Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zzola


zzola
félisten

TDP 15W szép! :)

(#2) Sanya


Sanya
nagyúr

Eddig is volt ilyen. A céges ultrabookomban haswell 15w-os processzor duruzsol, meglepően jó teljesítménnyel.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#3) ALLAT001


ALLAT001
senior tag

Baytrail N3530 AIDA64 CPU queen: 19.162 - 7.5W

Ennyi...

(#4) Ribi


Ribi
nagyúr

Esetleg teszteltétek, hogy ez a proci befér-e a TDP limitbe maxon hajtva, vagy ez is visszavesz, mint a Core-M?

(#5) AxBattler


AxBattler
félisten

Köszi a tesztet!

Egy, vagy két memóriamodullal készítettétek a teszteket?
Csak mert az IGP-s méréseket eléggé befolyásolja, hogy megy-e a dual channel.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#6) Duree


Duree
veterán

Az Amd vajon mikor éri el ezt a szintet?

duree54

(#7) Sinesol


Sinesol
veterán

Az azért komoly, hogy annyira 0 konkurrencia van, hogy a desktop verziót már nem is nagyon erőltetik :)
Bár nemcsoda, mivel egy sokéves 2600k is veri a rivális minden megoldását, de azért remélem csak kijön majd a desktop verzió is, hogy legyen valami upgrade opció az 1150 platformokba.

Na meg jólenne ha az AMD befejezné a szerencsétlenkedést, mert így sose csökken ezeknek a prociknak az ára.

[ Szerkesztve ]

(#8) rudi válasza Ribi (#4) üzenetére


rudi
nagyúr

Annyi tuti, hogy az i5-5300U a pörgetős hűtéses ThinkPad T450-ben bő fél órányi hajtás alatt végégi 2,7 GHz-et ment, nem vett vissza. És akkor sem esett a CPU órajele, amikor az IGP-t is terheltem a CPU mellett. Ellenben az alig pörgetős hűtéses ThinkPad L450-ben úgy 5 perc hajtás után levette a CPU órajelet 2,5 GHz-ről 2,1-re és ezt tartotta. Szerintem melegedés miatt féketett, mert 2,1 GHz-re váltáskor 90 °C-ot jeleztek a CPU magok. Illetve ez az alig hűtéses L450 IGP terhelsékor túlmelegedett 95 °C-ra, elkezdett throttlingolni (40%-ig), ekkor bekapcsolt a hűtése, mindent stabilizált, lement 85 °C-ra a CPU-hő és akkor lekapcsolt a hűtés. Ennek hatására megint lement a CPU 95 °C-ra, megint throttlingolt, megint jött a hűtés és újból indult a körforgás, amit nagyjából 2 perces ciklusokban csinált. Majd a ThinkPad cikkben leírom meg AIDA grafikonon is megmutatom, egész vicces volt.

Na, de amire ki akarok lyukadni. Szerintem a Haswell is belefért mindig a huzamos TDP limitbe, csak a notebookgyártók csináltak töketlen hűtéseket. Ez a két eltérően viselkedő ThinkPad igazolja, hogy a Boradwellnél is valami hasonló várható.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) rudi válasza ALLAT001 (#3) üzenetére


rudi
nagyúr

FPU-ban, Cinebenchben és egyebekben meg a béka seggét csókolgatja alulról... tök más architektúra, ezért másképp viselkedik.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#10) Interceptor


Interceptor
addikt

Jól értelmeztem, hogy ennek a gennek sok értelme nincs mobil fronton? Több értelme van skylakere váltani.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#11) rudi válasza Interceptor (#10) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, pillanatnyilag, a rendelkezésre álló méréseink alapján ez tűnik reálisnak. Viszont novemberi driverre alapult a Lenovo grafikus meghajtója, a január végén kihozott Intel verziót nem engedte feltenni. Illetve a GT3-as IGP konfig azért elég durva lehet, a maximális CPU órajelre (teljesítményre) meg egyre kevesebb igény van. Szóval vannak még lehetőségek a Broadwellben, de mire ezek 2-3 hónapon belül kikristályozódnak, addigra itt lesz a Skylake, ami persze eleinte szintén nem lesz teljese lendületben.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#12) rudi válasza AxBattler (#5) üzenetére


rudi
nagyúr

Minden IGP-nél kettővel.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#13) AxBattler válasza rudi (#12) üzenetére


