Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) XuChi válasza PuMbA (#50) üzenetére


XuChi
addikt

Mondjuk màr 4 éves, lassan megy konyhai tv-nek, és veszek valami rendes monitort. :)

(#52) Fred23 válasza XuChi (#49) üzenetére


Fred23
nagyúr

Képjavító funkciók be vannak kapcsolva? Talán vsync is? Nálam vezetékes egér van, az is számíthat. Tényleg csak tippelgetni lehet, de szerintem az a monitor/tv egész jónak számít. Lehet, kipróbálom majd én is tv-n, kíváncsi lettem! :)

(#53) XuChi válasza Fred23 (#52) üzenetére


XuChi
addikt

Ohhh a vsync tényleg!!! :C

(#54) neilszab válasza ruti (#22) üzenetére


neilszab
őstag

Ami biztos, hogy nem elég "Game mode"-ba tenni a tévéket, az sem mindegy, hogy melyik HDMI bemenetet választod, illetve még az sem, hogy mit adsz meg forrásnak (PC, GameKonzol, stb)... viszont erről értelmes leírást sehol nem fogsz találni, csak tesztelés útján lehet a végére járni... ja és minden modell más és más.. :))

Erre van a Leo Bodnar input Lag tester, sok nemzetközi oldalon használják és tényleg csak a kijelző LAG-ját méri, mert közvetlenül csatlakozik a HDMI-in.

Viszont azt is érdemes tudni, hogy a kijelzők (általában) fentről lefele és balról jobbra frissítenek, így még az sem mindegy, hogy a kijelző melyik pontján méred az Input lag-ot, mert fent és lent között is van jellemzően ~15ms különbség...

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#55) ruti válasza neilszab (#54) üzenetére


ruti
Közösségépítő

így van, a képmód az kevés, megfelelő(re állított) HDMI bemenet is kell, már le is próbáltam pár dolgot ennek szellemében, hamarosan update-elem vele a cikket.
-
és mivel valóban minden modell más és más, a TV vásárlás előtt érdemes konkrétan játék célú használati tapasztalatokat szerezni/keresni, nem elvi ms-okat elhinni

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#56) Protezis válasza XuChi (#49) üzenetére


Protezis
őstag

Böngészők között is óriási különbségek lehetnek. Ha Windows-t használsz, próbáld ki IE-ben és/vagy Edge-ben.

(#57) zsolti1debre


zsolti1debre
tag

Koszi az irast!Nemtom,h hasznos volt e szamomra,de elolvastam.

(#58) ruti


ruti
Közösségépítő

UPDATE 2017.06.14.

A hsz-ekben felmerült kérdések megválaszolására végeztem pár újabb tesztet, amit a 6. oldalon találhattok.

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#59) jokeph válasza ruti (#58) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv! Jó írás, tetszetős és lényegre törő.

+1 pont meggyőződés részemről, hogy TV-vel nem foglalkozom ezután sem (SC2 RTS-el multizom. :U ).

Külön kíváncsian várom, hogy mit fog produkálni egy jobb CRT monitor a többihez képest, valami azt súgja hogy el fogja őket kenni. ;]

Legalábbis, nekem ilyen érzésem volt, mikor úgy 3 hónapja 1 hétig kiesett a Samsung Syncmaster 204B-s LCD-m, és beállítottam helyette a félretett 17"-os LG síkképcsöves CRT monitoromat, előszőr furcsa volt hogy 3"-al kevesebb a képátlóm, viszont érzetre úgy tűnt, jobban reagál az egérre meg a bill.-re az SC2 multiplayere... :U

Megjegyezném, hogy mezei 101 gombos PS2-es csatis Genius bill.-em van, meg egy szintén alap 3 gombos USB-s Genius Netscroll 100-as egerem, a felbontás mindkét esetben 1600*1200 volt, ua. a grafikai beállításokkal. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#60) rumkola válasza ruti (#58) üzenetére


rumkola
veterán

Nagy vagy, szuper! :R

TV-n esetleg VGA bemenet? Arra is kíváncsi lennék.

(#61) ruti válasza rumkola (#60) üzenetére


ruti
Közösségépítő

sajna már túlokos a tévé, nincs rajta "PC/RGB" csati (így hívják LG-nél, a HD-Ready 32"-osunkon legalábbis)

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#62) Mosqu!to válasza ruti (#58) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Valami nekem a végén nem tiszta: A 6. oldalon a DSUB hátrányát említed PC módban a DVI-vel szemben, viszont a táblázatba már fordítva kerültek az adatok (a DSUB adja a jobb késleltetést).

Én nézek el valamit, vagy itt egy kis homok került a gépezetbe? :)

[ Szerkesztve ]

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#63) ruti válasza Mosqu!to (#62) üzenetére


ruti
Közösségépítő

amikor a TV a hasonlítási alap, tehát a lassabb megjelenítő,
akkor az a monitor bemenet a gyorsabb, amelyiknél nagyobb késlekedés mérhető ki a TV hátrányára

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.