Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#149) JuliusCaesar válasza Crystalheart (#148) üzenetére


JuliusCaesar
tag

Kell trágya és a lovak biztosítanák. Igen ám, de esznek, és mikor esznek akkor energiáért teszik. Ami távozik belőlük az kevesebb, mert energiává alakult (hő energiává és persze kinetikus energiává). Tehát amit megesznek (amit trágyáztak) és amit kilöknek ott energia tűnik el. Ha így termelődne energia, az a világ csodája lenne. Szóval gondold át még egyszer. Minden amit a ló tesz, energiát emészt fel, amit megeszik, abból nem lesz több.

Mondom, ha így történne megoldódna az agrárproblémák nagyrésze.

Nem vagyok ló párti. És ha mennék le az alföldre (vazs megyei vagyok), (tegyük fel, jó lovam van, napi 120km-et megy, ahogy említetted) akkor amíg elérek Debredenbe (cirka 350km), akkor az 2,5-3 nap lenne. Arról nem is beszélve, hogy ha esik azért rossz, ha meleg van azért. EDIT: és még nem is tettem meg nagy távot, mondjuk Rómába vagy Párizsba kiruccanni havi meló lenne...

És lehet mondani, hogy elpuhultunk (ami igaz valamennyire) de én nem szeretnék fagyoskodni vagy éppen tűző napon vágtatni.

Fúziós energia: még nincs, de vannak olyan kísérletek, amik biztatóak. Csak drukkoljunk, hogy sikerüljön.

A lovaknak nem az utazás lenne rossz, de szerinted ha egy utcán állna a dugóban zsúfolva, hangzavarban... Hát nem tudom. Aztán lehet nem zavarnák.

Bocs, én nem barátkozok meg a gondolattal, sem érzelmileg nem győzött meg, és racionalitást se látok benne.

[ Szerkesztve ]

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.