AxBattler
félisten

:R
Akkor már csak az asztali versenyzők teljesítményére leszek kíváncsi!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#14) rudi válasza Duree (#6) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem, ha valaha lesz még AMD szorítás az Intelen, az úgy 2-3 év múlva történhet meg. Addigra lesz a Skylake és az utódja annyira befutva és elterjedve, hogy az Intelnek is célja legyen OpenCL-be, HSA-ba és hasonló szoftveres GPGPU kezdeményezésekbe energiát ölni. Akkor talán szélesebb körben is elterjed majd az a programozói hozzáállás, amit az AMD-nél már évek óta próbálnak elérni minimális sikerrel.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#15) satz18


satz18
őstag

Ami teszteket én láttam eddig, ott úgy tűnt, hogy a broadwell jobban tartja a turbó órajelet mint elődje, szóval papíron lehet nem lett jobb, mert a rövid tesztek pontszámaiban nem tűnik ki, de azért az izzadós dolgokban jókora előnye lehet. Összességében azért én sem vagyok elájulva ettől a generációtól, egyedül az 5Y10 tűnik igazán jónak.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#16) h1mpi válasza Duree (#6) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ha felvásárolja az Intel :DDD

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#17) rudi válasza satz18 (#15) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem ezt notebookja válogatja. Az tuti, hogy a Broadwell valamivel kevésbé melegszik és kevesebbet is fogyaszt, de ha úgy hangolják mellé a hűtést, hogy melegedjen, akkor az is vissza fog venni nagyon hamar (lásd ThinkPad L450, amit korábbi kommentben említettem). Illetve az 5Y10 sem feltétlenül nyerő, mert pl. az Acer Switch 12-ben (igaz, ott 5Y10a volt, de minimális az eltérés), annak is ingadozott az órajele, csak rövid ideig tartotta a turbót.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#18) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem rossz, de továbbra is hiányolok egy 15W alatti APU-t, ami fullHD-n mediumon elvinné a Starcraft2-t, esetleg a GT3-nak lesz rá esélye - bár kérdés, mennyire fognak elterjedni a GT3-as cuccok.

#17: emiatt is tartok a mai szupervékony cuccoktól... Turbón a core M megkajál 7-8W-ot is akár, amire azért kéne egy venti. Ezek a 15w-os cuccok legalább magasabbról indulnak.

Nálunk már 2 éve érik egy netbook-minilaptop csere, még megvárjuk, hogy atom téren virítanak-e valamit. Elvileg már hónapok óta kint kéne lenni a Cherry trail-nek, de még mindíg csak a lejárt támogatású BT-t árulják a témában :((( .

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#19) Z10N


Z10N
veterán

Csak atfutottam: "22 nm-en nagyjából 181 mm²-es volt a lapka 1,3 millió tranzisztorral"

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#20) LackoMester


LackoMester
addikt

Nemrossz, egyértelműen az alcsony fogyasztású mobil processzorké a jövő, sőt a jelen is.
Mikorra várhatók az asztali 5 gen. processzorok, valakinek valami info?

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#21) rudi válasza t72killer (#18) üzenetére


rudi
nagyúr

Könnyen lehet, hogy mindenféle új processzorok meg rájuk épülő eszközök megjelenésével meg fogják várni a Windows 10-et.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#22) martonx


martonx
veterán

Ezekhez az IGP-s játék tesztekhez nem lehetne néhány általános MMO-t is bevenni, mint pl. a World Of Tanks, WOW stb...
Szvsz IGP-n inkább ilyenekkel játszanak a népek, mintsem a legújabb AAA játékokkal.

Én kérek elnézést!

(#23) Ribi válasza martonx (#22) üzenetére


Ribi
nagyúr

Multiplayerrel viszonylag nehéz ugyanazt a tesztanyagot reprodukálni. Innentől nem lenne összehasonlítható.

