Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) arn


arn
félisten

A pl2 itt is 100w lesz?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2) Energie X válasza arn (#1) üzenetére


Energie X
őstag

Nem látom s hűtést, de szerintem itt megállnak 65W-nál.

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#3) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Hol az SSD csavarjának a helye? :F

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#4) Viktor77 válasza kakuk.tamas (#3) üzenetére


Viktor77
titán

Ha jól látom, az magasított csatlakozó, ha alulra rakod, és nincs mellette semmi, akkor simán becsavarod jobbra (nincs ott a wifi), ha felülre, akkor a wifit tartó csavarba csavarod be a másik csavart.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#5) arabus válasza kakuk.tamas (#3) üzenetére


arabus
addikt

Nagyon durva a cucc.4 nagy meg 8 kicsi mag.

[ Szerkesztve ]

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#6) kakuk.tamas válasza arabus (#5) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Egyre jobban tetszik a dolog. De gondolom aranyárban szor kettő lesz… :W

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#7) CharlieDrop válasza arabus (#5) üzenetére


CharlieDrop
veterán

tényleg durva, vajon eléri az M1 chip teljesítményét?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#8) arabus válasza CharlieDrop (#7) üzenetére


arabus
addikt

Azt szerintem igen.
Ami még érdekes hogy az igp jobb mint az 5700G-ben.

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#9) Fiery válasza arn (#1) üzenetére


Fiery
veterán

AIDA64 v6.60:

CPUID CPU Name: 12th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1220P
Tjmax Temperature: 100 °C (212 °F)
CPU Thermal Design Power (TDP): 28 W
CPU Thermal Design Current (TDC): 80 A
CPU Max Power Limit: Unlimited Power / Unlimited Time
CPU Power Limit 1 (Long Duration): 20 W / 28.00 sec (Unlocked)
CPU Power Limit 2 (Short Duration): 39 W / 2.44 ms (Unlocked)
Max Turbo Boost Multipliers: 1C: 44x, 2C: 38x, 3C: 38x, 4C: 38x, 5C: 38x, 6C: 38x, 7C: 38x, 8C: 38x

Motherboard Name: Intel Wallstreet Canyon NUC12WSBi3

[ Szerkesztve ]

(#10) hallador válasza arn (#1) üzenetére


hallador
addikt

Nem tud 100 watt lenni, mert nem az a fogyasztási osztály. Nem is értem a felvetést.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#11) arn válasza hallador (#10) üzenetére


arn
félisten

A 65 wattos is vagy 200 wattot vesz fel vhol. Ezert a par masodpercert vehetsz dragabb lapot es tapot.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12) Aprósólyom válasza arabus (#8) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Rákerestem gyors a 3D Mark oldalán mit is tud egy Vega 8 az 5700G-ben: Search (3dmark.com) És tényleg nagyon hasonló a teljesítménye a 1260P-vel összevetve. Igaz, ez a keresés be van korlátozva a gyári 2GHz-re iGPu clock-ra. 2300MHz-en és jobb ramokkal már 6000 feletti graphics pontocskát gurítanak. De mindenképp szép eredmény egy apró pici nukkocskától.
Kérdés mennyi lesz az annyi....
Még az lehet érdekes, hogy az eredmények a 1260P-vel születtek, aminek 96EU-ja van, viszont egy belépő 1220P-nek csak 64EU-ja van és csak 2 P-core.
Egy 1240P árra kíváncsi lennék, ahol már van 4 P-core és 80EU az iGPU-ban.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#13) ricsip


ricsip
addikt

Fél évente jön ilyen intel NUC, amiket utána sehol nem lehet kapni, nemhogy idehaza (az teljesen megszokott már), de külföldön se nagyon. Aztán 6 hónap múlva megszünteti az intel a szapportját.

[ Szerkesztve ]

-

(#14) hallador válasza arn (#11) üzenetére


hallador
addikt

Ekkora dobozban? Azt hogy? hova teszed a tápegységet, ami 200 wattot kiszolgál?

