehát nem tud 8 szálat....

"ja. jön ci7 lga 1156 foglalatba való is. (ott ugye lesz 2*4 HT.) jól meg van ez kavarva..."
rosszul mondod, mert ezek core i5 és core i3 lesznek..
(core i5 650, core i5 660 , core i5 670 és a kicsik core i3 530 és 540 )

ezek lesznek 2magosak és HT-val 4szálasak... forrás :: [link]
több info pedig a core i5 topikban..

"ősszel amiben ki tudja mi lesz, de az i5-ben van pci-e vezérlő, s az lga1366-os i7-ben nincs pci-e vezérlő."
minden köztudott,a core i7 lga 1366-ban az NB-ben van , a Core i5-ben viszont már a prociban van a pci-e vezérlö....
nemhinném hogy lesznek még meglepetések , mivel már indul a platform forgalmazása...

egy pici volt még,, lett egy új kétmagos király :: Core i5 670 -3.46 GHz
ez lesz a legmagasabb alapórajelü kétmagos proci...
elég kemény a x26 szorzója :D

(#31) tlac


tlac
nagyúr

Az SLI-kompatibilisre tervezett termékek egy mintapéldányát a gyártóknak kell eljuttatnia a zöldekhez, és amennyiben megfelelt az elvárásoknak, az NVIDIA beépíti az SLI támogatását a grafikus kártyák eszközillesztő csomagjába.

x58-nál a biosba építették be egy sli kulcsot, szerintem a p55-nél is így lesz

(#32) szab.tam válasza Zájec (#30) üzenetére


szab.tam
nagyúr

olvasd el, ugyan arról beszélünk... (csak rosszul írtam, nem 2x4, hanem 4x2, persze....)

én csak a 4 magos 1156-osokra gondoltam....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#33) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Azért ennek nagyon örülök, NVIDIA-t nagyon régóta csípem, házam is ilyen :K

(#34) Ari18


Ari18
őstag

Megtehették volna ezt kb 2-3éve is. Lehet több SLI-s rendszer lenne a piacon.

(#35) dezz válasza Thrawn (#21) üzenetére


dezz
nagyúr

"Fizikálisan egy mai i7-es prociban egyáltalán nincs PCIe vezérlő"

A "mai" helyett jobb azt írni, LGA1366 tokos.

"és az X58-as chip sem tud 3 vagy akár 4 teljesértékű PCIe foglalatot biztosítani, mégis megoldották - kiegészítő chippel. Szerintem semmi akadálya, hogy az i5 is kapjon kiegészítő chipet ha kell."

De az LGA1366-on ott van QPI busz, aminek a sávszélessége elegendő mindehhez. Azonban az LGA1156-os procikon nincs QPI, csak az 1x16/2x8-as PCIe és az északi híddal összekötő kis sávszélű DMI, továbbá az IGP-sekben a képet szállító Display Connect, és ezzel kifújt.

SLI-ben és CF-ben minden kártya másféle adatokkal számol, így még csak kétfelé sem lehet küldeni ugyanazokat az adatokat. Az egyedüli értelmes megoldás a Hydra, de az lassan fog elterjedni, ha egyátalán.

(#36) dezz válasza dezz (#35) üzenetére


dezz
nagyúr

(Kvázi ugyanezt leírtam ide is, mert frissebb topik és amúgy is a Hydráról szól, talán érdemes inkább ott megvitatni.)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.