(#24) Sinesol válasza martonx (#22) üzenetére


Sinesol
veterán

Ja, én is támogatom, semmi értelme AAA játékokkal tesztelni az igp-ket. aki a vga-n is spórol, az nem hiszem hogydrágább AAA címeket fog venni. Külföldi oldalakon is Dota2, Lol, Wow, Starcrafftal tesztelnek, ott van az a pont ahol már elég lehet az igp.

(#25) .mf


.mf
veterán

"Most először történt meg, hogy az Intel legújabb Core i processzorcsaládját nem asztali, hanem mobil vonalon mutatta be."

Jól tetted, hogy öreganyádnak szólítottál :))
Az egész Core vonal ugyanis így kezdődött, míg asztalra továbbra is a P4-et farigcsálták, addig mobilon szép lassan fejlődött tovább a P3 (P!!!) jobbik fele, s lett Pentium Mobile, Banias és Dothan, majd jött a Yonah, azaz Core Solo és Core Duo, s asztalra csak 2006-ban jött már a Core 2.

Köszi a cikket és teszteket.
El is fogadnék egy 12-14" közötti lapost 5257U-val; vagy valami értelmes 2in1 tábla-notit, ami tablet módban csökkentett (de nem folyamatosan alapra throttlingolt, ugye kedves gyártók!), noti módban viszont teljes sebességen használ 5250U-t.

Érdekes, hogy a játék-teszteknél a HD4400 néhánynál alig maradt el. Lehet, hogy itt vegyes / cpu limit volt?

martonx, Sinesol: "a legújabb AAA játékokkal."

Skyrim 2011-es. SC2, Civ5 pedig 2010-es. :U

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#26) laci1128 válasza Z10N (#19) üzenetére


laci1128
tag

Ill. én a fentin kívűl még ezt az egyet vettem észre "a vPro, TXT (Thrusted Execution Technology)"

"But at least the code looked good, which is the main thing."

(#27) ALLAT001 válasza rudi (#9) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Még szerencse, hogy kis fogyasztású mobil platformokat nem cinebenchelésre szánják :U

Netezni, filmezni, pár régebbi játékra több mint tökéletes.

(#28) #52815360 válasza martonx (#22) üzenetére


#52815360
törölt tag

Az MMO -k inkább a CPU -t eszik, nem a VGA -t.

(#29) kromatika


kromatika
veterán

"Jelen állás szerint az év második felében megérkezik a Skylake architektúra" Hova ez a nagy rohanás?Kicsit nekem csalódás az ötödik generáció,semmi alig van érdemi változás,És főleg hogy hamarosan jön a Skylake,nem sok értelme volt kidobni.

(#30) t72killer válasza rudi (#21) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

El tudom képzelni, sajnos semmilyen nyomás nincs a konkurrencia részéről. - Igazából a kérdés, hogy mennyire akarják nyomatni a tablet-vonalat az ARM-mel szemben. A BT azért kevés ahhoz, hogy az ARM-től elcsábítsa a vásárlókat a "teljesértékű asztali környezetet kínálunk" üzenettel, ahhoz a core M alapjáratot megközelítő teljesítmény kéne.

Végülis nyár végéig belefér a várakozás, max a végén mégis egy ulv Broadwell lapos lesz az árak függvényében.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#31) Sinesol válasza .mf (#25) üzenetére


Sinesol
veterán

Nem mondtam hogy uj játékok. De akkor is grafikailag megterhelő játékok, az emberek 90 százaléka nem ilyenekkel játszik, hanem Dota 2-vel, Lollal, Starcrafttal, CS:Go-val. Inkább az lenne érdekes, hogy ezekhez a játékokhoz elég-e pl a Full HD fix 60fpshez az igp.
Sok ismerősöm van akik ezekkel játszanak és ha kb fegyvert fognál a fejükhöz akkor se játszanának a szerintük unalmas AAA cimekkel. :R

[ Szerkesztve ]