Power Adapter and Power Cord Specifications for Intel® NUC Products

Eddig 28 wattos TDP-vel rendelkező processzoroknak 90 wattos tápjai voltak, ha picit extrább 120 watt, de akkor ott van komolyabb fogyasztó is.

Ezért nem értem a 100 wattos processzorfogyasztást.

Vannak olyan NUC-ok amihez van 650 wattos táp, de ott már xeon is van, meg dedikált vga is.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#15) hallador válasza arn (#11) üzenetére


hallador
addikt

Ez a gép ami konkrétan a cikkben van 6v 20 A- 120 W-os táp van a géphez, ebből sehogy nem lehet 200 watt, de 100 watt sem csak a processzornak.
Amúgy én arra vagyok inkább kíváncsi, hogy a processzor valódi sebessége ténylegesen mekkora lesz. Az az pl egy Apple Silicon M1-hez képest mit tudhat majd ez a gép. Ok, hogy memóriában, és háttértárban, vagy épp port kiosztásban már most sem túg labdába bármilyen apple termék sem ezzel szemben, de jó lenne, ha processzor teljesítményben is lenyomná.
Meglátjuk.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#16) arn válasza hallador (#15) üzenetére


arn
félisten

A 65 wattot az asztalira irtam, az analogia meg onnan jott, hogy ott kb haromszoros kulonbseg van a tdp es a pl1 kozott.

Az 2 eves m1et lenyomni, amit tabletba tesznek nem lenne nagy dicsoseg, se szvsz meg az se lesz meg. A masik, hogy az m1 elonye nem a proci teljesitmeny, hanem hogy egy unified architektura brutal memsavszellel, ami pcben max a videokartya gpu es memnel van mrg x szaz wattnal, es a swes korites is ra van szabva. Majd az m2nel fog kiteljesedni, mert az m1ben sokminden nincs benne, amit az m1pro/max/ultra megkapott (memkorlat, kijelzokezeles). Es ez utobbiak vannak hasonlo tdpvel, nem az m1.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#17) hallador válasza arn (#16) üzenetére


hallador
addikt

Ok, de az M1-et nem tudom mire használja egy üzleti szféra. Otthonra meg drága.
Az M1 ok hogy 2 éves, de még mindig majdnem dupla annyiba kerül, mint egy alap NUC i5. Szóval ha a magyar piacot nézem meg, akkor inkább az árra hegyezném ki a dolgot, az M1 azonnal veszített. Hiszen ezek a gépek nem annyira olyan munkára vannak kihegyezve, mint az m1max. Ráadásul mennyibe kerül?

Ok, de ez nem asztali rendszer, hanem mobile, szóval nem állja meg az analógia. 120 wattos dc tápból nem jön ki 200 watt sehogyan sem.

Nekem is van M1-em, de ha valami olyat kell csinálni pl, offline dockert telepíteni, egy bármilyen virtuális gépben, az M1 meghalt, elő kell venni az Inteles notebookot. Szóval, ez az M1 olyan mint a Patyomkin páncélos volt. Nagy a füstje, de kicsi a lángja, na persze az átlag embereknek nagyon jó az M1, de másra annyira nem. Én is arra használom, hogy ide írogassak, meg tanuljak rajta, de a tanulást is csak úgy, ha olvasni, vagy pl python-t kell tanulni. Mert kb erre jó.

Ez kevés lesz, majd akkor, ha valaki esetleg nem csak alapdolgokat akar csinálni. Meg persze a Youtube-ra videókat gyártani. Mert igazából abban erős.

Szóval azért annyira ne magasztaljuk az Apple-t, mert ha megnézed az árakat, az M1 nem hatékony.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#18) rezessanyi válasza arabus (#8) üzenetére


rezessanyi
csendes tag

jah. De jatekok alatt elverzik a pi...ba

(#19) arn válasza hallador (#17) üzenetére


arn
félisten

Majd megoldjak, mert nem lesz mas. Hasonlo felhasznalasnal en nem igazan latom az applet dragabbnak, laptop oldalon sem.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.