(#32) rudi válasza ALLAT001 (#27) üzenetére


rudi
nagyúr

Akkor viszont a queen teszteredményt minek hoztad fel?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#33) rudi válasza martonx (#22) üzenetére


rudi
nagyúr

Múltkor a Core M kapcsán beleírtam a szövegbe (mondjuk most kimaradt), hogy a kurrens MMO-k lazán futnak ezeken a gépeken. Ugyanis az online játékosok döntő többsége IGP-s notebookkal nyomul, ezért az MMO-kat úgy csinálják meg, hogy alacsony beállítással szépen menjenek ilyen gépeken. Még a World of Tank is belőhető Core M-en úgy, hogy ne nagyon essen 30 fps alá. Tesztben meg nem nagyon lesznek, mert notebookok kapcsán a bonyolult beszerzés miatt "konzervből" dolgozunk, korábbi méréseket használunk, az MMO-k meg elég gyakran elég komolyat frissülnek, ezért a mérési eredmények torzulnának. De mondom, aggódni nem kell, DOTA, LoL, WoW, WoT és társaik menni fognak.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#34) ALLAT001 válasza rudi (#32) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Ennyi erővel a cikkben sem ér semmit. :U

(#35) #35193216 válasza .mf (#25) üzenetére


#35193216
törölt tag

De ő Core i-t írt, nem pusztán Core-t, nyilván a Core márkanév először laptopra jelent meg.

(Egyébként mekkora egy elcseszett vonal volt anno az a Pentium 4...)

(#36) rudi válasza ALLAT001 (#34) üzenetére


rudi
nagyúr

A cikkben a lehető legtöbb tesztnek célszerű benne lennie, mert minél több aspektust igyekszünk vizsgálni. Illetve 5. generációs Core i és nem az Atom vagy a Core M az alaptéma (azok csak viszonyítási alapnak vannak ott), ott pedig a Queen és Cinebench jellegű feladatokban nyújtott teljesítmény is lényeges.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#37) t72killer válasza #35193216 (#35) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Eleinte jól ment az, csak húzták, mint a rétestésztát. Más kérdés, hogy akkoriban volt életképes versenytárs az athlon xp képében, ill az A64 megette reggelire. 10 évvel ezelőtt még korántsem gyúrtak ennyire a mobilitásra a gyártók, akkortájt vettem az első laptopom - 65W-os procival:Y.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#38) Dr. X válasza kromatika (#29) üzenetére


Dr. X
aktív tag

A Skylake tudtommal időben jön, csak ez késett sokat. Lehet már tudni valami konkrétabbat a Skylake-ről és hogy mit is lehet várni a következő években? Szűkülni fog az olló az üzleti és gamer laptop között valamikor? Fognak fejlődni annyit ezek az IGP-k, hogy egyszer normálisan lehessen játszani?Ultrabookot használva szerintem valós igény lenne, hogy alkalmanként unaloműzésnek elindítasz egy komolyabb játékot 20-30 percre. Most meg egy új játékról teljesen le kell mondani és a többi is minimál felbontás és részletesség mellett fut.

(#39) rudi válasza kromatika (#29) üzenetére


rudi
nagyúr

Kellett, mert óriási rizikó lenne a lényegesen felújított Skylake architektúrával kezdeni a 14 nm-t, így legalább a Boradwellel begyakorolják.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#40) #35193216 válasza rudi (#36) üzenetére


#35193216
törölt tag

Pontosan, ezeket az U-s procikat érdemes sokféle célra tesztelni, mert jelentős részben általános-mindenes laptopokba fognak kerülni, amely laptopokba X éve még M-es, 35-37 wattos procik kerültek, azokba ma már 15 wattos kerül, akkor is ha 15,6-osok. A causal gaming is előkerülhet, nyilván nem a legújabb AAA címekkel.

(#41) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Ez a teszt is gyonyoruen mutatja, hogy miert adtam el a fenebe a laptopom, es tertem vissza desktopra.

OK

(#42) t72killer válasza Dr. X (#38) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

SzVSz a komolyabb játékok sose (najó, amíg melegedős szilíciumtechnológián vagyunk) fognak civilizáltan futni IGP-n. Egyre feljebb kerül a léc, egyre több erőforrást igényelnek a játékok - ráadásul egyre lustábbak a kiadók optimalizáció téren. Már sorry, de pl a nagypénzű, kifejezetten asztali PC-s címekre utazó Blizzard Directx 9-re és 2 magra (!) írja a játékait 2014-15ben??? Mikor is adták ki az utolsó DX9-es kártyát, kb 9 éve? A többiek ugyan villognak a DX11-gyel, de "elfelejtik" lefordítani normálisan a konzolos kódot PC-re.

#41: Mi volt a gond? Ha a CPU/IGP-teljesítmény hiányzott, megértem. Jó ideje nem nő a procik teljesítménye (asztali vonalon se, ld húzott 2500k vs 4790k), az IGP meg még mindíg messze van a használhatótól. Sorry, de 2015-ben már nem 720p az irányadó felbontás, a laptopokat is sokszor adják már qhd-s monitorral. A fogyasztás/akksiidő/készülékek súlya viszont tényleg szépen alakul. Nálunk az lesz a felállás, hogy lesz egy pici könnyű laptop rohangálni és az asztali erőgépet használjuk minden komolyabb munkára. (lesz, termeli a 4k videókat a gopro;))-

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#43) #35193216 válasza t72killer (#37) üzenetére


#35193216
törölt tag

Az első generáció is relatív gyenge volt, mert sok esetben egy Pentium 3 elverte, és az Athlonnál is gyengébb volt. A Northwoodot és a Prescottot pedig a (prescottal nagyjából egy időben megjelenő) Pentium M fele órajelen, harmad fogyasztással elverte, és akkor nem beszéltem még a pórnép számára elérhető Celeronokról, nekem volt egy 2,4 Ghz-es Northwood cerkám (nem én építettem a gépet...), 128 kbyte cache-el, na az igazi katasztrófa volt (kicseréltem egy 2,8 Ghz-es Pentiumra, de az sem volt az igazi).

[ Szerkesztve ]

(#44) .mf válasza #35193216 (#35) üzenetére


.mf
veterán

Igen, és mit is akartál ezzel mondani?
Pont ezért kezdtem úgy, hogy "Jól tetted, hogy öreganyádnak szólítottál", nem pedig azzal, hogy héló-héló, nem úgy van az, már az első Core is előbb jött notiba, mint asztalra.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#45) #35193216 válasza t72killer (#42) üzenetére


#35193216
törölt tag

Dehogynem fognak, a mostaniak maxon fognak menni 10 év múlva az akkori IGP-ken :-)

(#46) t72killer válasza .mf (#44) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekem válaszolt a kolléga P4 ügyben. Végülis jogos, akkoriban reálértékben többet kellett kiköhögni egy cerkáért mint ma egy K-s i5-ért :Y.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47) HSM


HSM
félisten

"Mint látható, a takarékosabb processzor jelentette fogyasztásbeli előnyt simán fel tudja emészteni egy pörgősre hangolt hűtés."
Ez ugye csak vicc? :DDD Talán 1-2W lehet a ventilátor számlájára írható a passzív üzemhez képest. A legbrutálisabb 12-14cm-es ventilátorok esznek 5-6W körül, és lefújják a fejed is. :D

[ Szerkesztve ]

(#48) UnSkilleD válasza Ribi (#23) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

amelyikben van replay funkció azzal könnyű, pl dota2

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#49) t72killer válasza HSM (#47) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Messze nem a ventik fogyasztásáról volt szó, hanem a jobb hűtés mellett gyorsabban pörgő proci megugró fogyijáról. Márpedig ha egy core M-et 1 helyett 2+GHz-en kergetünk, meg fogja enni a 7-8W-ot vagy még többet is.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#50) trufa12


trufa12
addikt

Ennyire hogy kelhet a pénz hogy mindjárt itt a 6... generáció......
-.- LOL 1 évbe 2ő.. hát aki milliárdos annak biztos jó hír, én nem tudom várjak a 6.ra v a 10.re ?: :D mikor lesz1 kis pihi leállás?
1-2évre hogy meg veszi az ember aztán úgy lehet vele nah enyém a csúcs a legfrissebb ...

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.